Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Šablonsko zdravljenje neplodnosti in vaše izkušnje?

Šablonsko zdravljenje neplodnosti in vaše izkušnje?

Tako je ali sanray ali karkoli si že upam, da si zaposlena v marketingu GK, ker sicer ne razumem, da si praktično edina, ki jih kar naprej hvali in poveličuje , kritizira pa vse ostale, katere smo si drznile”povohat” tujino! Punce na forumu opisujejo svoje izkušnje dobre, slabe, tragične…z argumenti, ti pa jih hvališ brez argumentov. Se popolnoma strinjam z Jaz tudi, ko pravi, da bi raje šla 1x letno na postopek in imela takrat več možnosti, kot pa stalno ponavljanje enih in istih terapij brez uspeha, brez sprememb…Tudi Nataša nam pove zgodbo, z rezultatom,
je pa res kar tudi punce potrdijo, da so pred 15 leti delali z posluhom za pacientke, z željo po merljivih rezultatih in ne zgolj po opravljeni postopkih…
Tudi jaz sem še 5 let nazaj zagovarjala GK LJ, ko mi je prijateljica po 5 neuspelih postopkih prinesla tel. št. od MB GK sem rekla, da ostanem v Lj ker mi je blizu in nimam slabih izkušenj…Pa mi je zelo žal, saj Mb zelo pohvalijo, zame je pa žal prepozno da bi šla tja. Pa sem nato imela v Lj dve travmatični izkušnji o katerih sem že pisala pa si me Vsaj mislim, da si ena in ista oseba skritizirala…
Očitno si edina, kateri se zdi šablonsko “zdravljenje” normalno oz. edino sprejemljivo v našem zdravstvenem sistemu! Ja, povsem pravilno je, da vse dobimo enako dozo zdravil, ne glede na diagnozo, vsak dan drug zdravnik na Uz, ki se sprašuje kje hudiča je pa oni videl na levi en folikel, če ga pa on danes ne vidi…Tudi objokanih žensk na hodniku očitno ne vidiš, ko jim povedo da ne bo transferja, ker se ni nič oplodilo…da so zdravila slaba tudi ne drži, so ženske krive, da zdravila nimajo pravega učinka…Pa še najhujše!!! Večkrat probaš več možnosti za uspeh je!!! Ja kje pa ti živiš? Ali ti sploh veš, kako škodljive so hormonske terapije za naš organizem? Vsakič ko imamo punkcijo nas prebadajo in človeško je, da tudi kdaj v prazno, skratka koliko ranic, brazgotin…Ali veš, da smo me 5x bolj izpostavljene riziku rakastih obolenj na dojkah, rodilih…Po nekaterih raziskavah celo več…Ni pa nobenih dokazljivih rezultatov, ki bi potrdili tvojo teorijo večkrat probaš…Punce na forumu pišeo, da moramo me same poskrbet zase, hodit na redne oz. bolj pogoste gin. preglede, na pregled, mamografijo dojk…
In Zemlja ni ravna…Obstajajo tudi druge klinike, kar veliko podatkov se je že zbralo na forumu.
Nekaterim osebni pristop, ki ga dobiš drugje pač veliko pomeni, meni ne zadostuje več da sem zgolj številka…Tudi skiro je prevozno sredstvo, pa se raje v službo vozim z avtom, je hitreje bolj udobno…Če pa nisi zahteven, ti pa skiro in lasten odriv popolnoma zadostuje…
Pri nas doma smo zagovorniki slovenskih izdelkov in vsakič ko grem na potovanje in se vrnem ugotovim, da je doma najlepše in svojega jogija ne zamenjam za tistega s 5*hotela, skratka težka je bila odločitev za tujino a logična posledica doživetega in priporočila dr. Reša, ki ga imam za velikega strokovnjaka, njegovo obnašanje je pa druga zgodba, nepomembna.
Skratka draba moja tako je, čakamo na merljive rezultate s tvoje strani, predvidevam, da si bila večkrat v postopku, kaj so spremenili 1,2…katere dodatne preiskave so pri tebi opravili, kaj so ti svetovali…Želim ti, da uspeš v primeru, da prej porabiš vse plačane postopke, pa si zaslužiš še kakšnega brezplačnega na račun GK LJ, ker si njihova zvesta zagovornica.
Pa ne prepričuj me, da zunaj dežuje, ker jaz čez okno vidim, da sije sonce!!!!

Veliko sreče vsem želim:)))))

ota,super si tole napisala.se podpišem

Heh….no, jaz sem v 21. tednu nosečnosti. 4 IVF ISCI postopek na GK. Imela 3 različne terapije, tako da ne mi o tem da je vedno vse enako. Še kaj?

Ti pa po želji…..ampak kot sem brala si že bila v tujini, pa ni bilo kljub temu nič. Dopuščaš možnost da tudi tam poskušajo na slepo? Kot pri nas in vsepovsod drugje? Veš za kliniko ki ima večjo uspešnost? Izvoli….sem prepričana da bi šla marsikatera tja, če bi le bilo res.

Ni zdravljene neplodnosti odstranitev slepiča draga moja, kjer je uspeh 100%, ga pač izrežejo in to je to.

Bila samo enkrat na GK LJ, moj 4. ivf, ki je uspel, prvič pri njih, sreča ali kaj …?

Prej smo bili 3x pri dr. Rešu neuspešno (od tega enkrat splav), pri njemu vsakič druga terapija, tudi na GK LJ drugačna terapija kot prej pri dr. Rešu.

Jaz lahko pohvalim GK LJ, ker normalno uspelo nam je tam, vsaj jaz tako gledam, da se pohvali ustanovo tam kjer ti uspe.

Pri meni v 4 postopkih vsakič druga zdravila (Menogon, Menopur, Merional-pri dr. Rešu + Suprefact in Diphereline, nato na GK LJ: Menopur+Centrotide-kratki postopek).

Srečno vsem.

Bata

Ota71 se popolnoma strinjam s teboj ne bi mogla bolje napisati.

miš1–sem tista,ki je imela izkušnjo s klomifenom,pa me niso dali na HSG,torej imam lahko zamašene jajcevode in klomifen jemljem brezpredmetno,tako da zame je to ena velika šlamparija zdravnikov(dr.Reš),oziroma kot pravi SPIKE-šablonsko zdravljenje…jebe se njim,mi smo samo številke.ali se nam posvečajo ali ne,plačo dobijo..torej je zelo pomembno,da bi kot je že bilo o tem govora,tudi v naši državi zdravnike plačevali po trudu oziroma učinkovitosti.le tako bi se ti zares posvetili,le tako bi se trudili,saj sicer bi temu primerno dobili tudi plačo.danes pa itak vemo,da je vse v dnarju..

Sedaj mi je pa jasno, zakaj tako hvališ GK Lj Tako je!

Na forumu sem šele od januarja, izvedela sem mnogo uporabnih podatkov, punce so nazorno opisale postopke, občutke tudi osebne izpovedi lahko preberemo, in zgodbe tudi ločitve naših bork….Skratka cenim in zelo spoštujem vse punce, katere so svoje zgodbe povedale naglas, saj verjamem, da se je vsaka od nas kje našla…Od tebe pa vedno samo kritika, nič o tem kako ste uspeli, kaj si spremenila….Vse podatke zadržiš zase in potem se najde ena, katera se absolutno ne strinja s tvojim mnenjem in te sprovocira do te meje, da poveš da ti pa si noseča in naj bomo me luzerke kar tiho, ker itak nimamo pojma….samo prazno slamo mlatimo in kritiziramo tisto kar je v bistvu odlično in potrebno zgolj in le hvale!!!!
Lahko bi nam npr. zaupala, kako si ti prišla do osebne obravnave invsakič druge terapije….da bom vedela, kaj je z mano narobe in sem vedno 5x imela popolnoma isto terapijo, pa očitno je še veliko takih sicer debate pod tem naslovom sploh nebi bilo…

Kljub vsemu ostajam zvesta svojim načelom, ko trdim, da je uspeh ene vzpodbuda za vse ostale!
Zato ti želim vse lepo še naprej, heh…no tista luzerka, ki ji itak ni ŠE uspelo in ki si drzne povedat kaj slabega o GK Lj!!!

Punce, ko bom jaz enkrat noseča in bom pametovala ih eh kaj ve….prosim, da ena pride in me 3x okrog ušes!!!!

P.S. Tako je ali karkoli že si, če si pa veselo novico in vse povezano z njo povedala že pred januarjem, ko sem jaz pristopila se ti pa iskreno opravičujem!

Tako je iz srca ti čestitam za otročička, lepo, veselo do konca.

Tudi jaz vem, da nekoč bom mamica in vse, ki leta čakamo na tisti plus na CB. In ko se bo končno prikazal bom najbrž tudi jaz pozabila na vso bolečino in solze ob neuspelih poskusih. Ne verjamem pa, da bom kdaj rekla, da je v zdravstvu vse super in naj, naj. Ker žal ni. Vsakič znova si samo številka. po številkah nas tudi kličejo v ambulantah, zaradi diskretnosti pravijo, jaz ne rabim diskretnosti, ker nisem okužena z nobenim smrtonosnim virusom in nisem sama kriva, da ni otrok in se tega tudi ne sramujem. Veliko raje bi imela kot pacientka ime in priimek in vedenje, da me zdravnik, ki mi sedi nasproti sliši in vidi in me obravnava kot individualno osebo z individualnim problemom ne pa, da sem avtomatsko dana v določeno skupino kjer se vse skupaj začne po šablonsko.
Kot je že ena napisala jebe se njim a uspe al ne uspe, glavno, da je toliko in toliko postopkov opravljenih, da so everčki v blagajni.

Pa sem se oglasila – še ena “očitno redka” zagovornica GK LJ. Berem in berem in res ne razumem ali res hodimo na isto kliniko. Res je, da so UZ en sam tekoči trak, vendar, če vprašaš dr. na UZ ali sestre v pisarni si vzamejo čas in ti razložijo. Pa kaj me briga, če tiste v kabinah vse slišijo, ja ljubi bog, pa saj smo tam vse z istim razlogom – želimo si otroka. Čisto vsem nam na enak načim – skozi piško gledajo kako celice rastejo, kako je sluznica. Pritrdim vam, tam je res občutek tekočega traku. Ko sem bila na predavanju pred prvim postopkom sta dr. Požlep in biologinja lepo razložili in opozorili, da je žal na UZ res tako. Da pa drugače kar vprašat – na hodniku dr., pa sestre in verjemite vedno si vzamejo čas – zame so si. Skozi sem dala tri postopke s takimi in drugačnimi zapleti – tudi z abrazijo. In, ko se ti zgodi abrazija, ko vidiš, da bi se še sestra najraje zjokala s teboj in ko te dr. na prvem pregledu po abraziji pogleda v oči in te vpraša “gospa kako ste” in iz njegovin oči vidiš, da misli iskreno, da je v tistem trenutku s teboj in da razume tvoje duševne brazgotine, preprosto ne razmišljaš več o tistem tekočem traku na UZ – tisto kasneje pomeni več. In povem vam punce ta dr. je tisti dr. Tomaževič, ki baje ne govori dosti. Pa to ni res – komunicira in še kako – vse razloži – mene je potem v naslednjem postopku še hecal in se smejal, ko so bili zapleti zaradi katerih sem končala v bolnici mimo. In, ko ležiš na zgornjem nadstropju in ti preidejo povedat, da od spodaj klicarijo kako si – pa si samo ena od njihovih štiridesetih dnevnih pacientk. Šele, ko se kaj zaplete (pa želim, da se nebi nobeni) vidiš, da ta šablona ni ravno šablona. Ko teče pač teče, če se pa ustavi, blokira pa ne pride na plano samo tista njihova profesionalna plat – reševanje, takrat pokažejo tudi razumevanje in ti dajo vedeti, da razumejo tvojo stisko – tvojo razbolelo dušo. Dekleta tudi jaz sem še brez svojega otročka in z napotnico za četrti postopek in šla bom po srečo na GK LJ.

Meni se tudi zdi, da je na GKL organizacija kar dobra. Naše zdravstvo je pač takšno kot je in najbolje je, da se s tem sprijazniš. Ne vem kako je drugje, mislim pa, da je redko kje vse brezplačno (res da plača zavarovalnica, a ne plačaš ti osebno).

Ljudje smo si različni, nekaterim veliko pomeni ta osebni pristop, nekaterim je pa za to čisto vseeno. Meni osebno je vseeno ali me kliče po imenu ali po številki. Vseeno mi je ali me gleda vsak dan isti zdravnik ali pa vsak dan drug. Tudi, če včasih malo dlje počakam, mi je vseeno. Če pa mislim, da bi bilo dobro, da spremenijo zdravila, bi to tudi jasno povedala. Mislim, da načeloma prisluhnejo vsakemu, ki ima kaj za povedati. In upam si trditi, da večini zdravnikov še zdaleč ni vseeno za nas. Predstavljajte si koliko žalostnih zgodb vidijo in doživijo in če bi si čisto vsako k srcu jemali, pa saj bi se jim zmešalo. Že zaradi sebe morajo biti distancirani do nas.

Kakorkoli že je pri nas, jaz vedno pomislim, da je nekje še miljonkrat slabše. Če pa imaš denar in si želiš osebnostni pristop, potem si lahko izbiraš klinike v tujini. Če denarja nimaš, pa se na žalost moraš sprijazniti s tem kar imamo pri nas in pozitivno gledati na vse. Je pa to najbrž zelo težko, če ti že velikokrat ni uspelo in če si doživel še kakšno travmatično izkušnjo. Upam, da je takšnih malo. Upam, da je vseeno več pozitivnih zgodb in izkušenj.

…..če lahko dodam še jaz svoj kratek komentar….

Nama je uspelo po 10-tih letih, po dolgih borbah in posegih, alternativnem in splošnem zdravljenju od A do Ž, šele v 5-tem postopku. Zamenjala sva vse tri klinike. Najprej sva dala skozi vse možne preglede in posege v bolnišnici SG, nato pa pričela s postopkom v LJ. Po dveh neuspelih poizkusih sva se odločila, da grema v Postojno. Tam nama je prvi (takrat že 3-tji) uspel, a je bil kasneje ugotovljen na UZ deformiran plod, tako, da sem mogla it na čiščenje….. (pa pravijo, da z OBMP ni nobenih nepravilnosti ????), tam sva šla kasneje še na en postopek (4-ti), a zopet neuspešen. Odločila sva se, da srečo preizkusiva še v MB (to nama je svetoval tudi sam dr. Reš, kajti v vsaki kliniki se postopki malenkost razlikujejo med sabo, zato ni “hudič”, da ti eden ne bi ustrezal). Šla sva v prvi postopek (takrat 5-ti) in glej ga zlomka, USPELO!

Hočem vam povedati neslednje;
Bila sva v vseh treh klinikah in upam se trditi (pa ne zato, ker nama je uspelo), največ pojma (znanja) imajo v MB. Upam, da mi ne bo kdo zameril temu stavku, a sem prepričana v to kot le kaj!!!!! Videla sva kako se odvijajo stvari v vseh treh klinikah, in ko si nekaj časa v teh postopkih, tudi sam poznaš določene stvari, kaj je prav in kaj ne…..
Ko sva prišla v MB na prvi razgovor, so se samo križali, ko so videli izvide in vso dokumentacijo, ki sva jo prinesla s seboj iz prejšnjih klinik…..teh stvari ne bom razlagala (kaj so delali narobe), a povem lahko le eno stvar;
* V LJ sem imela v obeh postopkih (imela sva vedno ICSI) prvo injekcijo Suprefact , nad tem so bili v MB zgroženi, kajti v MB bi dali to ženskam, ki so stare okrog 40 in ne 28, 29let, kot sem bila takrat stara jaz.
Rekli so, da se to zdravilo daje le starejšim ženskam, mlajšim nikoli.
V LJ, kolikor vem, dajejo Suprefact, kot po tekočem traku vsaki ženski, tam sploh ne gledajo, koliko je katera stara, enostavno delijo to zdravilo po liniji najmanjšega odpora…. itd. itd.

Nikoli si nisem mislila, da bom koga pregovarjala, kam se naj obrne po pomoč, a takrat sem se odločila, če še spoznam katero, ki bo imela iste probleme, JO NAPOTIM V MB.
Tudi svoji osebni ginekologinji sem stvari podrobno opisala in ji svetovala naj pacientke pošilja v MB in ne v LJ, kot je mene in vse ostale pred mano.

Vse, ki ste to prebrale, prosim, da tega ne jemljete preveč osebno in me ne napadate, kao, lahko si glasna, ker ti je tam uspelo…..NE NI RES!!! VEM KAJ GOVORIM ” IZ IZKUŠENJ”.

Lep pozdrav, Ajda501

Tudi jaz sem svoja prva dva postopka imela na GK v Ljubljani. Na žalost obakrat neuspešna. Me je pa najbolj od vsega zmotilo, da med postopkoma ni bilo nobenega ginekološkega pregleda, novo napotnico sem pri zdravnici dobila v minuti. S povsem isto terapijo kot prvič, čeprav so bili zarodki slabi. Tudi na vprašanje, zakaj so oplojene celice slabe, je bil odgovor, da tega pa ne raziskujejo in je lahko marsikaj. Kaj je to marsikaj, pa je ostalo nedorečeno.
Malo me je zmotila tudi četica (5) študentov, ki so bili zraven na transferju, brez da bi me kdo vprašal, če mi je prav. Pri transferju imam vedno težave in boli bolj kot punkcija, pa še kar nekaj časa traja običajno. Razumem, da se morajo naučiti, ampak počutila sem se res izpostavljeno in mi je bilo zelo neprijetno. Po drugi strani pa partner ne sme biti zraven.

Suprefact dobila pri dr. Rešu v prvem postopku, na GK LJ v mojem četrtem IVF-u, pa Menopur in Centrotide, stara pa sem bila 30 let.

Vsaki je sreča tam kjer uspe in tako je tudi z dobrimi besedami za klinike. Moje mišljenje.

No, Bata, s Suprefactom ti ni uspelo, ko pa si prešla na Centrotide, pa ti čudežno JE !
Nekaj takega sem zgoraj hotela povedati tudi jaz……pa saj ni važno….. (si redka srečnica, ki so ti dali takšno terapijo), zato pa tudi temu primeren uspeh.
Kot sem rekla, MB ne hvalim zato, ker mi je tam uspelo, Hvalim in bom hvalila njihovo profesionalno plat !
So tudi edini, ki dajejo ženski možnost, da punkcijo “prespi” ! Zakaj LJ in dr.Reš še vedno delajo to na živo mi ni jasno in mi nikoli ne bo. Ženske ne bi rabile trpet še na takšen način, kajti mislim, da v tem primeru dovolj trpi že sama naša psiha ….
Še to;
…nikjer, ne v LJ in ne v Postojni nisem imela kvalitetnih blastocist….imela sem po eno, slabi dve…V MB, pri spremenjeni terapiji pa kar 7 zelo dobrih, zato imava sedaj tudi 5 zamrznječkov, kar si prej tudi sanjati nisem upala!

Saj pravim, kakor kdo hoče, odločite se vsak po svojem ….

LP, A.

Odgovor na vprašanje, zakaj v Lj in pri dr Rešu ni anestezije, je pa res zelo preprost: ker je za izvajanje postopkov v anesteziji potreben anestezist. Anestezista je prvič težko dobiti (so eden najbolj deficitarnih kadrov v medicini), drugič pa to precej podraži postopek. Poleg tega je pred anestezijo potrebno opraviti še kakšne dodatne preiskave, ki jih sicer ni treba.

Bila sem že na precej operacijah pod anestezijo in kolikor se spomnim, so predhodno vedno želeli imeti opravljen EKG, krvne preiskave, internistični pregled, včasih pa tudi RTG pljuč. Anestezija nikakor ni nedolžna (lahko se ti zgodi, da te ne morejo več zbuditi ali pa da imaš po anesteziji trajne posledice), zato se želijo prej prepričati, da je tvoje zdravstveno stanje primerno, da ne bo komplikacij oziroma da vsaj nič ne kaže na to, da bi lahko bile.

Sicer menim, da bi bilo edino prav, da je anestezija na voljo vsem tistim pacientkam, ki si je želijo. In če bi kdaj kdo zbiral podpise za zagotovitev te opcije, bi tudi takoj podpisala. Osebno pa dosti rajši potrpim tistih par zbodljajev, kot pa da me spet enkrat uspavajo in da sem potem še cel dan malo čudna.

Hvala vsem za obilico informacij in delitev vaših osebnih izkušenj. Če bo le kaj od prebanega (in tega je kar nekaj) pomagalo vam bom neizmerno hvaležen. Le kaj bi brez te izmenjave informacij…

New Report

Close