Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Rozike 2014, rak dojke…informacije take in drugačne 2 del :)

Rozike 2014, rak dojke…informacije take in drugačne 2 del :)

Mirca ja že lani februarja sem zasledila bulo in naredila sem vse preiskave od UZ, mamografije, magnetne,tanke igelne in vsakokrat je blo videt da nekaj je, vendar na igelni je bilo negativno. Potem so mi naredili še debelo igelno pri nas v bolnici in tu se je začelo. Najprej so mi z iglo preluknjali plučno membrano in naredili pnevmatoraks, tako da sem bla v bolnici 5 dni. Nato vzorca itak niso dobili in so mi lokalno odvzeli en košček, ki je bil tudi negativen. Tako da sem pol 3 mesece mal k sebi prihajala ampak ker mi ni dalo miru in sem hotela tisto dat ven, tudi če je benigno, sem zahtevala napotnico za v LJ na pregled in tam so me nazjali da kje sem bila do zdej. Vzeli so še 1x vzorec z tanko iglo in takrat je bilo pozitivno. Kar se že vedela in bila pripravljena, da bo tako, se kar slutila.
Sem bila pa fulllll jezna, ker bi to lahko reševala že lani…ne vem al mi niso vzeli dovolj velik košček al se je res spremenilo iz benignega v maligni zaradi hormonov….ne vem….nisem tko pametna….je pa očitno raslo….še dobro da mi ni šlo na druge organe….zaenkrat….
pol pa naj rečejo čim manj stresa….kako?

V glavnem ja roko zdej razgibavam, k fizioterapevtu grem drugi teden…sam če ne vzamem tablete, ne morem kaj dost razgibavat..
Pa še en problem imam, ker sem se odločila za istočasno rekonstrukcijo in imam ekspander…zdej se pa full bojim zaradi obsevanja…pač sem mislila da ga ne bo….uff

Draga ŽogicaRL, kar vprašaj najbolje tistega, ki ti je predlagal ekspander.Je sigurno videl vse tvoje izvide.Pa naj zdaj pove, koliko je ura.Jaz sem bila tudi tako jezna, ker so mi dali ekspander že prej, pred terapijami, pa so videli izvide.
Držim pesti, da bo vse vredu!

Živjo Žogca,

ko berem tvojo zgodbo,mi kar slabo prihaja.Včasih res ne vem,al naj se človek še poda dohtarjam v roke.Se pa tolažim ,da so v četi belih hal tudi zdravniki kot se šika.Z roko je treba res kar pridno migat.
Pa še nekaj.Če bo obsevanje potrebno,se nič ne boj.Jaz to prenašam(do zdaj) z levo.
Drž se in blavo gor.

Mačka

Maš prav, Mačka, mene je tudi kar zmrazilo, ko sem prebrala žogičino zgodbo. Mislim, da so na onkološkem najboljši za te reči. Jaz imam samo dobre izkušnje, ampak slišim pa tudi kakšno kritiko. Malo je pa tudi odvisno, komu prideš v roke, verjetno. Vsemu navkljub jim moramo zaupati .. ali pa jo pobrisati kam v tujino. Kdo pa garantira, da so tam nezmotljivi?
Ne se bat, žogica.. samo dodatni stres si boš nakopala. V zosu si (smo) itak že. Pot ven ni nikoli lahka in čisto same je žal ne zmoremo. Lahko pa pripomoremo. Tudi z dobro voljo in zaupanjem v ljudi, ki nam želijo pomagati.

Pozdravljene,
hvala za vaša pojasnila glede toplic. Ravno danes sem dobila datum za pregled pri onkologu. V oktobru bo 3 mesece od kemoterapije. Bom se njega povprasala kako je s tem. Me pa zanima kako poteka ta pregled?
Kar je še novo je to, da sem k,icala v Ukc kerse vedno nimam izvida zadnje polnitve in sem pkvprasala še kako kaže z mojo operacijo in mi je sestra rekla da lahko racunam na december. Upam da to drži…me je pa iskreno povedanano kar malo strah. Zdaj sem se ravno malce odvadila bolecine in me je kar groza. Po drugi strani pa komaj cakam da bo to vse za mano..
Drzite se punce in mirno nočko vam želim…

Če te prav razumem, bbb79, ti čakaš samo še na tisti poseg, ko ti naredijo bradavico, kajne? Ali ti morajo zamenjat celotni ekspander? Obsevanj nisi imela, verjetno si imela negativne bezgavke? Si sama otipala bulo? Vsekakor si že precej pri koncu zdravljenja. Še malo, pa boš na konju in malo bolečine ti te zmage ne sme pokvariti. Srečno!

tx punce za vzpodbudo…sem začela malo bolj razgibavat, sam se mi zdi da me pol zvečer vse zateguje, pa peče v prsnici…mah sej bo. Zdej si mažem kožo z bepantenom in ognjičevim oljem…Ha se mi zdi da je dan prekratek, k je treba na tolk stvari mislit, pa tablete, pa še kaj drugega zraven, pa gibanje, razgibavanje, če po netu skačem čas kar zbeži….še med službo sem imela več časa :))

ja sej samega obsevanja se ne tolk bojim, če sem kemo dala skozi in je blo kar hudo, ker mi je slabost zlo nagajala isto kot v nosečnosti, tako da sem shujšala 5 kg…pa še tiste smotane inekcije za levkocite… bolj se bojim zaradi ekspanderja, da ne bo treba dat ven oz. kako bo reagiralo…sem že vajena da vse ta slabš jst poberem 🙂

no zdej pa grem probat mojo bučno juhco….

Jaz sem danes zvedela, da imam samo še trikrat.Da so mi očitno šteli tudi takrat, ko nisem bila na začetku čisto do konca , ker nisem bila pri miru.Tako da, v sredo končam.
Sem prav vesela in polepšali so mi dan.Upam, da bom trikrat še normalno zdržala in da ne bo hujšega…..rdeče zaenkrat je, malo hladim, ampak to je zaenkrat vse…..Ne smem se pa preveč hvalit, nikoli ne veš….

Žogica, saj sem imela tudi jaz občutek, da vse ta slabš poberem.Po operaciji sem bila v bolnišnici 14 dni – skoraj sem podrla rekord.Po prvi Kt se mi je vnel predel pri ekspandru, nato sem dobila za cepnt zoprne antibiotike.No, potem so ga odstranili, potem je pa nekako steklo po normalni poti.
Zdaj pa samo upam, da gre še tole srečno – brez opeklin mimo….
Mačka, v ponedeljek se še vidiva – imam isto uro, kot danes.V torek in sredo pa še ne vem…

Oj.
Mirca13 – Ja mene čaka v bistvu še zamenjava ekspandra s silikoni. Ugotavljam, da vedno ko želim kaj povedati tega ne znam zapisati. Se vidi da sem že predolgo na bolniški in nič ne pišem..
Zogica- zal ti ne znam kaj pametnega napisat glede ekspandria n obsevanja ker sem vsaj obsevanja imela prihranjena, tako kot so ti druge svetovale, bi se jaz obrnila na kirurga ki ti je predlagal ekspander…mah saj kar verjeti ne morem kaj vse se dogaja.
Me pa zanima če ima katera izkušnje in so ji sočasno z odstranjeno dojko rekonstrukcijsko dodelali še zdravo. Meni je plastik svetoval da bodo tudi zdravo dojko rahlo privzdignili in dopolnili saj je zelo izpraznjena in posledično povešena. Me je pa kr groza ko razmišljam o tem, kako bom kar koli počela če bom istočasno operirana na obeh straneh…eh bolje da neham, bolj kot studiram bolj strah me je…pa se vseeno veselim da bo kmalu vse za mano…
Lep vikend vam želim, pa čim manj bolečin in skrbi.

Žogica, preden boš šla na obsevanje, boš imela posvet z zdravnico.Takrat ji povej, da se bojiš, kako bo to prenesel ekspander.Oni bodo itak na to pozorni, ker vejo, da ga imaš.
Sicer mi pa res ne gre v glavo, da so tudi meni dali ekspander, čeprav so vedeli kakšen bo potek zdravljenja.
Nekje sem prebrala , da je kirurg odsvetoval Mici2014 ekspander.Mislim, da ji je prav svetoval.
Ker moj kirurg meni ni.
Po moje sem bila med poskusnimi zajčki.Da bodo videli, kako bo .
Še dobro, da sem zahtevala, da ga vzamejo ven.Bi imela do konca zdravljenja še kup težav z njim.
bbb79- mislim, da če ti bodo dvignili drugo dojko, pri tem ne boš imela takih bolečin.Že itak boš imela tablete proti bolečinam, pa še čutila ne boš preveč.
Mici, si zdaj OK?
Jaz imam še danes in še jutri.Potem se namažem z ribjo mastjo.Upam, da ne bodo vsi bežali od mene….
Le kje je Jasnica..upam, da je dobro….

Danes sem dobila še izvid od onkologinje, kjer je le še 1x napisala kak je bil histološki izvid v dveh stavkih. In da sledi obsevanje in hormonska terapija. Koliko časa čakaš da te pokličejo na obsevanje. Sem mislila, da bom imela še kak pogvor pri onkologinji pred tem, da jo malo bolj povprašam glede histološkega izvida, pa je napisala, da imam kontrolo šele janarja…po obsevanju. MEni se zdi to mal čudno. Sem mislila da bom imela še kako kontrolo ne vem kak ponovni UZ, pa kako kontrolo krvi, pa nič…..
Jo moram prav poklicat jutri…..me zanima če lahko te hormonske tablete takoj začneš jemat al to ne gre skupaj z obsevanjem…ne bi rada da se mi začne še kaj širit, če je kaj ostalo….
lasek sej mogoče sem tudi sama kriva ker sem rekla da želim takoj rekonstrukcijo…da nimaš toliko operacij, sam sem bila ziher da ne bo obsevanja…pa še plastik je tako razložu, da ker sem že tako suha in mi, v kolikor nimam istočasno rekonstrukcijo, odvečno kožo odrežejo in zašijejo. če bi imela kasnejšo rekonstr. bi bil večji problem, ker bi bila koža že tako tanka pri raztegovanju, da bi vse skupaj bilo grdo, čudno. Tako pa so kožo ohranil…ma v glavnem kaj mi pomaga če jo bo zdej itak uničilo in stanjšalo obsevanje… težke so te odločitve…

Žogica, tudi jaz sem danes dobila pošto od konzilija. Meni so napisali, da moram tablete začeti jemati 3-4 tedne po zadnji KT, datum za obsevanje pa dobim naknadno po pošti.
Jaz sicer zelo navijam za to možnost, da bi mi odstranili jajčnike in bi se s tem izognila hormonskim tabletam. Ampak moram to še skomunicirat z ginekologinjo v naslednjih tednih.
Pred ”ta zaresnim” obsevanjem je itak še proba in posvet pri radioterapevtki. Kar tam malo zateži, da ti dajo čim več informacij kako naprej. Morda se bova pa na obsevanjih kdaj srečali:))

Žogica, ne preveč skrbet.Saj ne boš edina z ekspandrom na obsevanju.Te bodo imeli pod kontrolo, verjemi.Jaz imam obsevanje samo še jutri, pa zgleda, da jo bom kar dobro zvozila.25-tič.Malo me sicer zateguje, najbolj še pod pazduho, kjer je bolj nežna koža, drugače pa ni panike.Koža je pordela, ampak samo to.Tako, da se jutri namažem s kremo, takoj, ko pridem domov.
Mirca, tudi jaz sem malo mislila v avgustu, da bi kar raje šla na odstranitev jajčnikov.Da mi ne bi bilo treba jesti tablet.
Pa mi je prijateljica, ki je medicinska sestra to odsvetovala.Je rekla, da to potem potegne za seboj še druge stvari.Jaz jih zdaj dobro prenašam, kot, da ni nič.
Na začetku sem pa imela kar težave, pa mi je moja zdravnica povedala, da te težave gotovo izvirajo še od KT.In je bilo očitno res tako.

Kar se pa tiče obsevanja…moje izkušnje:jaz nisem mogla biti pri miru tiste minute.Čez oči ti dajo masko in grejo ven.Potem je kot na vesoljski postaji.Stroji ropotajo, ti pa tam ležiš, kot med marsovci.Meni je bilo na začetku zelo nelagodno.Stvar sem potem z nasvetom zdravnice rešila tako, da sem pol ure pred obsevanjem vzela tabletko Helexa(napisala mi je osebna zdravnica).Potem sem ležala kot kip.

Potem mi je še ena gospa potožila v čakalnici, da je vsa nervozna in da se ji tudi med obsevanjem naredi cmok v grlu.Ona je pa potem vzela samo pol tabletke.Je rekla, da ji je pomagalo.

Zivjo punce! Lasek lepo da skrbis zame, to tako pase <3 …. Prihajam pocasi k sebi, samo danes me pa daje nizek pritisk in sem bolj out, pa se pred menstruacijo sem, ce jo bom sploh dobila 🙁 ah nic vec ni tako ko je bilo :((( drugace pa imam tudi jaz ekspander in me cakajo se obsevanja, pa pred operacijo ni blo receno da bodo…. Mi je pa plastik rekel da ima pomisleke oz. pravi da ni fajn, je pa vseeno boljs kot ce bi imela ze silikon, tko da clovk ni pameten vec

Halo punce,

berem vašo dilemo glede odstranitve jajčnikov ali jemanja tablet.
Osebno nimam izkušenj , lahko pa povem to kar mi je povedala znanka.Ko so ji odstranili
dojko,so ji v naslednjem koraku odstranili tudi jajčnike ampak tablete mora kljub temu
jemati pet let.Ko se je to dogajalo je imela 48 let.Zdaj ima nekaj čez 50.

Hoj punce,

Jaz se super in se ze par dni samo potepam :), danes sem bila na enem lepem hribcku zraven Novega Mesta. Počutim se odlično, edino ponoči malo zasvicam.

Meni so odsvetovali rekonstrukcijo z lastnim tkivom, ekspandra mi sploh ni predlagal, ker je rekel, da bodo potem naredili iz lastnega tkiva.

Vem za eno, ki se je ekspander prilepil na kožo zaradi obsevanja.

A bo katera v četrtek na onkotu od 9 do 13 ure……jaznbom na stojnici Europe Donne. Pa naslednji torek tudi, če bo katera prišla naj me pocuka za rokav 🙂

Mačka, to se mi pa ne zdi logično, saj se po odstranitvi jajčnikov estrogen ne tvori več. Morda tablete kakšne druge vrste? No ja, morda se bom poglobila v literaturo in našla odgovor. Mene mika dati jajčnike ven zato, ker sem pred leti že imela ginekološke težave, tudi predrakave spremembe. Zdaj je vse ok, ampak bom takoj za to, če se bo dalo tako dogovoriti. Vem pa, da to potegne za sabo kar nekaj neprijetnih težav. Po drugi strani pa bi rada čim prej zaživela normalno in se rešila dohtarjev in bolnišnic. Imam super ginekologinjo, mi bo že znala dati pravi nasvet.
Lep večer;)

Pozdravljene, punce!Me veseli, da smo spet vse na kupu.
Jasnica ,drži se, počasi bo bolje.Še eno tako s tabletami proti slabosti, potem bodo pa že drugačne.Lažje.Meni od hrane edino mleko ni naredilo dobro.Prav po mleku sem se počutiila ful slabo,zdaj se ga tudi izogibam.Skuta, jogurti..pa ni težav.
Mačka , živijo, jutri imam uro že 12.20 in se spet ne bova videli.Se bomo pa dobile enkrat vse skupaj v Ljubljani.
Bo potem ves teden deževalo….
Hojla, Mici, ti si spet aktivna.Fino, da se dobro počutiš, me veseli.A stojnica bo? Jaz bi lahko prišla v torek naokoli…
Mirca, zdaj sem se spomnila, da sem imela jaz v avgustu težave s tableti.Pa sem šla k moji zdravnici.Rekla mi je, če ne bom jemala tablet, potem bo pa treba dati jajčnike ven.
Me pa zanima, kako je z Jero.Napisala je, da gre konec septembra po nove prsi.Pa se nič ne oglasi.Upam, da je vredu…

http://www.onko-i.si/fileadmin/onko/datoteke/dokumenti/1_2004_8.pdf Clanek glede hormonskega zdravljenja in odstranitve jajcnikov, nekje sem celo prebrala da ima odstranitev jajcnikov enak ucinek kot zdravljenje s kt po shemi CMF :/. Meni je onkologinja rekla da mi odsvetuje odstranitev jajcnikov, njihovo delovanje pa zaustavi ze kt. Nevem se mi zdi da to vsak dohtar po svoje razlaga 🙁

Pozdravljene,

pred slabimi 3 tedni sem prestala odstranitev desne dojke z vstavitvijo ekspanderja. Odstranili so mi eno bezgavko, ki ni bila rakava.
Skoraj 2 tedna sem imela pod pazduho vstavljeno drenažno cevko, zaradi katere sem imela kar ostre bolečine po zunanji in hrbtni strani, česar sedaj po odstranitvi ni več. Se mi je pa kakšen teden po op začelo pojavljati mravljinčenje roke in zelo pekoč živec na roki, od pazduhe vse so zapestja, zaradi česar sploh ne morem dvigniti roke ali jo iztegniti.
Moj onkolog pravi, da bo to minilo, da je zaradi drenaže, zdaj pa sem prebrala nek članek, da je to pogost pojav po op in da je lahko kroničen. Sem popolnoma obupana!

Je še katera občutila to in kako dolgo je trajalo (še traja)?

Hvala in srečno vsem!

New Report

Close