ROTAVIRUS in CEPLJENJE

Imamo novorijenčka in triletnika, ki je v vrtcu.

Razmišljamo ali naj damo malega cepiti proti rotavirusu, ker je po novem to mogoče (cepivo deluje 2 leti, stane 160 €).

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Mnenje?

Cepivo je na voljo že dobro leto. Pediatri ga svetujejo, sploh, če bo otrok hitro vključen v kolektiv ali pa ima starejše sorojence, ki obiskujejo varstvo.

Mi smo cepili obe, pri obeh nobenih težav. Pri večji so ga v vrtcu že imeli, pa ga ona ni dobila.

Nam ni žal.

Ups, dve leti.

Nisem cepila.
Ker mi je nesmisel cepit

sem cepila ta drugo, pri prvem še nismo vedeli za cepivo ali pa ga še ni bilo. priporočala pediatrinja. sicer pa smo sami dali rotavirus 2 x skozi že pred tem pri sinu, pristali celo v bolnici in je kar hudo za otroka, zato če se le-da preventivno pomagati, zakaj ne.

prvega nismo cepili, ker moraš dojenčka cepiti, predno je star 6 mesecev in takrat še nismo vedeli za rotavirus. No, pa je šel v vrtec in na srečo, ko so imeli v skupini rotavirus, je bil ravno doma, ker je imel vnetje ušes. Drugega smo ravno v četrtek cepili – prvi odmerek 75 Eur, naslednji odmere čez 4 tedne in zopet 75 Eur. Pri drugem smo takoj rekli,da ga bomo cepili.

Drugega cepili in tudi prvo bi, če bi vedela za to.
Pri prvi smo imeli izkušnjo s črevesnim virusom, v 1 tednu minus 2 kg:(

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

Tudi mi smo sina cepili tako proti rotavirusu kot tudi proti tuberkulozi, pri hčerki žal cepiva za rotavirus ni bilo na voljo, drugače bi jo sigurno cepili. Je prebolela rotavirus pri 3eh letih pa je bila velika reva, si sploh ne upam predstavljati, kako hudo mora biti šele, ko zboli dojenček.

[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83202/ticker7.png[/img] [img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83204/ticker2.png[/img]

Cepili dojenčico (veliko bratrancev in sestričen v vrtcu imamo) in bi se zopet odločila za to ker do sedaj (stara je 11 mesecev) še ni bila nič bolana, čeprav vsi prinesejo vs živo iz vrtca.

lp

ella

Kdo prinese zi vrtca vse živo??
Imamo tudi starejšega v vrtcu in nismo mlajšega dali cepit,ker se mi zdi nepotrebno

Sestrin sinček od septembra ni bil še 14 dni skupaj v vrtcu. Non stop je bolan, včeraj ko sva ga šli iskat v vrtec je vzgojiteljica rekla da so samo 3 v vrtcu ker razsaja neka viroza pljučnice?????!!!!!!! Vse možne viruse privlečejo iz vrtca, zato smo našo malčico cepili. Od druge sestre in od svaka je pa situacija identična, pa so vsi v različnih vrtcih in različnih starosti (od 15-24 mesecev; v tem obdoju veliko zbolevajo).

lp

ella

Ella, ampak to stanje s cepljenjem proti rotavirusu nima nič, saj bi ga obranilo le-tega.

Cepljenje proti rotavirusu te obrani rotavirusa in tudi drugih podobnih virusov, zato tudi cepimo ne?

lp

ella

Recimo da brani proti podobnim prebavnim virusom (iz iste družine), niti pod razno pa ne proti viruom, ki povzročajo obolenje dihal.

Se strinjam.

lp

ella

Cepljenje proti rotavirusu te ubrani zgolj in samo rotavirusa, niti ne drugih črevesnih virusov, kaj šele ostalih viroz.

Zdaj pa je že dovolj.Zadeva je taka:

Rotavirus lahko prizadene tako dojenčke,male otroke, šolske otroke kot tudi odrasle.Seveda če so le-ti s svojim imunskim sistemom na nuli.Ko otrok zboli za rotavirusom je zeloo hudo,o zdr.simptomih pa se tako ve kakšni so.

Zboli lahko torej cela družina.Tako da ne razglabljat ali cepiti otroka ali ne.Cepivosigurno ne obstaja po nepotrebnem.

Imam dva otroka;pri prvem še ni bilo cepiva tako da ni cepljen,drugi otrok pa je cepljen.

Sem pa prepričana da bo to cepljenje postalo del obveznega cepljenja.

tanja veš kaj zadeva je taka : vsi vemo koga lahk okaj prizadene,prav tako večina ve da ni to takšen bav bav 🙂
ne ,ne bo postalo del obveznega cepljenje,saj državi moraš plačevat in zdr. zelo radi strašijo starše da MORAŠ

Pač nismo vsi istega mnenja

Hoj,

Mi smo punčko cepili (danes je stara pol leta) in to zato, ker je starejši v vrtcu in smo lani dali skozi BLAGO obliko rotavirusa vsi trije, pa ni bilo lušno. Zato si res nisem želela, da bi bilo letos podobno in bi zbolela tudi dojenčica.

Za vsako dozo cepiva smo plačali 71 EUR (dve dozi mora dobiti), je pa kakšne 3 dni po cepljenju imela kar hude krče.

Lep dan vsem

Hčerko smo cepili lani proti rotavirusu ( plačali 130 EUR) dva odmerka in ni nam žal!
Ko sem videla kaj rotavirus naredi iz večjega in težjega otroka kot je naša, sem bila sama sebi za odločitev hvaležna.
Če obrani otroka “zgolj in samo” rotavirusa se je splačalo.

New Report

Close