Najdi forum

refluks

Spoštovani! Pred 15 leti sem bila operirana zaradi refluksa ledvic. Do lani nisem imela z ledvici nobenih težav. Lani pozimi pa se mi je pojavilo vnetje sečil, bolela so me tudi ledvica. To se je uspešno pozdravilo. Letos spomladi pa se mi je zdelo, da me bolijo ledvica. Ker sem bila v tujini in nisem mogla do svoje zdravnice, sem začela jemati Primotren (ena škatlica mi je ostala po prejšnjem zdravljenju, saj so mi po Sanfortu zamenjali tablete). Peti dan zdravljenja pa sem obiskala svojo zdravnico, izvidi, tudi Sanfort, negativen. Zdravnica je dvomila, da je sploh šlo za vnetje ledvic, vendar: tablete sem jemala že pet dni, lahko se je že pozdravilo. Problem je da se je s tem, da sploh nisem vedela ali je šlo za vnetje ali le za mojo paranojo, pri meni pojavil strah: kaj pa če se mora z refluksom ponovi, kaj če je kaj narobe. Ali se refluks sploh lahko ponovi pri odraslem človeku? In če se, kakšne težave bi imela? V časih se mi zdi, da ko grem na stranišče ne morem “pritisniti” toliko, da bi šlo vse ven. Sem paranoična?

Spoštovani!

Refluks se ne ponovi. Verjetno pa ste imeli vnetje sečil, ki se praviloma pozdravi v treh dneh. Občutek neizpraznjenega mehurja nima nič skupnega z ev. refluksom ali boleznijo ledvic. Mogoče imate težave z medeničnim dnom in bi morali izvajati vaje za njihovo krepitev. To je približno tako, kot bi stiskali mišice, da ne bi šli na vodo. Tudi med uriniranjem s stiskanjem poskušajte prekinjati curek, da si osvojite tehniko krepitve mišic, potem pa to delajte “na suho”.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close