Najdi forum

RECIKLAZA

ZANIMA ME DVOJE GLEDE RECIKLAZE.
1.ALI JE RES DA VSE RECIKLIRANE STVARI OD STEKLA,PAPIRJA,PLASTIKE MECEJO NA ENO IN ISTO MESTO,DA TO SPLOH NI RAZPOREJENO IN
2.KJE SE LAHKO RECIKLIRA BATERIJE(VCASIH SO IMELI EN MALI BOX V MAXIMARKETU…)?

Jaz sem bila na ogledu deponije na Vrhniki in Ljubljani in to ne drži. Na Vrhniki ljudje ročno sortirajo odpadke – plastika, papir, org. odpadki, steklo ostalo. Plastika se stisne in proda nekam v Austrijo, papir in steklo ne vem kam grest (pozabila), organske odpadke pa se kompostira in proda kot zemlja za rožice, kar pa ostane pa se deponira. Vsaj tako je bilo pred tremi leti, kako je zdaj ne vem, ampak zelo drugače ne mora biti.
V Ljubljani se prav tako ločuje samo po moji oceni ne tako natančno kot Vrhničani. Aja ločujejo tudi gumo.

Na Vrhniki imajo tudi vodene oglede, če koga ekologija in varovanje okolja kaj zanima. Pred vhodom imajo tudi mini živalski vrt perutnine.

Kar pa se tiče nevarnih odpadkov (baterije, olje, zdravila, kozmetika, škropiva, razne embalaže nevarnih snovi, akumulatorji…) pa v našem koncu (Domžale) pobirajo 2-3x letno in sicer na dogovorjenih mestih. Ta mesta so vnaprej določena in je javno objavljeno kje in kdaj se zbira.

Te male bokse (samo za baterije)so imeli še pred nedavnim pri blagajni Merkurja v BTC-ju.

LPB

sem vprasal v maxiju pa imajo se vedno kontejner za baterije.
tako za v vednost ce se koga zanima.

Točno tako, odpadki se sortirajo, baterije in nevarni odpadki se zbirajo posebej na določenih mestih

New Report

Close