Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Hujšanje razstrupljevalna dieta

razstrupljevalna dieta

Vidim, da ste na tem forumu sami stručkoti za diete, zato vas prosim za pomo. Čutim, da bi bilo dobro prčistiti organizem, rada bi se znebila strupov in iščem čimmanj nezdravo in učinkovito razstrupljevalno dieto. Lepo prosim, če mi zaupate kakšno, ki ste jo sami preskusili, saj se ne želim igrati s svojim zdravjem. Ne želim shujšati, saj imam težo skoraj idealno, sem pa polna strupov- prenehala sem kaditi, ukinila sem alkohol.
Hvala za pomoč

5 rednih obrokov dnevno poudarek na zelenjavi. Čimmanj sladkorja maščob in belih strupov (sladkor moka sol maslo mast…) Dosti vode skozi cel dan po malo in redno gibanje VSAK dan pol ure sprehoda. V enem mesecu boš kot nova. Ne… boljša !

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

5 rednih obrokov dnevno poudarek na zelenjavi. Čimmanj sladkorja maščob in belih strupov (sladkor moka sol maslo mast…) Dosti vode skozi cel dan po malo in redno gibanje VSAK dan pol ure sprehoda. V enem mesecu boš kot nova. Ne… boljša !

Hvala, Dracon!
Vse to pravzaprav počnem že zadnjih 10 let. Ampak rada bi se res prepucala.Tako, da telo izloči strupe. Malo bolj agresivno, a vseeno ne totalno nezdravo. Predvidevam, da kaj takega lahko počneš max 1 teden.
Ima kdo tako dieto.Hecno m je, ker se o razstrupljevalnih dietah toliko govori, jaz pa ne najdem nič pametnega.

Bog nam je dal čisto vse kar rabimo za popolno razstrupljanje telesa. In vse deluje 1000x bolje kot katerakoli dieta. Vkolikor en teden presedlaš na presno prehrano si vsak dan aktivna in piješ dosti tekočine (vode zelenega čaja) ter črtaš čisto bele strupe se boš ravno tako učinkovito in uspešno očistila kot z ne vem kakšno dieto. Je pa res da če ni “neki na hard” kot bi rekel moj prijatelj potem to ni dovolj dobro. Hmmm

Lahko uvedeš 1x na mesec samo vodni dan kjer piješ samo nesladkane čaje in zelenjavne sokove. Recimo 1. v mesecu. In potem 15 lahko daš presni dan. Ko ješ samo sadje in zelenjavo. Termično ali kako drugače neobdelano. In to lahko prakticiraš leta dolgo. Ampak to je to. Vse ostalo je ekstrem ki bo za nekaj dobrega naredil tudi precej slabega. Kaj ti pomaga očistiti telo če ga hkrati reveža čisto šokiraš in spraviš na kolena… Ne vem no. Nekako se mi zdi da tu gor je ogromno ljudi z motnjami hranjenja. Pa ne samo v smislu prenajedanja. Tistih je ironično zelo malo. Dosti huje je pri unih ki gredo v ekstreme hujšanja. En mesec samo sadje in zelenjava itd. Punce (in fantje) da smo si nekaj na jasnem. Tudi tisto je motnja hranjenja in nezdrav odos do hrane in prehranjevanja na sploh. In za razliko od prenajedanja jo je dosti težje ozdraviti. Zato… raje delajte na tem da razvijete zdrav normalen odnos do hrane.

Ummm pa to ni bilo mišljeno zate pikapoka. Samo malo me je zaneslo ko na internetu berem objave o prečiščevalnih dietah in kurah. Si pa vseeno na dobri poti da kaj takšnega razviješ vkolikor boš pretiravala. Namreč motnje hranjenja. Ne vem no… Privošči si raje savno en dan lahko piješ samo vodo čaje in zelenjavne sokove. In čez 14 dni samo presno in to je to. Odločitev je tvoja seveda v vsakem primeru… srečno !

Sicer pa: v medicinskem smislu ne obstoja nekaj kot prečiščevanje telesa. Telo ima vse mehanizme, ki so potrebni za uravnoteženje vseh procesov. Ob zdravorazumskem prehranjevanju ,seveda. Če nekde stalno je samo čokolado ali pije alkohol ali je enovrstno hrano, tudi telo ne more v neskončnost ravnotežiti tega.
Je res, kar pravi tudi dracon: v vseh teh primrih so težave predvsem psihične, manj fizične.

New Report

Close