Najdi forum

Razneslo me bo od jeze

Koncno en glas razuma :))

Ma, kako berete ene:( Tole je napisala: “POtem je klicala moža (mojega),če lahko pride s hčerko po njo k sorodnikom.In pol mene mož kliče,da bo hčerko pustil kar tam pri sorodnikih s taščo spati.”

Jaz bi na Solatkinem mestu tudi popenla. Pravzaprav bi najbrž kar šla po tamalo.[/quote]

No, potem pa sploh! Medtem, ko je mož šel po mamo in hčerko k sorodnikom, so se pač tam zmenili (in otrok je bil očitno za to), da bosta babica in otrok prespala tam. Ko je mož videl, da je tam situacija OK in vse v redu, se je pač s tem strinjal. Če bi videl, da otrok joka in se upira, bi ga gotovo pripeljal domov ali k babici domov.

Se mi malo zdi, da solatko jezi, ker se otrok z babico in sorodniki dobro razume in je pripravljen kar prespati tam:)

Anakonda, mi smo imeli tri dvoletnike pri hiši ( niso trojčki ) in ti lahko povem da otrok razmišlja – kolikor sploh zna logično razmišljat – vsakih pet minut drugače. Dokler je bil še očka tam se mu je morda zdelo super da bo tam spal, čez pol ure ko ni bilo več očka pa je morda spremenil želje in svoje navdušenje. Pa dvomim da so šli klicat starše. Žal je ponavadi tako da so nekateri stari starši precej sebični in bodo za vsako ceno, tudi otrokovo, vztrajali pri svojih željah in tudi dosegli cilj. Če ne drugače pa z zbujanjem slabe vesti. Gre za stare ljudi, ki so dali veliko čez in imajo take in drugače izkušnje. In znajo biti zelo nabriti. In saj niso nori da bodo priznali da je šlo kaj narobe. S tem si pljuvajo v lastno skledo in tvegajo da naslednjič vnuka ne dobijo za čez noč.

Pa ne morem mimo tega da se ne vprašam zakaj vztrajajo da 2 letnik spi pri njih. Kaj imajo sploh od tega. Da se ne vprašam kaj ima od tega otok, ki v teh nažnih letih res ne rabi takih nočnih žurov.

nova
Uredništvo priporoča

Tukaj se gre boj med mamico eno in mamico dve, katero ima mož oziroma sin rajši, katero bol posluša, katero bol spoštuje.

Jap, tasce so nam gor spravile moze. Ce bi njihovo delo bilo res slabo, si jih me ne bi izbrale za zivljenjske sopotnike.

Mal vec zaupanj tascam in malo manj prilascanja otrok. Pa se malo vec spostovanja mozevih odlocitev. Se vam res zdijo mozje tako nesposobni odlocanja?

Saj res. Kaj bi komplicirali pri otrocih, saj zanje je vse dobro in še veseli naj bojo da sploh kaj dobijo. Ko pa gremo mi na seminar prespati za eno noč v drug kraj pa jemljemo sabo cel kufer oblek in kozmetike za prodajat. Ampak mi moramo biti uštimani. Mi ne moremo nikamor brez najljubšega parfuma in šminke. To pa res ni primerljivo z eno dudo, ki je itak samo otroška razvada, in eno plenico. Saj jaz tudi če grem kam prespat ne vzamem rezervnih spodnjih gat s sabo.

Zaupam svojemu možu kadar se odloča s svojo glavo. Včasih pa nekatere mame svojim že odraslim sinovom sploh ne dovolijo razmišljat ampak jim dajo samo vedeti da bodo zdaj ko ni otrokove mame blizu one gospodarice položaja. In takrat sineti popustijo mamicam in sploh ne razmišljajo. O ničemer.

Kar se pa tiče vzgoje pa današnja slika moškega ni nujno odraz vzgoje ki jo je imel. Poznam nemalo primerov ljudi ki so imeli dobro vzgojo, skrbne in ljubeče starše pa so zabluzili, so lufterji in nasilni. So pa tudi taki ki so odraščali z batinami in v družini z alkoholikom pa so danes perle. Ti lahko otroka še tako učiš in vzgajaš ampak kako se bo vse skupaj obrnilo ko bo odrasel moški pa sam bog ve. Za mojega že vem da se obnaša precej drugače kot bi si njegova mama želela. Hvala bogu da razmišlja po svoje, saj če bi bil tako zategnjen kot je ona bi se mu jaz sploh ne približala.

Ce nam starsi ne bi vlacili vseh teh stvari s sabo, tudi mi ne bi imeli navado vlaciti dva kufra na dvodnevni seminar.

Poenostavi zivljenje svojim otrokom, saj jim bo veliko bolje, ce ne bodo komplikatorji tako kot ti. Ja, je za otroke bolje, da se naucijo prilagajat in ne komplicirajo!
Verjamem pa, da deklica ni bila ne mokra, ne gola, ne bosa. Morda pa lahko celo to priloznost starsi izkoristijo za odvajanje od dude, ki za otroke res ni dobra.

Preberi se enkrat, kaj pravijo moski:

Re: Razneslo me bo od jeze
Napisal: atasolata
Datum: 14.03.2008 10:05

Kot moški ne morem verjeti, kake lahko mame tako zganjate.

Ni vse na tem svetu zarota. Smo pa seveda moški včasih malo v precepu, ko se komaj rešimo izpod mamine komande, potem pa bi že žena prevzela. Sploh se ne zavedate kako komandirate.

S si vse te, ki pišete, kako bi popenile, predstavljate, da bi mož popenil, ker ste nekaj v zvezi z otrokom naredile, kot njemu ni bilo prav. Pa saj bi vas kap, bi mislile, da se miu je zmešalo. Ker imate pač ve vse pod kontrolo, on ne ve, kaj mali je za večerko, obleče mu umazano majčko in še zobe slabo umije, ne?

Malo se zamislite.

atasolata
gre za dogovor, ki je bil narejen
ki se ga ni upoštevalo

Oče ni spoštoval dogovora? Me prav zanima, ali se drugače ta mamica z očetom sploh dogovarja, ko sprejema odločitve o otroku. Si upam stavit, da ne. Ko pa oče hoče z otrokom kaj naredit, takrat je pa nujno, da se prav o vsem pogovori z otrokovo mamo.

Kontrol friki ste!

In večina vas moškega ima samo za osemenjevalca, bankomat in mogoče še taksista, potem se nekje konča.

Kot da otrok sploh ne bi bil njegov.

Ona sploh spat ni mogla, ker otrok ni bil pod njeno kontrolo.

Marička, kako eni znate komplicirat. Enkrat pač ni bilo po tvoje, pa kaj. Svet se ni podrl, otroku ni bilo nič hudega, ti pa si še kar prizadeta in pestuješ svojo užaljenost. Kaj boš šele počela, ko te bo doletel kakšen resen problem v življenju, če že zaradi takšne malenkosti zganjaš tako dramo.

Se en glas razuma, upam le, da ne od moskega :))

A se vse ve z mozem zmenite, a boste kupile otroku rdeco ali modro majco? Se tudi zmenite z mozem, kaj bo otrok jedel za vecerjo? Ga vprasate za nasvet, kako otroku umiti zobe?
Ne, a ne. Vsaj vecina. Ker vse same najbolje veste.

Te zelo briga, kaj se dogaja s tvojim otrokom?
Ravno zato jaz otroka ne bi cel dan prekladala od doma do tasce do sorodnikov in potem spet domov in spreminjala tisto, kar je bilo otroku ze povedano, da se bo zgodilo.
Deklica se je verjetno ze veselila, da bo spala z babico. Njej je vseeno kje spi, le da je z babico. In ti bi potem to veselje deklici ubila, ker se je zamenjala lokacija spanja? Ja, ti je otrok res na prvem mestu…[/quote]

Gledam skozi moje oči. IN takega prekladanja pač ne bi dovolila. Pika. Če babica ne more, naj pove. Važno, da se ima babica fino, a ne?
Pa dveletnik tudi že lahko odloča o sebi, kajne? Si ne premisli?
Kakorkoli že, tole so mož, babica in vse ostalo sorodtvo, naredili generalno narobe. Tako JAZ vidim.
Sicer se pa ni zgodilo meni……………………………..hvalabogu!!!

Se en glas razuma, upam le, da ne od moskega :))

A se vse ve z mozem zmenite, a boste kupile otroku rdeco ali modro majco? Se tudi zmenite z mozem, kaj bo otrok jedel za vecerjo? Ga vprasate za nasvet, kako otroku umiti zobe?
Ne, a ne. Vsaj vecina. Ker vse same najbolje veste.[/quote]

Ne, ženska sem.

Ženska sem in na živce mi grejo histerične ženske.

Ko postane mama, ni nič več drugega kot mama.

Namesto da bi izkoristila, da je sama z možem in seksala kot nora, se je celo noč kregala z možem. In čeprav naj bi otrok z babico ostal še danes cel dan, je reveža takoj zjutraj nagnala tja. Sama je hotela že ponoči po otroka. Po reveža iti sredi noči.

Noben drug seveda ne ve, kaj je dobro za otroka, samo ona.

Otrok bo imel trajne posledice, če en dan ne bo pod njeno komando.

Tragično.

Najbolj tragično je, da ni edina.

Ne kompliciram in tudi nikoli nisem. Nimam za to ne časa ne denarja. Se pa rada udobno počutim. Otrok toliko bolj. Če bi jaz morala spati v pižami ki je prav 120 kg odraslemu, se verjemi mi ne bi dobro počutila in bi slabo spala. Ker pa imam pravico dobro spati in biti spočita, bom oblekla pižamo ki mi je prav. Ni vse kompliciranje, še zlasti ne pri tako malem otroku. Če bi gledala po tvoje bi bili vsi ljudje na svetu nomadi, cigani. Kaj pa rabimo velike hiše in dobre avte. To samo kompliciramo. Saj lahko živimo v šotorih ob ognjišču in lulamo v naravi. Pa še do okolja je bolj prijazno. Zakaj hodiš na morje na dopust? To je samo kompliciranje. Saj otrokom ne bo nič manjkalo če bodo čez počitnice na domačem dvorišču. Naši dedki in babice sploh niso vedeli kaj je to morje. Moji starši so ga prvič videli pri dvajsetih letih. Pa so preživeli. Mi pa kompliciramo pa za dopust vsi na morje.
Lahko je rečt nekomu da komplicira saj itak gre za tujega otroka. Komu mar. Kaj pa če komplicirate vsi vi ki pravite da otrok pa mora iti spat drugam da se navadi. Pa da mora nehat dudo cuzat. Pa kaj potem če ma dudo. V šolo menda ne bo šel z njo.

To si napisala kot hvalabogu, da otroka ni povozil avto. Hvalabogu, da ni dobil kakšne grozne bolezni. Groza, obup, res, otroku se je tako grozno godilo, za umret, da si res lahko presrečna, da se ni zgodilo tvojemu otroku.

Grozne babe.

Te zelo briga, kaj se dogaja s tvojim otrokom?
Ravno zato jaz otroka ne bi cel dan prekladala od doma do tasce do sorodnikov in potem spet domov in spreminjala tisto, kar je bilo otroku ze povedano, da se bo zgodilo.
Deklica se je verjetno ze veselila, da bo spala z babico. Njej je vseeno kje spi, le da je z babico. In ti bi potem to veselje deklici ubila, ker se je zamenjala lokacija spanja? Ja, ti je otrok res na prvem mestu…[/quote]

Gledam skozi moje oči. IN takega prekladanja pač ne bi dovolila. Pika. Če babica ne more, naj pove. Važno, da se ima babica fino, a ne?
Pa dveletnik tudi že lahko odloča o sebi, kajne? Si ne premisli?
Kakorkoli že, tole so mož, babica in vse ostalo sorodtvo, naredili generalno narobe. Tako JAZ vidim.
Sicer se pa ni zgodilo meni……………………………..hvalabogu!!![/quote]

Kaj pa, ce se je babica zbala zamere svoje snahe (ki jo ocitno dobro pozna), ker ne bi drzala obljube, da deklica prespi pri njej, pa je potem, ko se je situacija spremenila, raje povabila se deklico, da prespi pri sorodnikih?
Kaj pa, ce se babica sploh ni imela fino, ker je morala celo noc deklico nositi na stranisce lulat? Kaj pa, ce se je imela deklica fino? Ne bi privoscila svojemu otroku, da se ima lepo?
Ja, tudi zelje 2-letnika je treba upostevat (ko te ze tako skrbi za otroka, a ne?). Kaksno sporocilo pa dajes otroku, ko o vsem sam odlocas, mu ne das niti moznosti izbire, niti moznosti da pove svoje mnenje. Tudi 2-letniki znajo izrazit svoje mnenje, ki pa ga mi starsi diplomatsko spreminjamo in posledicno si potem otrok vsake 2 minuti premisli, ker niha med svojo zeljo in zeljo ugoditi starsem.

Generalno narobe pa so naredili, ker mame to vzamemo kot napad na naso osebnost in se takoj pocutimo ogrozene. Same se pac ne cenimo in potrebujemo potrditev bliznjih in okolice. Zato pa nam tudi toliko pomeni driblanje moza in kontrola nad njim.

Vse kar si nastela, je kompliciranje.
Kaj imas od velike hise? Od velikega avtomobila? Itd. Pa se ne bom spuscala, ker si zgresila poanto. Samo bistvo: kompliciramo si zivljenje sami. Za prezivetje in udobje potrebujemo veliko manj kot imamo ali si zelimo imeti.

Ponavadi se otrokom da kaksna T-majca za spat v takih primerih, tako da pizama za 120kg odraslega odpade. Se pri pizami kompliciras.

Zaradi tašče se pa jaz ne bi kregala z možem.

New Report

Close