Najdi forum

Razneslo me bo od jeze

No,saj sprejmem kritiko tudi. JA,mene najbolj moti to,da jo je pustil tam,čeprav sem jaz imela proti. In če sva se zmenila z njegovo mamo,da spi pri njej,pol bi morala spati pri njej. Do sedaj je spala samo pri mojih starših in njegovi mami.

Glede dude: ja,bi bilo fajn,če bi se je odvadila,smo že poskušali,pa žal ne gre. Uspelo nam je edino,da je nima čez dan, ima jo le za spat.

No,je šel že ob 7h po njo,pa je zgleda kar tam ostal.

Madonca pretiravate! Kaj bo šele čez par let, ko boste imele resnično kakšne hujše “probleme”. Grem pa stavit, da je ta otrok še edinec. KO boš imela dva, ne boš več imela toliko časa razmišljat.
Če bi bilo res tako hudo, bi vaju klicali tudi sredi noči.

Anakonda, pravzaprav je otrok živo bitje, pri 2 letih po vsej verjetnosti (ne nujno) bolj navezan na mamo. In se ga preklada sem in tja, kakor se komu zljubi?
To je popolno nespoštovanje. In, ja, če bi moj to naredil, bi bil hud ogenj v strehi. In najbrž otrok še isti večer doma. Kaj se dogaja z mojim (najinim) otrokom, mene zelo briga!
Solatka1 je hotela drugače in njen ji je dal kontra – skupaj s svojo mamico. Pri meni to ne bi šlo skozi! Odločitve so skupne, kajne?


bolj pozorno ber, mimika. Imajo še dojenčka. Kar nekaj pišete, pa si sploh ne preberete!

Razumem te. JAz sem danes tudi furjasta na mojega in taščo….Bi ju kar požrla!

Če bi pozorno prebrala,bi videla,da sem napisala,da imam še mlajšo hčerko. In ne,ne verjamem,da bi klicali sredi noči. Bi njegova mama rekla,da je bilo vse vredu,tudi če ne bi bilo.

Razmišljam…če bi otrok jokal in se upiral, bi ga babica sigurno ne vlekla s sabo k sorodnikom. Verjetno se je pa otrok čisto dobro imel. Saj je bil vendar z babico in ne kar z nekimi tujci, ali ne?

Ja, solatko najbolj boli to, da mož ni naredil tako, kot je ona hotela. Kaj pa, če je on ugotovil, da je otroku čisto dobro pri babici in da je navdušen nad tem, da bo spal pri sorodnikih? In je pač mož sprejel tako odločitev ne zato, ker je njegova mama tako rekla, ampak na podlagi svoje volje in pameti? A to pa ne pride v poštev?:)

Ampak, mož bi moral narediti, kot je hotela solatka in nič drugače.

“Kaj se dogaja z mojim (najinim)!!! otrokom…” Najinim!:)

No mene bi tudi pojezilo, priznam.

Pa le poročaj kako je šlo.

Solatka je dovolila, da otrok prespi pri tašči.
Otrok tudi je prespal s taščo – pri sorodnikih. Mož se je s tem strinjal.
(to prekladanje mi sicer ni preveč jasno, ampak, dobro, nekateri se očitno selijo kot cigani).
Mož je torej ukrepal na svojo roko

Vprašanje: kolikokrat solatka ukrepa na svojo roko v zvezi z otrokom?
Se vedno posvetuje z možem?
Se je otroku ponoči slabo godilo?
Je bil zlorabljen, zanemarjen?
Je solatka prepričana, da edino ona zna poskrbeti za otroka?

Eni ste pa res neprilagodljivi! Sprasujem se, kako sploh zvozite v zivljenju.

In kaj potem ,ce se je plan malo spremenil? Ok, ni imela dude in plenice, a pa je to problem odpeljat k sorodnikom? Pusti tasci in otroku dihat.

Pa tudi ti malo zadihaj in se sprosti. Ne delaj si problem tam, kjer jih nimas!

Točno tako!

Ma, kako berete ene:( Tole je napisala: “POtem je klicala moža (mojega),če lahko pride s hčerko po njo k sorodnikom.In pol mene mož kliče,da bo hčerko pustil kar tam pri sorodnikih s taščo spati.”

Jaz bi na Solatkinem mestu tudi popenla. Pravzaprav bi najbrž kar šla po tamalo.

Še enkrat glede dude in plenice- a naj bi prišel mož domov in ji nazaj peljal, smo 1 uro vožnje narazen.

In ne,vedno se z možem posvetujeva kako pa kaj z otrokom. ČE se ne strinja s tistim,kar jaz želim,pač odneham. Nisem nikjer napisala,da samo jaz znam poskrbeti za otroka. KOt sem napisala je večkrat v varstvu pri mojih starših,pri njegovi mami,ni bilo nikoli nobenega problema.

Mene pač boli to,da smo se nekaj zmenili in je mož potegnil z mamo in sorodniki,namesto z mano.

Te zelo briga, kaj se dogaja s tvojim otrokom?
Ravno zato jaz otroka ne bi cel dan prekladala od doma do tasce do sorodnikov in potem spet domov in spreminjala tisto, kar je bilo otroku ze povedano, da se bo zgodilo.
Deklica se je verjetno ze veselila, da bo spala z babico. Njej je vseeno kje spi, le da je z babico. In ti bi potem to veselje deklici ubila, ker se je zamenjala lokacija spanja? Ja, ti je otrok res na prvem mestu…

Se ponižno opravičujem, ker ko sem brala vso solato od odgovorov, sem medtem očitno že pozabila, da ima 2 otroka. Pa vseeno mislim, da pretirava. Tudi sama sem moram včasih pač odločiti na brzino, pa zato s tem ne morim moža, če se strinja, razen če bi šlo za neko hudo pomembno zadevo (kar to sploh ni). Da bi mi pa potem mož doma najedal, bi ga pa poslala v tri krasne. Zato pa imate tako razvajene in navezane pamže.

Tudi jaz imam taščo, ki je bila na dobri poti, da bi takole furala naše življenje. Pa sem jo, in jo še zdaj, vedno na realna tla postavila. Meni se zdi nedopustno, da se z otrokom ravna kot, da je paketek, češ, saj otroci so prilagodljivi. Se mi zdi, da je bila včasih še bolj ta miselnost izražena, da, ker so majhni imajo pa manj čustev, občutkov,..jih ni strah v neznani hiši z babico, ki je verjetno tudi ni navajena za dajanje spat, brez dude, ki ji je domača in jo potolaži,…Ponavadi, če pride do takih “izrednih” razmer, je vsaj mama zraven, ki pomeni varnost. Da bi pa kar takole na horuk otroka potiskali v zanj neugodne situacije samo zato, ker odraslim tako ustreza, se mi pa zdi kratkomalo egoistično. Razumem babice, ki se rade pohvalijo s svojimi vnučki in jih čisto podpiram, samo žalostno se mi zdi, če pri tem popolnoma pozabijo, da so to tudi osebnosti. Z odraslim nikoli ne bi tako nespoštljivo postopale.
Jaz bi šla svojega otroka že včeraj iskat, če bi bila taka situacija. S tem bi seveda izzvala jezo moža in tašče, ampak mi dol visi.Bi se že ohladila.

Kaj pa ce razmisljas malo drugace?
Moz je potegnil s hcerko, ki se je veselila, da bo spala z babico. Ali pa se je veselila, da bo spala z babico pri sorodnikih.

Sem pa prepricana, da ce bi bil ponoci velik problem s spanjem brez dude, bi vaju poklicali. Otroci so ena zelo prilagodljiva bitja in v izrednih razmerah odreagirajo neverjetno dobro.

Sklepam, da imas dojencka in da ti hormoni se malo nagajajo, da si doma na porodniski in te vse skupaj malo bremeni. Zelis si potrditve, pozornosti in to, da je moz pustil hci pri sorodnikih, si vzela kot napad na svojo osebnost. Pa ni cisto tako. Priznaj si.

Kot moški ne morem verjeti, kake lahko mame tako zganjate.

Ni vse na tem svetu zarota. Smo pa seveda moški včasih malo v precepu, ko se komaj rešimo izpod mamine komande, potem pa bi že žena prevzela. Sploh se ne zavedate kako komandirate.

S si vse te, ki pišete, kako bi popenile, predstavljate, da bi mož popenil, ker ste nekaj v zvezi z otrokom naredile, kot njemu ni bilo prav. Pa saj bi vas kap, bi mislile, da se miu je zmešalo. Ker imate pač ve vse pod kontrolo, on ne ve, kaj mali je za večerko, obleče mu umazano majčko in še zobe slabo umije, ne?

Malo se zamislite.

Jaz pa razmišljam tako: če je tašča poklicala, da pride po njiju k sorodnikom, je že imela dober namen iti domov. Očitno se je medtem, ko je mož prišel tja zadeva spremenila. Verjetno so miceno vprašali, če bi spala pri njih ali kaj podobnega, mogoče je imela družbo, pa ni hotela domov (k babici)… in ker mala ni komplicirala, babica je tudi najbrž rekla, da ni problema ju je očka pustil tam.
Ne vem, ampak komlicirate tam,kjer ni nič kompliciranega. Edino babi je verjetno mela nekaj težav, če ni bilo plenic. Jo je pa mogoče parkrat kar v spanju nesla lulat, kakšno rezervno čeprav preveliko pižamo so pa tud kje staknili (take so bile mojim puncam najbolj všeč).

zebrica

Če je mamico skrbelo za otročka – in verjetno jo je – je imela vse prej kot mirno noč. Se ti ne zdi?

Osebno mi grejo zelo na živce tašče, ki so pozabile kaj vse in predvsem koga najbolj potrebuje dve leti star otrok. Potrebuje varno domače zavetje in v prvi vrsti ljubezen svoje mame ki ga zvečer pospremi v posteljo. Tako majhen otrok rabi red in rutino, za prespat pri babicah bo še dovolj časa. Četudi je babica spravila gor vse svoje otroke in so izpadli v redu to še ne pomeni da bo dobro poskrbela tudi za vnuka. Mislim dobro tako da bo zadovoljen otrok in ne odrasel. Časi so se od takrat spremenili, babice niso mlade ampak v letih in nikakor ne morejo gojiti do vnučka enakih čustev kot otrokova lastna mati, ki – seveda če upoštevamo da gre za normalno, odgovorno in ljubečo mati – edina najbolje ve kaj in kako z njenim otrokom. Vse preveč babic si prilašča vse prevec pravic nad svojimi vnuki z izgovorom da če so svojega gor spravile jim lahko pa tudi vnuke zaupajo. Pa ravno v tem je stvar. One so svoje gor spravile in verjemite ravno tako so hotele imeti vse pod komando. Zdaj pa smo me mame in me smo na vrsti. In nad tem kaj se bo dogajalo z mojim otrokom hočem imeti jaz komando. Pa pika.

New Report

Close