Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! rast pšenice????

rast pšenice????

Ojla!
Mogoče kdo ve koliko časa traja da zraste pšenica?zamislila sem si da bi naredila velikonočna jajčka takole:v jajčne lupine bi dala zemljo in vanjo posadila pšenico da bi zrasli kot laski.Mi lahko kdo pomaga?pa lp

Pšenica bi potrebovala po moji oceni od enega tedna do dveh za primerno pomladno dekoracijo. Odvisno od semena oz. kvalitete kaljivosti. če bo zrasla preveč, ji enostavno porežeš vršičke.

Sicer pa se običajno za velikonočno dekoracijo v izpraznjene jajčne lupine seje vodna kreša.

Seme se dobi v večini prodajaln s semenom (tudi v nekaterih živilskih trgovinah). V jajčno lupino daj kosem vate, prelij z vodo, in “posej” nekaj semen (ni jih treba šteti, naj bodo kar eden zraven drugega), v nekaj dneh bo seme vzklilo in bodo zrasle lepe sveže rastlinice, ki imajo poleg dekorativnega učinka še globlji pomen “novo življenje se budi”.

Poleg tega pa je vodna kreša “zdrava” solata, zato jo potem presadi v lonček z zemljo in jo pojejte 🙂

Evo ravno to smo naredile v petek ( s krešo in s pšenico). Oboje je že veliko tako, da bo potrebno še nekaj novih jajčnih “bučmanov”.😉

New Report

Close