Rahla hernija diska in savna

Pozdravljeni!

MRI preiskava je pokazala, da imam poleg degenerativnih sprememb tudi rahlo hernijo diska v vratni hrbtenici (C6-C7). Imam bolečine v roki in pri lopatici in 2 mravljinčasta prsta. Predpisano imam fizioterapijo (trakcijo in protibolečinske terapije) in izometrične vaje. Ker imam v naslednjih tednih namen obiskati kakšne toplice in tamkajšnji fizioterapevtski center, me zanima, če grem lahko tudi v savne oz. ali si lahko s savnanjem kakor koli škodujem (npr. če bi bil kakšen živec vnet).

Kaj poleg plavanja še lahko počnem za razgibavanje (npr. hoja …)?

Hvala vam za odgovor in lep pozdrav!

Spotšovani

Savnanje nikakor ne škoduje. Svetujem še razgibavanje vratu, vendar brez sunkovitih gibov v vratu. najbolj idealna je hoje ter hrbtno plavanje.

lep pozdrav

Matjaž Voršič, dr. med.
spec. nevrokirurg

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lepo pozdravljeni,

Zanima me, koliko krat tedensko priporočate plavanje pri diagnozi rahla hernia disci, saj sem mlada športnica in mi mirovanje ne ustreza najbolj?

Hvala, za odgovor

Tamara

Spoštovani!

Pri ledveni dikus herniji priporočam plavanje v topli vodi (ne prevroči) dvakrat – lahko tudi enkrat tedensko. Svetujem predvsem hrbtno plavanje. Pri vratni diskus herniji pa priporočam bolj razgibalne vaje v vodi ne toliko plavanja.

Asist. Matjaž Voršič, dr. med.
spec. nevrokirurg

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

pozdravljeni zdravnik meni da imam hernijo. Ni pa prepričan MR imam komaj septembra lahko grem zdaj v morje kljub bolečinam mi bo to malo olajšalo bolečine? Lp

Pozdravljeni,

če imate znosne bolečine, ne vidim zadržkov. Plavanje lahko koristi.

New Report

Close