Najdi forum

Dober dan, mene pa zanima ce lahko gres v psihiatricno bolnisnico brez da podpises da privolis v zdravljenje ali ne? Ker ce podpises ne mores iti ven kdaj hoces, si zaprt.

Pozdravljeni!

Kolikor je meni znano, ob prostovoljnem vstopu v psihiatrično bolnišnico, lahko le-to tudi zapustite kadarkoli želite. V primeru, da gre za sprejem v oddelek pod posebnim nadzorom in podpišete privolitev v zdravljenje, vas morajo, ko si tako želite tudi izpustiti. Izjema je, “če ogroža svoje življenje ali življenje drugih ali če huje ogroža svoje zdravje ali zdravje drugih ali povzroča hudo premoženjsko škodo sebi ali drugim”.

Za več informacij si preberite Zakon o duševnem zdravju – https://zakonodaja.com/zakon/zdzdr/38-clen

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

V redu. Ampak lahko vseeno prideš v bolnišnico brez da podpišeš?

 

lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Tega ne vem. Najbolje bo, da preverite direktno v bolnišnici ali pišete na forum Psihiatrija, kjer odgovarja kolegica.

Psihiater odgovarja

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Hočem zastaviti vprašanje tam, a napiše mi error. Ne vem zakaj mi to dela?

Pozdravljeni!

Prosim sporočite med.over.net, če imate tehnične težave.

Z lepimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close