Najdi forum

psiček-pomagajte

Draga perunika, ne znam pomagat, ampak za nič na svetu ne dajte kužka stran, ki je svetla lučka otrokoma, zaradi otrok morate zbrati moč in se upreti zlobnemu svetu, ki ga lahko povzroči le človek. Držim pesti in vam želim lepše življenje.
Lepo vas pozdravljam Irena

Ah Hedvika, daj no, daj, takih neumnosti pa še ne.

Res, blazno bi trpel. Vsi kužki v blokih – stanovanjih so zelo ubogi in se jim krati pravica do mirnega vaškega življenja … Ah ja …

________________________________________ Our lives begin to end the moment we become silent about things that matter (Martin Luther King, Jr.) http://www.brodii.jimdo.com/

Draga Perunika!

Želim in upam, da imaš še vedno psička. Sama sem si nabavila psička pred tremi leti. Tudi naš je na začetku jokal in “kao” vznemirjal sosede. Tudi sama sem dobivala v nabiralniku vse mogoče grde besede.
Osebno pa se mi je javila samo soseda in mi povedala, da ni dolžna poslušat mojega psička, ko nas ni doma. Ostali se niso upali oglasiti, imajo preveč masla nad glavo.

Ta soseda ima moža in majhnega otroka. Pri njej se od nje osebno začne zverinsko tuljenje, razbijanje približno ob 20 uri zvečer, tako, da še njen mož z otročkom uide iz stanovanja. Pri njih je že večkrat posredovala policija.

Povedala sem ji, da tudi jaz nisem dolžna poslušati njenega zverinskega tuljenja.

Psička bomo obdržali, ker ga imamo radi, je naš družinski član.

Vse lepo vam želim -ena ki živi v bloku in ve kaj so njene pravice!

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz ti predlagam, da se ne zmeniš za sosede-bodo že še malo potrpeli, če se niso niti podpisali, zakaj potem ne ignoriraš takšnega obvestila….Sicer pa, ven te ne morejo izgnat ali pa jim reci, da si si v sorodu s Strojanovimi-oni imajo več pravic kot ti ! in jih boš prosila, da ti ga pridejo vsak dan pazit za cca 4 ure! Predlagam pa, da psička res navadiš na malce samote, tudi ko ste doma, se ne vtikajte vanj venomer, občasno ga le pustite samega, da se sam igra in spi…tudi če malo zalaja ne takoj skočit ker potem ve, da je nekaj le dosegel. Ko greš od doma mu reci naj gre spat in mu pusti prižgan radio, da ga ne bo motil vsak šum iz hodnika. Zagotovo se bo hitro navadil tudi moj je star 6 mesecev pa je sam tudi po 12-ur ob sredah in razen kakšnih razgrizenih stvari ni posebnih problemov. Najraje ima tiste čeveljčke iz kože, le te lahko žveči tudi po 2 uri.

Kar ne morem verjet, kaj nekateri svetujete. Pes naj se kar mirno dere, ko jebe sosede. No, se sploh ne čudim, zakaj so psi v urbanih okoljih tako osovraženi.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

perunika je pa tudi že davno zapustila to debato, tako da…

[b]Mitakuye Oyasin[/b]

Yo, tudi ti baje svojega psa slišiš iz 5 štuka ali katerega že … Mislim, kaj pa kdo svetuje tako groznega? To, da naj obdrži kužka in naj se ne pusti zastrašiti sosedom? Groza, res, kakšni nasveti, ane?
In kaj potem ti svetuješ? Naj se vsi znebimo psov, ki cvilijo ali lajajo, kadar so sami doma? Naj se plazimo po kolenih prede sosedi in jih prosimo odpuščanja in razumevanja, kadar bo pes lajal? Medtem, ko je pa OK, če se dere otrok? Matr, si čudna. Po eni strani se zgražaš nad oddajanjem psov zaradi bedastih razlogov, po drugi strani se pa zgražaš nad tistimi, ki “pustijo” psa, da se dere. Tvoji psi pa niso nikoli lajali in cvilili, kadar so bili sami doma, ane? Ah, kje, tvoji so nekaj posebnega … Potem pa svetuj, kako utišati psa. Bodi vsaj ti koristna, če že drugi niso.
In tisti, ki sovražijo pse, jih sovražijo ne glede na to ali so tiho ali lajajo. V slednjem primeru imajo le razlog, da stegnejo gobec. Oziroma, da pišejo oglase, ker gobca ne upajo stegniti.

Yo, tudi ti baje svojega psa slišiš iz 5 štuka ali katerega že … Mislim, kaj pa kdo svetuje tako groznega? To, da naj obdrži kužka in naj se ne pusti zastrašiti sosedom? Groza, res, kakšni nasveti, ane?
In kaj potem ti svetuješ? Naj se vsi znebimo psov, ki cvilijo ali lajajo, kadar so sami doma? Naj se plazimo po kolenih prede sosedi in jih prosimo odpuščanja in razumevanja, kadar bo pes lajal? Medtem, ko je pa OK, če se dere otrok? Matr, si čudna. Po eni strani se zgražaš nad oddajanjem psov zaradi bedastih razlogov, po drugi strani se pa zgražaš nad tistimi, ki “pustijo” psa, da se dere. Tvoji psi pa niso nikoli lajali in cvilili, kadar so bili sami doma, ane? Ah, kje, tvoji so nekaj posebnega … Potem pa svetuj, kako utišati psa. Bodi vsaj ti koristna, če že drugi niso.
In tisti, ki sovražijo pse, jih sovražijo ne glede na to ali so tiho ali lajajo. V slednjem primeru imajo le razlog, da stegnejo gobec. Oziroma, da pišejo oglase, ker gobca ne upajo stegniti.[/quote]

Ja, imam psa, ki se dere kot jeshar in ja, slišim ga lahko tudi iz petega štuka. In ja, sosedom sem se opravičila in jih prosila za razumevanje. In ja, problem poskušam rešiti in se mi ne zdi normalno oz. sprejemljivo, da se pes dere in moti tako mene kot vse ostale. In ne, čeprav gre za enega od mojih psov, se mi ne zdi sprejemljivo in se niti najmanj ne sklicujem na to, da mi itak nihče nič ne more. Kaj delam, kako delam, ne bom niti razlagala, ker v zgornjem primeru ne gre za isti problem. Nasvetov, kako “utišati” normalnega pasjega mladiča, je bilo dovolj napisanih, samo opcijo “išči” je treba vklopiti.

p.s. Nick imaš pa zelo primeren. Res si tečna. Pa še nekaj me zanima, ko si tako zelo pametna. Kako pa se po tvoje da utišati psa oz. se tebi zdi sprejemljivo sklicevanje na to, da se tudi otroci derejo? Btw, tudi mojemu psu nič ne pomaga dretje dojenčka iz spodnjega štuka, ki se ga “prikrije” tako, da starša nabijeta muziko do konca.

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

No, torej se najprej pobrigaj za svojega “jesiharja”, potem se pa zgražaj nad ostalimi “jesiharji”. In tvoj problem ni nič drugačen od omenjenega problema – pes se dere in moti sosede, kljub tvojim opravičilom in prošnji po razumevanju. Sosedov pa res ne zanima, zakaj se pes dere.
In ker sem tako zelo pametna, se ne pustim zajebavati in zastraševati sosedom, ki sami povzročajo več hrupa kot ga moj pes. Če je sprejemljivo, da se dere njihov otrok ali oni sami, je zame sprejemljivo, da se dere moj pes. Kar pa ne pomeni, da uživam v njegovem “dretju” ali da ga k temu spodbujam. Kadar je možno, dobim zanj varstvo, kadar pa ne, se pač dere. Se bo že nehal, ko se bo navadil. Je zate sprejemljivo, da se psa znebi zato, ker laja? Mislim, da ne, sodeč po tem, da imaš še vedno svojega “jesiharja”.

P.S.- Ja, sem tečna, priznam. Ampak še zdaleč ne tako zelo kot si ti :))

A sem kje napisala kaj takega?

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Ne, Yo, nisi. Zato sem te pa vprašala, čeprav že vem odgovor 🙂
Pa ne bom se pričkala s tabo, saj si ql drugače ;), me pa res živcirajo takšne teme. Kot da so psi edina bitja v bloku, ki povzročajo hrup. Pa pes ni za v blok. A tisti v hišah pa ne lajajo al kaj? Pred leti, ko še psa nismo imeli, je bilo pa moteče to, ko smo hodili po stopnicah (ker dvigala pač ni bilo), pa tiste rože na hodniku, ki so jih nekateri imeli, pa otroški vozički v kleti, pa odprto/zaprto okno na stopnišču, pa čevlji pred vrati, pa po stanovanju se preveč glasno hodi, sesalec je preveč glasen, pa voda na stranišču se ne sme spuščati, ker se tudi to sliši, … pa preveč obiskov imamo, pa predolgo so pri nas, … ni da ni. Vsak kurac jih moti, ne samo pasji “jesiharji”.

Pozdravljeni,

Spet se javljam. Psička še imamo. Prejšnji teden je bil sam vsak dan po 2 uri. Po tistem, ko sem napisala dopis na oglasno desko, da prosim za strpnost se ni nihče več oglasil. ne boste verjeli, v soboto je na oglasni deski visel nov dopis. Tokrat nekoga blazno motijo otroci v našem bloku, ker je nek sosed pozival starše majhnih otrok naj ti ne kričijo, jokajo, skačejo,… Skratka v našem bloku smo drug drugem odveč. Danes je bil naš psiček sam 5 ur in pravkar me je poklicala hči, da smo spet dobili na vrata, oglasno desko, nabiralnik pisma, kjer grozijo, da se bodo o našem psičku pogovarjali na zboru lastnikov, da gre za očitno psa, ki se nikoli ne bo navadil biti sam, naj ga damo stran nemudoma. Grozno. Kaki ljudje so to, te zadnje grožnje so bile zastrašujoče. Kaj zdaj?

LP

Perunika, skušajo te le prestrašiti in računajo na to, da boš popustila zaradi strahu pred tem zborom lastnikov pa sestankom, grožnjami z izselitvijo ipd., ker drugače ti ne morejo nič.

________________________________________ Our lives begin to end the moment we become silent about things that matter (Martin Luther King, Jr.) http://www.brodii.jimdo.com/

Jaz ti pa svetujem, da se pozanimaj pri odvetniku kaj točno lahko sosedje od tebe zahtevajo, preden greš na ta sestanek, tako da boš lahko brez strahu spodbijala njihove zahteve s pravnimi argumenti. In seveda, še naprej delaj na temu, da se bo psiček navadil biti sam brez tuljenja.

Lp

Se opravičujem, zgornji post je moj. sem hotela napisati: perunika30, jaz ti pa svetujem…

Lp

Joj, no, perunika, pomiri se že :))). Kar naj se pogovarjajo o tvojem psičku … nič ne morejo ne tebi, ne njemu. Čeprav grem stavit, da ne bo nobenega zbora :). Tako kot je napisala že feminine …nekdo bi rad, da se psa znebiš in te želi prestrašiti. Misli na svoja otroka in na kužka – nikar ga ne daj stran!

Perunika,

blok je namenjen samo “solidnim” stanovalcem in nikakeršnim divjim zverem, ki kalijo njihov mir. Le kdo bo poslušal te zveri!

Zdaj pa resno. Tudi nas so želeli izseliti, zaradi naše zverine, jim žal ni uspelo hehhehe. Beležila sem si razgrajnje in zverinsko vpitje stanovalcev, prav tako pijanega gospoda, ki mu ni uspelo priti do kontejnerja s praznimi alkoholnomi pijačami (preveč maliganov) zvrnil se je po stopnicah in hripavo prepeval dalje:-)))

Kmalu smo imeli sestanek, udarili so po meni, samoooooooo moji argumenti so neizpodbitni.

Zdaj mi nekateri nosijo hrano za našega psička.Ne sprejmem jo, ker se bojim, da je zastrupljena, pa tako so prijazni.

New Report

Close