Najdi forum

Prva menstruacija

Nikjer ne najdem podatka, do kdaj je še normalno, da ima punca prvo menstruacijo. Naša je stara 14 let, je še nima in zelo me skrbi, da je kaj narobe.

Odgovor ginekologa: 18 let

Jaz sem navadna 14-letnica in sem letos dobila svojo prvo menstruacijo… Z vašo hčerko ni nič narobe, pa tudi če jo dobi čez 2 leti

nova
Uredništvo priporoča

Hvala vama za odgovora! Tudi sama sem prenehala panicirat: nekaj dni zatem, ko sem postavila svoje vprašanje, se je pojavil nek kvazimenstrualni izcedek (2 dni) s “pripadajočimi” bolečinami, tako da očitno s hčerjo le ni kaj hudo narobe. Sem si pa zeloooo oddahnila. (Očitno preveč gledam dr. Hausa.)

Glej, kaj bi naj bilo narobe. Moja hčera jo je prvič dobila pri 14, potem pa 3 leta nič. Ginekolog mi je zatrdil, da panika ni potrebna, da je čas za ureditev M do 18 leta. In tako se je tudi zgodilo 🙂

stara sem 15 let in pov. nimam menstruacije in jo še nikoli nisem imela. sem pa vsakič ko se sošolka ali prijatelica pritožuje vesela, da nimam teh težav.

Hejla!Mene pa zanima za mojo 12.letno hčer in sicer zdajle pred 5-minutami je odšla na wc da bi se stuširala in je spodnjicah opzila majhen krogec rdeče barve na spodnjicah pod nožnico.Ali je to njena prva menstruacija?Jaz se svoje prve ne spomnim dobro ampak zato bi mi kdo lajhko svetoval če je to njena prva mens. ali samo jaz paničarim? Prosim za čimhitrejši odgovor.Hvala

Lp

Po mojem je.

Verjetno je… moje prve tri menstruacije so bile prav tako zelo šibke, zdaj pa je ravno obratno :/ .

Uf moja prva menstruacija, se jo še zdaj v živo spomnim.

Dan prej sem imela rjavkast izceddek, nič povedala mamici. Drug dan je bilo pa že rdeče, poklicala mami in rekla: “Jst mam neki rdečega na hlačkah:” Pa sm se jokala zraven, mami takoj domov priletela iz službe, pa me doma malo razvajala. To je bilo enega poletnega avgusta …

Živijo! Sem stara 11 let in nevem kaj naj uporabim ko bom dobila menstruacijo? Vložek ali tampon?
Res nevem zato prosim za čim hitrejši odgovor!

Lp

Najbolje,d a uporabiš vložek. Ker si še mlada ne rabiš prav velikega, pazi, da je bombažen in čimtanjši. A mamice pa ne bi vprašala za nasvet?

živio stara sem 14 let in predvčerajšnjim sem dobila menstruacijo sicer sem že povedala mami ampak obe se strinjava da je moja menstruacija zelo močna. danes pa sem šla na malo potrebo in opazila samo kri ”polulala” sem samo kri. prosim če mo lahko odgovorite če je kaj narobe
že v naprej hvala za odgovore

Nič ni narobe, s tabo je vse OK :).

včeraj sem na spodnjicah opazila lise podobne belemu toku, le da so bile obarvane svetlo rdeče.beli tok imam približno dve leti in sem stara 12 let.zanima me ali bi te lise lahko bile moja prva menstruacija.

pričakujem odgovor in to čim hitreje saj še nič nisem povedala mami.že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

hy!

stara sem 11 let in pov. na spodnjicah pa se mi vsak dan naredijo bele lise. ali je to normalno?

prosim čim prej za odgovor.

hy!

stara sem 11 let in pov. na spodnjicah pa se mi vsak dan naredijo bele lise. ali je to normalno?

prosim čim prej za odgovor.

Povsem normalno 🙂

pred nekaj dnevi sem na spodnjicah opazila lise podobne belemu toku bile pa so obarva svetlo rdeče.stara sem 12 let beli tok pa imam dve leti.bi to lahko bila moja prva m.hvala za odgovore.

New Report

Close