prsti

Pozdravljeni!
Zunaj se je pojavil mraz in s tem tudi težave pri meni. To se mi zgodi le ko sem na mrazu in sicer po kakšnih 20 minutah (ko me začne zebsti). Prsti na desni roki (najhuje je na kazalcu, sredincu in prstancu) postanejo zelo mravljinčasti in čisto brez barve – zeleni, bledi, medtem ko so vsi ostali rdeči. Mravljinci so vedno močnejši in nato prstov sploh ne čutim več. Če pritisnem na prst se na njem pozna vdrti odtis (blazinica se zelo počasi vrne v normalno stanje). Prsti ponovno dobijo barvo in jih normalno začutim po kake pol ure ko sem na toplem. To se mi dogaja, mislim da, od lanskega leta in nekako povezujem z naslednjim… Pozimi me je v hribih zelo zelo zeblo in sem imela kar močne bolečina. Ali je to kaj povezano? Upam da si boste približno predstavljali, saj je vse skupaj kar težko takole opisati.
Najlepša hvala za odgovor.
Vesna

Spoštovani!

Tri pogostejše možnosti so. Prva je alergija na mraz in posledično skrčenje žil v hladu, kar povzroči opisane probleme. Drugo je lahko t.i. Raynualdov fenomen, ki se kaže s splošno zoženimi žilami na okončinah in z opsianimi znaki (posledica ateroskleroze, kajenja…). Tretje pa bi bila lahko tromboza katere od vej arterij v dlani – zlasti, ker so težave vezane na dva prsta huje, kot na ostale. Kirurg ali vaš zdravnik vas bo poslal na UZ pregled arterij, kejr to lahko preverijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close