Najdi forum

prokleti pasje ljubci

Malo strpnosti in zdrave pameti ne bi škodilo niti sprehajalcem, niti lastnikom psov. Lepo bi se umaknili drug drugemu, saj je na svetu za vse dovolj prostora.

A, da imajo starši, ki pripeljejo na igrišče svoje sončke doma in na igrišču zraven še svoje psičke pa niste pomislili?

Ko grem v trgovino, pa vidim psa (različnih velikosti, vse od pudljev do zlatih prinašalcev) privezanega na štango, mi gre kar na jok, ker se mi zdijo tako potrpežljivi, hkrati pa vidiš, da rahlo nemirno in zaskrbljeno čakajo lastnika, da pride iz trgovine. Nič narobe s tem načinom privezovanja, da se razumemo, ampak samo povem, da imam mešane občutke glede psov. Razumem, zakaj imajo nekateri ljudje pse. Saj vendar vsi potrebujemo ljubezen, ampak boljše bi bilo, če bi bilo manj teh nadomestkov ljubezni in bi si ljudje med seboj delili ljubezen in srečo (iz mojih ust v božja ušesa).

nova
Uredništvo priporoča

Rajši 5 psov, kot enega sončka.

Ne gre tako enostavno. Sem sprehajala psa in mi nasproti pride lastnica enega takega pasjega sončka. Jaz lepo psa na vrvici, njen je pa kao lepo zdreseran. Njen pes skoči lepo čez cesto in zagrabi mojega psa za vrat. Baba nič. Jaz sem pa tako zatulila, da je njen pes popustli. Od takrat imam na sprehodu vedno pohodne palice. Če se mi še enkrat to zgodi premlatim cucka pa še lastnika.

Glej – tako je, če imaš psa, si zanj tudi odgovoren, kar pomeni da ga imaš pod nadzorom. Jaz neznanim otrokom lepo povem, da jih kuža ne pozna in da ga ne morejo pobožati oz. naj se mu ne prebližujejo preveč.

Se pa strinjam da je v naši mali Sloveniji kar nekaj nevzgojenih sončkov, na žalost so med njimi tudi odrasli sončki, ki so lastniki psov.

In še k temu primeru, ki je v medijih – če bi bil res kriv otrok, ženska niti pod razno ne bi dala lažnih podatkov. To je ravno tako kot da se en z avto zaleti v tvoj avto in ti daš lažne podatke.

Bravo! Pravilno, da si se postavila za svojega psa! Sem slišal za primere, ko je potem napadeni pes poginil, drugi lastnik pa nič odgovarjal. Tudi kak spray bi ti znal prav priti.

Kako morete nekateri preklinjati ljudi, ki imajo pse??????? S kakšno pravico????Nimam psa, imam pa mačko. In mnogo različnih prijateljev, večina njih ima psa, enega ali več. In kaj sem ugotovila? Ljudje, ki imajo pse so človeški, prijazni, odgovorni……, vedno pripravljeni pomagati drugim v stiski. Od 97.poznanih družin izstopa ena sama, ki je prepričana, da njihov pes pa že ne bi nikogar ugriznil….velika napaka je takšno razmišljanje in tisti, ki se družimo z njimi smo jim dopovedali, da nimajo kaj iskat v naši družbi, če njihov pes ne bo na povodcu in pod 100% kontrolo.
Če bi imela psa bi bila odgovorna skrbnica in si ne bi dovolila, da bi me bilokdo označeval s prekletim pasjeljubcem zaradi nekoga tretjega, ki bi bil kriv, da njegov pes poškoduje človeka ali drugo žival.
Sem pa ravno danes bila priča dvem družinam, ki jih ne poznam (priseljeni), ko so se sprehajali po travnikih z dvema psoma pasme bull. Če bi se srečali bi jim vsekakor povedala kar jim gre.

Moja psica ima doma sicer zelo rada otroke. Ko pa smo na sprehodu, jo zelo pazim, ker ko gre kakšen otrok nasproti, misli, da je pes.
Kdo je bil tukaj kriv, vejo tisti, ki so bili tam. Jasno pa je, da bo vsak na svoj mlin vlekel.

Je pa tudi res, kar je že nekdo omenil. Če otroci vidijo psa, marsikaj počnejo, ko lastniki ne vidijo. Tako, da je treba tudi malčke pravilno vzgojiti na sobivanje z živalmi.


Tocno tako!!

TOČNO TAKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Tocno tako!![/quote]

lepo napisano!

New Report

Close