Ni bila napaka!

Mlad kajne?

Pac sem malo prej dozorel! dal skozi fazo otroskih in mladinskih norosti, veliko je pripomogla moja druzba ki je bila starejsa od mene (partner s katerim sodelujem je star 45 let!).

leta niso nikoli ovira! In ni odvisno od let koliko izkusenj imas!

Lep pozdrav

POznam to ja:)
Meni je mami prepovedala it na gimnazijo.. NO ampak, trma kot sem, sem jo naredila, brez večjih problemov..
Ah… nimaš kaj… rečem ti, da s ebo punca odločila sama, jaz sem že toliko pri sebi, da vem, da če bi bili večji problemi, kot zdajle so.. grem. H fantu.. BI že šlo nekako..
HUdo je veš, da ti mama nonstop utruja, zaradi popolnoma bednih rzalogov..eh.. se rja ne spominjam.PRi meni je to bolj globoko zakopano, ko pa pride ven, sem pa dobesedno živčna razvalina, tako depresivna in žalostna in oh in sploh. IN ja… najraje bi naredila samomor in končala vse.. eh.. ja.. Tody napisal:

_______________________________________ Brez tebe, tudi mene NI!

Ja.. mlad:)) Za podjetje:)

_______________________________________ Brez tebe, tudi mene NI!

Tudi moja razmislja o samomoru! PRavi da so vse tezave zaradi nje! da imamo vsi tezave zaradi nje! Mene to grozno prizadane! ker jo imam prevec rad!

glede podjetja: pac imam idejo, imam vizijo, in imam nacrt! Sedaj je pravi trenutek, ce bi cakal me lahko kdo prehiti! Verjemi da ce s tabo sodeluje (sklene partnerstvo) magister potem moras pokazati neko resnost, znanje! Leta ne smejo biti ovira! sem pa se v podjetju kjer sem prej delal izredno veliko naucil o poslovanju, o vodenju… tako da zakaj nebi izkoristil zmoznosti pa naredil nekaj?

malo smo zaplavali iz teme!

Kaksne imate vi izkusnje s takimi tezavami kot jih imam jaz, kako ste vi to resili?

…oprosti ampak ko ti človek jemlje svobodo pa četudi le emocionalnih prvin…si tega ne dovoli…ali se zavedaš, da so ljudje zmeraj odraz vzgoje staršev…že sam trdiš, da so njena babica in mati enaki…zakaj le …ker je to prototipni vzorec, ki ga vzamemo po starših iz vzgoje…

Če že sedaj obrača besede zaupanja proti tebi…kaj šele bo…oprosti, ampak premisli dobro!

LP Esy

Ni se potrebno opravicevat!

Poznam to da so starsi ogledalo kaj te caka. Bivsi sef mi je rekel da moram pogledati mamo in vedel bom s kaksno osebo imam opravka. samo nocem je izgubiti pac ljubim jo njeno obnasanje, pogovore… tezko je

ceprav priznam da sem velikokrat tik pred tem da koncam! ker se mi zdi neumno da moram biti jaz tisti ki je napaden!

Poznam zelo podobno situacijo – vsekakor četudi jo imaš rad, imaj sebe toliko rad, da si ne dovoliš, da te nekdo podcenjuje in ponižuje, da ti krati osebno svobodo,…da tae zato ker mu ti zaupaš in poveš svoje strahove…no da ti te obrača zoper tebe…tega si ne dovoli…

Ja vsak bi vse storil za nekoga, ki ga ima rad, samo pomisli, če si pripravljen prenašati tole in še hujše stvari vse življenje? Si? Mislim da ne, ker se zavedaš, da bo še huje…

In kot si sam že ugotovil, in ti je sodelavecc svetoval…otroci so ogledalo staršev…!

Vem. Ampak ni lahko ves? Ljubim jo! z vsemi napakami! ceprav mislim da bi res bilo bolje da nehava… Vendar hocem biti z njo… ampak moti me da se spravlja name, da imam obcutek da me nima dovolj rada… da je glavno kaj bo mamica rekla!

vem da je vse odvisno od mene! ce pa imate kaksne nasvete prosim povejte!

Tody,
prebrala sem vse zgornje poste in vidim, da je situacija resnično težka. Sama si ne predstavljam biti z osebo, ki je nastrojena proti meni.

Jaz najbrž ne bi vztrajala v taki zvezi. Moti me to, da se tvoja punca postavlja na mamino stran. Pomisli malce kako bo kasneje, ko bosta starejša? Meni največ pomeni to, da se partner postavi na tvojo stran in stoji za teboj v dobrem in slabem. To je bistvo enega zdravega odnosa.

Veš, mlad si še in verjamem, da jo imaš rad. Toda poglej malce naokrog. Koliko mladih punc je, ki čakajo na človeka, kot si ti. Zagotovo boš našel punco, ki ti bo stala ob strani, četudi se bodo starši postavljali proti tebi.

Meni tudi odnosi do partnerjevih staršev pomenijo veliko. Zato že iz tega vidika ne bi mogla biti s to osebo.

Veš, vse ima svoje meje! Včasih moraš biti tudi egoist!

lp, Jessy

SAj rad bi da se postavi na mojo stran! Skupaj bi lahko zmogla in zatrla mamico samo kaj ko ona hoce potem spet noce… ko noce izpadem jaz najhujsi osebek, najvecja svinja, osebek ki najbolj pritiska, ki ji najslabse hoce, ki hoce vse uniciti ect… to je pa tisti problem!

hvala za mnenja! ce ima se kdo izkusnje, nasvete prosim!

Zakaj je pa ne postaviš pred dejstvo? Zakaj ji ne poveš kako se ob tem počutiš ti? Navsezadnje si tudi ti živo bitje, ki ima čustva.

Dokler bo punca vedela, da ti lahko to dela, potem ti bo….če pa ji boš dal vedeti, da je pri tebi vse nakopičeno, da imaš tega sranja do vrh glave, bo pa morda začela razmišljati kaj ti počne…..

Po moje se boš mogel le ti odločiti kako in kaj naprej!

Sej poizkusam, ko ji povem da me to moti etc. me napade da jo silim, da ne poslusam njene volje, da sem svinja! Da me briga samo zase (kar se dalec ni res! vec mi pomeni kako bo z njo kot pa me zanima zase!)! postavil sem jo ze pred dejstvo da jo pustim ce se ne bo uprla, ampak potem me ona tako napade, da pac popustim!! tezko je! Vendar se mi vse skupaj ze kar ornk kuha in res malo manjka da mi bo film pocu! (sem zelo potrpezljiv samo do neke meje). Resno me zivcera ko moram vedno znova in znova it skozi iste stvari!

Zamisli se malo nad besedami, ki ti jih izreče. Meni moj v desetih letih ni niti enkrat rekel kakšne grde besede. Će pa bi mi jo, bi pa pobrala šila in kopita in šla.
Spoštovanje mora biti. Če ti že sedaj izreka vse mogoče, ja potem pa res nimaš kaj početi z njo.

Težko je iti kar tak od doma eni 18 letnici, ki še nima niti dokončane srednje šole, kaj šele da bi imela svoj dohodek. To da sta vidva skupaj, pa ji še tudi ni garancija da bosta večno skupaj. In je tudi v tej smeri riziko, da gre kar tak od domain živet k tebi.
Ne vem, v takem primeru je težko kaj svetovat. Skušaj ji stat ob strani, pa probaj se izogibat temu, da se še vidva prepirata zaradi njenih staršev.
Definitivno bi bilo vse vsaj malo lažje, če bi bila oba starejša.

"Srce se ne prodaja, ne kupuje...se daruje!"

Poglej Tody, nihče ne bo mogel tega rešiti namesto vaju. Nisi povedal ali je punca študentka, ali si namerava v Ljubljani poiskati redno zaposlitev. Tudi ne vem, kako se mama obnaša v tvoji prisotnosti.

Tudi jaz sem doživljala podobno, a dvomim, da bi ti poznavanje moje izkušnje kaj pomagalo. Punca je očitno preveč pod vplivom mame ali premalo samozavestna, da bi si upala zoperstaviti se. Obstaja še ena možnost, to pa je, da materi začne lagati. Naj “spozna” prijateljico in prebiva pri njej. Je pač že tako, da če nekdo ni sposoben prenesti resnice, naj pač živi v laži.

Si že pomislil, da bi se ti pogovoril z njeno mamo? Kje na nevtralnem terenu. Če bi ona sploh pristala na to. Pa naj pove, kaj jo tako skrbi ali moti pri vsem tem.

Torej – jaz vidim tri možnosti. Tvoj pogovor z mamo, pa da vidite, če bi to kaj pomagalo; da se punca odloči zate in se preseli k tebi, pa kar bo (v to dvomim, ker očitno tega ne zmore) ali pa prekinitev zveze. Obstaja še možnost, da tole prenašata v nedogled in to bi morda šlo, če bi tvoja punca bila mami sposobna reči vsaj to, da njenega zmerjanja ne bo poslušala in bi se umaknila. Če bi bila bolj trdna, bolj prepričana, da je to, kar počne, prav. Ker pa sama preveč dvomi vase, je tako kot je. Torej, punca bi morala delati na svoji samozavesti. To pa ne gre na hitro.

Ne vem, kaj naj še rečem. Želim, da bi se za oba izteklo čim lepše.

lp

problem ni v tebi, problem je v tvoji punci. sicer je komaj polnoletna pa vendar. glavo ima zato, da jo uporablja in da z njo razmišlja. kar pa tukaj ni videt. punca je v bistvu boga, ne zna izraziti svojega mnenja in je ustrahovana, stalno pod pritiski nevrotično posesivne matere.
če te ima res rada, ampak res, bo absolutno, absolutno držala s tabo!!!!!!!!!!! ti si na prvem mestu, ti in vidva, mati je na drugem mestu. ali ti ali ona. ni nekaj vmes.
hja situacija je res zoprna za punco: materialno in stanovanjsko je odvisna od tastarih in je popolnoma v začaranem krogu. joj joj kaj dela folk oz svojih lastnih otrok…

pri 18-ih je še premlada
skrb njene matere je upravičen

_____________________________________ življenje ni orehova potica

Težka situacija ni kaj. Razumem te, saj sem nekoč tudi jaz nekaj podobnega doživljala. Bila sem v 17 letu, slišala sem kako trava raste, on 11 let starejši (vendar kot sem kasneje ugotovila nedorasel). Moj oče je zvezi ostro nasprotoval, bili so hudi boji, mama mi ni smela pomagati, saj jih je potem slišala od očeta. Bila sva tako daleč, da me ni pogledal, če me je srečal na cesti. Jokala sem se, se prepirala, branila svojo “ljubezen”, mislila na pobeg od doma. Ko je oče po parih mesecih boja obupal nad mojo trmo in se ohladil, pa so bombe začele padati s strani fantovih staršev. Da ne napišem kaj vse so počeli. Še sedaj mi ob misli na njih …. Zakaj so tako dolgo čakali – morda zato, ker so mislili, da naju bo že moj oče spravil narazen. S pravo taktiko jim je uspelo – fant me je pustil.
Danes 10 let kasneje mi ni žal, da sem takrat vztrajala, saj sem se od obnašanja očeta mnogo naučila, spoznala sem, da so na svetu tudi zlobni ljudje (starši fanta) in da se je treba boriti zase. Žal pa mi tudi ni, da je bivši popustil pritiskom, saj sem tako spoznala tudi drugo njegovo plat. Kasneje je naredil še mnogo neumnosti, med drugim me je hotel tudi povoziti.
Čeprav mi je bilo takrat zelo hudo, sem sedaj srečna ker se je zgodba tako iztekla kot se je. Sedaj sem tik pred poroko z drugim partnerjem, imam leto in pol starega sinčka in urejeno življenje.
V enem izmed postov mi je padla ena izjava tvoje punce v oči – “da si svinja”. Ne vem, če bi lahko bil to izraz ljubezni. Punca je stara dovolj, da se odloči. Lahko bi si npr. poiskala službo, če misli še študirat, pa naj študira. Še vedno sta lahko veliko skupaj. Vendar se mora sama odločit, če sedaj popušča pod materinim vplivom, potem zagotovo ne bo vajina zveza rožnata. Prepiri, ki so že sedaj (po enem letu poznanstva), bodo potem verjetno tudi kasneje. Punca je pod močnim vplivom svoje mame in če se tega ne bo sama rešila, bo tako vedno ostalo.
Ne hitet v resno zvezo, oba sta še mlada in še imata časa dovolj. 50 km v teh časih ni velika razdalja. Ko bo čas (ali ko bo dovolj hudo doma), se bo že punca sama odločila. Ne sili jo v nekaj, v kar morda še ni pripravljena. Predvsem pa sam dobro razmisli, če RES želiš živeti s to žensko. Če je vajina ljubezen res TO. Daj ji čas, da razmisli o svojem življenju, željah, načrtih. Dobro razmisli tudi ti.

New Report

Close