Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca pritisk

pritisk

Imam zelo nizek pritisk (88/40) in premalo železa (jemljem tablete), kar naj bi bil vzrok da se mi vedno bolj ali manj vrti. Hodim kot, bi bila pijana, zdi se mi, da bom kar “skupaj padla”. Zato vedno manj hodim ven, še slabše je v gneči, po trgovinah , kar zbežim ven, občutek je grozen. Kaj je to, kako se zdravi, kako dolgo, je psiha ali res pritisk? Prosim pomagajte!

Spoštovani!

Občutek je res nemogoč; vrtenje in pomanjkanje energije. Meni se je to dogajalo pri dvajsetih letih. Na današnji Dunajski cesti sem na pločniku omedlela. Ko sem se zavedla, so mimoidoči opazovali, ali sem morda pijana ali pa zadrogirana. Približal se tako ali tako ni nihče. To izkustvo mi dandanašnji pri delu z bolniki zelo pomaga in mi je konec koncev koristilo. Nikoli namreč v naprej ne “obsodim” ali vrednotim nikogar, ampak se najprej prepričam, kaj je z njim narobe.

Pritisk si dvigujte z redno telesno aktivnostjo (kolo, počepi in razne vaje doma, dihalne tehnike, o katerih si lahko preberetre v knjigah). Občasno
uživajte bolj slano hrano (pršut, bobi palčke). S tem boste pritisk dvignili.
V prehrano vključite čim več C vitamina, da se bo železo lažje vsrkalo iz črevesja.

Oglasite se, če so vam moji nasveti pomagali.

Lepo vas pozdravljam.

Danica

New Report

Close