Najdi forum

Prijateljici je umrla mati

Pozdravljeni,

Prijateljici, stari 18 let, je umrla mati. Ne vem, kaj naj naredim, kako naj se obnašam, da je še bolj ne prizadenem.
Na vzven kaže kot, da je vse v redu, ne pokaže žalosti, ne pove, kako je s tem. Jo kaj vprašam, se delam, kot da je vse ok, naj drezam v rane? … Svita se mi ne, kaj naj. Ni mi pa vseeno zanjo. Ne želim, da ne bi še bolj trpela ali mislila oz. občutila, da nima osebe, ki bi ji zaupala. Po drugi strani se pa bojim, da morda že ima koga, ki mu zaupa, in sem jaz le odvečni člen.

Se opravičujem, če so moja vprašanja neumna, vendar res ne vem, kako naj ravnam …

Hvala …

Lepo pozdravljeni,
vasa situacija je precej pogosta: zalujoci zelite biti v oporo, a ne veste, kaksen nacin bi vasi prijateljici najbolj ustrezal. Dokler se o tem z njo ne boste pogovorili, tudi ne morete vedeti. Ona je namrec tista, ki edina pozna odgovor na vase vprasanje.
Zalujocim je pomembna podpora njihovih bliznjih. In ker jo navadno potrebujejo se mesece in mesece po izgubi in ker jo potrebujejo veckrat, je zalujocim lazje, ce imajo vec ljudi, na katere se lahko v stiski obrnejo. Zelo majhna je verjetnost, da bi postali odvecni clen.
Polona Ozbič

New Report

Close