Preživnina – pomagajmo si

Nena, enostavno, zamenjajta vlogi!!!!! Daj mu otroka pa tistih 11%!! Če ti denar tolk pomen!!???

Moja kolegica dobi od očeta njenega otroka 100.000 na mesec in za rojstni dan, novo leto in poletne in zimske počitnice še posebej. Vsakič ca 150.000. Poleg tega ji je kupil avto, da lahko otroka okoli vozi.

In mislite, da je zadovoljna. Ne. Pravi, da ji da premalo.

Dragi kebercek..iz tvojega pisanja izhaja, da si ta druga zena…

55 000 SIT ni tako težko zapravit, če je otrok navajen viskega standarda..ta moderne hlače, pa takšne in drugačne aktivnosti, smučrija, morje, kolonije…imaš prav večina otrok tega nima, toda sodišče ne vleče uravnilovke po tem kaj je pri nas “večinsko stanje”, ampak pogleda konkretni primer, ali bo otrok zaradi raveze prikrajšan. In za take otroke je 55000 SIT za “kruh pa sol”

In ja tudi pranje plenic stane (voda, elektrika, prašek, likanje) in tudi ta strošek sta starša dolžna deliti na pol. Včasih se sprašujem zakaj vi folk vidite samo variabilne stroške, hrana, cunje…tudi to, da otroka vsak dan pelejmo v šolo, ga poberemo, peljemo na dejavnost, plačujemo čistilnico, tiste drobne malenkosti, ki jih prinaša vsak dan…skratka obstajajo tudi “skriti stroški”. Da ne rečem ves čas vložen v vzgojo in delanje domačih nalog…seveda to so “investicije”, ki so nematerialne in jih daje pretežno starš pri katerem se otrok nahaja.

Kar se tiče dodeljevanja otrok…sodišče zelo upošteva želje otrok in verjeli ali ne zelo malo očetov hoče otroka obdržati, nekaj pa je hvala bog tudi takih, ki to hočejo. (hura za te osamljene lastovke)

Včasih se sprašujem kaj hudiča mislijo ženske, ki vzamejo moškega s “preteklostjo”, tip ima obveznosti, do svojih otrok kot da se nikoli ne bi ločil. Življenje resda piše včasih zelo neverjetne zgodbe, toda večina “tovrstnih zgodb” je napisana po principu “moški sreča mlajšo žensko”…

aja pa še to…nisem bila nikoli poročena in moj tip nima preteklosti, delam pa na tem področju..in v praksi vidim svašta…opisala pa sem najbolj tipični primer višjega srednjega sloja..

keberček, imam občutek, da si na daš dopovedati ali pa se ti preprosto ne zdi prav, da otrok obdrži enak status oz. standard, kot ga je imel v času trajanja z.z. ali zunajzakonske skupnosti. Mogoče ne bi bilo odveč, če bi prebrala ZZZDR, ali pa mogoče še kaj s področja družinskega prava.

Pri vsem skupaj sploh ne gre za to, da preživnina pomeni zviševanje standarda bivše partnerke (ali pa partnerja). Mislim, halo?! Če je bil otrok navajen, da je družina šla vsako leto trikrat na smučanje, zraven tega pa še ne vem kolikokrat na morje, to ne pomeni, da zato, ker sta šla starša narazen, mora zdaj biti zadovoljen, če gre lahko smučat samo takrat, ko pač imajo v šoli športni dan, ali pa gre na morje spet samo v šolo v naravi. (OK, mogoče, da ni najboljši primer, ampak tako za ilustracija je čisto v redu).
Ja, mi je jasno, da si marsikdo še tega ne more privoščiti, ampak starši tega otroka so mu to omogočali in še enkrat: samo zato, ker pač staršema ni “zneslo” v njunem zakonu, to ne pomeni, da mora biti otrok zdaj prikrajšan za vse, česar je bil prej navajen (tako ali tako je na nek način prikrajšan za enega starša).

s.

Tini, vidiš, tukaj se motiš. Nisem “ta druga žena”. Sem kar prva in tudi mož od prej nima otrok. Imava enega skupnega. Sem pa tudi jaz do pred kratkim delala v tem in videla malo morje primerov žen, ki so hotele moža dejansko scuzati, pa veliko primerov, ki jim še otroka niso dovolile videti… Sramota! Pa še nekaj – kar nekaj je primerov, ko so otroci želeli k očetu, pa njihova volja ni bila upoštevana (primer deklic Jež, mali Jurij,.. ta dva sta še najbolj širše znana). Tako, da ni res, da le redki očetje želijo prevzeti vzgojo. Se mi zdi, da jih je čedalje več.

Kar pa se Nene tiče – saj tu ni govora o 55000 tisočakih, pač pa še enkrat toliko – tudi sama si napisala, da sta si starša dolžna stroške deliti na pol. In nihče me ne bo prepričal, da je 110.000 SIT malo za otroka. Halo!!! Sploh pa – me prav zanima kaj je še Nena potegnila ven iz zakona. Mogoče stanovanje, Mercedesa ali BMW-ja, ali pa vsaj Audia. V Jugotu se verjetno ne vozi… Ampak potem se veselo izgovarja, da gre samo za dobrobit otroka. Oh, dajte no. Ste res tako naivni, da to verjamete? Konec koncev – kdo pa hodi na počitnice z otrokom (in sama naj se ne bi šla razkošja) – verjetno ona, ne? Torej delček tega luksuza uživa tudi ona, ali pač ne?

keberček..opisala sem tipični primer in nikjer nisem izključila, da atipični ne obstajajo. Sicer pa ne dvoim, da poznaš tudi kakšno žensko, ki ne cuza svojega bivšega…smo pa ženske itak psice ena z drugo

prav imaš..se najdejo ženske, ki iz zakona potegnejo tudi BMW-ja..smo ti tu nimaš kaj foušije zganjat..če ti kaj ni všeč..bi jo pa bolj lukrativno nastavila..če tako pališ na te zadeve

moški v večini primerov vedo, da poročajo keš ***** in če nato nasrkajo…tudi ženske nasrkajo, če poročijo alkoholika oz. nasilneža

in zanimivo je tudi to..če delitev premoženja ženi dobro uspe, potem je vprašanje če “ta nova” ostane z oskubljenim decom…toliko o ženskah

Ocitno se nismo dobro razumeli. Meni vseeno tisti denar ne pomeni toliko. Od mene je imel, ima in bo imel bistveno več kot od očeta. Se nekaj…očetu je za svojega otroka malo mar. Kadarkoli ga otrok pokliče nikoli ni dosegljiv ali pa ne utegne. Zal…tako je.

Še vedno pravim, da vse delam za dobro otroka. Verjamite mi, da imam še vedno čisto vest in da sigurno prispevam več denarja za mojega otroka. Konec koncev gre za mojega otroka.
Glede počitnic pa je tako. V preteklosti smo skupaj preziveli 3 tedne počitnic na morju in nekaj dni na snegu. Izključno zaradi otroka sem lani šla 2 x po en teden na morje. Oče namreč ni imel časa. Če bi še jaz rekla, da nimam časa, potem otrok ne bi bil niti en dan na morju. Torej bi se mu spremenil standard. Seveda je pa res, da nikjer ne piše, da mora otrok vsako leto na morje.

Jaoj, Tini, če ti res slučajno delaš na tem področju, potem lahko rečem samo-ubogi otroci, ki jih ti obravnavaš.Prepričala si me, da narediš vse, da otroke čimbolj odtujiš očetom. Poizkusi se raje kot za denar boriti za to, da bi bili otroci čimvečkrat pri očetu, da bi se v svojem prostem času oni ukvarjali z njimi, jim oni pomagali pisati domače naloge ipd. Nekako verjamem, da bi imeli otroci veliko več od tega, mamice pa tudi, ker bi imele manj stroškov in več prostega časa zase. Da ga ne bi bilo treba zaračunati očetu. Dozdeva se mi, da bi bili tudi očetje navdušeni.
In še to-tam, kjer se v ločitev ne meša maščevanje, bes, užaljenost in podobne bedarije, niso bili otroci nikoli za nič prikrajšani. Ne podcenjujte moških ali pa vsaj ne mečite jih vse v isti koš. Saj vem, da obstajajo izjeme, vendar poznam veliko moških, ki kljub temu, da ne ljubijo več svojih žena, obožujejo svoje otroke.
Potrudite se raje, da odrasli odrastejo. Pri otrocih gre za njihovo mentalno, ne za materialno stanje. Kakšni pa bodo potem, ko odrastejo, ko bodo vse ocenjevali skozi denar? Zakj se pri ločitvah vedno govori o materialnem stanju, bolj poredko pa o tem, da otrok nujno potrebuje oba starša? Treba mu je omogočiti isti status, kot pred ločitvijo…Ja, seveda, pa ne v denarju, temveč v prisotnosti in skrbi obeh strašev, enakovredno. Pri nas pa izgleda, kot da se ob ločitvi otroka proda, dobesedno.
Kakorkoli že, pri dveh, ki sta res odrasla, vzdrževanje ne more biti problem. Torej ni problem v količini denarja, temveč v zrelosti staršev.Otrok ločitve ne bi smel dojeti kot odtujitev enega od staršev, temveč samo kot drugačno formacijo družine. Tisto, kar otrok potrebuje, ni ravno denar.Noben računalnik ali nova oblačila ga ne bosta osrečila tako, kot razumevanje in kulturen dialog med ločenima staršema.

Prav grozno je, kako ste nekateri fous. Ni vazno, ali otrok potrebuje 50k ali 200k mesecno; ce imajo starsi visoke dohodke, je prav, da jih sorazmerno temu prispevajo v skupni “fond” otroku. Kaj pa ima veze, da nekateri za isti denar zivijo celo druzino? Vsak zivi, kot si je postlal.
Tudi moj oce je po locitvi placeval prezivnino zame, pa se za mamo, ker je bila brezposelna. Odpovedal se je stanovanju v korist naju dveh, placeval mi je prezivnino do koncastudija, vmes pa se vse dopuste, sportno opremo, darila za rojstni dan, tudi avto. Omogocil mi je vsaj kolikortoliko taksno zivljenje, kot bi ga imela, ce bi se ziveli skupaj. Je pa njegova nova partnerka nonstop zganjala celega hudica zaradi tega in jo je zaradi tega tudi zapustil po nekaj letih, saj se po njegovih besedah od otroka nikoli ne locis (ceprav se od njegove mame) in je edino normalno, da, ce si ga spocel in skrbel zanj do locitve, skrbis zanj, dokler le mores. Ze dolgo sem zaposlena, imam svoj denar, stanovanje, partnerja… pa mi oce se vedno obcasno, prostovoljno ali pa, ce ga prosim, pomaga s financnimi injekcijami.
Zavedam pa se, da sem izjemno srecna, ker je takih ocetov na zalost zelo malo. Oce mojega partnerja namrec od locitve naprej (ze 13 let) ni dal niti tolarja za nobenega otroka (dva sinova), je pa samozaposlen in si vse honorarje in zasluzke nakazuje na firmo ali novo partnerko, tako da mu ne morejo nic pobrati z racuna ali zarubiti.

ničesar nisem napisala o tem kako rešujem probleme..vsak problem je po svoje enkraten

ni pa ga sodišča in sodbe, ki bi zmoglo izsiliti starševsko afiniteto do otroka in očeta/ali mater prisilti k temu da z njim dela naloge in ga vzgaja ter da se z nji ukvarja…izsiljeni stiki so lahko prav nečloveški

o ločenih očetih pa imam mnenje na podlagi tega kar vidim, za večino so otroci iz propadlih zakonov, smeti in le še nepotrebno finančno breme (in spet ponavljam, to ne velja za vse očete)

pa tudi nekateri očetje zanjo otroke odlično izkoriščat za svoje obračune z bivšo partnerko

..tako vsi smo krvavi pod kožo in ne generalizirat!

in govorimo tule o preživnini ne pa o tem kako expartnerja prisilit k sodelovanju pri vzgoji otroka, zato sem tudi pisala le o denarju..to pač preživnina je

Lepo vas prosim, no, razni kebrcki in tisti podobnega mnenja. Za oceta mojega otroka je otrok samo neka zoprnija, ostanek iz preteklosti, ki bo “njegovi druzici odziral dediscino” kot se je izrazil. Prezivnine razen prvo leto sploh ne placuje, ceprav je simbolicna (5000 SIT). Z otrokom ne zeli imeti nobenih stikov, izjavil je, da ga tudi ne zanima, kaj se z njim sploh dogaja.

In potem se najdejo razni kebrcki, ki pletenicijo o hordah ubogih ocetov, ki ne morejo videti svojih otrok in ki jih bivse izzemajo financno. Za kozlat. Jaz moram svojemu otroku razlagati, zakaj ga oci ne obisce, zakaj ne poklice,… in to povedati se tako, da se otrok ne bi cutil zavrzenega in da ne bi imel slabega mnenja o svojem ocetu. In taksnih kot sem jaz je se veliko, na zalost.

In kar nekaj primerov poznam, ki sicer niso tako ekstremni kot moj, vsi pa imajo nekaj skupnega: gospod ocka bi najraje pozabil na svojega lastnega otroka in se zanj briga priblizno tako kot riba za avtobus. In ne meni nakladat o ocetovski zelji po stikih z otrokom, midva z otrokom vse to cutiva na lastni kozi in nehajte ze blejati svoje absurdne mantre “bozcki ocetje, ki ne vidijo svojih otrok”.

Jaz dobim za otroka 37.000sit/na mes.Otrok je osnovnošolec.Sama prispevam ravno tolik in še več, ko je potrebno.
(so finančni sunki, ko je treba otroku plačati smučanje in opremo, šolske potrebščine ipd). Ves denar , ki ga dobim porabim za otroka.Zakaj bi bil sine prikrajšan za denar, če midva ne živiva skupaj? Sem se pa šla na sodišče za to vsoto….Vse se da, če se želi, če ne z dogovorom z bivšim, pa s sodnijo! Samo ne mi jamrat, da se ne da…..

Tini, no, lahko bi ohranila zdravo mero kulture. Kot sem že napisala – nisem “tista druga” ženska, z možem imava oba skupaj enega otroka. In ne, ne padam na BMW-je in take zadeve. Govorim pa o primerih, ki jih vidim v praksi. In velikokrat sem videla, kako so ženske iz zakona potegnile veliko, pa zraven še jamrale, da je premalo. Po drugi strani vidim, kako nekatere ženske ne dobijo nič. Vidim tudi, da nekateri moški ne prevzamejo odgovornosti (vendar bi rekla, da je takih manj kot tistih, ki za otroka še naprej zgledno živijo), pa tudi sem in tja kakšno mamico, ki ima otroke le za orožje, kako priti do nekaj denarja. O tem govorim ves čas.

Fovšljiva pa nisem, veš – znam ceniti tisto kar imam in to mi je ljubo. Komu pa sem nastavila, pa ne bi. Ker po mojem mnenju, nisem prvemu, ki je prišel mimo, da bi mi naredil otroka. Sploh pa nimaš ti o tem kaj ocenjevati. Ja, vsak pač po svoje. tako kot Nena. Pa vendar je ona sedaj tista, ki nima dovolj, mar ne?!

K.

P.S.: Kulturo pa imaš, moram reči, res na višku. Če tako delaš z razpadlo družino in otroki – se z njimi pogovarjaš na tak način, kot si tule oblatila mene – moram reči, da se mi pošteno smilijo…

najbolj zanimivo pri ženskah je, da ravno tiste, ki se daklarirajo za ne-materialistke, najraje druge obtožujejo materializma in “cuzanja”

zanimivo je tudi to, da “srečno poročene” učijo samohranilke, kako živeti in kolikšna preživanina je “primerna”

in najbolj zanimivo je to, da “srečno poročene” nikoli ne znajo slišati ženske strani ločitvene zgodbe, ampak raje slišijo moško

Ja, ja… Ti se kar tolaži. Jaz zase vsekakor vem, da zmorem toliko zdravega razuma, da ne bi moškega dobesedno ropala v imenu “otrokovega standarda”…

Pa lep pozdrav. S tabo se tako in tako ne da na kulturni ravni diskutirati…

Kebrčkova daj nehaj že … ..saj poznaš tisto: LE ČEVLJE SODI NAJ KOPITAR”.

Avtor: keberček
Datum: 30-01-04 09:34

Tini, vidiš, tukaj se motiš. Nisem “ta druga žena”. Sem kar prva in tudi mož od prej nima otrok. Imava enega skupnega. Sem pa tudi jaz do pred kratkim delala v tem in videla malo morje primerov žen, ki so hotele moža dejansko scuzati, pa veliko primerov, ki jim še otroka niso dovolile videti… Sramota! Pa še nekaj – kar nekaj je primerov, ko so otroci želeli k očetu, pa njihova volja ni bila upoštevana (primer deklic Jež, mali Jurij,.. ta dva sta še najbolj širše znana). Tako, da ni res, da le redki očetje želijo prevzeti vzgojo. Se mi zdi, da jih je čedalje več.

Kar pa se Nene tiče – saj tu ni govora o 55000 tisočakih, pač pa še enkrat toliko – tudi sama si napisala, da sta si starša dolžna stroške deliti na pol. In nihče me ne bo prepričal, da je 110.000 SIT malo za otroka. Halo!!! Sploh pa – me prav zanima kaj je še Nena potegnila ven iz zakona. Mogoče stanovanje, Mercedesa ali BMW-ja, ali pa vsaj Audia. V Jugotu se verjetno ne vozi… Ampak potem se veselo izgovarja, da gre samo za dobrobit otroka. Oh, dajte no. Ste res tako naivni, da to verjamete? Konec koncev – kdo pa hodi na počitnice z otrokom (in sama naj se ne bi šla razkošja) – verjetno ona, ne? Torej delček tega luksuza uživa tudi ona, ali pač ne?

torej keberček….še 1x preberi svoj odgovor in se vprašaj..kaj hudiča tebe briga, če je nena potegnila ven BMW-ja…toliko o tvojem ne-materializmu

in zakaj se spomniš TI točno na TA primer ..če pa je bilo v konkretnem neninem primeru govora o 35 000 SIT preživnine…

delitev premoženja je eno, preživnina za otroka pa drugo in lahko mi verjameš, da tista baba iz tvoje zgodbe ni dobila avta za preživnino, ampak kot del premoženja dobljenega v zakonu. …
…toliko pa o tem koliko se pustiš “pumpat” moški strani ločitvene zgodbe

Jaz za otroka že 5 let dobim preživnine 20.000,00 tisoč. V petih letih so mi povečali preživnine za 1600 sit. Torej dobim 21.600,00 pa moram z tem preživeti otroka, ker otrok rabi. Sedaj je stara 15 let. Pa rabi vse od izletov, tečajev, športa, izven dejavnost pa glasba to vse stane. Oče ji ne, da niti tolarčka. Kadarkoli ga je poklicala vedno je rekel, da nima denarja. Nikoli nima in nikoli ne bo imel…… V teh petih letih lahko povem, da ji je kupil 5x mobi kartico za 1000 sit in pet parov nogavic, to je celo bogastvo kar je dobila moja hčerka od očeta. Zeloooooo ŽALOSTNO!

Eni so pač takšni drugi so drugačni in jih ne moremo spremeniti, se moremo sprijazniti z tem kaj imamo…..

lp, Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

New Report

Close