Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Prehrana

Prehrana

Lep pozdrav!

Stara sem 22 let in že lep čas imam težave z želodcem, pride tudi kašno obdobje, ko so težave tako hude, da popolnoma izgubim apetit in mi ne tekne prav nič (bila sem tudi na gastroskopiji – kronični gastritis). Tako že približno štiri mesece ne jem mesa, jajc, ne uživam mašob, pa tudi sladkih stvari ne, ker se mi takrat stanje z želodcem še bolj poslabša. Tako zdaj uživam le že krompir, zelenjavo, sadje (jabolka, kivi, oranže, ananas) ter veliko mlečnih izdelkov (predvsem jogurt ali kefir) in vodo. Ker sem prej, ko nisem imela teh težav, uživala vso hrano, me sedaj zanima, kakšne posledice ima to lahko v prihodnje za moje telo? Kako naj nadomestim proteine, ki se nahajajo v mesu? Bila sem tudi na krvnih preiskavah, kjer je bilo vse v mejah normale, med drugim je bil izmerjen tudi holesterol in njegova vrednost je 2,0, za kar je zdravnica menila, da je precej nizko. Kaj pravite vi? Drugače merim 165,5 cm (52 kg).

Hvala za Vaš odgovor

NIKA

Beljakovine živalskega izvora boste nadomestili s sirom in jajci. Poskušajte med večjim obrokom pojesti kakšen Acinorm, to je dodatek kisline in prebavnih sokov in vam bo pomagal prebaviti večji obrok, potem pa se ravnajte po izkušnjah, če vam bo sredstvo pomagalo imate preprosto premalo prebavnih sokov in od tu slabša prebava in tiščanje v želodcu, sicer pa zdravilo opustite.

New Report

Close