Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija predolga erekcija

predolga erekcija

Bral sem, da predolga erekcija, ki traja nekaj ur, lahko povzroča impotentnost. Velikokrat sem ohranjal zelo dolgo erekcijo, ki je trajala tudi po štiri ure in več. Pri spolnosti je bilo tako, da sva s partnerko vedno imela zelo dolge predigre vendar brez penetracije ali masturbacije, tako da ni prišlo do izliva tudi po dveh ali celo treh urah, vendar sem imel ves čas erekcijo. Po izlivu pa se je stvar nadaljevala, tako da sem imel erekcijo tudi po štiri ure. To se je dogajalo že od kakšnega 16 leta naprej, tudi pri masturbaciji sem si vedno “vzel čas”. Ampak zdaj berem, da je to zelo škodljivo in lahko pride do impotence. Zdi se mi, da do tega zadnje čase že prihaja, saj mi med spolnostjo uplahne zmeraj ko se malo zamotim, na primer, če mi začne partnerka govoriti o kakih stvareh, ki nimajo veze s spolnostjo, včasih tudi pri menjavanju položaja ali pa iskanju kondoma. To se včasih ni dogajalo in me skrbi, da postajam impotenten. Ali ste mnenja, da sem si v preteklosti naredil škodo in ali moram s to dolgo predigro nehati in mi mora čimprej priti? Zahvaljujem se vam za odgovor.

Spoštovani!

Konkreten odgovor bi zahteval osebni pogovor, pregled…
Načeloma pa menim, da vaše sklepanje ne drži. Glede predolge erekcije, kar imenujemo priapizem, lahko rečem, da je to nenadni dogodek, ko je penis brez bolnikove želje v erekciji več kot 4 ure, boli in lahko (venski priapizem) pripelje do tega, da tkiva penisa niso dovolj preskrbljena s kisikom (kri v penisu mora krožiti, ob erekciji pa je ujeta) kar lahko povzroči njihovo prizadetost. Vendar je to enkraten, akutni, urgentni dogodek, ki bolnika v takem stanju tudi pripelje k zdravniku, na urgenco. Če ima nekdo erekcijo zaradi spolnega vzburjenja, ko to vzburjenje, draženje preneha, pa erekcija lepo mine, to ni priapizem. Škodljivo bi bilo, če bi uporabljali npr. obročke ali podobne pripomočke, s katerimi bi zadrževali kri v penisu dalj kot npr. pol ure.
Načeloma je optimalno, da kri kroži, ne pa “stoji”. Kaj je optimalen čas spolnega odnosa pa je zelo različno od para do para, od osebe do osebe. Idealno je, če se najdeta dva, ki imata podobne zahteve in če so te v okviru neke “normalnosti”.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Priapizem je nehotena zatrditev stebla/debla/korpusa penisa,ki je lahko v erektilni ali skrčeni obliki. Bistvo je,da je korpus zelo trd,glavica pa mehka in bleda. Ponavadi je ishemičen,to pomeni,da se vene zaprejo,kri se ujame v korpuse. Zaradi pomanjkanja kisika najprej pride do nemosti,nato pa do vedno večje bolečine v živcih penisa. Ne izgubljajte časa z urgenco,najprej poskusite s hlajenjem z gel obkladkom,ki pokrije perinej(področje med anusom in testisi) ter hkrati pokrije tudi penis. Leden obkladek povzroči konstrikcijo ven in s tem iztis zastale krvi iz penisa ter pritok nove arterijske v penis. To počnite po 10 do 15 minut na pol ure ali uro. Če to ne deluje,pojdite teči v hrib(zmerno strm) ali tek po stopnicah gor in dol. Hitrost naj bo zmerna,ne pretiravajte,da boste lahko tekli vsaj uro in se fino preznojili. To ponavadi povtne normalen pretok v penisu. Ko ptidete domov,se stuširajte z mlačno vodo in po možnosti ponovno probajte z obkladki,po teku so ponavadi bolj učinkoviti,tudi penis se zmehča. Znak,da ni več priapizma je zmehčan,ne več rigiden(trd)penis in postopno zmanjševanje bolečine ter vračanje senzibilitete,ki se po enem dnevu vrne v normalo,če se priapizem dovolj hitro odpravi,v roku do 3h ur. Na urgenco pojdite,če ne boste mogli sami odpraviti priapizma s tekom v hrib in obkladki. Sam imam slabe izkušnje s triažnimi sestramu,saj priapizma ne jemljejo kot urgentno motnjo,je pa ena najhujših uroloških motenj. Ce se ne reši dovolj hitto,lahko pride do fibroze(zabrazgotinjenja)erektilnega tkiva in etekt.disfunkcije 4 life. Naše zdravstvo je glede reševanja priapizma zastarelo,nepripravljeno,neizkušeno in nepodučeno. Nekateri urologi znajo urgirati,nekateri niti ne predvsem pa ne triažne sestre na urgenci,zato poklici osebno zdravnico,pojdi na polikliniko oh.urološko kliniko in zahtevaj takojšnjo obravnavo(če samozdravljenje s tekom.in hlajenjem ni bilo uspešno. Magar glumk in se meči po tleh in vpij. Mogoce te bodo butci po tem upoštevali. Priapizem povzročajo levkemije,raki na penisu,razne droge,antidepresivi,antipsihotiki,trava,panična motnja itd. Je zelo redek 1/100.000 moških/leto,zato nimajo toliko izkusenj z zdravljenjem le-tega. Ce si moški imej doma par ledenih gel obkladkov v zmrzovalniku,npr. NEXCARE dimenzije 11x26cm ter superge za tek in ne se drogirat in jest dolocenih antidepresivov. Na gugliju se pozanimaj katere snovi pivzrocajo priapizem. Veliko sreče.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
nekdo111, 18.02.2013 ob 19:43

Bral sem, da predolga erekcija, ki traja nekaj ur, lahko povzroča impotentnost. Velikokrat sem ohranjal zelo dolgo erekcijo, ki je trajala tudi po štiri ure in več. Pri spolnosti je bilo tako, da sva s partnerko vedno imela zelo dolge predigre vendar brez penetracije ali masturbacije, tako da ni prišlo do izliva tudi po dveh ali celo treh urah, vendar sem imel ves čas erekcijo. Po izlivu pa se je stvar nadaljevala, tako da sem imel erekcijo tudi po štiri ure. To se je dogajalo že od kakšnega 16 leta naprej, tudi pri masturbaciji sem si vedno “vzel čas”. Ampak zdaj berem, da je to zelo škodljivo in lahko pride do impotence. Zdi se mi, da do tega zadnje čase že prihaja, saj mi med spolnostjo uplahne zmeraj ko se malo zamotim, na primer, če mi začne partnerka govoriti o kakih stvareh, ki nimajo veze s spolnostjo, včasih tudi pri menjavanju položaja ali pa iskanju kondoma. To se včasih ni dogajalo in me skrbi, da postajam impotenten. Ali ste mnenja, da sem si v preteklosti naredil škodo in ali moram s to dolgo predigro nehati in mi mora čimprej priti? Zahvaljujem se vam za odgovor.

🍆

New Report

Close