Prednji zob črni!

Pozdravljeni.

Star sem 30 let in v zgornji enki (prednji zob) se mi je začela pojavljati črna lisa (navpično, dolga par mm in široka slab mm). Pogledal sem zob tudi od notranje strani in ni nič opaziti, edino da postaja črno, kot da bi postajal crn od znotraj. Zanima me kaj je to (odmiranje živca ?). Letos poleti sem bil na prepihu in me je prednji zob malo bolel na dotik, vendar v roku 1 tedna je bilo vse ok. Tudi k zobozdravniku hodim redno in ni opazil nič (zadnjič sem bil tam pred 1 mesecem). Na to sem postal pozoren šele sedaj. Zdi se mi da postaja črnina vedno večja. Zob ni bil nikoli plombiran ali kako drugače poskodovan.

Zanima me kaj bi to lahko bilo, kako se bo razvijalo naprej in kaj se da storiti če kaj?

Hvala in LP.

Spoštovani chop,

žal ne vem, kaj bi lahko bila nastajajoča temna lisa v zobu. Možno je, da gre za zunanje zabarvanje zoba ali pa res za potemnitev kot posledico odmrtja zobne pulpe.
Vsekakor se ponovno oglasite pri zobozdravniku, da bo preveril vitaliteto zoba in vas po potrebi napotil na rentgensko slikanje.

New Report

Close