Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Otroci s posebnimi potrebami in dolgotrajno bolni otroci PREDAVANJE IN DELAVNICA JESPERJA JULLA – DRUŽINA S KRONIČNO BOLNIMI OTROKI

PREDAVANJE IN DELAVNICA JESPERJA JULLA – DRUŽINA S KRONIČNO BOLNIMI OTROKI

Zato smo veseli, da lahko vse zainteresirane povabimo na BREZPLAČNO PREDAVANJE Jesperja Juula, ki ga organiziramo ob izidu njegove knjige »Družine s kronično bolnimi otroki« in je namenjeno staršem in strokovnim delavcem vseh profilov, ki se srečujejo s kronično bolnimi otroki ali otroki s posebnimi potrebami in njihovimi družinami.

Predavanje bo v torek, 4. maja 2010, ob 18h, v Festivalni dvorani v Ljubljani.
Udeležba je BREZPLAČNA, prvih 500 udeležencev pa bo prejelo v dar po en izvod knjige.

Obvezna je predhodna prijava, ki jo opravite na spletni strani: http://www.vzajemna.si/content.asp?ContentId=1736

Po prijavi boste po elektronski pošti prejeli vstopnico; z njo boste lahko na predavanju prevzeli svoj izvod knjige »Družine s kronično bolnimi otroki«.

Predavanje bo trajalo dve uri, potekalo bo v angleščini, poskrbljeno bo za simultani prevod!

—————————————————————————-

Mesec dni pozneje se lahko udeležite CELODNEVNE DELAVNICE za starše kronično bolnih otrok pod Juulovim vodstvom.

Delavnica za starše bo v ponedeljek, 7. junija 2010, od 9h do 17h, v dvorani Knjižnice Otona Župančiča v Ljubljani.

Udeležba je BREZPLAČNA, vendar omejena (sprejeli bomo do 100 staršev), zato so obvezne predhodne prijave na [email protected]. Več informacij na spletni strani Family Lab Slovenija.

__________________________________________________________________________________________
Ob priložnosti prisrčno vabljeni tudi na tiskovno konferenco ob izidu knjige »Družine s kronično bolnimi otroki«, ki bo v torek, 4. maja 2010, ob 11h, v dvorani Knjižnice Otona Župančiča v Ljubljani. Navzoč bo tudi avtor, ki bo na voljo za vprašanja in komentarje.

_____________________________________________________________________________________________
Jesper Juul je danski družinski terapevt, predavatelj in avtor, pa tudi oče in dedek, ki je že tri desetletja eden vodilnih avtorjev v razpravi o vzgoji otrok ter samosvoj in odločen zagovornik novih in boljših pristopov. Je avtor številnih knjig s področja družinskega življenja. Njegova prva knjiga za starše in nasploh odrasle »Kompetentni otrok« je prevedena v štirinajst jezikov in razprodana v več kot 250.000 izvodih. Med skandinavskimi starši še danes, desetletje po izidu, velja za »biblijo«.

Jesper Juul je soustanovitelj Kemplerjevega inštituta; med letoma 1997 in 2004 ga je tudi vodil. Kemplerjev inštitut je največje in najstarejše evropsko središče za podiplomsko izobraževanje, usposabljanje in supervizijo družinskih terapevtov, kjer Juul še vedno sodeluje kot predavatelj, edukator in supervizor. Trenutno poučuje predvsem v Skandinaviji, Nemčiji, Avstriji, Italiji in na Hrvaškem. Kot prostovoljec je delal z begunci in vojnimi veterani na področju Hrvaške in BiH, kjer še vedno svetuje lokalnim nevladnim ustanovam.

O KNJIGI:
Knjiga Družine s kronično bolnimi otroki je namenjena družinam s kronično bolnimi oz. prizadetimi otroki in zajema celoten spekter bolezni ali stanj – od prirojenih motenj, kroničnih alergij, telesne in duševne hendikepiranosti do bolezni, ki utegnejo vznikniti pozneje v otrokovem življenju. Z drugimi besedami, poudarek ni namenjen posamičnim bolezenskim stanjem, temveč temu, kar se dogaja, ko bolezen postane novi in nenadejani član družine.

Knjiga je posebna v tem, da se ne posveča posamičnim boleznim, ampak izključno temu, kar je pomembno v življenju družine, ki s kronično prizadetim članom živi v zelo posebnih razmerah. Tu so tudi nasveti in napotki staršem o tem, kako najbolje skrbeti za napredek in dobrobit vse družine in kako se upreti skušnjavi, da bi vso energijo in pozornost posvetili bolezni in bolnemu človeku.

Knjiga govori tudi o tem, kaj lahko starši ukrenejo, da bi kar najbolje poskrbeli za kakovost svojega odnosa do bolnega otroka in njegove nadvse običajne potrebe po razvoju samospoštovanja, samozavesti, osebne integritete in odgovornosti. Kronično bolni otroci se v teh potrebah čisto nič ne razlikujejo od drugih otrok, toda težnja po tem, da kronično bolne poosebljamo z njihovo boleznijo, je tako močna, da je zelo pomembno, da družina, ko je nujno, sama poskrbi za ohranjanje ravnovesja med boleznijo in zdravjem – nujno pa je domala vselej!

O NAGIBU ZA AKCIJO:
Približno 20 odstotkov vseh otrok trpi za kroničnimi boleznimi in stanji, ki jih je v zadnjih letih vse več. Če v skupino vključimo tudi vse, ki imajo težave s t. i. »vedenjskimi« diagnozami (od motenj avtističnega spektra do sindromov tipa ADD, ADHD ipd.), številka še dodatno naraste. Energije in virov za samopomoč in iznajdljivost v teh družinah ni veliko, saj so tako v socialnem kot tudi v psihičnem in fizičnem smislu vsaj dvakrat bolj obremenjene kot običajna družina in jih tudi posledice vsakodnevnega stresa prizadenejo hitreje, pa tudi močneje.

Verjamemo, da s tem, ko pomagamo staršem s kronično bolnimi, prizadetimi ali hendikepiranimi otroki, pomagamo dvojno – delujemo kurativno in preventivno. Ko podpremo starše, podpremo tudi otroke in torej vso družino. S tem, ko podpremo družino, pa podpremo družbeno prihodnost.

Akcijo za družine s kronično bolnimi otroki v sodelovanju z zdravstveno zavarovalnico Vzajemna, d. v. z., izvaja Inštitut za sodobno družino Manami v okviru projekta Familylab Slovenija.

________________________

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Za predavanje v torek, 4. maja 2010, ob 18h, v Festivalni dvorani v Ljubljani. so – žal vsa mesta že zasedena.

Vabljeni pa na tiskovno konferenco ob izidu knjige »Družine s kronično bolnimi otroki«, ki bo v torek, 4. maja 2010, ob 11h, v dvorani Knjižnice Otona Župančiča v Ljubljani. Navzoč bo tudi avtor, ki bo na voljo za vprašanja in komentarje in delavnico, ki bo v ponedeljek, 7. junija 2010, od 9h do 17h, v dvorani Knjižnice Otona Župančiča v Ljubljani.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

New Report

Close