prebava

Pozdravljeni,
stara sem 38 let, brez posebnih problemov, do sedaj. Pred skoraj enim mesecem se mi je nekega dne zgodilo, da se mi je kar iznenada začelo spahovati (zrak) in to brez posebnega vzroka (ni bilo po zavžitju hrane). To je trajalo kar nekaj ur in se mi je od takrat večkrat ponovilo. Nekaj dni imam mogoče mir, potem pa se začne spet in traja nekaj dni, tako, da se mi zrak spahuje čez cel dan. Imam tudi zelo napihnjen želodec. Najprej sem pomislila, da je krivda zaradi pitja kave, in sem s tem prekinila, stanje pa se ni izboljšalo. Enkrat, cca 2 meseca nazaj, sem malo krvavela iz danke, vendar se ta krvavitev ni več ponovila. Kaj se dogaja?

Spoštovani!

Kaže na več kisline v želodcu, ki se ev. zaradi prešibke zapiralke na koncu požiralniku spahuje iz želodcam in ev. tudi vnete želodčen sluznice, zato pojdite k zdravniku, k ivam bo verejtno predpisal zdravila za zmanjšanje kisline. Jejte majhne obroke, po malem večkrat na dan in izogibajte se mleku in mlečnim izdelkom po 18.00 uri. Dvignite si posteljo pri glavi za cca. 5 cm.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close