Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Hujšanje poziv novemu krogu

poziv novemu krogu

Z maloZ pogrešava vse tiste, ki ste se javile na post “nov krog” ločevalne diete, pa tudi nove. Agnie ti sei se javila, upam, da sedaj ostaneš tu. Ne vem ali ste ostale že vse shujšale, samo midve z maloZ ne, ali pa pridno hujšate, pa nama nočete izdati recepta.

Ja, pogrešamo vas, Mic, Sreča1, Kamelija, Tanja32, Šeenkrat, Marija Ana, č, jessy, Francka..morda sem še katero pozabila napisati. Kako vam gre? Ste vztrajne in pridne? Ma to itak vem, da ste, samo ne vem, zakaj se nič ne javljate. Ali vse veselo klestite kilograme, da dočakamo pomlad, no ja, ta je že tu-že zamujeno, raje poletje, vitke in zdrave?
Kako lep občutek bo, ko bomo oblekle kopalke, pa ne bo “šlavfkov”, pa ko nas ne bo utrujala vročina, saj bomo vitki lažje prenašali vročino, pa kratke majčke, pa samozavest, pa…. joj, ja splača se malo kontrolirati pri hrani.

Upam, da se javite, da bomo hujšali skupaj, se veselili in vzpodbujali!

Če ne, pa MalaZ in Angie obljubita, da vsaj vidve ostaneta z mano.

Pozdravček

Galja1,

Angie je tu in tudi namerava ostati 🙂 Častna pionirska, hehehe
Pa veš, da si mi z jezika vzela napisano – do pikice. Ravno danes sem že parkrat priskakljala pogledat na forum kako gre sotrpinkam, pa vidim, da je vse tiho… Morda pa res vse tako pridno zgubljajo kilogramčke, da ni časa za support. No, evo, kot sem sicer že napisala, moja malenkost tu pa tam malo zaide, ampak vseeno vztrajam. Bomo pa po potrebi podaljšali, ne? 🙂)
Kako gre tebi? Te kaj “nosi”?

Pošiljam lep pozdravček in želim tebi in vsem sotrpinkam lep vikend!

jaz pa vas redno berem… in sem se vam pred časom pridružla. začela sem 5.3 s katastrofalnimi 97 kg. da bi dosegla koliko toliko normalno težo (ki sem jo imela pred 5 leti) moram shujšat 30 kg. Malo sta mi pustila kg dva poroda, malo prenehanje kajenja, dosti pa papanje 🙂

Skratka: od 5.3. do danes sem izgubila 4,5 kg. Lepo za začetek, samo zdaj bo pa šlo težje.

Me zanima nekaj: jaz sem prej bila navajena res dosti jest. Zdaj pa me boli glava, se slabo počutim, sem brez energije in – kar je najslabše: sem tečna. Ima katera kaki recept kako te stvari uredit?

Drugače pa… mislim vstrajat do konca.

Pa lep vikend vsem skupaj

hruška

Evo še mene!!!! Tudi jaz pogrešam bolj pogosto javljanje, sploh danes bi rabila VZPODBUDO, ker sem bila zjutraj na vagi in sem kar malo razočarana. Tudi meni gre zdaj dol precej počasneje kot po prvem porodu, ko sem se prvič šla ločevalno. Torej, danes je moj 13. dan, tehtnica pa mi kaže slabi dve kili manj. Vem, da moram biti vztrajna, a danes pa res mislim na hrano bolj kot druge dni. Ampak ne smem in ne bom se prekršila! No, morda sem se že malo, ker smo pokonci že od pol 7h, pa sem spila dve kavi z mlekom, pojedla pa jabolko in malo ribic iz konzerve v paradižnikovem soku, ki jih je moj dragi pustil včeraj, ker ni mogel vsega pojest. No, pa smo tam! Mene velikokrat nese to, da vidim stvari v hladilniku, za katere vem, da jih ne bio nihče pojedel in da bodo šle v smeti, če jih ne bom pospravila (v želodec) jaz. In tega se počasi odvajam… Zdaj imam v skrinji eno vrečko, v katero dam vse te ostanke – lepe, še dobre hrane in jih hranim za sestričninega psa.

Upam, da se mi uspe popoldan spraviti na en hiter sprehod. Kako ste pa kaj ve pridne s telovadbo?

Punce, se beremo, prav? Kako ste pa ve? Angie, kaj te še kaj nosi:-)))??? Galja1, mene se ne boš zlahka znebila:-))))))… Sem vesela, da si odprla novo temo, ker je bilo tam res že ogromno sporočil. Se od zdaj naprej “dobivamo” tukaj? A je morda katera tudi na unem forumu, prav od ločevalne diete na mojplanet.si?

Lepo se imejte, jaz grem malo likat, potem pa do konca zrihtat kosilo.

pa, pa,
b

Brrrr, danes imam slab dan,a je kakšna lunina sprememba:)? Sva šli s hčero čakati na letališče deklico Hano,ki bi morala priti iz ZDA k moji hčeri na počitnice (hčera je bila pred tremi leti njihova varuška, no ja, vozila jo je v šolo, saj je bila Hana takrat stara 11. let, ni rabila varstva). Ker jo s predvidenim letalom ni bilo, je šla moja hčera pogledati kar tam na net in ugotovila, da se je za en dan uštela, pride jutri. Uh kako sem bila jezna.

Ja, MalaZ res gre malo težje sedaj, jaz sem 18. dan pa je minus 3kg, samo dobro, je bilo tudi grehov. Jaz sem kar zadovoljna, vsaj 1kg na teden, 10 tednov 10kg, saj je kar dobro. Tako, da malaZ, ne obupuj ampak zdrži. Kolikokrat pa si bila v tem času zares lačna, ne tisto ko misliš na hrano pa moraš nekaj jesti, ker ti je dolgčas v ustih, to je pri meni velikokrat? Ampak lačna nisem bila nikoli.
Jaz ne telovadim ta teden nič pa mi full manjka. Tri dni sem bila na poti, sedaj pa se učim, imam v ponedeljek izpit iz Uparvnega postopka, pa me malo lovi. Sem pa živčna, pa kar nekaj iščem po hladilniku.
Aha, glede ostankov, ki jih imamo ženske navado pojesti, je rekla moja kolegica: “a ni bolje, da gre v kanalizacijo direktno in ne preko tvojega želodca?” Pa ima prav a ne, se večkrat spomnim na to, pa kar v školjko stresem.

Hruška-debeluška, pojej kakšno sadje, pa pij čajčke, da ti dajo občutek sitosti. Morda skuhaš zelenjavo in poješ juhico in zelenjavo, to ni veliko kalorij, ali pa skleda zelene solate, ali kumarične solate, to je isto z malo kalorijami. Pa ne misli preveč na hrano, da ne boš lačna- Saj kile ti pa kar grejo lepo dol, samo vztrajaj, lažno lakoto pa potolaži s čim nizkokaloričnem.

Javite se še kaj
Imejte lep sobotni večer

smo tukaj se, seveda ..🙂 pac to je proces, ne gre tako hitro .. zato se bom javila, ko bojo konkretni rezultati .. vagala se bom 1x na mesec, sicer pa ze zdaj cutim, da mi kavbojke bolj “plesejo” okoli pasa in obcutek je fantasticen!

punce, splaca se pazit pri prehrani .. se bolj pa je pomembno, da ozavestimo pri sebi, da ne gre le za “dieto” v klasicnem smislu, 2 meseca se drzim, potem pa hop nazaj na stare navade.. to je psiholosko mucenje, nic dobrega ne prinese .. treba se je uravnotezeno prehranjevat vsak dan znova, brez stradanja .. le kolicino je treba omejit, se tudi pocutimo boljse, kajne?

vse je v glavi, tako kot vedno … veliko uspeha zelim vsem in se se beremo ..se ze veselim pomladi in poletja, ko pridejo na vrsto krajse majcke s kratkimi rokavi, krilca ipd.

Lep pozdravček vsem.Jaz sem sicer nova na tem forumu in mi je zelo všeč.
Sama sem po dolgem psihološkem bojevanju s samo seboj(prendajedanje in stradanje,hujšanje in redenje:()končno prišla na pot pravega spoznanja o svojem življenju.Knjiga Željke Augustinovič “Kako zbrati voljo za hujšanje” mi je dala voljo in energijo,zaupanja vase in pogum da sem končno začela pravilno hujšati in v bodoče tudi vzdrževati svojo idelano težo.
Začela sem v soboto(z pravilno prehrano,tekom in trebušnjaki) in sem danes že veliko boljšega počutja in volje.
Resnično upam da mi bo tokrat uspelo,za celo življenje.Potrudila se bom in verjamem da mi bo uspelo,kajti tokrat resnično verjaem vase,verjamem v pomeni Ljubezni, ki jo prvotno moramo izkazovati sebi-svojemu telesu in umu.

Je mogoče katera od vas tudi na svoji poti “samouresničevanja”?:)

Lep pozdrav,

Admira(20).

Osho je rekel: “Iskati moramo in poiskati v sebi prostor, kjer se dogodi Blaženost, toda BREZ ODVISNOSTI. Za to, da se dogodi, ne potrebuje ničesar drugega. Dogodi se kot naš najbolj notranji vir. Zato Blaženost s seboj prinese svobodo, resnico in občutje neznanskega veličastja, krasote”.

Rešitev iz tega začarenega kroga pomeni zame to Blaženost.Rešitev in potem nadaljno izkazovanje Ljubezni sebi in drugim. In dosegla jo bom.Dosegla jo bom:)

Lep pozdravček vsem.Jaz sem sicer nova na tem forumu in mi je zelo všeč.
Sama sem po dolgem psihološkem bojevanju s samo seboj(prendajedanje in stradanje,hujšanje in redenje:()končno prišla na pot pravega spoznanja o svojem življenju.Knjiga Željke Augustinovič “Kako zbrati voljo za hujšanje” mi je dala voljo in energijo,zaupanja vase in pogum da sem končno začela pravilno hujšati in v bodoče tudi vzdrževati svojo idelano težo.
Začela sem v soboto(z pravilno prehrano,tekom in trebušnjaki) in sem danes že veliko boljšega počutja in volje.
Resnično upam da mi bo tokrat uspelo,za celo življenje.Potrudila se bom in verjamem da mi bo uspelo,kajti tokrat resnično verjaem vase,verjamem v pomeni Ljubezni, ki jo prvotno moramo izkazovati sebi-svojemu telesu in umu.

Je mogoče katera od vas tudi na svoji poti “samouresničevanja”?:)

Lep pozdrav,

Admira(20).

P.S.Veliki mislec Osho je rekel: “Iskati moramo in poiskati v sebi prostor, kjer se dogodi Blaženost, toda BREZ ODVISNOSTI. Za to, da se dogodi, ne potrebuje ničesar drugega. Dogodi se kot naš najbolj notranji vir. Zato Blaženost s seboj prinese svobodo, resnico in občutje neznanskega veličastja, krasote”.

Rešitev iz tega začarenega kroga pomeni zame to Blaženost.Rešitev in potem nadaljno izkazovanje Ljubezni sebi in drugim. In dosegla jo bom.Dosegla jo bom:)

Pozdrav še od mene. Admira, lepo te je brati, tudi sama se srečujem s podobnim mišljenjem. In zaenkrat mi kar uspeva. Jaz sem si prebrala “Skrivnost” in teorijo EFT-ja (tehnike čustvene svobode). Zanimivo in resnično učinkovito.

Kako ste, punce? Jaz sem se danes prvič pregrešila, sicer se nisem basala, le živilo iz neprave skupine (danse imam škrobni dan) sem jedla, tako, da bom sedaj poskušala biti dva dni na sadju in zelenjavi, kar mi sploh po moje ne bo tako težko.

Le na hitro sem se javila, zdaj pa se gremo s puncama kopat. Lahko noč!

Da se še jaz pofočkam. Z mojo dieto je bilo v začetku bolj bogo. Nekako ni šlo, sem bila kar naprej čisto brez energije. Pa sem sklenila, da se bom šla ločevalno po svoje. In sicer tako, da imam beljakovinski dan, potem OH/Š dan, ponovno beljakovinski in sadni, potem pa vse skupaj ponovim. Se pravi še vedno se držim sklopa 4 dni s tem da sem povečala beljakovine in zmanjšala Š oz. OH dan, ki ga izpeljem tako, da ga imam malo mešano ali pa samo OH ali samo Š. Zaeenkrat mi krasno uspeva. Zgleda, da mi je bilo res premalo beljakovin. Počutje je super, tehtala se pa še nisem.

MalaZ – se mi zdi, da se prehudo kaznuješ s tema sadnima dnevoma. Boš preveč izčrpana in ne boš zdržala do konca. Vsaj jaz imam take izkušnje.

Tudi jaz sem še vedno med vami. Danes je šele 7 dan. Počutim se prazno, a super. Ne bi bila pa sposobna kakšne večje fizične aktivnosti. Včeraj sem bila ful zaspana (saj sem bolj zaspanski tip, a včeraj je bilo nekaj posebnega). Na tehtnici se kaj dosti ne pozna, hlače pa ne tiščijo več. Zaenkrat sem zadovoljna. Se kar držim reda, edino kar je, spijem vsako jutro kavo z mlekom brez sladkorja in ko kuham za druge, poskusim, kar kuham.

Še vedno imam težavo: časovno usklajevanje obrokov. Zajtrk ob 7h, potem je za malico sadje in velika luknja do 16.30 ko je kosilo. Tu bom morala nekaj ukrepati. Še eno malico (ampak ne sadje) Imate kakšen nasvet ? Da bi si nosila kakšno pašto ali meso v službo ne pride v poštev.

Pozdravček,
sem z vami, a oglašati se ne moram prav pogosto. Držim pesti za vse nas.

Admira dobrodošla. Knjige ne poznam, pa jo bom poiskala v knjižnici in prebrala. Lepo, da si se našala, človek rabi neko motivacijo, nekaj, kar ga prepriča. Začela si v soboto, in si zaenkrat še polna volje, ostani tako ves čas, pa še nas vzpodbujaj. Ko pa te popade kriza, nam kar povej da te potegnemo iz nje.
Ja MalaZ tudi jaz mislim, da se preveč kaznuješ kot pravi Šeenkrat, če se boš preveč kaznovala boš izgubila voljo. Hujšanje naj bi bilo prijetno, nikakor ne stradanje, saj poznaš jo-jo efekt.
Tudi meni je bil včeraj bolj požrešen dan, sem bila živčna zaradi izpita, pa sem kar odpirala hladilnik, danes pa pridno držim naprej.
Tonča, a ni dober občutek, če so hlače ohlapne?
Zakaj pa si ne neseš v službo kake solate, ko imaš Oh dan,nap. testenine z papriko in paradižnikom,ko je Š dan riž, ki mu dodaš kako zelenjavo, na B dan jogurt.
Jaz moram tudi nadoknaditi gibanje, ki ga je bilo v zadnjih 14. dneh bolj malo, mi full manjka. Se mi zdi,če ne migam, tudi energije nimam toliko. Se bo treba kar prisiliti pa jo mahniti ne bližnji hrib.

Imejte se lepo,

Pozdravček

Ojla!
Evo mene!
Nisem izsopila, le malce sem priredila tole hujšanje- nič bat! Zaenkrat mi sicer teža stoji na približno dveh kilogramih minusa, kar niti ni slabo. Me pa jezi, ker je zunaj spet sneg in ne morem it ven delat! Tko rada bi se šla rekreirat na breg, ker imam še ful za pograbit in preštihat! Na squash pa že dvakrat zapored nismo šli, ker je vedno nekaj umes prišlo! Sem si pa kupila merilec porabe kalorij in maščob in zaznavanje utripa. So ga imeli v Šparu v akciji in takoj sem preiskusila kje sem. Po dveh urah ornk švicanja na bregu, sem izgubila 200 kalorij! Sem bila kar malo razočarana- bo treba bolj intenzivno delat!
Drugače pa se držim sistema manj jej in se več gibaj. Aja, pa večerje so zaključene ob šesti uri. Umes pijem kombučin napitek in veliko vode. Zaenkrat mi teža stoji, ko pa bom spet bolj aktivna, pa mislim, da mi uspeh ne bo izostal. Čutim na vodi! 🙂)))))!

ojla. Lep podzdravček vsem hujšaricam.

Javljam se ponovno in vam povem, da sem danes grešila. Za zajterk sem pojedla malo kruha in čokoladni medenjak. Prvič danes. Bom bolj pridna.

Drugače pa kile zdaj kar bolj kot ne stojijo, upam, da bodo padle še pred prazniki 🙂

Danes sem nenormalno lačna, upam da bo do jutri minilo…

Vsem skupaj pa lep dan še naprej.

Živjo!

Tle sem tut jaz:-))), lačna kot volk… Se vam zdi, da je preveč dva sadna dneva? Saj verjetno si bom danes naredila še kaj, ker dvomim, da bo šlo. Jutri smo pa spet na B.

Lep dan!

Caw punce!
MalaZ in Galja1 hvala za lepe besede!

Jaz še kar prdino vztrajam pri dieti in počutje je naravnost fantastično.Ni lahko,vendar se trudim da negativne misli zamenjam z pravilnimi,vzpodbudnimi.
Edino kar me je malce razočaralo je to,da sem si dva dni nazaj pri teku poškodovala gleženj pa sedaj ne morem redno opravljati vsega kar sem si zadala glede gibanja(tek in aerobika):(Pri trebušnjakih še vztrajam,ampak me mal žalosti da ne morem tudi drugega delat,ker tokrat imam zares veliko voljo..Vendar pa ne bom odnehala in ne bom dovolila da bi me to vrnilo na “stare tirnice”..To je le ena od ovir katere pa bom premagala:)

Naj vam vsem sije sonček:)

Admira bravo, res sem vesela za vse, ki imate voljo. Jaz pa imam danes kar krizo. Sploh ne morem verjet kako pri človeku razpoloženje ali volja niha. En dan si tako trdno odločen, tako smešno lahko je reči ne, nebom jedel, potem pa že naslednji dan groza., brez veze, pa kaj če nekaj pojem…Ma ne, so stavri, ki sem jih v življenju dosegla s trdno voljo, ampak tule pa kar klonem. No ja, jutri je nov dan, gremo napre, a ne?
Upam, da so tudi ostale tako pridne in vztrajne kot ti Admira, kar javi se še, to je za vzpodbudo takšnih, ki imamo krizo, super.
MalaZ upam, da nisi pojedla Rdeče kapice, ko si bila lačna kot volk, jaz bi jo danes skoraj:). Sem telefonirala možu, da naj pripravi kosilo, naj postavi na mizo,da sem tako lačna, da je že kar nevarno:).

Bodite vztrajne, bolj kot jaz.
Pozdravček

Galja1, punce…… Jaz sem včeraj čisto zašla s poti… Sploh si ne upam komentirati mojega B dneva, ki je bil vse prej kot to. Namreč, dan “mašenja” bi bilo bolj ustrezno ime, ampak tega v knjigi ni:-(((

Skratka, totalno zabluzila, tudi danes sem nekam neodločena, kako bo. Res je, enkrat polni optimizma in volje do tega, da bi dosegli cilj, drugič ravno obratno. Žal. Ne vem, kaj je včeraj bilo, da smo vse bile tako boge.

Ne, BOMO ZDRŽALE!!!!!!! Prav???

Pozdravljene Galja1 in MalaZ,ter vse ostale!

Galja1-Vem dobro kako je,ko ti volja in odločnost tako nihata,da je že kar neverjetno.Jaz sem se tudi s tem soočala(v bistvu se še..)tolikokrat,da je me sedaj prav groza ko pomislim na vse skupaj.Vedno ista zgodba,vedno,čeprav sem se že tisočkrat bila trdno odločila da ne bom ponavljala vedno istih napak..S tem se nas veliko lahko poistoveti..

Torej nedvomno se vse zavedamo tega, da za uresničitev naših ciljev nikakor ne zadostuje le ta “inspirativna volja”, ki se pojavi le kadar se pač pojavi in potem sčasoma upada.Pomembna je vztrajnost,dosledna vztrajnost, ki je pa seveda spremljana z neudobjem naporov, ki so pač neizogibni.S tem se pač moramo sprijazniti in sprejeti polno odgovornost za svoja dejanja..Saj veste-prek trnja do zvezd:)In to je še kako res..

p.s.Jaz sem tudi včeraj imela eno tako veeeliko preizkušnjo-zvečer so se eni socimri odločli da bodo delali kanelone za večerjo in ko smo tak vsi sedeli v kuhinji in se pogovarjali,smejali,jedli, sem se le stežka zadrževala,da nisem posegla po hrani..Stara navada železna srajca..Ampak sem se potem le spomnila svoje odločitve,da se ne bom prepustila starim,utečenim navadam in bom ostala zvesta sami sebi..

Tako da tudi vama svetujem da ne obupata,bomo zdržale vse!
Zapisala bom še eno misel željke Augustinovič o volji, ki je nedvomno tako resnična, da bolj ne bi mogla biti.Glasi se takole:

” Volja privre v podobi neomajne vztrajnosti izbojevati brezkompromisno bitko.Izkušati magijo delovanja volje je, slediti svojim ciljem, s konstantno ustvarjalno napetostjo, NEDOTAKNJENI OD DVOMOM IN NIHANJ, KI DELUJEJO V SENČNEM DELU PSIHE, KI LAHKO SPODKOPLJEJO IN ZMALIČIJO ŠE TAKO TRDNE ODLOČITVE.”
Vprašajte se, kaj je vaš namen? Modro premislite, kako boste to učinkovito dosegli”.

Lep dan vsem:)

Admira

Živjo punce !! Bravo vsem nam, tistim, ki se jum uspe držati, pa tudi tistim, ki kljub napakicam vztrajamo.
Jaz sem kar zadovoljna s potekom in sem trdno prepričana vztrajati še naprej.Tudi meni niha počutje in volja, a ne samo zdaj in ne samo pri projektu hujšanja. Že nekaj let opažam velike preskoke v volji in razpoloženju.

Hvala vsem za spodbudne besede,
beremo se po praznikih !!

New Report

Close