Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

jemljem kt yaz in sem pozabila vzeti 20. tabletko. v priročniku najprej piše, da se zanesljivost lahko zmanjša ob pozabljeni tabletki, v tistem ‘poglavju’ za pozabljeno tabletko o 15.-24. dne pa piše na koncu, da če si upošteval navodila, ostaneš zaščiten pred zanositvijo. jaz sem torej upoštevala navodila – vzela sem 2 tabletki (Torej tisto od dne prej in to, ki je namenjena za ta dan) in belih tabletk ne bom jemala. sem torej zaščitena pred nosečnostjo ali je potrebna uporaba kondoma?
muči me tudi to, da mi je ob začetku ginekologinja opozorila, da katerokoli tabletko pozabim vzeti, moram do konca meseca uporabljati dodatno zaščito, čeprav v navodilih piše drugače. pomoč prosim 🙁

Dodatna uporaba kondoma ni potrebna. Ginekologinja vas je hotela malce prestrašiti, zato da bi tabletke redno jemali 🙂

Matjaž

Pozabila sem vzeti tableto yaz. Včeraj zvečer sem prišla domov in v navalu utrujenosti šla naravnost v posteljo že ob 9 ter čisto pozabila na KT. Mogla bi jo vzeti ob 11 ponoči, ampak sem jo potem ob 13:00, torej dobrih 14 ur zamude. Pozabljena tabletka je bila iz prve vrstice, od 1.-7. dne. v tednu pred pozabljeno tabletko sem imela nezasciten spolni odnos…kakšna je moznost zanositve?

Menim, da je zaščita kljub zamudi ostala enako visoka in možnost zanositve zaradi zamude ni nič večja, kot če zamude ne bi bilo, sploh, če ste po premoru oz. belih tabletkah zaužili že nekaj aktivnih tablet. Tudi sicer KT Yaz bolj dopuščajo zamude v 1. tednu uporabe, saj je premor dolg zgolj 4 dni in ne 7 dni kot pri večini ostalih KT.

Matjaž

lep pozdrav jemlen kontracenpijske tablete yaz vendar sem sedaj dobila menstruacijo do konca se imam dve roza tabletke plus 4 bele sedaj pa nevem ze roza tabletke vzamem do konca ali samo zacnem z belimi tabletkami in če moram kljub temu da mam m vzeti vse bele tabletke oz da pojem cel zavojček z belimi tabletkami sprašujem pa zato ker mi je to prvi zavojček do sedaj in še nikoli prej nisem jemala kt hvala za odgovor že vnaprej

Pozdravljena!

Načeloma bi lahko preskočili 2 roza tabletki in zaužili bele, a to bi vam porušilo način jemanja in ker šele začenjate s KT je najbolje, da zaužijete kar vse tablete do konca zavojčka, torej obe roza in 4 bele. Tako boste novi zavojček pričeli jemati na isti dan, kot ste začeli prvi zavojček. Takšne prebojne krvavitve so kar pogoste, zato zaenkrat ne rabite skrbeti.

Matjaž

Lep pozdrav!

Mene pa zanima, kako je, če s kontracepcijsko tableto zamudiš več kot 24 ur (jemljem Minulet)? dve tableti skupaj sem zaužila po približno 28 urah, bila sem v tretjem tednu jemanja, zdaj pa sem v petem (začela sem jemati že iz drugega paketka, brez premora). Ali sem trenutno zaščitena ali moram počakati do premora oziroma naj kar neham jemat in takoj naredim premor?

Hvala!

Pozdravljena!

Naredili ste pravilno, zaščita ni bila nikoli okrnjena. Premor naredite na koncu zavojčka, da se vam ne poruši ritem jemanja.

Matjaž

Lep pozdrav!

Jemljem tabletke Yasminelle in sem pozabila vzeti 4. tabletko. Vzela sem jo dan kasneje. z 24h urno zamudo. 5 dni kasneje, v torek, pa sem imela nezaščitene spolne odnose, vendar je biu izliv zunanji. V petek sem imela ponovno spolne odnose vendar s kondomom. V navodilih sicer piše da bi morala uporabljati kondom še vsaj en teden po pozabljeni tabletki. Ali je velika možnost da zanosim pod temi pogoji?

oh in želela bi še vprašati .. preden končam ta omot se moram naročiti pri ginekologinji da mi predpiše nove tabletke. Ali ima kakšen smisel test nosečnosti opraviti pri njej oz. to sploh izvajajo ? in kaj storiti če je test pozitiven ?

Pozdravljena!

Zamuda v prvem tednu uporabe je res najbolj kritična, saj lahko pride do ti. ubežne ovulacije. Prav bi bilo, da bi kondom uporabljali še 7 dni oz. tako dolgo, dokler ne zaužijete 7 zaporednih tablet. Zanositev je torej teoretično možna, praktično pa zelo malo verjetna, saj ste po zamujeni tableti zaužili še 5 tablet, pa tudi odnos je bil brez notranje ejakulacije, kar precej zmanjša možnost zanositve.

Tudi ginekologi opravijo test nosečnosti, seveda, če so v dvomih, opravijo kvantitativni krvni test z določitvijo betaHCG. Lahko pa urinski test opravite tudi sami (vsaj 14 dni po ondosu), najcenejši bo povsem dober.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jemljem tabletke Qlaira in se mi je včeraj prvič zgodilo, da sem tabletko pozabila vzeti.Bila je to 8.tabletka, spomnila sem se po 14.urah in sem vseeno uzela pozabljeno tabletko.Kaj naj storim zdaj?Naj obiščem ginekologa ali nadaljujejm z jemanjem tabletk?
Hvala

Pozdravljena!

Sam zamudo 14 ur ne smatram kot kritično, a ker je Qlaira nekoliko posebna, bi se raje držal bolj strogih priporočil. Naslednjih 9 dni pri spolnih odnosih uporabljajta kondom. Naslednjo tableto zaužijte po urniku in končajte zavojček. Če pri zadnjih 4. tabletah (2 rdeči in 2 beli) ne bo krvavitve, opravite test za nosečnost (če ste v zadnjih 7 dneh imeli spolne odnose).

Matjaž

Pozdravljeni!

Imam majhen problem, včeraj sem pozabila vzeti tretjo tabletko v omotu. Tabletko ponavadi uzamem okrog 17.30 ure, pozabljeno tabletko sem uzela danes okrog devete ure, je kakšna možnost za zanositev, če sva imela s fantom včeraj okrog 13 ure nezaščiten spolni odnos, fant ni ejakuiral v nožnico. Jemljem pa tabletke Yaz. Hvala za odgovor in Lep dan.

Pozdravljena!

Nobena kontracepcija ni 100% zanesljiva, a v vašem primeru je možnost zanositve praktično nična oz. enaka, kot če tabletke sploh ne bi pozabili. Danes okoli 17.30 pa ne pozabite vzeti 4. tabletke!

Matjaž

Pozdravljeni!

4 mesece jemljem tabletke Logest. Sedaj sem imela en teden premora in danes ugotovila, da bi včeraj morala začeti z novim paketkom. Se pravi pozabila sem prvo tabletko prvega tedna. Zanima me ali naj danes vzamem dve in končam tako kot prejšnji mesec ali eno in normalno nadaljujem ter tako konec po 21 dneh primaknem za en dan?

Prosim za odgovor!

Lep pozdrav!

Pozdravljena!

Zaužijte tableto, ki je danes na urniku, pozabljeno tabletko preskočite, ostale pa jemljite po urniku, do konca zavojčka. V naslednjih 7 dneh morate uporabljati pregradno zaščito! Če ste v premoru imeli nezaščitene spolne odnose, predlagam nujno kontracepcijo!

Matjaž

Dobro jutro jaz imam eno vprasanje a lahko ob redni uporabi KT YAZ zanosim kajti prejsnji mesec sem dobila M se dva dni prej ko sem se imela 2 roza tabletki do 1 bele vceraj sem za vzela 2 belo tabletko M pa se od nikoder prosim za odg kajti sem ze cela panicna ker nevem kaj se dogaja je pa to tudi res da mi je komaj 2 skatlica KT prej pa jih nisem nikoli dobenih jemala ce to kaj vpiva

pozabila sem dodat da sva z fantom imela nezasciten odnos

Jutro!

Nobena kontracepcija ne nudi 100% zaščite, so pa vse KT več kot 99% zanesljive, zato je ob rednem jemanju nosečnost skorajda nemogoča. Včasih ob jemanju KT prihaja do vmesnih, prebojnih krvavitev, včasih pa odtegnitvene krvavitve med jemanjem belih tabletk preprosto ni.

Matjaž

New Report

Close