Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni,

Pozabila sem vzeti prvo tabletko prvega tedna, kar pomeni da je bil razmak med dvema tablicama dolg 8 dni. Morala bi jo vzeti v petek, vendar sem jo v soboto. Moram uporabljati dodatno zaščito?

Lp, Pona

Pozdravljeni,

Jemljem kontracepcijske tablete Cilest in sem jih do sedaj ves čas točno jemala. V tem mesecu (junij) pa mi je tableta pomotoma padla v umivalnik, ko sem jo hotela vzeti. Tako, da sem potem jemanje na ta dan izpustila in nadaljevala naslednji dan z naslednjo tableto ob uri, ko po navadi jemljem tablete (19.ura). V zavojčku mi je ostalo še 8 tablet, zato sem tako kot piše v navodilu upoštevala dodatno zaščito.

Sedaj me zanima, ko pričnem z jemanjem naslednje škatlice tablet, saj domnevam, da se bo menstruacija pričela normalno moram na kaj še dodatno paziti (dodatna zaščita) ali drug dan jemanja (dan prej zaradi tiste tablete) ali začnem jemati potem nov zavojček tablet normalno po 7 dnevnem premoru kot sem doslej?

Najlepša hvala za pomoč,

Taja

mene pa zanima prvic jemljem tabletke logest saj bi se rada malo zredila in pridobila malo vecje prsi in me zanima ali se je kateri ze kaj od tega zgdilo?

Spoštovani,
Že 9 mesecov jemljem tabletke Yaz. Včeraj se mi je prvič zgodilo da sem pozabila prvi tabletek zadnje vrste. Ponavadi jemljem tabletke okoli 9 ure-kdaj malo prej, kdaj malo kasnej. Zjutraj sem se spomnila na tablet in ga vzela malo pred 9 uro, kar je ravno okoli 12 ur zamude. Spolne odnose s fantom sem imela v tore popoldne. Zanima me če je kakšen razlog za skrb, ker s tabletkom nisem preveč zamujala in sem jih drugače redno jemala..Do konca meseca pa nameravam vseeno uporabljati dodatno zaščito.

že vnaprej se vam zahvaljujem za vaš odgovor

Pozdravljeni

Punca je v torek vzela 4. tabletko prvega tedna, zvečer pa sva imela spolni odnos. V sredo zjutraj je tabletko logest pozabila vzeti in se nanjo spomnila šele danes (v četrtek) zato je danes vzela dve tabetki, saj tako piše v navodilih. Zanima me, če je priporočljivo, da vzame jutranjo tabletko, saj od spolnega odnosa še ni minilo 72 ur. Ali je možnost zanositve zelo velika glede na to, da je bil spolni odnos pred pozabljeno tabletko?

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje in težavo.. včeraj zvečer sem pozabila vzeti tabletko, zbudila sem se ponoči in se sponila da nisem vzela tabletke (okoli 2 ure zjutraj) . bila sem očitno zeloo zaspana in ne pri sebi, ter nisem si niti prižgala luci…danes sem ugotovila da sem pojedla kar dve tabletki..torej za včeraj-soboto in za danes-nedeljo.. nisem sigurna če sem jih pojedla ali so mi padle…vse sem preiskala in jih ni… poleg tega pa sem še zjutraj okoli 7 ure bruhala…kaj to pomeni da sem tabletke izburhala? in kaj naj naredim sedaj? za danes nimam tabletke.. naj vzamem tabletko danes od pondeljka? je pa bila to tabletka 4 od nove škatlice.?? pomagajte mi kaj naj storim?

proosim

lep pozdrav

Pozdravljeni,
jaz imam eno vprašanje.
Včeraj sem dobila zdravilo Primotren saj imam vnetje mehura. Sedaj sočasno jemlem tudi KT in me zanima kakšna je sedaj njihova zanesljivost? Vem da Ospen zmanjša zaščito in na nekaterih forumih sem prebrala, da so ženskam ginekologi rekli da Primotren ni antibiotik (čeprav v navodilih piše da vsebuje kombinacijo dveh antibiotikov) in da ne zmanjša zanesljivosti, vendar se jaz vseeno raje obrnem na vas.
Hvala za odg.!

Lp

Pozdravljeni!

Že 1 leto jemljem KT Yasminelle in se še nisem znašla v takšni situaciji, zato Vas prosim za pomoč. Sem v tretjem tednu jemanja tablet in sem pozabila vzeti 20. tabletko, katero sem vzela skupaj z 21. po 30 urah (od 20.tabletke je poteklo 30 ur). Kakor piše v navodilih nadaljujem z naslednjim pretisnim omotom brez 7 dnevnega premora. Zanima me, ali je kakeršnakoli možnost zanositve? Bi me moralo skrbeti?

Že v naprej se Vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav,

Trenutno sem v tujini, poleg tega moja ginekologinja ni dosegljiva, zato se obračam na vas.

Jemljem dnevne tablete Qlaira in sem tri ali štiri dni nazaj (nekje 20. ali 21. dan) pozabila vzeti tableto. Problem je, da sem zaradi stresa zaradi službene poti to opazila šele danes. Navodila za 18. do 24. dan zapovedujejo začetek nove tablice, če tableto pozabiš vzeti več kot 12 ur. A težava je, da jaz tega nisem opazila in sem tablete po pozabljenem dnevu še dva ali tri dni redno jemala, tako da sem trenutno porabila 24 namesto 25 tablet. Kaj sedaj? Takoj začeti z novo tablico kljub zamudi?

Pozdravljeni!

Redno jemljem KT Yaz ob določenem času. Prvič se mi je zgodilo, da sem tabletko pozabila vzeti (5. v prvi vrsti) in sicer z zamudo 11 ur in 45 minut, en dan po končani menstruaciji. Ker sem smatrala, da je to zamuda manj kot 12 ur, se nisem preveč obremenjevala. Pred zamudo 1 teden nisem imela spolnih odnosov. Vendar sva s fantom imela na dan 7. tabletke nezaščiten spolni odnos. Zanima me, kolikšna je po vašem možnost zanositve in kaj točno pomeni “do 12 ur”.

Najlepša hvala in LP!

Pozdravljeni!

Ze vec kot eno leto redno jemljem tablete Yaz. Prvic se mi je zgodilo da sem eno pozabila vzeti in je kar nekolko zakomplicirano =/ Torej: v petek (20. dan) sem tableto, ki bi jo morala vzeti vzela iz skatlice in si jo pripravila na mizo, vendar sem jo kasneje pozabila vzeti. Isti dan sem z vlakom odpotovala k fantu in vzela skatlico s sabo, torej je v njej manjkala petkova tableta in sem mislila, da sem jo vzela. V soboto in nedeljo pa sem spet redno jemala kt. V nedeljo se mi je pojavila blaga krvavitev, postalo me je strah in odlocila sem se da se grem v sredo narocit k ginekologu. V nedeljo zvecer sem prisla domov in ko sem v ponedeljek (danes) zjutraj zelela vzeti predzadnjo tableto sem na mizi nasla petkovo pozabljeno tableto. V paniki sem vzela kr obe hkrati (petkovo in ponedeljkovo). Postalo mi je jasno da se je krvavitev pojavila zaradi pozabljene tablete. Prebrala sem navodila, kjer pise, da bi naj takoj (v petek) naredila 4 dnevno pavzo, vendar ker to vec ni mozno bom izbrala drugo moznost, in ta je, da takoj zacnem z novo skatlico in na koncu druge, nove, vidim kako je s krvavitvijo in po potrebi naredim test na nosecnost. Vendar sem v dilemi, ker je v stari skatlici ostala se samo ena (zadnja) tableta (torkova). Zanima me, ali naj vzamem se to zadnjo tableto, ali naj ze kar jutri zacnem z novo skatlico? V casu, ko sem bila pri fantu, sva imela spolne odnnose brez dodatne zascite. Ta teden vec ne bom imela spolnih odnosov.

Vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor!

P.S.: Ce ne boste uspeli odgovoriti do jutri zjutraj, bom zacela z novo skatlico v torek, jutri, in tista zadnja tableta bo ostala neuporabljena. V tem primeru mi prosim povejte, ali sem ravnala pravilno?

Lp.

Imam vprašanje.

Jemala sem KT Yaz vsak večer ob 21:00.V torek sem vzela zadnjo belo tableto potem pa sem jih prenehala jemati,v sredo jo potem nisem vzela v četrtek popoldan pa sem imela spolni odnos brez kakršne koli zaščite.Je kakšna možnost za zanositev?

Hvala za odgovor

Lep pozdrav.

Kontracepcijske tabletke Yasminelle jemljem že nekaj mesecev, nakar se mi je zgodilo da sem v drugem tednu jemanja tabletk eno pozabila. spomnila sem se šele naslednji dan in ker nisem bila doma nisem mogla prebrat knjigice ki se dobi zraven tabletk. ker nisem vedla kaj naj naredim (poteklo je že več kot 12 ur), sem jo pustila v ovojčku. pred 2 dnevoma sem vzela zadnjo tabletko in 3 dni že imam blago krvavitev. zanima me ali je vse normalno?

Pozdravljeni!

Prvi mesec jemljem KT Qlaira in ne spomnim se, če sem 26. dan vzela tabletko ali ne. Vzela sem jo iz škatlice, vendar ne vem če sem jo zaužila ali mi je slučajno kam padla in se izgubila. Potem sem normalno vzela še zadnji dve tabletki in sedaj sem na prvi tabletki naslednje škatlice. Zanima me, kako je z zaščito, če tablete slučajno nisem vzela? Je potrebna uporaba kondoma? Če ja, koliko časa.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor, lp.

Pozdravljena!

Qlaira so večfazne KT, zato za njih veljajo nekoliko drugačna navodila ob pozabljeni tableti, kot za veliko večino ostalih tablet. Upoštevajte navodila za uporabo, ki so priložena. Sam menim, da kake posebne “nevarnosti” ni, bi pa bilo bolje, da ob podobnih situacijah preskočite dve neaktivni tableti. Sam menim, da uporaba kondoma ni potrebna, lahko pa ga uporabite za naslednjih 9 dni, predvsem zato, da boste bolje spali ali da si kasneje ne bi kaj očitali.

Matjaž

Pozdravljeni!

Navodila sem prebrala, tam piše da naj pozabljeno tabletko vzamem takoj, ko se spomnim na to, jaz pa dejansko nisem vedela, če sem jo sploh vzela ali ne, zato nisem vedela kaj narediti.

Hvala za odgovor, sem že bolj pomirjena, bom pa vseeno poskrbela še za dodatno zaščito prihodnje dni.

Lep pozdrav

Pozdravljeni.

Pozabila sem vzeti 2.tabletko Femoden iz nove škatlice (torej v 1.tednu). Večer pred tem,torej na dan 1.tabletke.,ki sem jo vzela normalno,sem imela nezasciten spolni odnos. 2.tabletko sem vzela po petnajstih urah. Kolikšna je možnost zanositve? Bi priporočali urgentno tabletko? Zadostujejo 2x po 4 tablete Femodena?

Hvala za info.

Pozdravljena,

menim, da uporaba nujne kontracepcije ni potrebna, saj je zamuda znašala manj kot 24 ur.

LP, Matjaž

Spoštovani,

lepo vas prosim, da mi še 1x odgovorite. Nisem najbolj vešča uporabe tega foruma.
Pozabila sem vzeti drugo tabletko iz novega pretisnega omota KT Femoden. Še tisti večer (ko bi morala vzeti drugo tabletko) sem imela nezaščiten spolni odnost. Tabletko sem vzela naslednji dan (po približno 15 urni zamudi). Kakšna je verjetnost zanositve? Je uporaba urgentne tabletke smiselna?

Se opravičujem za zmedo.

Hvala

Spoštovani,

zaužili ste 1. tabletko pravočasno, nato pa 2. tabletko pozabili vzeti in ste jo vzeli 15. ur kasneje, kot bi jo morali? V tem primeru nujna kontracepcija ni potrebna.

LP, Matjaž

New Report

Close