Pozabil otroke

Pa kaj matere date možgane na pašo, ko se očitno znebite svojih otrok. Iz vašega pisanja je vidno, da so vam otroci samo v breme. Je res tako težko poklicati? Se je res tako težko pozanimat kako je z otroki?
Ne, lažje je jamrat, kako je oče neodgovoren in skakat po CSD in nabirat negativne pike za očeta. Itak ste ga že za neodgovornega označile v času razveze, kako lahko potem pričakujete, da bo odgovoren in putite vso VAŠO-OTROKE-ODGOVORNOST njemu???Jaz bi vas najprej vprašal kje je vaša odgovornost?

Seveda se popolnoma motiš in o tem smo že razpravljali pred časom: stiki so otrokova pravica in dolžnost, za neskrbnika pa samo pravica. Če otrok noče k drugemu staršu – recimo da bi bila doma velika žurka, zbrala bi se cela žlahta, on pa ima stik z drugim od staršev: če ta ne privoli v zamenjavo dneva, otrok nima šans, da bi se udeležil te žurke.
Če neskrbnik noče imeti stikov, jih nima. Če otrok noče imeti stikov, jih ima.
Menda je možna izvršba stikov – torej da vložiš na sodišče in gredo neskrbnika iskat z marico. Ne vem pa, če je kdo to že izvedel v praksi.

Saj se potem naučimo klicat. Ko se zgodi prvič, je pa prvič, a ne. Ti vse možne scenarije za vsak dogodek vsak dan predvidiš v naprej? Potem imaš pa zelo dolgočasno življenje.

Seveda se popolnoma motiš in o tem smo že razpravljali pred časom: stiki so otrokova pravica in dolžnost, za neskrbnika pa samo pravica. Če otrok noče k drugemu staršu – recimo da bi bila doma velika žurka, zbrala bi se cela žlahta, on pa ima stik z drugim od staršev: če ta ne privoli v zamenjavo dneva, otrok nima šans, da bi se udeležil te žurke.
Menda je možna izvršba stikov – torej da vložiš na sodišče in gredo neskrbnika iskat z marico. Ne vem pa, če je kdo to že izvedel v praksi.[/quote]

Kaj pa če se otrok veseli obiskov pri drugemu staršu? Moje mnenje je, da če tak starš stikov ne izvaja povzroča otroku nenadomestljivo škodo.

Pa še odgovor za Joj! : Oče ima otroke en popoldne na teden + 1 vikend (dobota, nedelja) na mesec. Tako je bilo dogovorjeno na sodišču. Če bi rekel, da jih ne bo imel vsako sredo popoldne, pa bi jih imela pač jaz, saj mi ni težko. Mismo bili tudi že po 3 mesece skupaj brez stikov, pa jaz s tem nimam problemov. In če bi se dogovorili na sodišču drugače, je meni tudi OK. Samo na sodišču se hoče prikazat kot žrtev, bogi, ker ima otroke premalo časa (čeprav skrbništva niti pod razno noče), namesto da bi priznal, da mi je to breme, in bi se zmenili za malo stikov. S tem imamo za norca predvsem otroke. Jaz nimam v bližini nobenih sorodnikov, da bi lahko kdaj pa kdaj otroke popazli. In kaj je narobe, če dam 1 popoldne na teden malo možgane na pašo? On jih da pa 6 popoldnevov na teden + očitno še takrat ko bi moral malo misliti.
In res je, da sem na sodišču rekla, da je neodgovoren. Samo je potrebno razmislit, ali sem ga s tem neupravičeno blatila ali pa sem govorila iz izkušenj. Konec koncev je to dokazal že naslednji dan.

V tem primeru otroka tolažiš po svojih najboljših močeh.
Tudi moje mnenje je, da otroka s tem prizadene, da ga bolj skoraj ne bi mogel, ampak kdor tega ne vidi sam, mu težko kdo drug utupi. Mogoče kak priseben prijatelj, starši, ti pa prav gotovo ne. Pri nas se je pred slabim letom po dveh letih skoraj popolne ignorance zgodil preobrat, ki zagotovo ni moja zasluga. Ne vem, ali je pač frišna zaljubljenost toliko popustila, da je spet vključil možgane, sumim pa, da so največjo vlogo pri tem imeli starši od ta nove. Žalostno, ampak resnično. Očitno so znali postaviti neprijetna vprašanja, bivšemu je pa zelo mar, kakšen vtis naredi na zunanje opazovalce.

se enkrat ponavljam oce je odrasla oseba,ce je neodgovoren naj nima otrok in teh tezav nebo,stvari so v bistvu zelo enostavne..ce nimas zivcev,pameti in denarja za nekaj tega pac nimas.

Zenske ocitno gledate iz tega vidika… zascititi otroke na vse mozne nacine, ampak s tem seveda avtomatsko odvzemate obveznost ocetom in to po mojem vseeno ni tako prav!
On je oce in se MORA naucit z otroci….

Kazen za otroke da mati v casu ko so otroci pri ocetu ne pride po otroka?? Ja sorry, on jih s tem kaznuje, ve pa tudi niste nobena sodisca da bi zdaj morala branit lastne otroke pred oceti, v drugih temah lepo pisete, da so vam dani samo v ZACASNO OSKRBO IN VZGOJO, haha, zacasna je pa takrat, ko jih imate VE pri sebi in NE ko so s svojimi preljubimi oceti !!!
OTROCI IMAJO PRAVICO DO OBEH STARSEV IN TI NIMAS KOT MAMA KAJ BRCAT ALI KOMANDIRAT, SE VTIKOVAT) – tako ti tu znajo povedat in to je pac ocetov nacin vzgoje in kakorkoli, on je oce in ti moras to sprejet 😉) (ha ha).

Kot mati s skupnim skrbnistvom imas enake pravice in obveznosti kot oce, vsaj tu sem o tem citala, tako da je pac oce njih kaznoval, NE TI, ti pa jih ne bos mogla in tudi ni smiselno jih vedno varovat pred njim!
Jasno da je bil shok, jaz bi prvic verjetno isto naredila kot ti, s tem da bi sla se fizicno nanj in to pred otroci, ampak okay, ti si ocitno bolj umirjena – samo drugic pa ne bi vec hodila po otroke, naj uredi zadevo kakor zeli, vzgojiteljicam se to pove in naj poklicejo policijo ce oceta ne bo po otroke ko jih ima on in to je to.

Ce bo otrokom to se dalje pocel, se bo zgodilo nekaj cisto normalnega in cloveskega – otroci vec ne bodo hoteli bit z njim, tak da naj pozabi na vso igrano sranje ljubezni do otrok, ker ga bodo otroci sami zaceli zavracat in glede na odnos – si bo to zavracenje cisto sam prisluzil in zasluzil! To je realiteta, ne pa vzgajat otroke in bivsega v vatici in pazit nanj kot da je dojencek, moski niso dojencki, ajme..
Zakaj exu dajes potuho in igras njegovo igro? Ma okay, zaradi otrok, pravis. Ampak TO JE NJIHOV OCE, on SAM mora uredit odnose z njimi. Mogoce bo oce videl da tebe ni ko mora on poskrbet in bo vzel stvari resnicno v svoje roke.

Iz vsega citanja se ucim samo eno zadevo, da obstajajo tudi napake narave, ljudje, ki jim dobesedno visi dol za svoje otroke. S taksnimi ljudmi se da samo na en nacin in ta je, z batinami.

Ti njega nic ne rabis spominjat, ve se kdaj ima otroke on in ve se kdaj imas ti otroke. Vsak se drzi svojih obveznosti in sporazumov, pa bo vse okay. Ko se jih en ne drzi, naj vskocijo pristojni organi in uredijo.

tocno tako noni,a ga vsak dan sef klice ob 7h,da mora bit ob 8h v sluzbi al kako,pa ga spomni vsak dan,da mora tole in tole naredit..saj niso otroci ampak dedci,ce ga je znal naredit,naj ga pa se rihta,nima kaj pozabljat,to niso soncna ocala,da jih pozabis v torbico vtaknit.
vse drugo znajo in nic ne pozabljajo,samo otroke pozabijo..pa ja de ja..
samo na strogo s takimi kot pravis,brez usmiljenja

Lejte na začetku tega foruma sem se razbesnela, ker je moj bivši eden od neodgovornežev. No za danes sem ga prisilila, da bo deloma prevzel skrb za bolanega otroka. Po vaših bistrih nasvetih, da me nič ne stane če ga opomnim sem ga in sicer:
– da mora ob dveh otroku dati ospen
– kje najde zdravilo
– kako naj mu ga pripravi, da ga bo otrok sploh pojedel (da ne bo bruhal)
Na smrt je užaljen.

Če mu tega ne bi prijazno povedala, bi se seveda zgodilo nekaj od tegale:
– zdravil mu sploh ne bi dal
– otrok bi bruhal, ker bi mu dal celo tableto za pogoltnit

Ne govorim iz žlehnobe ampak iz prakse, saj zato je pa bivši.

Počutim se kot na natezalnici. Oče odgovornosti noče prevzeti, sama vsega ne zmorem, pomoči si ne morem plačati, ker oče finančno ne prispeva nič, pa tudi če vse zmorem sama in ga ni nikoli več naokoli to ni pošteno do otroka. Saj vendar rabi očeta in zato se bom borila. Ko izsilim, vsaj malo stikov sem pa spet v malori, ker je nezanesljiv

Bi se vrnila k začetku teme.

Oče je pozabil otroke v šoli in vrtcu. Kaj je naredila mama? Dežurala je okoli in ko je videla, da otrok ni, jih je šla iskat. Tako oče sploh ni imel priložnosti, da se sreča z jezno vzgojiteljico in učiteljico, ki sta morali narediti podaljšek službe. To je vse prevzela namesto njega mama. Čisto napačne povratne informacije je dobil. Če bo pozabil na otroka, ne bo problema, bodo drugi vse uredili.

Kaj bi jaz storila? Obema, učiteljici in vzgojiteljici bi povedala, da v sredah prihaja po otroka oče in jima dala njegovo številko za vsak slučaj. Naj ga pokličeta, če ga ne bo. Jaz bi se pa umaknila na varno nekam daleč stran, da me ne bi srbeli prsti in da ne bi oprezala naokoli, kaj bo z otroci. Da se ne bi vmešavala, kadar je on pozabljiv. Mu bo že življenje in drugi ljudje dalo povratno informacijo. Ko je ženska pripravljena spustiti otroke iz svoje kontrole, lahko skrb prevzame oče. Prej ne. To je ženski del naloge. Popolnoma zaupati, da bo za otroke poskrbel oče. Ni lahko, vem, sem dala skozi. Se pa da naučiti.

Menda je možna izvršba stikov – torej da vložiš na sodišče in gredo neskrbnika iskat z marico. Ne vem pa, če je kdo to že izvedel v praksi.[/quote]
Ločevalka,moja trditev je popolnoma pravilna,del zakona o tem,sem v eni temi,že prilepila STIKI so starševska dolžnost in pravica,ravno zato jih lahko uveljavlja in mora izvajati-v nasprotnem primeri,lahko sledi izvršba stikov…za otroka pa so samo pravica in če otrok reče ne grem,je treba otroka upoštevati-seveda se pojavi tu težava,če starš uveljavlja svojo pravico-vendar v kolikor odpelje otroka,proti njegovi volji,se tu lahko že pokaže določeno “nasilje nad otrokom” in lahko drugi starš v tem primeru ukrepa.Dejstvo je,da je za starševske pravice in dolžnosti v veljavi ZZZDR..za otroka pa Konvencija o otrokovih pravicah,kjer je jasno napisano,da so stiki PRAVICA OTROKA nikakor pa ne dolžnost…..Res pa je,da so zakoni,zelo,zelo narobe napisani,v bistvu premlahavo,da bi bili točno definirani in to se že nekaj časa opazarja,a tega nihče ne upošteva…

Punce..sej vem,kaj pravite in sem že povedala,da imate prav,prav ravnate-nikakor vam ne grem naspreti vašemu mnenju….Vendar jaz govorim o drugačnih zadevah,z drugačnega vidika…
Zavedati se je potrebno,da je OTROK v stresnem stanju,ko čaka na starša…OČE z tem,ne pridobi nič,MATI pa seveda je jezna,besna itd….a spet kje je med očetom in mamo otrok?
Kje v vaših postih,je otrok?…Po vaših pisanjih sklepam,da otrok še kar ostaja v šoli(prispodoba),ker pač tako oče kot mati,dokazujeta svoj prav…Zraven tega,pa sej ga ni treba večno klicati in opominjati,a glede na to,da so zadeve še sveže,bi pa bilo dobro kajne…
Gre se za to,naj mal po domače napišem,da bomo mogoče skupaj prišli,na isto valovno dolžino:
Posledice brezskrbnosti(očeta):otrok ostane v šoli,mati je jezna,besna,razočarana,izgubi ogromno živcev,medtem ko je otroku težko,je zanj velik šok,izgubil je čas,recimo za igro,sprostitev,domačo nalogo-delno pa tudi zaupanje in zmedo,saj ne ve pri čem je…
Posledice 1 minute:otrok ne ostaja v šoli,mati je lahko mirna,brez žrtja živcev-seveda pa otrok ne doživi šoka,zaradi čakanja niti nima nobenih drugih posledic…
jaz mojo teorijo še vedno zagovarjam z svojim stališčem,da smo mi starši dolžni zaščititi otroka in z tem,ko očeta “spomnemo”na to,ne ujčkamo očeta,ampak poskrbimo za otroka,tako kot starš mora in je njegova dolžnost….Pa naj bo to mati ali oče…kdo bo sedaj prej popustil,je pa druga stvar…Ampak ne bom več razlagala,ker pač nima pomena,ker se pač ne vidi bistvo-to bistvo pa je,kje je otrok…..Še vedno je tu igra kdo je močnejši in kdo ima bolj prav-nihče pa ne pomisli na otroka..in tako bo otrok še kar sedel na šolski klopi in čakal…

Ločevalka,moja trditev je popolnoma pravilna,del zakona o tem,sem v eni temi,že prilepila STIKI so starševska dolžnost in pravica,ravno zato jih lahko uveljavlja in mora izvajati-v nasprotnem primeri,lahko sledi izvršba stikov…za otroka pa so samo pravica in če otrok reče ne grem,je treba otroka upoštevati-seveda se pojavi tu težava,če starš uveljavlja svojo pravico-vendar v kolikor odpelje otroka,proti njegovi volji,se tu lahko že pokaže določeno “nasilje nad otrokom” in lahko drugi starš v tem primeru ukrepa.Dejstvo je,da je za starševske pravice in dolžnosti v veljavi ZZZDR..za otroka pa Konvencija o otrokovih pravicah,kjer je jasno napisano,da so stiki PRAVICA OTROKA nikakor pa ne dolžnost…..Res pa je,da so zakoni,zelo,zelo narobe napisani,v bistvu premlahavo,da bi bili točno definirani in to se že nekaj časa opazarja,a tega nihče ne upošteva…[/quote]

Izvršbe stikov s strani neskrbnika so se že dogajale, obratno – da bi otrok oz. v njegovem imenu skrbnik vložil izvršbo, je sicer možno, ampak a se je že kdaj zgodilo?
Ne, če neskrbnik ni pripravljen razumeti, lahko skrbnika prijavi zaradi oviranja stikov. In če otrok zavrača stike, razložijo skrbniku, da mora otroka pripraviti nanje. Tako da stiki niso otrokova pravica, ampak tudi dolžnost. Zato pravim, da se motiš. Če otrok reče: ne bi šel, mora iti. Če neskrbnik reče: ne bi prišel, mu ni treba priti.

Anonimna, ti pa si daj dopovedat, da ko se zgodi prvič, pač ne moreš vedeti, da bo nekdo pozabil po otroka. Na to, da pa sploh pozabi, smo pa lahko upravičeni jezni, pa ne glede na to, kako ukrepamo v nadaljevanju.

Ja ja, ti biseri znajo poskrbet samo za svoje riti, otroci so za njih ze tuje riti, oziroma riti od bivsih in gledajo ocitno na otroke kot da delajo uslugo ex zenam da jih tu in tam kdaj vzamejo… da gre za cisto dobro voljo njih in ne neko obveznost, kaj sele zeljo po otroku…. PA NE MI POL TU PISAT DA IMAJO TI LJUDJE OTROKE RADI NOO, ce pa vemo za ocete ki so drugacni, ki se drugace obnasajo in res skrbe za otroke!

Licorice, s teboj se strinjam, eto, to sem tudi jaz mislila.. Napaka je, da dajemo potuhe tipom, bi jim jaz dala.. Tak kot smo vcasih rekle ce je kak tip rekel da ima majhnega, pa smo ga tolazile: ma neee, s tvoj je cist super, jaz zdaj recem: jezus, kak malega imas… te ni nic sram ?? Hahahaha…

Ločevalka,moja trditev je popolnoma pravilna,del zakona o tem,sem v eni temi,že prilepila STIKI so starševska dolžnost in pravica,ravno zato jih lahko uveljavlja in mora izvajati-v nasprotnem primeri,lahko sledi izvršba stikov…za otroka pa so samo pravica in če otrok reče ne grem,je treba otroka upoštevati-seveda se pojavi tu težava,če starš uveljavlja svojo pravico-vendar v kolikor odpelje otroka,proti njegovi volji,se tu lahko že pokaže določeno “nasilje nad otrokom” in lahko drugi starš v tem primeru ukrepa.Dejstvo je,da je za starševske pravice in dolžnosti v veljavi ZZZDR..za otroka pa Konvencija o otrokovih pravicah,kjer je jasno napisano,da so stiki PRAVICA OTROKA nikakor pa ne dolžnost…..Res pa je,da so zakoni,zelo,zelo narobe napisani,v bistvu premlahavo,da bi bili točno definirani in to se že nekaj časa opazarja,a tega nihče ne upošteva…[/quote]

Izvršbe stikov s strani neskrbnika so se že dogajale, obratno – da bi otrok oz. v njegovem imenu skrbnik vložil izvršbo, je sicer možno, ampak a se je že kdaj zgodilo?
Ne, če neskrbnik ni pripravljen razumeti, lahko skrbnika prijavi zaradi oviranja stikov. In če otrok zavrača stike, razložijo skrbniku, da mora otroka pripraviti nanje. Tako da stiki niso otrokova pravica, ampak tudi dolžnost. Zato pravim, da se motiš. Če otrok reče: ne bi šel, mora iti. Če neskrbnik reče: ne bi prišel, mu ni treba priti.[/quote]

Naskrbnik,lahko prijavi oviranje stikov,vendar mora to podkrepiti z dokazi in če otrok prostovoljno izrazi,pri državnih organih,da stikov ne želi,ga je potrebno upoštevati…tudi sama sem bila dolgo prepričana,da so stiki otrokova pravica in dolžnost a sedaj nič več…zakaj?Zato ker sem prebrala še pa še možnih varjant..Večina punc je seznanjena z enimi zakoni,ki so pač napisani po regalcah,ampak je še veliko več aktov in podaktov,ki pa nasprotujejo vsem tem dejstvom,ki se jih navaja…..
Otrok do 10 leta,pač ne more sam prevzeti odgovornost in razumeti posledico njegove odločitve,zato pa ima pravico do zaupne osebe,katera lahko govori v njegovem imenu(tako sta izzvzeta mati in oče)ta oseba se po domače imenuje zaupna oseba in tej osebi morajo državni organi slediti,saj govori v otrokovem imenu….In če otrok,tej osebi(ki jo sam izbere)zaupa,da stikov ne želi ali pa da želi,morajo to stvar upoštevati…..V najslabšem primeru,pa lahko skrbnik sproži Glas otroka….
Vendar teh zadev,marsikatera tukaj ne ve-so pa samo varjante kako otroka zaščititi in tako pokazati,da so stiki otrokova pravica,ne pa dolžnost

Anonimna, ti pa si daj dopovedat, da ko se zgodi prvič, pač ne moreš vedeti, da bo nekdo pozabil po otroka. Na to, da pa sploh pozabi, smo pa lahko upravičeni jezni, pa ne glede na to, kako ukrepamo v nadaljevanju.[/quote]

Sej ne trdim,da ne smejo biti jezne in da ne smejo biti brezskrbne,niti ne,da bi morala mati to vedeti…gre se samo za to,da se v bodoče ravna po svoji vesti..jaz pač samo možnost predpostavljam in teoretično možnost,ki je izvedljiva in katera je lahko samo za otroka dobra…Kot sem že vse napisane poste povdarjala,nisem nasprotujočega mnenja,ampak sem pač samo svoje mnenje napisala….Je pa res,da pri ex lahko marsikaj pričakujemo,ne moremo pa vedeti-tako da….Vsak ravna po svoji vesti,prav tako bo morala tudi avtorica naslovnega posta,ravnati,tisto kar sama misli da je najbolj prav in po njeni vesti )

licorice, zelo lepo si napisala, ampak v praksi ne pije vode
Jaz da očetu nisem dala možnosti, da prevzame svojo odgovornost? Tisočkrat in ke je ni sem se ločila. Sedaj pa misliš da se bo sekiral, ker ga je učiteljica okregala? In zanalašč težim z dajanjem zdravil mojemu bolanemu otroku. Ne dam očetu možnosti pravilno dati zdravila? Naj ga kar zdravnik okrega Ti ti oči saj veste , da je treba antibiotike dajati redno ti ti ti

Vse skupaj je brezplodno, ker ubogi očki niso itak ničesar krivi, celo da pijejo smo krive me

Ne pa niso! Vsi enaki namreč! Moj partner je zelo dober očka, se drži stikov, za otroka lepo skrbi, otrok ima pri očetu svojo posteljico, celotno garderobo, ogromno igrač. Trenutno še nima svoje sobe, ker noče spati sam v sobi, sma mu pa uredila nekakšno igralnico, kjer ima večino svojih igračk in tisti sobi zdaj rečemo, da je njegova. To kakšen je kdo oče, je čist odvisno kakšen človek je in zelo me moti, da nekatere na tem forumu svoje slabe izkušnje projecirate na vse očete, ki pač nimajo tega luksuza, da bi imeli svojega otroka ves čas pri sebi. Moj partner npr če se stika ne more udeležiti zaradi službenih ali zdravstvenih obveznosti (edino zaradi tega je stik prestavljen) mamici pove par dni prej, včasih še kak teden prej, če ve za vnaprej ter jo prosi, da se stik prestavi. Tudi otroku razloži, da je stik prestavljen zaradi tega in tega.
Zgoraj opisani oče je zelo neodgovoren in ne strinjam se njegovim početjem, kar pa me še najbolj jezi pa je to, da par takih primerkov meče slabo luč na vse samske očete. LP, J.

Yvaine, mislim, da ni nobena mislila, da so vsi taki. Vemo pa, da so NEKATERI taki qali pa so bili taki dokler jih ni življenje prisililo k spremembi. In govor je o tem kako neodgovrnega tipa prisiliti,d a se drži dogovorjenega in da začne skrbet za svojega otroka tako dobro kot tvoj partner. Jasno, da se da stike prestavljati zaradi nujnih reči in to je normalno, vendar to pomeni vnaprejšnje obvestilo tako materi kot po možosti tudi otroku.

Zgoraj pa je povedana zgodba kako oče že dan po sodni obravnavi, kjer zahteva čimveč stikov na otroke ensotavno pozabi in niti ne pride ponje, niti ne sporoči materi,d a ga ne bo.

Tudi jaz menim,d a je najboljša rešitev, da se učiteljici jasno pove, da ob sredah za otroka poskrbi oče v skladu s sodbno odločbo in da v primeru česarkoli ob sredah pač kličejo njega.

New Report

Close