Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina POVIŠANA TELESNA TEMPERATURA

POVIŠANA TELESNA TEMPERATURA

Pozdravljeni!
Pred enim letom sem opazila, da me v popoldanskih urah spremlja vročina od 37.5 do 38.0 °C. Postala sem pozorna in si vsak dan zjutraj in zvečer merila tel.temperaturo. Po dveh mesecih, ko ni bilo izboljšanja, sem odšla k osebnem zdravniku, ki je dejal, da lahko povečanje tel.temperature pripišem ovulaciji. Že res, ampak ovulacija ne traja cel mesec. Ali pa? Opravil je preiskave na vodi in krvi, vse je bilo normalno. Od tega je že eno leto, pa še vedno ne vem, kaj bi lahko bilo. V dopoldanskih urah nimam povečanja telesne temperature, po 16.00h pa kar narase. Sicer se počutim dobro, spremljajo me rahli glavoboli, vendar ne čutim utrujenosti. Sem ekonomistka in imam precej psihično obremenjeno delo, zato sem pomislila, da je mogoče vzrok preutrujenost in napetost. Vendar me je tudi v času dopusta, katerega sem si podaljšala ravno iz tega vzroka na dva tedna, spremljala vročina. Povečanje tel.temperature me sicer ne moti preveč, vendar bi rada dokončno izvedela kaj je temu povod.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Violeta

Spoštovani!

bojim se, da vam tudi jaz na vaše vprašanje ne bom zadovoljivo odgovoril. Res je pogosto nihanje vročine pri ženskah povezano z ovulacijo, a se strinjam z vami, da to ni ves mesec. Rahlo subfebrilno temperaturo pa imajo lahko tudi moški, ki nimajo ovulacij. Če ste brez težav in če preiskave niso pokazale odstopanj od normale, bo verjetno najbolje stavri pustiti pri miru in na približno pol leta do enega let preveriti, če so izvidi sedimenatacije, levkocitov, revmatestov in ščitničnih hormonov v mejah normale. Stvari se bodo verjetno sčasoma same umirile. Kako lepo bi bilo, če bi bili za to krivi “živci”, a bi bilo to le težko povezati. Verjento gre za normalno varianto nihanja telesen temperature, ki je pri vas po nekem naklučju nad 37 stopinjami.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close