Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Povisan d dimer

Povisan d dimer

Pozdravljeni,

pred dobrim me sem sem obiskala urgenco zaradi bolečine v prsih. Takoj so mi vzeli kri in naredili EKG in rentgen pljuč. Vse je bilo bp, le vrednost d dimer ja je bila 1400. Sledil je CT pljucnih žil s kontrastom. Tudi tukaj ni bilo nič posebnega. Čez dva dni me je moj zdravnik ponovno poslal na IPP zaradi bolečine pod levim rebrom. Zopet vse ok le d dimer je bil še vedno povisan in sicer 946. Imela sem tudi čuden občutek v obeh nogah in sicer simetrično na obeh golenih. Zdravnik je rekel, da ta občutek ni pomemben in me poslal domov. Bolečine v prsnem košu in pod rebrom so se relativno umirile. Noge so bile en dan čisto ok, drugi dan spet isti občutek. Naj povem, da je čuden občutek predvsem, ko mirujem. Čez točno mesec dni se je zopet pojavila zelo močna bolecina pod levim rebrnim lokom, ki se je širila proti prsnici. Na urgenci je bil zopet povisan d dimer 965. Zopet vsi ostali izvidi ok… Naredila sem UZ trebuha, gastroskopijo in vse preiskave so ok. Bolečina se mi seli po levem rebrne loku. Na levi strani sploh ne morem lezat, ker me tako boli. Če ležim na hrbtu ni nobenih težav. Bolečino čutim tudi v sedečem položaju. Moj zdravnik pravi, da bolečine pod levim rebrnim lokom verjetno izhajajo iz hrbtenice. Tudi tiste v nogah. Je to možno? V nogah me boli namreč le predel meč in to na obeh nogah simetrično. Me mora skrbeti tako povisan d dimer, ki vztraja že cel mesec?
Od česa bi sploh lahko bil toliko časa povisan?

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!

Vrednost D dimera je veliko bolj povedna, kadar je negativen, saj je njegova vrednoat lahko visoka iz številnih, tudi nenevarnih vzrokov. Seveda pa je povsem možno, da gre pri vaših bolečinah za nepovezano težavo z d dimerjem in gre pogosto za mišično skeletno bolečino
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close