Najdi forum

Poškodba gležnja

Spoštovani,

18.7.2022 sem stopila v plitko jamo, pri čemer mi je stopalo v gležnju klecnilo navzven. Pri tem je v gležnju tudi počilo. Pojavila se je močna bolečina, gleženj pa je tudi zelo zatekel. Na mesto otekline sem takoj dala mrzel obkladek, kljub temu pa je kar konkretna oteklina vztrajala še tri tedne. Sedaj me gleženj še vedno boli, predvsem ponoči in ob počitku. Prosim vas za vaše mnenje, kaj bi bilo lahko narobe in koliko časa traja okrevanje po takšni poškodbi. Katere preiskave bi bilo smiselno opraviti?

Zahvaljujem se vam in vas lepo pozdravljam.

Spoštovani,

najverjetneje ste si poškodovali vezi v zunanjem delu gležnja. Okrevanje po takšni poškodbi traja, odvisno od obsežnosti poškodb, od 3 tedne pa vse do 3 mesece.

Najboljši način za prikaz poškodovanih struktur je slikanje gležnja z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

opravila sem magnetno resonanco, kot ste mi svetovali. V izvidu je napisano mnenje: ruptura LTFA, tenosinovitis peronealnih tetiv, blaga plantarna fasciopatija. Gleženj me še vedno boli in ne morem normalno hoditi ali obuti čevljev, ki so bolj zaprti (hodim v natikačih ali pa v čevljih, ki jih lahko nataknem, ne da bi bilo potrebno nogo vanje potiskati (npr. noge ne spravim v škornje ipd.). Bolečina v gležnju je izrazita zlasti ponoči in v mirovanju občutim kljuvajočo bolečino, ki jo lajšam z naklofenom. Bolečino izzove tudi hoja po stopnicah navzdol ali pa po klancu. Prosim vas za mnenje ali je smiselno, da grem na pregled k ortopedu oz. ali je verjetno, da se bo stanje samo po sebi umirilo.

Lepo vas pozdravljam.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo strganje sprednje vezi med skočnico in mečnico (pri zvinu najpogosteje poškodovana vez na zunanji stani gležnja), vnetje kitnih ovojnic peronelanih mišic (za in pod zunanjim gležnjem) ter blage okvare podplatne vezivne plošče.

Glede na to, da bolečine trajajo že 2,5 meseca, priporočam pregled, na katerega prinesite tudi posnetke opravljenega slikanja gležnja z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close