Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina poraščenost

poraščenost

Pozdravljeni! Stara sem 21 let in pred približno pol leta sem opazila, da so mi okoli bradavic na dojkah začele “poganjati” majhne črne dlakice. To me je sicer motilo, sem pa sem ter tja kakšno spulila, saj se mi ni zdelo nič kaj preveč posebnega. Rast se je nadaljevala, zadnje čase pa imam občutek, da vedno bolj-da jih imam vedno več in bolj črne in dolge. Opazila sem, da so mi začele črneti tudi brčice nad ustnicami, pa tudi “puhek” na bradi, iz katerega požene vsake toliko dolga črna dlačica. Pojav mi postaja vedno bolj moteč, saj imam občutek, da mi zelo zelo hitro napreduje(recimo v enem tednu je opazno več dlačic na dojkah, v dveh dneh dlačica na bradi…) Mentsruacijo imam redno, brez bolečin ali kakšnih drugih problemov, zdrava sem tudi(nikoli bolna, mogoče 2 dni na leto se slabše počutim). Res je, da nimam urejenega bioritma, saj študiram in se velikokrat učim pozno v noč, spim pa manj (6 ur). Zanima me, kaj je to in zakaj se pojavlja ter kako bi to odpravila ali vsaj ublažila. Lepo vas pozdravljam!

Spoštovani!

Ob urejenem ritmu menstruacij bi človek pričakoval, da je tudi ravnovesje spolnih hormonov ustrezno, tj., da nimate pribitka testosterona, ki je največji krivec za rast dlak na neustreznih mestih. Kljub temu bi mogoče, le obiskali endokrinologa, da preveri hormonski status. Drugače pa gre najbrž za estetsko motnjo in bodo potrebni predvsem različni depilacijski ukrepi. Preverite, kako je z vašimi sorodnicami – kako so kaj poraščene. Pogosto so te lastnosti prirojene.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

svetujem vam obisk ginekologa in endokrinologa tako boste lahko
videli ali so težave hormonskega značaja. pri meni so bile preiskave vse brez
posebnosti tako,da sem potem hodila na epilacijo, kjer ti z el.iglo uničujejo
korenino dlake.pomagalo ni skoraj nič. edina prava stvar, ki pa se je začela
izvajati pred parimi leti je lasersko odstranjevanje dlak. postopek je
malce neprijeten , drag ampak pomaga.

New Report

Close