Najdi forum

Saj sem vedela,da je napačno napisano.:))
A mogoče veš kako je s prepečencem?Je isto kot kruh?
Ne riža?Kuhanega na vodi?Sem mislila da ima malo kalorij.

Skroto lahko poveš koliko si star?

12 km v eni uri HOJE?
A se ti hecaš? Prav rada bi te videla, ja …
Sama sicer naredim v eni uri več kot 12 km, ampak s tekom, nikakor ne s hojo. Se pa moram za to zelo potruditi in je to hiter tek.

12 km v eni uri HOJE?
A se ti hecaš? Prav rada bi te videla, ja …
Sama sicer naredim v eni uri več kot 12 km, ampak s tekom, nikakor ne s hojo. Se pa moram za to zelo potruditi in je to hiter tek.[/quote]

In če bi ti še enkrat prebrala?
12 km/h je norma za cooperjev test pri moških. Kdor zdrži tek pri 12 km/h za 12 minut ga je opravil in Cooperjev test smo kot otroci naredili praktično vsi. Ugotavjam, da nisem upošteval, da se gre za žensko in bi naš glavni lik tako lahko opravljal cca 25% manj.

Če že moraš jest prepečence polnozrnate, integrale. Hm, več ali manj je to isto kot kruh. Ne vem zakaj bi bilo s prepečenci kaj drugače…..
Drugače pa suha hrana ni nevem kako zelo v redu za želodec. Kot prilogo se navadi jest zlenjavo; surove paradižnike ali pa bučke. Slednje zelo dobro nadomestijo krompir. Kot prilogo pa ne uporabljaj korenja ali koruze.
Imaš dovolj ne-belih izdelkov. Graham testenine, ko se jih navadiš ne moreš več jest belih. Kruh je sicer najbolje pečt doma sam v brodbekerju, predvsem zato, ker redko izveš kaj je v kruhu, ki ga kupuješ. Če pa kupuješ potem pa:
ržen, graham, črn je lahko velikokrat bel in mu dodajo samo oglje.
Riž lahko ješ, če je neoluščen. Ampak tistega se jaz bolj z ekonomskega stališča ne dotikam, ker mi je ogabno gledat ceno, ki je nekajkrat višja samo zato, ker riža niso oluščili in hočejo zdaj stranko olupit, ker hoče malo bolj zdravo jest. Ima malo kalorij, hja. Ima tudi malo hranljivih snovi. V bistvu je oluščen riž samo belilo krožnika, ki te z maslom lahko lepo poredi.
Ko boš enkrat prišla na nivo enournega teka dnevno boš lahko jedla popolnoma vse, kar ti bo srce poželelo. Do takrat pa veš, kaj je tvoje poslanstvo.

Star sem pa dovolj, da vem in premalo, da bi me brigalo.

12 km v eni uri HOJE?
A se ti hecaš? Prav rada bi te videla, ja …
Sama sicer naredim v eni uri več kot 12 km, ampak s tekom, nikakor ne s hojo. Se pa moram za to zelo potruditi in je to hiter tek.[/quote]

In če bi ti še enkrat prebrala?
12 km/h je norma za cooperjev test pri moških. Kdor zdrži tek pri 12 km/h za 12 minut ga je opravil in Cooperjev test smo kot otroci naredili praktično vsi. Ugotavjam, da nisem upošteval, da se gre za žensko in bi naš glavni lik tako lahko opravljal cca 25% manj.
[/quote]

Samo da se Cooperjev test teče 2400 metrov, ne pa 12 km. Me prav zanima, kakšen je tvoj čas na 12 km.

In če bi ti še enkrat prebrala?
12 km/h je norma za cooperjev test pri moških. Kdor zdrži tek pri 12 km/h za 12 minut ga je opravil in Cooperjev test smo kot otroci naredili praktično vsi. Ugotavjam, da nisem upošteval, da se gre za žensko in bi naš glavni lik tako lahko opravljal cca 25% manj.
[/quote]

Samo da se Cooperjev test teče 2400 metrov, ne pa 12 km. Me prav zanima, kakšen je tvoj čas na 12 km.[/quote]

Naj te zanima dalje…..

Ja, ker vejretno niti 10 km ne pretečeš v eni uri.
Butasto mi je, da potem nekomu, ki je občutno pretežek, ne teče in s težavo prekolesari nekaj km, soli pamet nekdo, ki tudi ne zmore tega, kar sam piše.

meni pa se zdi butasto, da koomentiraš nekaj, kar niti ne prebereš. in to že drugič.

če bi prebrala, bi ugotovila, da je skroto napisal, da se Cooperjev test izvaja 12 minut in ga opraviš, če ga pretečeš s hitrostjo 12km/h.

pa tudi sicer ne vem, zakaj se z žaljivimi pripombami spraviš na nekoga, ki ga ne poznaš?

Tu se ne gre toliko za to, da jaz ne bi mogel preteči toliko in toliko km.
To je internet ljubica. Probleme imaš drugje. Ne gre se za to, da te internetni ljudje nismo dovolj upoštevali, glej, jaz sem tebi samo en skupek črk in nič drugega.
Bolj ko razmišljam. Brezveze je vseskupi. En rezultat si zmisli in mi ga pripopej. Jaz imam realno življenje in mi je to tukej bolj tko, za zraven.

Velika večina ljudi po dveh dneh treninga uspe preteči 10 km v eni uri, in jih predtem zadržuje lenoba.Naša glavna igralka je za nekaj 10 kg pretežka za tak podvig.
V glavnem, ja. Potem sem šele dojel, da ima gospa čez 120 kg in taka reč še dolgo ne bo pretekla 12 km v eni uri. V enem dnevu jih pa lahko naredi peš, postopoma .Važno je le, da si ne uniči vseh sklepov, vendar hitra hoja zanjo JE primerna .
Zgodilo se je pa to, da je prvi dan prehodila cca 5 km, potem so jo boleli gležnji, kar se dogaja tudi suhim ljudem, ki so preveč sedeli…………..

meni pa se zdi butasto, da koomentiraš nekaj, kar niti ne prebereš. in to že drugič.

če bi prebrala, bi ugotovila, da je skroto napisal, da se Cooperjev test izvaja 12 minut in ga opraviš, če ga pretečeš s hitrostjo 12km/h.

pa tudi sicer ne vem, zakaj se z žaljivimi pripombami spraviš na nekoga, ki ga ne poznaš?[/quote]

Ne, skroto je napisal, da bi morala v eni uri narediti 12 km. Kar beri od začetka. 🙂
Sicer se v vsem drugem večinoma kar strinjam z njim, tu pa je pač bleknil neumnost, ki je noče priznati. Meni je sicer vseeno, jaz v eni uri lahko pretečem 12 km, čeprav sem ženska, kar pomeni, da bi po njegovi novejši teoriji morala biti za 25 % manj zmogljiva – torej bi zadostovalo 9 km/h, ampak tako počasi pa res ne morem teči. 🙂
Vendar kljub temu mislim, da je tudi 9 km/h prehitro za nekoga s 120 kg, ki ne zmore preteči niti kilometra.

V vsem drugem se, kot rečeno, strinjam z njim.

Pij VODO, navadno, začni dan s kozarcem vode in je do prvega obroka – malice (10h) popij EN liter.
Opusti sladkarije, zmanjšaj vnos maščob, kruha, več sadja in zelenjave,
Imej 2- 3 obroke, vmes pij vodo – 1,5 ure po obroku do 1/2 ure pred obrokom, zadnji obrok okrog 18. ure, plus več gibanja kar pa že izvajaš.
Počasno hujšanje je uspešnejše kot ene hitre diete, zato kar pogumno.
Imej se rada, pohvali se vsak večer in kak kiks naj te ne potre. Jutri je nov dan.

meni pa se zdi butasto, da koomentiraš nekaj, kar niti ne prebereš. in to že drugič.

če bi prebrala, bi ugotovila, da je skroto napisal, da se Cooperjev test izvaja 12 minut in ga opraviš, če ga pretečeš s hitrostjo 12km/h.

pa tudi sicer ne vem, zakaj se z žaljivimi pripombami spraviš na nekoga, ki ga ne poznaš?[/quote]

Ne, skroto je napisal, da bi morala v eni uri narediti 12 km. Kar beri od začetka. 🙂
Sicer se v vsem drugem večinoma kar strinjam z njim, tu pa je pač bleknil neumnost, ki je noče priznati. Meni je sicer vseeno, jaz v eni uri lahko pretečem 12 km, čeprav sem ženska, kar pomeni, da bi po njegovi novejši teoriji morala biti za 25 % manj zmogljiva – torej bi zadostovalo 9 km/h, ampak tako počasi pa res ne morem teči. 🙂
Vendar kljub temu mislim, da je tudi 9 km/h prehitro za nekoga s 120 kg, ki ne zmore preteči niti kilometra.

V vsem drugem se, kot rečeno, strinjam z njim.[/quote]
Berem svoj prvi post, berem drugi post…..ne da se mi več brat….nikjer nisem napisal, naj začne tečt, napisal sem pa, da je treba pridet do nivoja 12km u eni uri.

Ne štekam več nič Predam se. Dobiš eno internetno točko

Glede manjše fizične zmogljivosti žensk sem pa bolj gobezdal. Sam v SŠ je pa cooper 20% krajši za deklice in, no, kakorkoliže……..Če mi kaj pomaga, je Majdičeva sama rekla ravno to, 25% nižja fizična zmogljivost žensk. OK, potem se lahko upošteva še manjšo fizično maso, ne vem….

Ahhhhh, kaj se sploh ukvarjam s tem. Danes sem pretekel več, kot je ona hodila, na to temo sem pa pogledal samo zato, ker me je zanimal njen napredek, ona, “pomoč-“, pa tako ali tako ne gleda več sem.

Pozdravljena!

Veliko je bilo napisanega o telesni vadbi, prehranjevanju. Rada pa bi poudarila, da JE ZELO POMEMBNO KAKO O SEBI RAZMIŠLJAŠ! Nič ne pomaga, če delaš vse skupaj, če si še vedno v glavi ohranjaš sliko, da si predebela. Naši možgani delujejo tako, da se odzivajo na naše misli- če vse narediš pravilno: se pravilno prehranjuješ (torej ločuješ beljakovine in ogljikove hidrate, PIJEŠ VELIKO VODE PRED OBROKI, KER NAŠ ORGANIZEM MISLI, DA JE LAČEN, PA JE VČASIH LE ŽEJEN, ješ več presnega sadja, zelenjave, kot drugih živil), si aktivna (veliko hodiš),ne pomaga nič, če ne razmišljaš pravilno.
Potrebuješ motivacijo- lahko pomaga poskočna glasba med hojo in doma zjutraj, da te spravi v dobro razpoloženje, lahko listki na ogledalu (npr.: Vsak dan postajam bolj suha.) Čim večkrat si čez dan ponavljaj: Vsak dan sem bolj suha (NE: Sem še vedno debela, Sem manj debela, ipd.), uporabljaj le pozitivne besede – sem bolj in bolj suha, živo si predstavljaj sebe, kako si suha in kako se tvoj obseg manjša in manjša in manjša- tako kot to delajo najboljši športniki: Živo si predstavljajo kako gredo po progi in osvojijo prvo mesto: ti pa: kako vsak dan z veseljem hodiš, uživaš ob tem, si vedno bolj suha in suha in srečna. Če ti zelo paše čokolada, pravijo, da primanjkuje magnezija- lahko jemlješ nadomestek (šumeče tablete, ipd.).
A najpomembneje je, da preoblikuješ svojo podobo v glavi o sebi, ko si boš lahko predstavljala sebe bolj suho, boš taka postala.
Beri tudi na: http://www.elanvitalis.si
LP

In če bi ti še enkrat prebrala?
12 km/h je norma za cooperjev test pri moških. Kdor zdrži tek pri 12 km/h za 12 minut ga je opravil in Cooperjev test smo kot otroci naredili praktično vsi. Ugotavjam, da nisem upošteval, da se gre za žensko in bi naš glavni lik tako lahko opravljal cca 25% manj.
[/quote]

Samo da se Cooperjev test teče 2400 metrov, ne pa 12 km. Me prav zanima, kakšen je tvoj čas na 12 km.[/quote]

draga jazzzz,

ne bi se prepiral ogrog oslove sence, pa vendar še enkrat poglej gor in preberi, kaj je skroto napisal: “12 km/h je norma za cooperjev test pri moških. Kdor zdrži tek pri 12 km/h za 12 minut ga je opravil …”
Prav nikjer ne govori o tem, da je treba preteči 12 km.
Res pa je to enkrat prej napisal (nekako 15 min hoje, 45 min teka, skupaj v eni uri 12 km) – ampak nikjer ni napisal, da je to cooperjev test.

pomoč-

že tretji dan ni glasu od tebe – upam, da zdaj, ko na primorskem nimate več megle, cele dneve letaš naokrog, trošiš kalorije in nabiraš kondicijo in da se nam zato ne javljaš:)

kakorkoli, nikar ne obupaj prehitro – s hujšanjem in rekreacijo raje začni bolj počasi in to potem razvijaj, kot da začneš prehitro in se po enem tednu zlomiš, ker misliš, da ne boš zmogla.

Imam gripo in težave z zobom-gronolom.Verjemite da bi raje tekala naokrog.

no ja, pri obojem te mine do hrane, torej škode ne delaš kljub bolezni.
veliko pij in se pocajtaj

In točno na to odgovarjam. V eni uri 12 km, s tem, da od tega 15 minut hodiš, tečeš pa le 45 minut?
Bi ga prav rada videla, ja. 🙂

pomoč-

Tudi jaz imam podobne težave kot ti le da sem malo mlajša. Upam, da se kmalu pozdraviš pa začneš spet malo migat. Pomembno je da ne izgubiš volje. Še najbolje bo da čim več hodiš in uživaš veliko sadja in zelenjave. Če boš pojedla veliko sadja in zelenjave se ti bo izboljšal tudi imunski sistem in boš šla lahko v vsakem vremenu hodit. Če pa je malo slabše vreme pa za krajši čas. Bolje pa kot da si doma. Tudi če doma opravljaš gospodinjska dela ni to nič, od tega se ne da shujšat. Pomembno je da greš ven v naravo.
Želim ti veliko uspeha, pa še kaj piši gor!

Dober dan!
Hvala teresa je že bolje,čeprav še ne dobro.Včeraj sem šla za pol ure na sprehod,ker je bilo prav toplo na soncu.
Ane vse vemo kako se hujša,le v prakso je to težko spraviti!!?Se bomo trudile.Jaz zdaj jem veliko sadja in celo zelenjava je dobra.Ko sem bolna pa meni paše jesti ravno tako kot če sem zdrava,še posebej ko kuha tašča in mi nosi v posteljo.Vse so mi pospravili,stanovanje se kar blešči,vse je oprano in zlikano.V telih dneh je bil pa moj mož,tašča in otroci zelo pridni.Bom kar 1x na mesec zbolela zdaj!!:))
Aja imam pa težavo piti vodo.Kakšen dan se zgodi da čisto nič ne pijem.Sladkega se ne sme,vode ne morem,nesladkan čaj pa tud ni zapit.Ne vem kaj naj tukaj naredim!
Teresa gotovo pa nimaš toliko kil kod jaz.Takih je malo.
Zdaj je že -3kg!!
P.S.Tekla pa še dolgo ne bom 12km,če sploh kdaj.

Jaz pijem namesto vode Radensko plus Body Shape (pomoč pri izgorevanju maščob) z L-karnitinom je pa še ena vrsta za prebavo z vlakninami (se potem lepo kaka)……. Tu pa tam pa bi ti priporočala čaj od herbalifa npr. pred spehodom (čajna žlička zmešana z vodo), v bistvu ti dvigne srčni utrip in zviša temperaturo (lažje se spotiš) – priporočajo tudi v fitnesu 20min pred vadbo ker se telo hitreje zagreje na temparaturo in začneš hitreje porabljati maščobo.

New Report

Close