Najdi forum

Položnice – ste na tekočem ?

Mi smo v glavnem zamenjali Mercator za Lidl in Leclerc. Znebili smo se kartice Pika. V Mercator gremo le še z babico ob četrtkih in koristimo upokojenski popust! Kar pošteno prišparamo. Poskusi!

Podobno tudi pri nas;sama sem ostala brez štirih plač, dveh regresov,odpravnine….Predno ti nakažejo prvo nadomestilo,se ve,traja. Ampak po petih mesecih izpada dohodka si tako zadaj s položnicami,da nekaj nadomestil izpuhti,še preden jih vidiš..in zelo težko prideš nazaj na zeleno vejo….Sproti plačamo nujne stvari kot so elektrika,telefon,ogrevanje, jesti moramo tudi,je pa odvisno koliko dela ima partner,saj so v gradbeništvu zdaj mrtvi meseci…Trenutno je pač tako, štukamo iz meseca v mesec, enkrat plačamo še kaj za nazaj,drugič spet ne ostane nič.En čas sem se še žrla in sekirala,zdaj se ne več….Na različnih koncih (recimo kredit)sem se dogovorila za manjše obroke,sproti sporočim,koliko je plačanega za nazaj in ta mesec sem na tekočem vsaj s kreditom za stanovanje.Ostalo bo pa že še!Če obupuješ,ne rešiš ničesar.Tudi take situacije so del življenja in rešljive,pa čeprav težko.Tudi mene nekje čaka služba, s katero bom zadovoljna,v to sem prepričana!

Jaz delam kot s.p. in imam en mesec lahko 2000 evrov prihodkov, drugi pa 200, mož dobiva plačo z dvo mesečno zamudo. Ko so prilivi plačujemo tisto, kar je prej ostalo, prej pa tisto, kar je nujno. Raje imam nekaj neplačanih položnic in nekaj rezerve v gotovini, saj nikoli ne vem, kdaj bo kakšne prihodek ali moževa plača ali plačilo zame. Mimogrede pa naberem položnic za 1000 evrov (življenjsko zavarovanje, varčevanje, prispevki zame, računovodja, poleg tistih osnovnih kot so elektrika, stanarina, plin, siol, mobiji).

Mi smo tudi med tistimi, ki ne moremo več plačevati položnic sproti. Ko sem šla na porodniško se nam je ustavilo, ker je pol moje plače v dodatkih sem imela majhen bruto in posledično nizko porodniško…. Plačujeva tiste nujne da nas ne odklopijo elektrika, siol, kredit za avto, kredit za stanovanje, dod. zavarovanje…., vrtec in obratovalne stroške pa pri naslednji plači, cca pol meseca zamude. Nimava pa položnic za par mesecev nazaj. Upam, da ko bom začela delati prideva na zeleno vejo, sem se tudi jaz sekirala na začetku in zdej me tudi včasih prime pa sem živčna zaradi tega, sam drugače ne gre, res ne zapravljava po nepotrebnem samo za nujne stvari in hrano. Otroka sta hb še majhna in sta zadovoljna s tem kar imata.

Ja, in po mnenju nekaterih mon (ne mojem!!!), bi sedaj ti morala pustit s.p, ker itak živite izven zmožnosti, če ne moreš skorigirat mesečno tako, da bi sproti deloval finančni sistem.
Ne vem če res imajo tiste tako idealno pošlihtano vsak mesec da plačujejo stroške sproti, kupujejo hrano, skrbijo v povprečju za 2 otroka ter še njune mesečne obvezne potrebe – šola, prehrana, kak poln zvezek, potreba po knjigi…. (seveda premala oblačila niso tukaj!). In na koncu bo še ta ista mona rekla, da imata z možem “samo” povprečno plačo terpač ne zinejo več kot lahko. Joj, me taki dvignejo v višave.

Tudi nam se je obrnilo na slabše: jaz ostala brez službe, mož pa že tri mesece ni dobil plače. Vedno smo plačevali redno vse stvari, a sedaj se nam je nabralo kar nekaj neplačanih položnic. Na srečo smo imeli par sto evrov prihrankov, a smo tudi to že ponucali. Prej sva imela vsak svoj mobilni telefon, zdaj imamo samo stacionarnega. Trenutno prodajava moj avto. Še vedno zmanjšujeva določene stvari, ki smo jih prej imeli in so se nam zdele samoumevne. Prej sem vedno podarila oblačila in igrače od najinih otrok, sedaj jih prodajam. Upam, da bom čimprej našla kakšno delo in v tem času ne bomo zabredli pregloboko.

plačujemo sproti – tj vse položnice plačam po kliku na isti dan, ker se mi ne da zaje*avat s vsako položnico na dan, ko zapade. tako pa se pred klik usedem nekje med 15 in 20 v mesecu in plačam vse. nekatere pred zapadlostjo, nekatere kakšen dan po njej. bsekakor pa z nobeno nisem v zamudi.

imava za cca 600 e položnic mesečno, od česar sta daleč največji za vrtec in šolo:( K sreči ima en od naju plačo v začetku in en sredi meseca in se tako denar lepo priliva in odliva:)

Vedno redno plačujem položnice, ker me že jezi to, da mi zaračunavajo na neplačila obresti. Pa obresti tukaj in obresti tam, pa provizije položnic in se lahko nabere za plačilo enega manjšega zneska položnice.
– da privarčujete konkretno na tem primeru, plačujte sproti, da ni obresti in
– uredite si trajnike, da ne plačujete poštam, bankam, …. za provizijo.
Mogoče za začetek ni veliko, če pa vse obresti in provizije sešteješ pa je na letni ravni kar lep znesek.

Če ne bi imela za položnice si ne bi omislila dopusta. Še vedno mi je bolj pomembno, da imam elektriko, vodo, internet, … kot pa da bi se zaradi dopusta zadolževala.
Dopust imate lahko tudi tako, da vsak dan od doma peš odkorakate na bližnji hrib, z avtobusom v živalski vrt in še marsikaj bi se našlo.

Upam za vse nas, da se kriza konča, da se začnejo odpirati delovna mesta in da se bi plača končno kaj dvignila.

Jaz počnem enako. 1 x mesečno plačam vse položnice, in sicer ponavadi takrat, ko je za plačat šolo, ker želim, da je to vedno v roku, ostalo pa par dni prej, ali par dni kasneje.

Pri nas je položnic ca 1.300 eur.

Vse redno plačujemo, si ne morem predstavljati, da bi imela en mesec dvojne stroške.

Zakaj ste pa šli na dopust, če si ga niste mogli privoščiti?

LP

veš, za ljudi, ki ne znajo z denarjem, je jasno. Oni si postavijo prioritete nekako takole, najprej jaz, nato jaz, nato jaz, potem moj užitek, moj užitek, moj užitek in če kaj ostane, plačajo položnice in potem, če še kaj ostane, plačajo kar so dolžni.

Ena moja bivša prijateljica si je enkrat sposodila denar od mene. In mi “ni mogla” vrniti, ker kao ni imela. Seveda je imela za cigarete. Ok. Sem počakala, ko je spet jamrala. Potem pa jo vidim v novih Uggicah. Prasica si je kupila nove ugice, pri tem, da jih jaz nimam, in ni vrnila denarja. In njen odgovor na moje vprašanje, kako pa ima denar za ugice je bil, da si jih je tako želela.

Enim očitno ni jasno, da je 1+1=2.

Škoda besed. Eni imate neke frustracije, druge bolj zanimajo drugi ljudje,… revčki. Mislim da tu ni več vprašanje kaj kdo lahko ali kaj kdo ne more. Enim se gre predvsem – da dvigujejo sebe na višji nivo. Kakor se ne vidi za stenami, tako se ne vidi na drugo stran ekrana teh potentnih mon, ki trdijo da si eni preveč privoščijo, ker si kupijo kekse, čips … mogoče 1x, pa tudi če več- je katera mona komu kaj dala zraven??? Je kdo tu jokal in prosil?? Ne, samo vsak pove svoje mnenje. Očitno pa vsi plačujemo obveznosti, če imamo vsi internet in računalnik, a ne?? Vauuu, kakšen luksuz. In po pisanju nekaterih – moja družina spada v zelo višji sloj ljudi. Realno pa – ja, živimo, kak mesec gre tesno, pa spet super,.. in kaj potem? Res pa ne javkam, ampak vedno vsakemu rečem (kdor me pozna tako ve realno sliko) da imam, da nam gre super, da išeč plac kjer bi kupili vikend, da o vseh malenkostih ne govorim. Hja, naj mi zavidajo, se žerejo kot ve tu gor …. mater, vem, sv****nja sem. Ampak ne kot ene tukaj!

… pozimi bolj zamujamo, včasih tudi po en mesec. Imamo tri otroke in recimo, dva sta dobila v šoli za plačat še tabor in sta bili položnici s hrano vred skoraj 300 € , ogrevanja je bilo tudi, da glava boli in plača ni točna – odvisno smo od plačil nam in če ni denarja v firmo, nam plače tudi zamujajo.

… poleti je bolje – dobim nekaj dohodnine nazaj, ogrevanja in šole ni, pa lažje zvozimo.

Vsekakor pa se v teh časih ne sekiram, če malo zamujamo pri položnicah. Tako je v vsem gospodarstvu.

Plačujem redno, čeprav imam majhne dohodke. Plačam vse na da zapadlosti posamezne položnice. Plačujem preko spletne banke in moja banka ne zaračunava provizije za položnice. To mi je zelo všeč.

Za položnice mi nikoli ne zmanjka, saj jih je treba plačati, odrečem se nakupu oblačil, čevljev ali razmetavanju pri hrani, zabavi. Nikoli me ne premami noben neplaniran in nepotreben nakup, če vem, da si ne morem privoščiti. Tako se potem da preživeti, četudi skromno.

Za enkrat nama gre več kot odlično in še kar nekaj privarčujema poleg položnic. Verjamem, da v tem času marsikomu ne gre (neredne plače itd.), ampak je pa veliko takih ki jim ne gre ker ne znajo. Prijatelj od mojega si je vedno izposojeval denar od mojega (začel si je z 200 €) ker kao ni imel, potem pa si je kupoval luksuz (brezžično slušalko za telefon, nov telefon ne vem kak, počitnice itd.), ko je mojmu zmankalo pa si je sposojal od mene ker mu prijatelj ni mogel vrniti, pa saj to ni problem ampak vračanje (dogovor čez 2meseca, denar prišel čez 4 itd.)…. Željeni zneski so se vedno večali (najine prihranke je želel imeti da je šel na morje itd.), pred 1 mesecem je pa prišel z željo da mu posodima 1000 € (celo plačo). Sem pa rekla da sedaj pa dost, midva ne varčujema da bova igrala banko…v končni fazi pa sem pomislila (s partnerico sta si postavila hišo, ženskaa ne dela nikjer, pričakujeta otroka (zanosila načrtno), on z eno plačo 800 € na mesec in kreditom…kdaj bi ta denar kaj prišel nazaj? In zakaj sta potrebovala denar? Za stvari za otroka, pa še 3 mesece ni noseča….

Ob takih izkoriščevalskih ljudeh mi gre na bruhanje. Na žalost pa ponavadi prav taki, ki živijo na puklih drugih najbolje skoz pridejo. Mečejo pa slabo luč na tiste, ki bi pa mogoče res potrebovali manjše posojilo, ampak ne za življensko nepomembne pičkarije, ampak za kruh in položnice.

In zakaj hudiča si nekdo naćrtno namisli otroka, ki si ga očitno ne more privoščiti, potem pa drugi dan prosjači za denar, ker svojemu otročku ne more privoščiti vseh osnovnih potrebščin????

New Report

Close