Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja podaljšano bivanje v ljubljanskih OŠ

podaljšano bivanje v ljubljanskih OŠ

Pozdravljene!
Ali veste, če katera izmed ljubljanskih OŠ (zanima me predvsem Šiška) ima podaljšano bivanje/popoldansko varstvo do 17h ali vsaj do 16.30?
Sprašujem samo zaradi organiziranja popoldanskega varstva za prvošolčka.
Slišala sem namreč, da je podaljšano bivanje v OŠ do 15.30?!
Kako naj potem poberem otroka, če jaz delam do 17h, partner pa do 16h?
Edina varianta je potem, da se preselimo na drugi konec LJ kjer bi otroka okrog 15.30 pobirala babi.
A je res, da prvošolčka – pa čeprav stanuje 2 min. od šole, morajo zjutraj pripeljat in popoldne odpeljat starši oz.kdorkoli od starejših?
Prosim za odgovore,
lep dan še naprej!

kje pa je bil otrok preden je vstopil v šolo?

hočem rečt: kje je bil v varstvu preden je postal (bo postal) prvošolček?

nova
Uredništvo priporoča

V vrtcu do 16.30, prej ga ne moreva pobrat.

Živjo!
Prvošolček ne sme iti sam domov, spremljati ga mora odrasla oseba. Podaljšano bivanje pa traja od šole do šole drugače, to se moraš pozanimat na sami šoli. LP, pa upam, da sem kaj pomagala.

najbolje da kontaktiraš s šolo, ker ziher nisi edina s to težavo. Prvošolčki pa seveda ne smejo sami hoditi v/iz šole.

po moje imate v ljubljani podaljšano bivanje VSAJ do 16.30, če imate vrtec do te ure!
si predstavljaš, da v našem kraju takega vrtca ni, jaz pa imam urnik do 18.30, mož pa do 18.00?

Na OŠ Riharda Jakopiča je varstvo jutranje od 6:00, popoldne pa do 17:00.
Otroka do 4 razreda pripelješ in odpelješ!

O vsem tem – kako naj bi otrok v šolo prihajal in kdaj najkasneje odhajal- ste se imeli priliko pozanimati na sestanku ob vpisom na OŠ, kamor naj bi otroka vpisali.
Mogoče niste bili na sestanku?

Elium, zdaj si me pa razveselila, ker se ne bi rada selila iz Šiške :)))
CincaMarinca, otrok bo v vrtcu še eno leto, sprašujem za naslednje leto.

Fajn!
Ti kar vpiši dete v to šolo, ker jih je premalo v prvih razredih!!! :):)

OŠ Šentvid ima tudi do 17h

Oš Valentin Vodnik poleg prej naštetih šol tudi. Po mojem to velja kar za večino OŠ; da imajo podaljšano bovanje vsaj do 16:30 če ne do 17:00 namreč.
So pa po šolah ob vpisu zbirali med starši tudi informacijo o željah in potrebah glede podaljšanega bivanja.

LP

Šole v lj se prilagajajo željam staršev, da bi le imele večji vpis učencev.Zato kar izpostavite na prvem sestanku, da je to pogoj za vpis otroka v šolo. Naša (Moste)ima varstvo od 6.00 do 17.00 in verjetno je to kar praksa

Zna biti, da se je zapletlo pri izrazoslovju. Podaljšano bivanje je ena reč in ponavadi na šolah traja tja do tretje ure popoldne. Kasneje je pa na veliiiiiiki večini šol organizirano dežurstvo in ni problem imeti otroka tam tja do 17h. V sklopu podaljšanega bivanja se običajno izvajajo določene vodene aktivnosti, tudi domačo nalogo naredijo v tem času, v času dežurstva so pa otroci “na varnem in suhem” in se zabavajo po svoje – družabne igre,, risanje,…

Živjo!

Starši morajo otroka pripeljati v šolo in odpeljati iz nje do napolnjenega 7. leta starosti.

Obstaja pa možnost podpisa soglasja, s katerim pisno dovolite, da otrok prihaja in odhaja iz šole sam. Soglasje dobite v svetovalni službi!

Lep pozdrav.

Nenya

New Report

Close