pljuča

Lep pozdrav; sem star 30 let in sem kadil cca. 9 let po popvprečno 20 cigaret na dan; zadnjih 5 let me je vseskozi spremljalo izkašljevanje izpljunka, ni šlo za sunkovit kašelj bolj kot odkašljevanje in sicer z izpljunkom max 5 na dan; izpljunek je bil gost rumena sluz; gospod doktor prenehal sem kaditi ravno zato ker vem da mora biti nekaj narobe z pluči; zanima me ali je moje dogajanje na žalost že prešlo prek meje in je stanje nepopravljivo ali se bo stanje čez nekaj let nekajenja postopoma umirilo; pred 3 leti sem bil na spirometriji in izvid je bil normalen; zanima me ali moram obiskati pulmologa in kako resno je moje stanje; hvala in lep pozdrav, prosil bi vas za realen in ne preventivno pretiran odgovor hvala

lep sončen dan vam želim ano

Spoštovani!

Kajenje ste prekinili še tako zgodaj, da pravzaprav večjih posledic ni pričakovati. Normalna čistilna funkcija pljuča pa seveda sedaj spravlja na plan svinjarijo, ki se je naložila v sapnicah. Čiščenje lahko traja polovico časa kajenja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Hvala za hiter odgovor in skorajda ne morem verejeti kakšno delo nalagamo telesu s kajenjem; LEP DAN ANO

New Report

Close