Najdi forum

:)) Ja to bi bilo super, da bi sli kdaj kam skupaj na sprehod :)) A si mogoce iz Ljubljane?
Mi se sele socializiramo, imamo pasjega dojencka, ki se zelo boji velikih psov (bo bolj majhne rasti)…pa v bistvu je tako, da ce drugi ne silijo vanjo, potem jo zanimajo, drugace se pa hoce skriti k meni…:) Zdaj jo vozimo naokoli, da bi se jih pocasi navadila in mislim,d a nam bo uspelo :)))
Sicer je pa krasno, da imate tako lepo vzgojenega kuzija :)))
Ves, mene je pa strah ravno tega, da pa, ce bi se ze zgodilo, da bi pit bull ugriznil (ne tvoj-ampak katerikoli), ker bi bil recimo sprovociran ali kaj podobnega…strah me je posledic ugriza, ki mislim, da so lahko vecje in trajnejse kot npr. pri skotskem ovcarju…skrbi me tisti velik gobec :)))) in ce nasa malcica v igri gricka naso triletnico, je to cisto nekaj drugega, kot pa ce bi jo tiste velike celjusti 😉
Samo tok z moje strani…saj verjetno je fajn pa vse…ampak imeti tako pasmo je mogoce res malo vecja odgovornost glede varnosti pri lastnikih kot pri manjsih psickih…
In se to je, da tudi ,c e se tako dobro poznas svojega psa, mu verjetno nikoli ne mores (ali pa ne smes) zaupati 100% (tako kot cloveku ne 😉

Nisem iz lj, mi pa ni problem zapeljat se do tja 😉

Jah potem je macho idealen – mislim za socializacijo, ker ne laja in ne sili v psa, ce mu ukazem. Je pa res malo bolj grob, samo ce je na povodcu tako ni nevarnosti, ker mu ne pustim, da skace 😉

verjeli ali pa ne, jaz se bojim maltezanov! Pri 6 letih me je eden ugriznil… imam posledice se danes!

Res je, da je vecja odgovornost imeti takega psa predvsem zarad vecine ostalih lastnikov psov. Zakaj? Zato, ker je zlatko (zlati prinasalec) tako prijazen, da nobenemu nic ne bo in je spuscen pol pa renci na mojega privezanega psa!!! pa ti mali cucki nevzgojeni okoli skacejo in lajajao, bevskajo in grizejo vse cesar se bojijo!!! pol si pa ti kriv, ker imas pitta in ta pitt, ko je mali dobi slabe izkusnje in je gotovo!

glede otrok pa ne vem, ce obstaja kaksen primernejsi pes kot je pitt… res ne! In glede otrok jaz machotu zaupam 100%! naucen je, da ne skace na otroke ceprav je ves nor, ko vidi kaksnega od teh malckov in naravnost jih obozuje prenasati na hrbtu. Ko ima dovolj nijihovega tezenja pa se enostavno umakne.

Drugace pa mu ne zaupam 100% nekje 97% se vedno ne vem kaj se mu plete po glavi 🙂 sploh, ko vidi psa!

pustite mi vas email pa se zmeniva 😉

lp, Marjana

ok moj macho je zelo dominanten in zato sploh ne sprobavam, ce bi napadel kaksnega res podrejenega psa. Vedno je na striku in mislim, da je potrebna vsa previdnost pri kateremkoli psu, ki je spuscen- se ce je na vrvici grem raje RES OKOLIIIIII al nazaj ali pa se pac vsedem nekam in pocakam, da grem mimo!

enkrat sem bila na sprehodu z machom v enem takem odaljenem gozdicku in sem srecala gruco ‘fantkov’ ki so imeli dva pitta- eden obesen na vejo!!! (s celjustmi seveda) in pol so ju nascuvali na naju da vidita kateri je mocnejsi! Jaz sem se *osrala v hlace od strahu! v trenutku sem se odlocila, da macha ne pustim na cedilu! ko sta se oba psa zagnala proti njemu sem tistega, ki sem lahko brcnila v ‘jajca’ in macha takoj spustila in on je hvala bogu tistega zgrabil in ne on njega prvi. Na ukaz je macho spustil ona dva pa sta sla k lasnikom, ki sta ju pretepla!!!!!

Veliko psov sem ze brcala stran in tudi velikorat sem macha spustila, ko je bil napaden, ker bi se drugace samo za njega slabo koncalo pa ni bil nic kriv!

Tako, da se pazite cisto vseh ne vzgojenih psov!!!!

nova
Uredništvo priporoča

Moj mejl: [email protected]

Drugace je pa tocno to res, kar si nazadnje napisala…nevzgojeni oz. napacno vzgojeni psi, so tisti, ki so problematicni…

Ves, nasa je se cisto majhen mladicek (3 mesece) vendar, ce noce, da ji kdo tezi, kar renci in savsa (pa obenem rep med noge in k meni)…samo ne vem…jaz tudi ne bi rada enkrat imela psa, ki se bo hotel tepsti in bo takole agresiven, imam potem pa ze raje, da se umakne…pa ne vem pol ali naj jo pohvalim, da se postavi zase ali naj jo grajam ? :))) No, zaenkrat je tako, da jo kar v narocje dvignem , ko vidim, da ima dovolj :)))
Je pa hecno gledati, ko taka pikica mala zarenci na velikega prinasalca, da se ji kar umakne…pravzaprav bi se hotel igrati z njo, pa jo je strah…ne vem cesa, mogoce, da jo bo pohodil 😀

Eno vprašanje; pred kratkim sem gledala odajo o krokodilih in ej bilo rečeno, da imajo izredno močno mišico, ki zapira gobec, težje pa izpustijo plen oz razklenejo čeljust. Je bil tudi znanstveni prikaz oz prikaz na modelu, kjer so prikazali delovanje teh dveh mišic. Bi bila lahko tudi mišica od bull pasem šibkejša pri odpiranju?

no, za vas ne vem ampak pri mojem psu tudi, ko je bil mladic nisem tolerirala nobenega rencanja! Ce bo kdo rencal oz delal galamo sem to JAZ! in tako je se danes! ceprav je on zelo tih je MIR cisto dovolj da se umiri, ze kot mladicu ce mu kaj ni bilo vsec pri igri je silil vame ampak v narocje dvigat nikakor! vsedel se je ali vlegel zraven mene in to je bilo to! ce je bezal od drugih psov stran k meni, se je spet vsedel k mojim nogam in sem lastnike prosila, ce lahko odpeljejo svojega psa stran, ce niso to storili oni sem ga prijela jaz dokler niso prisli ponj.

Mislim, da psa vsekakor NEsmete pohvalit po nikakrsnem rencanju ali pa celo, da bi vzdigovali v narocje! Nocem biti nesramna ali pac karkoli v tem smislu samo na taksen nacin boste dobili razvajenega psa, ki bo kontroliral vas in ne vi njega! In s tem dvigovanjem v narocje psu dajete potuho! Saj pa ni dojencek in lahko sam hodi in ce sedi na tleh pri nogah ji nic ne bo!

Po pisanju predvidevam, da je to vas prvi pes, a ne? Mogoce bi bilo fajn si kaksno knjigo prebrat ali pa mogoce se kaksno stran o pitbullih kjer se ljudje ponavadi ZARES VELIKO ukvarjajo z vzgojo. Res je, da je vas se mladicke a vonj bo izgubila pri kaksnih 6, 7 mesecih in ne bo vec mladicek za ostale. Ne bi rada, da dozivite kako samice reagirajo do tecnih odraslih samic! Pa se to…. mladicu morate VI postaviti pravila- pa naj gre za igro (v kateri ne bi semlo biti niti rencanja niti grizenja niti podrejanja- kogarkoli pa naj bo to vas pes ali pa od drugih) ali pa za obnasanje nasploh.

Kaksne pasme pa je?

lp, Marjana

p.s. ta vikend mi zal ne bo uspelo priti v lj, mogoce naslednji vikend- pa tako imam vas email 😉

Moja psicka je vecinoma brez ovratnice, ker je tako mirna, za druge ne vem in nikoli, nikoli ni napadla kuzka ali kuzike, se manj cloveka, otroke ima pa zelo rada.
Isto pa lahko napade nevzgojen samojed ali pa pudelj, pa vem, da cloveka prej napade kak drug pes kot pitbul, imas statistiko ugrizov, pa poglej lestvico.
Je pa res, da je v nepravih rokah oz. neuravnoveseni glavi, lahko nevarno orozje.
Mene je naprimer ugriznil samo en pes – kokerspanjel.

Ne.

Oni cisto z lahkoto spustijo, ce hocejo 😉

‘problem’ pri njih je njihova vztrajnost!

Zivjo 🙂

Ja, to je moj prvi pes :))) In res ga obravnavamo kot enega dojencka :))))
Je pa pasme Mesanec 😉
Bo zelo majhen kuza (smo zadnjic srecali eno gospo, ki ima Belgijskega ovcarja in sta z naso punco enako stara, je pa Belgijka se enkrat vecja od nasega- pri treh mesecih)…mogoce ji res dajem potuho, ce jo dvignem v narocje, vendar je ne bom pustila, da se uci na slabih izkusnjah…saj ce srecamo lepo vzgojenega psa, se ga ne boji, tudi ne renci nanj (iz strahu), ampak se hoce igrati (miga z ritjo ko nora in skace naokoli :)))
boji se samo vecjih psov, ki ze samo taco nanjo (v igri polozijo) pa tamala ze tuli in bezi stran…
Drugace pa sama od sebe ne zacenja, da bi rencala kar tako na druge pse, to se zgodi, samo ko kaksen pes sili vanjo, ona pa se umika…

no, saj potem pa tak pes odraste in renci na druge pse ‘ko se boji’ in so potem drugi psi nevgojeni! Res priporocam kaksno knjigo ali pa malo bolj pobrskajte po netu…

psa morate nauciti, da se ne sme bati velikih kuzov, ker so to ponavadi najvecji problemi pri malih pasmah. Aja, macho je imel pri 3 mesecih bogih 7 kilc…
Predlgam kaksne igralne urice ali pa kaj takega, da spozna se ostale pse mladice in da se ze med njimi nauci, da so eni vecji in eni manjsi.

Aja, pa se to…. nevzgojen pes jo bo ugriznil, ce bo pri vas v narocju ali pa ce ne bo! Tako ali tako pa ima se vonj po mladicu! Dvigovanje psa v narocje res ni primerno za vzgojo psa. Ce se boji kaksnega psa in je divja pocepnite k njej dajte si jo med noge in umirite -pustite, da se psa povohata ali pa tudi ne- uporabite kaksno besedo -ne vem… jaz uporabljam MIR. Poiscite si dobro instruktorico, ker zivljenje z nevzgojenim in razvajenim psom je prava muka pa naj bo velik ali pa mali!

Ves, saj mislim, da se stanje izboljsuje, dalj casa kot jo imamo…saj kuza rabi tudi cas, da se na nas navadi (jo imamo sele en teden)…danes se je krasno igrala z dvema sharpei-jema in ju je tudi sama povabila k igri…drugace jo pa vedno pustim, da se gre povohat. Ima pa tri kile 🙂

Glej, vzgoja se pricne s PRVIM dnem!

Upam, da bos moje opozorila vzela resno.

New Report

Close