Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina pik klopa

pik klopa

Spoštovani!
Tri mesece nazaj sem vas spraševala v zvezi z klopom, ki sem ga imela in zares test krvi po 1 mesecu ni pokazal nič, sedaj po 3 mesecih in bolečih mišicah in slabemu počutju pa je izvid pokazal:
elisa igm mejno 0,611 od 0,628
elisa igg negativno 0,126 od 0,364
Sedaj sem se takoj naročila na infekcijski in dobila datum šele sredina januarja drugo leto.
Zadeva me zelo skrbi, rada bi postopek opravila takoj.
Koliko se lahko še zakomplicira do takrat?
Antibiotikov takoj ob piku klopa nisem dobila, ker sem imela čisto majhno rdečino, na infekcijski pa so mi rekli, da bi jih takrat mogla jemati.
Zdaj je prepozno!
Kako naj sedaj, ko vem, da je bil klop okužen, čakam še cel mesec??Bojim se za zdravje, ker sem imela že nasplošno veliko problemov z njim. Stara sem 30 let.
Hvala za vaš odgovor!

Spoštovani!

Ja, moder odgovor infektologov. Na osnovi česa bi pa po njihovem morali jemati antibiotike in zakaj je sedaj prepozno?

Prišlo je do sekundarne borelioze in dobili boste antibiotik v infuzijah. S tem bi se moralo zelo verjetno stanje umiriti in napredovanje bolezni zaustaviti. Do sredine januarja ni tako daleč, niti ne bo prepozno. Seveda pa je borelioza zahrbtna bolezen in vas razumem, da ste nejevolni, da se v začetku stvari niso obrnile drugače in sedaj še to čakanje. Upam, da se ob letu slišiva z bolj veselimi novicami.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close