Najdi forum

picajzlasti moški

Mannji in modrim dekletom..

Jasno je, da sem pričakoval reakcijo, sicer ne bi pisal. Mislil sem , da bo celo hujša, vi pa ste tako miroljubne, hehe.. Manjka Štefi, da bi me malo poprala. Bom skušal odgovoriti vse naenkrat.

Delal sem dolgo v noč in sem potem šel malo pobrskat po forumih. Slučajno sem odprl to temo, ki me je pritegnila s svojo vsebino in naslovom. Večkrat sem prebral vseh osem Mannjinih sicer dolgih zloženih stavkov in v njih nikakor nisem mogel najti osnove za vaše odgovore, ki sem jih citiral. Preprosto sem sklepal, da je imela Manja pač naporen in težek dan, ki mu sledil prepir s prijateljem, pa se je malo potožila.. V opisanem nisem videl kakšnega groznega podrejanja, nasilja in trpinčenja, pač pa vsakdanje probleme dveh, ki se še tipljeta, ker se v pol leta še najbrž nista povsem spoznala in našla, ker imata pač vsak svoje železne navade.. Tudi tisti njen »kaj mi je storiti« nisem dojel kot kakšen poseben klic na pomoč.. Pa tudi nisem še vedel, da Mannja ni po horoskopu bik ali kozororog! V tem smislu je bil napisan moj odgovor. Zdelo se mi je primerneje svetovati pogled v ogledalo in temeljit razmislek kot pa kar »pusti ga«..

Res nimam nobenega razloga, da ne bi verjel v dobronamernost vaših odgovorov in napisane resnice v njih. Vem pa tudi, da na problem vsakdo od nas gleda na življenje skozi svoja očala in da je vse kar vidimo le nekaj, kar smo si že prej večinoma na osnovi svojih izkušenj utrdili v svoji glavi. Dobimo nek vtis in človeka gledamo skozi ta vtis in tako delamo pri večini stvari. In če nas je v življenju pičila kača, se zato bojimo zvite vrvi in to spet vsakdo na svoj način. Ravno zaradi vsega navedenega so mi zdeli vaši nasveti preuranjeni in preveč radikalno odločni.. Ja, kaj pa če bi slučajno zmotile? Meni se zdi, da vsaj malo previdnosti pri tovrstnih nasvetih ne škodi.. To sem moral napisat, čeprav vse bolj kaže, zdaj ko zadeva bistri, da so vaša očala bolj daljnovidna.

Danes, ko vem že drobec več o Mannjini zvezi, boljše razumem njene dileme in razdvojenost, vendar se lahko samo še sam podpišem pod Poncin zadnji odgovor.. Predvsem bolestna ljubosumnost se mi zdi hudo zaskrbljujoča zadeva.. Kakor koli Mannja razčistit moraš sama s sabo in nato s partnerjem, odločitev mora biti samo tvoja!

Z Mariči se običajno strinjam, tokrat pa ne v celoti, posebej ne glede tistega, da pametnejši ne popušča in v navezavi z možnostmi “inteligentnega prepira”. Nastja je zgoraj napisala, da je spoznala, da pogovor tvorita dva. Naj dodam, da sta za prepir in tečnarjenje še bolj potrebna dva!.. V poštev pride vse, kar počne doma Nastja, meni pa se osebno zdi še boljši odgovor; »Da, draga, prav imaš!« Zveni hudo strahopetno in copatasto, pa mi je figo mar zato. Če damo partnerju za prav zagotovo do pravega prepira ne bo prišlo.. Pa ne zato, ker se jaz vedno motim ampak preprosto zato, ker je življenje kratko in ga je škoda izgubljat v prepirih. Je pa hudo vedno potlačit prepričanje v svoj prav in zatreti v sebi silno željo po zmagi. Ko pa se tista sveta jeza enkrat poleže, pa se skoraj vedno da problemu razumno pogovoriti, brez poudarjanja, kdo je imel prav in kdo ne.. Če se prepiraš in jeziš ter večno nasprotuješ, boš sicer enkrat res zmagal, bo pa to pirova zmaga, ker boš zapravil partnerjevo naklonjenost.. Če je že tu in tam treba v bitko, je treba samo v take bitke, ki so dovolj pomembne in hkrati dovolj majhne, da dajejo upanje na uspeh.. Ja, tudi to je pogled čez ena očala, zato vem, da izjemno težkimi in bolestnimi značaji tudi ta logika ne bi funkcionirala. Ker obstajajo osebki, ki preprosto iščejo prepir, ki živijo zato, da maltretirajo druge, tako kot ste opisale.. Samo mislim, da so ti vseeno v veliki manjšini..

In na koncu naj dam za prav še Gias in pisno potrdim, da sem res star čez petdeset in da sem tudi po horoskopu devica, kar lahko overi Mariči. Tudi picajzlast in tečen sem najbrž pogosto. Če sem čisto »tak« bi ti pa morala povedat moja žena , ki me tolerira že skoraj polnih trideset let in vsaj zaenkrat nič ne kaže namenov, da me misli odslovit.. Se pa nikoli ne ve!.. Nisem imel pojma, da so horoskopska znamenja tako usodna za uspeh zveze, dokler me niste tukaj opozorile na to, hehe..

Pa vsem SREČNO,
prijatelj

SREČNO, prijatelj - Jože

dobro jutro,
Prijatelj in njegovo pisanje mi zveni zelo znano, pa ne vem od kod in zakaj:-)
Jaz vidim ključni problem v napačni kombinaciji.
Življenje, tako kot je, se pač rado poigra z ljudmi. Imam prijateljico, ki je doživljala podobno situacijo. Njen moški je bil picajzl še za moje zelo širokosrčne pojme:-) Ne samo, da sta imela podovbne seanse, kdaj zakaj in kako se koga prime za roko. Če ona tega ni naredila, ji je izpridigal celo “zgodovino” njenih prijateljic, očeta in druge žlahte, ki naj bi bili na podoben način “hladni”.
Ko sta nas nekoč povabila na večerjo, je povsem slučajno kuhala ona /kuhanje je bila njegova domena/ in prej, preden je ON psotavil tisti golaž na mizo, ga je sam poskusil, prekritiziral in ocenil -seveda- negativno. In to pred našimi ušesi. Jaz bi ga fentala, če bi to naredil meni:-)
ko je med večerjo za trenutek izginil, nam je šel pred vrata zložit čevlje. Zlasti moje, očitno nisem bila preveč natančna, kje so mi padli z nog.
Drugače pa možakar dober kot kruh, deloven, zelo pozoren, nobenega rojstnega dneva NI pozabil (!!), pomagal je, kolikor je mogel tudi sosedom, skratka, ga ni bilo, ki ga ne bi cenil.
Toda naša prijateljica je vseeno padla v depresijo. Njegovega “mentalnega mučenja” enostavno ni prenesla, ker je bila povsem drugačnega karakterja.
In če lahko ob vsem tem dodam še mičkeno sebe:
če bi meni sojenice namenile kakšnega podobnega pred 33 leti:-), bi verjetno skakala do stropa in še malo čez. Mene ne bi popolnoma NIČ motilo, če bi želel kuhati, če bi me držal za roko 214 ur na dan, pa četudi bi pri tem na začetku predvajal kakšne pridige. Ga bi že prevzgojila, v tem sem ekspert:-)
Prav takos e mi NE bi zdelo bedasto, če bi mi prinašal rože, če bi iz vsakega Rd naredil pravi cirkus.
Meni bi to še kako pasalo.
Naj se sliši še tako smešno, vendar bi (če ne bi bila železnega značaja) verjetno “padala” v depresije zato, ker pa tega, kar je imela ta naša prijateljica, PRI MENI NI BILO!
Kaj hočem reči:
moški in ženska morata – če hočeta živeti v sožitju, skupaj pasati kot “ključ in ključavnica”.
če tega ni, potem je (lahko) vse narobe.
Zlasti v današnjih časih, ko se zelo neradi prilagajamo in ko se tudi moški zavedajo, da ni samo ženska tisrta, ki bi morala vse potrpeti.

P.S.
Tebi, prijatelj, pa tole: če je tvoja žena zadovoljna s teboj, je temu tako zato, ker si se ji prilagodil, ane?
Malo po svoji želji, malo spontano, malo nehote, ne da bi sam vedel kdaj:-)))
Tako je to:-)
Zakonitosti v partnerstvu delujejo povsem drugače kot v fiziki, kemiji ali v matematiki:-)))
Pa en strašno lep dan

MALI OGLAS: šenkam škaf zelja, kilo jabolk in gajbo dobre volje:-)

Stephanie, bravo! Znaš napisati to, tako kot je. In to je bistvo: najti pravega partnerja.

Zakaj vztrajati v neki mučni zvezi? Saj je človek tudi kdaj lahko sam. Čeprav je hudo. Še hujše pa je, biti v zvezi in obenem biti sam, osamljen.

In tudi tisti “moj” tečnež bo nekoč našel eno, ki ji bodo njegove muhe všeč. Upam zanj…

Lp

Hmmmm…še enkrat sem prebrala Mannjin post in vidim isto, kot prej: nista za skupaj, že samo to, da mora ona ves čas paziti, kaj reče, kaj naredi…

Oprosti, ampak moški-devica je res obupna kombinacija:)) Pa ne vem, ali je to naključje, ali….

Lp

Štefi, imaš prav, res se midva poznava z enega manj resnega, pa nič manj modrega foruma. Rad berem tvoje poste, ker vem, kako dobro poznaš življenje in koliko stotin različnih življenskih zgodb si spoznala, zato me tvoj prvi odgovor Mannji na začetku toliko bolj presenetil..

Si pač videla njeno življenje skozi tu opisano zgodbo.. Mentalno mučenje pa je zelo nedefiniran pojem.. Slikovito si opisala dejstvo, da je lahko to, kar nekomu nekomu grozovito, je lahko drugemu celo všeč, posebej če to le opazuje od zunaj.. Sreča je, da smo si ljudje tako različni ali če povem s zame Pavčkovim najbolj povednim stavkom: “vsakdo je svoj cvet in svet”..

Se strinjam, da morata “moški in ženska – če hočeta živeti v sožitju, skupaj pasati kot ključ in ključavnica”. Vem pa tudi, da je potrebno prav vsako kjučavnico pred izhodno kontrolo podmazat in vsak ključ še malo popilit, da zares pašeta skupaj.. To pa je pravo prilagajanje..

Mislim, da si se dotaknila bistva problema z stavkom: “Zlasti v današnjih časih, ko se zelo neradi prilagajamo in ko se tudi moški zavedajo, da ni samo ženska tista, ki bi morala vse potrpeti”… Ja, tu bi se dalo marsikaj reč, mar ne? V veliki meri je po moje kriv naš današnji način življenja, življenje pod stalnim stresom, preobremenjenost in kronično pomanjkanje časa.. Nekje sem prebral, da je zveza med partnerjerjema kot blagajna; če boš iz nje jemal več kot vanjo vlagal, bo slej ko prej prazna..Ja, res je najlepše je, če to teče spontano, malo hote, malo mimogrede..
Mislim, da so vsaj na začetku tudi kakšni verbalni izpadi in kuhanje mule kdaj neizbežni, da se dokončno vse postavi na svoje mesto.. Kot sem že napisal.. Mlada drevo je prožnejše in se lažje prilagodi..

In če se vrnjem k Mannjini zgodbi. Manja se zaveda, da idealnih ljudi na svetu ni in da ima tudi sama napake! Ta veza ji tudi vendar nekaj daje.. zato se upravičeno sprašuje ali bo naslednja boljša, strah jo je, da se ne bo spet vse ponovilo.. “Se splača potruditi v vezi ali biti sam ??” Nihče od nas ji odgovoril na zelo konkretno opisano dilemo, ker seveda ne moremo, saj je še tisoč in ena neznanka vmes.. Zanesljivo vem, kakšen odgovor bi dala najina skupna prijateljica, ki na svojo nesrečo ni niti vi Mannjini situaciji, da bi lahko sploh izbirala.. Je to, da so nekatere v drugo dobro izbrale zares garancija, da bo imela takšno srečo tudi Mannja? Kdaj in kje nehajo takšna iskanja? Vem, da boš še kakšno rekla, hehe…

SREČNO,
prijatelj

PS: Štefi, kaj pa ti miliš o vplivu horoskopskih znamenj na srečno zvezo? Po moji teoriji naključij ni, torej sem vsaj potencialno “tak”? Ker žena ne paše v moja kompatibila znamenja lahko pričakujem potop?

SREČNO, prijatelj - Jože

Živjo!

Moj nasvet, draga Manja, je preprost.

Uživaj v tej zvezi, uživaj vse lepe trenutke, vsa prijetna druženja, ne zamudi ničesar. Delaj na tem, da sta veliko skupaj in da počneta vse tisto, v čemer uživaš. Skoncentriraj se na vse dobro, kar dobivaš iz te zveze in uživaj vsak trenutek.

Zraven pa ne zapiraj oči – če je tvoj moški tak, da mu uspe preveč lepih trenutkov pokvariti, se ti bo enkrat nabralo dovolj in boš rekla: dost mam. In ga pustila. Sama boš najboljše vedela, kdaj bo nastopil ta trenutek in ali bo sploh nastopil.

Če po pol leta zveze že razmišljaš o tem, potem je to znak, da se s tem moškim ne ujemata preveč. Zato si vzemi čas in ga spoznavaj, če odgovarja tvoji predstavi o bodočem partnerju in o tem, kako misliš preživeti nadaljnih deset let.

Sploh pa je dobro, če ima razvezana ženska več razmerij z moškimi, da uspe v njih spoznati svoje želje in potrebe in se nauči izbrati dobrega partnerja. V vsakem razmerju si pridobiš novih izkušenj!

PS. Preberi knjigo “Moški in ženske pred novim začetkom” J. Gray

Lp

zagotovo je dobro, da vsakdo od nas vidi problem drugače.. Po moje naključij ni, so le stvari, ki se zaradi nečesa morajo zgoditi..

Nimam ti kaj opravičevat, rad slišim odkrito mnenje, tudi če mi ni všeč…
Zatorej vse dobro v naprej in

SREČNO,
prijatelj

SREČNO, prijatelj - Jože

Izkušnje kažejo, da so preproste stvari najboljše.. Tvoj nasvet se mi zdi hudo življenski..

SREČNO,

SREČNO, prijatelj - Jože

ah, nebesna znamenja so zame larifari.-)
če me, torej, poznaš od “tam”, potem veš, da zmeraj govorim in razmišljam približno enako.
Tudi v te primeru je tako.
Na srečo (ali žal) imam v primeru kot je ta precej bližnjih praktičnih izkušenj in prav te so mi narekovale, da sem zapisala to, kar sem. (da se ne bom ponavljala)
Velikokrat delimo komentarje /tudi meni se to dogaja/ na pamet, po nekem občutku.
Šele potem pa, ko se nam kakšen tak primer”zgodi” v neposredni bližini, vidmo, kako odločilnega pomena so lahko podrobnosti, ki jih predtem nismo vzeli za mar.
Želim ti prijeten dan , pa še kdaj ob kakšnem komentarju, ane?

MALI OGLAS: šenkam škaf zelja, kilo jabolk in gajbo dobre volje:-)

Ta človek je tiran. Svoja najboljša leta mečeš stran, dokler si z njim.

Tale smeh je pa namenjen Tvojemu zadnjemu stavku, dragi Prijatelj!
🙂 Z vsem ostalim pred tem se namrec se kako strinjam in menim, da si zelo lepo analiticno razdelal…. Saj vem, da si potem malce provociral…:-))
Povezovanje dolocenih lastnosti oz. posebnosti ljudi z znamenjem iz horoskopa pa namrec tudi mene se in se zabava!
Srcno upam, da sedi na celu kadrovskih sluzb cim manj ljudi, ki verjamejo v povezavo med nebesnimi znamenji in osebnostmi ljudi, ki se potegujejo za sluzbo!
No, hvala Bogu, da sama ne verjamem temu, kar sepetajo zvezde! 🙂
Sam preljubi Bogec me je mogoce bogato obdaril s “sestim cutom”, ki ga pridno izkoriscam, ko po prvem vtisu vsaj priblizno postavim na doloceno mesto prisleka….
Oh, fino bi bilo, ce bi mi v sluzbi dovolili, da vsaj kdaj pa kdaj pripeljem stirinozca moje tetke….Ta ima sele dober obcutek za good and bad boys! 🙂 In se nikoli se ne zmoti!
Zelim Ti lep dan in LP!

Ponca,

vračam prisrčen pozdrav, o temi sem se pa že tako preveč izpel.. Vesel sem, da se tudi tokrat strinjava.. Sicer pa se tako več ali manj vedno, vsaj diametralnih razhajanj ni nikoli med nama, izgleda da sva iz podobnega testa.. Ja, v zvezi s povezavo med nebesnimi znamenji in osebnostmi ljudi, ki se potegujejo za sluzbo pa postajajo očitno stvari resne.. Dr. Jože P. Damjan se je med nedavno ministrsko predstavitvijo na parlamentarnem odboru pohvalil s svojim znamenjem iz živalskega kroga plus z navedbo znamenja po kitajskem horoskopu.. Zdaj si pa misli, kar si hočeš, hehe..

vse dobro in SREČNO,

prijatelj

SREČNO, prijatelj - Jože

Ajooooooj! 🙂
Pa saj komentar sploh ni potreben! Mislim o gospodu JPD!
Ko bi mu le zvezde stale ob strani, kajti sicer smo nasrkali! 🙂
Prav lep pozdrav od mene in seveda SRECNO!

New Report

Close