Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pekoče mikcije, Gilbert

Pekoče mikcije, Gilbert

Spoštovani!

Zanima me naslednje:
– ali se lahko pekoče mikcije pojavijo, če čez dan zelo malo pijem;
– ali so lahko pekoče mikcije simptom indirektne hiperbilirubinemije tipa Gilbert*?

LP & hvala za odgovore

* ta teden so se mi parkrat pojavile, hkrati pa sem imel tudi kar precej povišan bilirubin

Spoštovani!

Po mojem vedenju bilirubine ne povzroča teh senzacij. Pri bolj koncentriranem urinu pa je možno, da kislina in drugi presnovki povzročajo draženje sluznice. Pomisliti je treba tudi na vnetje ali na uretritis zaradi klamidije.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ja, so že pomislili na okužbo s klamidijo. Na inf. kliniki so me testirali na vse možne stvari, ki povzročajo pekoče mikcije (klamidija, ureaplasma …). Vse je bilo negativno. Čeprav so se pekoče mikcije po dozi sumameda prenehale. Kako bi to razložili?

Spoštovani!

Ponovna ali nepozdravljena okužba s klamidijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

To pomeni, da testi niso zanesljivi? Mene so namreč testirali, potem sem pa (nekako preventivno) dobil sumamed. Sumamed sem dobil še enkrat novembra. Pa obvestili so me, da je sumamed zelo zanesljivo zdravilo pri zdravljenju klamidije. Tudi to ni res?

LP

Spoštovani!

Nobena od naštetih stvari ni 100 % učnikovita oz. zanesljiva. Zakaj je pri vas tako, kot je, je vse na rvni spekulacije. Ob možnosti, da pride do ponovitve, do tega, da lahko koncentriran urin povzroča podobne znake…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close