Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje PDP Julij/Avgust/September 2010

PDP Julij/Avgust/September 2010

Bobika, mislim,da se ne poznava. NIsem iz Ptuja, imam dobre pol ure vožnje do tja. Imam pa tam ginekologa in že 2x sem tam rodila,tako da bom tudi tretjič. 🙂

imam PDP 28.08.2010
za spol ne bova spraševala, ker nama je vseeno
to bo najin prvi otrok
sem primorka in bom rodila v Postojni

natka.st jaz sem tudi Primorka, tudi rodila najbrž v PO.

Moj PDP je 14.8.2010, jutri imam NS.

Iz kje pa si, iz Obale?

nova
Uredništvo priporoča

Nisem iz obale, ampak s krasa
jaz sem tista, ki sem te pred 14 dnevi prosila, da pogledaš v Postojni kdo dela nuhalno in si mi pol tudi napisala to

jaz pa imam NS naslednji četrtek

Petrca2 nič hudega, če bo vse ok, pa sem morda v tej nosečnosti spoznamo :-).

Tea1976, ?/?, 14.07.2010, PREKMURKA-LJ, PORODNIŠNICA LJ
Kovanček, 1/zaenkrat pupika, 22.07.2010, POMURKA, porodnišnica MS
Petrca2, 3/?, 23.07.2010, ŠTAJERKA-PTUJ, porodnišnica PTUJ
Bata, 1/?, 14.08.2010, PRIMORKA, najbrž POSTOJNA
Pia Pia, 2/?, 19-20.08.10, ?, ?
Bobika, 1/?, 23-26.08.10, ŠTAJERKA-MB, porodnišnica MB
Natka.st, 1/?, 28.08.2010, PRIMORKA, POSTOJNA
Tudi mami
Tinca1, 3/?, 08.09.2010, ?, ?
Mogoče1, ?/?, 05.10.2010, ?, ?

Kako ste drugače mamice? Jaz sem staknila nahod, danes sem že bolje,…., ko bi le vedela kje, ko sem pa tako izolirana doma, kot v karanteni.

Bata lepi pregled ti želim jutri in komaj čakam na novice, vso srečo.

Lpb

Evo spet mene. Ponoči šla na wc in ko sem se obrisala, na papirju svetlo rdeč madež. Malo panike, potem sem šla nazaj spat. Zdaj imam pa kar precej rjavega izcedka, tako da se grem popoldne pokazat na urgenco. Upam, da je vse ok.
Še podatki za seznam, če bo vse ok:rodila bom v LJ porodnišnici, tako kot že obakrat prej, za spol pa sporočim takoj ko kaj zvem. 🙂
Držite pesti.

natka.st zdravo!

Kaj za NS si se naročila v Postojno?

Si pa imela zadnjič drugo ime tle gor. No, sej je vseeno, bomo kako rekle.

Se javim jutri po moji NS, uf še 25 ur, pa bom jaz na vrsti.

Kako pa ste druge, prevsem tiste po OBMP, kako je pri vas doma s sp. odnosi?

Bobika-se bi dalo kaj zmenit. 🙂

Sicer sem že 3 tedne na bolniški. Se mi je en dan kr ulila kri,pa sem šibala direkt v bolnico. Tam so me en dan obdržali na opazovanju. NAslednji teden imam spet pregled,pa je rekel G,da mi bo podaljšal B. NA nuhalni je bilo vse vredu, tak da upam,da bo vse OK.

Spolnih odnosov se pa malo izogibava. Sva en večer,zjutaj sem pa celo dopoldne imela rjave izcedke—in spet panika.

Jaz sem drugače tudi v redu, ampak zdaj že kake 2 – 3 tedne opažam, da mi vsak dan zjutraj iz nosu teče kri….sicer sem nekje brala, da je to v nosečnosti normalno zaradi večjega pretoka krvi, ali nekaj takega. Se kateri dogaja kaj podobnega?

Drugače, pa sva midva imela prve spolne odnose nekje mesec po ET in drugi dan sem krvavela in pristala v bolnici. Po tem sva zopet počakala kakšen dober mesec in je bilo vse ok, tako da zdaj kar normalno opravljava te zadeve… 😉

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Še zadnje editiranje, sicer pa prosim kar same dopolnjujte,…, 🙂

Tea1976, ?/?, 14.07.2010, PREKMURKA-LJ, porodnišnica LJ
Kovanček, 1/zaenkrat pupika, 22.07.2010, POMURKA, porodnišnica MS
Petrca2, 3/?, 23.07.2010, ŠTAJERKA-PTUJ, porodnišnica PTUJ
Bata, 1/?, 14.08.2010, PRIMORKA, najbrž POSTOJNA
Pia Pia, 2/?, 19-20.08.10, ?, ?
Bobika, 1/?, 23-26.08.10, ŠTAJERKA-MB, porodnišnica MB
Natka.st, 1/?, 28.08.2010, PRIMORKA, porodnišnica POSTOJNA
Tudi mami
Tinca1, 3/?, 08.09.2010, ?, porodnišnica LJ
Mogoče1, ?/?, 05.10.2010, ?, ?

Tinca1, sedaj je že noč, upam, da si ok in počivaš.

Bata, kar se odnosov tiče, ni to to, se bolj cartamo (sedaj, ko so te slabosti mimo,..), saj me miselno blokira ali kakšen krč, špikanje, po tem me drži strah, da se kaj zalomi, pa moramo od začetka, po užitku pa sama slaba vest, tako, da je situacija istaknuta,…. Za NS pa se le veseli, tako dolgega pregleda, da boš lahko tako podrobno videla Batkolinota.

Petrca2, uf, čuvaj se, da se zadeve umirijo, lepo, da je pregled mimo, pri kom si bila na NS – Lukmanu, Rosiču? Še par tednov pa se že čuti premikanje, kajne?

Kovanček jaz se čudim, da mene nosek ne jezi, ko so mi nekoč tako hitro kapilare počile v nosu. Količina krvi in krvni pritisk se povečata. Jaz si pogosto merim pritisk, pa je ok, utrip tudi, imam pa manjše težave z očmi, ki so občutljive (malo TV, PC, predvsem, ko kaj za job delam od doma,..), v beločnici pa mi od nosečnosti naprej skozi pokajo žilice, torej očesni pritisk,.., tako, da sedaj izgledam, kot, da imam kakšnega mačka, hihi,.. Svaka čast, da sta nazaj na standardu ;-), midva še ne, neke nove variante, sicer pa spremembe ne škodijo.

Nočka

Še to, jutri dobim ta Angelsounds, komaj čakam, javim kako mi bo šlo.

Ne vem po katerem portalu kaj spremljate razvoj baby-ja, jaz med drugimi po tem, ker sem ravno v 10 tednu in je za ta teden svetski UZ posnetek vam prilagam link:
http://www.i-am-pregnant.com/Pregnancy/calendar/week/10

Lpb

Bobika— bila sem pri Lukmanu. JE full dolgo vse gledal, meril, računal,.. Na ključek nama je dal posnetek in nekaj slikic. CEna je pa 70 eur.

PO 20.tednu se moram zmenit še za 3 D UZ, da bo lahko šla še starejša sestrica zraven. 🙂

Bobika, tudi jaz imam že od prej težave s kapilarami v nosu, zdaj pa se je to še samo okrepilo. Drugače pa imam tudi nizki pritisk in sem rahlo slabokrvna, zaradi slednjega sem si kupila neke zeliščne tablete z železom, da bo najina beba dobila vse kar potrebuje, da bo zdrava. Drugače pa imam težave s suho kožo po celem telesu, kar je sicer za zimo običajno, ampak tako suho kožo, kot jo imam zdaj, je še nikoli nisem imela. Tak da se moram po dvakrat, trikrat na dan mazati…kreme kar grejo.

Ena izmed sprememb, ki sem jih zdaj začela opažati je, da imam nekoliko bolj napeta prsa, kar jih do zdaj nisem imela….zgleda, da so se mlečne žleze začele prebujat. 😉

Tale link, ki si ga pripela pa je ful dober…jaz sem sicer spremljala razvoj otročka že nekje drugje in tale tvoj link je tudi odličen….sem si prebrala že za 2 tedna naprej, he, he

Sem te ravno hotla vprašat, če si že dobila Angelsounds. Moram te opozorit, da kar nekaj časa iščeš utrip, ker so še naše bebe tako male, ampak moraš se premikati počasi, pa tudi kar precej pritisnit na trebuh. Midva sva najprej našla moj utrip, amapk sem takoj vedela, da to ni to, ker je bil prepočasen, pol pa sva še iskala, pa kar nisva našla in sem se že ustrašla, no potem pa je mož vzel vajeti v svoje roke in ga je našel….sem si ful oddahnila. V soboto sva zopet poslušala in napravico sem držala čisto na miru, pa sva slišala, kako se bebi premika….je bil čudovit občutek.

Midva pa sva ravno včeraj naročla tisti gugalnik, o katerem sem ti prejšnjič pisala, tako da sva se že začela zalagati z baby pripomočki… 🙂

Glede, odnosov pa me je bilo precej strah, ko sva prvič po tem, ko sem krvavela in je blo vse ok, tak da zdaj kar normalno brez strahu….pa tolažim se, da sem že prek 12 tednov…

No, lepo bodite srečke nosečke, pa kaj javite kaj je novega pri vas.

Lp, K

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Petrca2 Lukman ima dober UZ aparat, super. Jaz grem na NS v MB porodnišnico, če se mi bo zdelo, da bi še kaj rada vedela, videla, bom se naročila še drugam, sicer z UZ ne želim pretiravati, čeprav bi po svoje najraje imela on-line prenos, ampak baby rabi svojo intimo.

Kovanček jaz sem teden nazaj zamenjala Tifol za “Centramed Mami” tablete, tako, da sem s hrano, vit. in mineralnimi dodatki, ostalim nekako prešla najhujšo cono slabosti, bruhanja in izgube teže (še cca. 2 kg pa sem nazaj na svoji teži). Sedaj so tudi moje prsi, bradavice spet bolj občutljive,…, kot na začetku.
Koža: če ti pomaga, ti povem, da uporabljam izdelke Welede (DM) in Dr.Hauschka (lekarne), tu in tam še kakšen padalec iz lušta, da ne naštevam vsega. Ne mažem se še vsaki dan, da ne polenim kože, sicer pa uporabljam Weledino olje (Schwangerschafts Pflegeol) se fino razmaže diši,…, kakšen dan celo telo namažem s čistim mandljevim olje (imam eno varianto iz Indije, ko je moj bil službeno doli pa sem ga maltretirala z nakupi, sicer pa mislil, da je dobro tudi tisto iz lekarne, ki se ga da kupiti za nego dojenčkov), občasno pa se namažem tudi z domačim olivnim oljem. Sedaj se lahko pocam z oljem tudi po obrazu, ko sem doma, za v službo pa bom preklopila na kreme za obraz.
Hihi, za Angelsounds pa si me prečitala, da sem že malo debelo gledala,…., danes sem ga dobila, priklopila, se namazala in par sekund iskala,…, slišala pa samo pretakanje,…, sem prevetrila teme na to temo na spletu in ugotovila, da je še malo prezgodaj, sem šele v 10 tednu (9t 2d). Bom poskusila v 11., če ne pa v 12. tednu. Nič hudega. Hvala za dodatne napotke.
Čestitam za gugalnik. No smo nekako vsi začeli z nekimi nakupi :-). Jaz pa sem v shrambi začela ponovno pregledovati, kaj vse sem si spakirala od oblekic, pripomočkov, igrač od sestre. Vidim, da je dobro, da se sedaj, ko sem doma počasi in bolje seznanim z robo in si nekako zapisujem vse kar se spomnim, da manjka,…., sicer bom, ko bom prvič terenska po staležu naredila norijo v prvi otroški trgovini in kupila preveč od veselja (ravno take rabijo), :-))).

Bata kako je bilo na NS?

Lep pozdrav,
Bobika

Tudi sama sem po štirih letih končno med vami srečke nosečke!
PDP 18.09.2010

jaz žal še nisem; sem ravno danes dobila menzes

Srečka super, čestitke.

Mogoče1 joj, žal mi je. Srečo in vse lepo vama želim vnaprej.

Lpb

No, pa sem iz NS, pri dr. Pušenjaku.

GS: 12t0d
CRL: 63,0 mm
NT: 1,8 mm
BPD: 19,5 mm
utrip: 162

PDP po NS je sedaj 10.08.2010, čeprav mi v MK ni napisal popravljeni PDP.

adjusted risk: je 1:3775

dr. Pušenjak pravi, da je vse v redu, da ni potrebno dod. preiskav, tako da krvi za DHT nisem dala.

Evo, sedaj pa čakamo na koga, Natka.st ima se mi zdi, da ima NS nasl. četrtek.

Moj mož, ko je bil z mano, pravi, da ko je slišal srček, da se je ustrašil, da kako je neki ”bobnelo”, je rekel, pa ker ni navajen na te slike, pravi, da je sedaj v strahu. No, ga bo že minilo, samo da je rezultat dober.

Lp, Bata.

Hi,

komaj sem dočakala tvoje rezultate, kišto sem že izklopila in ponovno vklopila. Fuh, super rezultati. Kako široka pa je bila svetlina? Nosna kost vidna če smem popasti radovednost? Lepe rezultate imate super. Kako je izgledal Batkolino? Kaj je počel?

Ponovne iskrene čestitke, :-),

lpb

Pardon, sedaj vidim, NS 1,8 mm.
Super,

lpb

New Report

Close