Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje PDP Julij/Avgust/September 2010

PDP Julij/Avgust/September 2010

Kovanček vizuelno so mi skoraj vsi vozički všeč, ko pa je otrok noter pa še bolj. Vendar si z vozički nekako ne upam preveč eksperimentirati, ker so preveč dragi, da bi si izmišljevala in menjevala vsake pol leta,…., še vedno sem zasidrana pri Peg Peregu (moj se ne želi mešati, da ne bom jamrala kasneje 🙂). Zelo sem ogreta za Unota, včeraj sem pogledala filmčke od Skate-a, tudi Ario sem pogledala, drugi pa imajo rogovilaste ročaje, to mi ne paše. Ker gledam samo po slikah, sem se odločila, da ko bo stalež mimo, stopim po trgovinah in si v živo pogledam robo in se odločim. Všeč mi je, da ima PP globoka sedala, vsi ti fancy vozi pa plitva, no, spet ocenjujem po sliki.

Hih, sem preletela lansko temo nosečk, ki so rodile avgusta 2009, nekako v istem času nosečnosti so tudi one načele temo vozički,…, 🙂, no pa še vse ostalo.

Čuvaj se,

lpb

Se popolnoma strinjam s tabo glede mnenja o vseh teh vozičkih. Tudi jaz čakam priložnost, ko bom si lahko šla dejansko v trgovino pogledat kako tale Uno izgleda, da vidim če se enostavno zloži, kako se čuti, ko ga voziš…

Skate se tudi meni dopade, je tudi praktičen, vendar mi še vedno Uno odtehta predvsem zato, ker ne rabiš košare, ki ti povsod vzame veliko prostora (v avtu, doma…) in zato ker se ročaj obrača na obe strani….to sta mi res dve takšni zelo praktični prednosti, ki ju ta voziček ima.

Tudi moj je meni prepustil izbiro vozička, on nastopi le pri iskanju najcenejše ponudbe, tukaj pa je že prav v akciji. 😉

Midva bova, če se seveda odločiva za tega Unota, kupila zraven še lupinico Primo Viaggio Tri-Fix in sicer s sistemom Isofix, ki je najbolj varen in ne rabiš uporabljat pasu od sedežev. Sva gledala ocene testiranj avto sedežev na AMZS in tale lupinica je s sistemom Isofix dosegla visoke ocene in sicer 1,6, s tem da je od 0,6-1,5 zelo dobro, tako da je za 0,1 točke zgrešil najboljšo oceno v varnosti. Zanima me edino kako dolgo lahko voziš otroka v tej lupinici, piše da do 13 kg, ampak si ne vem predstavljati približno kako dolgo je to, verjetno je to nekje do enega leta.

Tukaj je link: http://www.motorevija.si/datoteke/tabela-sedezi-nov-08.gif

Sicer so tole lupinico testirali v 2008, ampak vseeno mislim, da te ocene še veljajo.

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Platno je kičasto? Ja Fendi, ne:)))

Se opravičujem, najnoveješga katalog res nisem gledala, ker smo mi svoje že “odvozičkali”, lani mi je to rekla prodajalka v BC. Nisem namerno zavajala 🙂

Ni blema “vozički”, saj vem da nisi namerno zavajala, jaz sem te želela samo popravit, v primeru če katera razmišlja o nakupu tega vozička. 🙂

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Kovanček hvala za preglednico, tudi jaz sem se brez cincanja odločila, da kupiva Primo Viaggio Tri-Fix z base Isofix-om, ker se ne bom pletla okrog lupinice s pasom, kot en pajek, ob vsakem premiku. Moj avto je dovolj prostoren, vendar ima tri vrata in ga še ne nameravam menjati. Sem med Unotom in Skate-om, čeprav ima Skate tri pomembne minuse (videla na posnetku): smer sedenja se menja z odklopom in obratom športnega dela, ima 5 kg več, kot Uno, ima plitko mrežo, ki je nadomestek košari, med tem, ko ima Uno svetstko mrežo v katero lahko marsikaj odložiš in udobno voziš. No 4 minus je ta, da je malce dražji od Unota 🙂. Mislim pa, da pri Skate-u ne rabiš košare za dojenčka, spredaj in zadaj ima paske s katerim reguliraš globino košare in jo hitro spremeniš v športni del. Poglej še ti po spletu, pa preveri, da se nisem uštela.
Fino, sem vesela, da vem kaj želim, tako, da bo odločitev hitro padla.

Kako se počutiš sicer?

Komaj čakam 5.2.pregled pri ginekologu (upam, da bo UZ), no 9.2. pa NS-huh, molim, da bo vse OK.

Lp,
Bobika

Se še jaz priključim debati. PDP 8.9.2010, to je po mojih izračunih. Pregled pri G šele 3.2. Bo pa to tretji otrok, ki nas je vse močno presenetil. Doma imam že 6 in 3,5 let stara mulčka in smo večino dojenčkastih stvari že oddali.
Lepo se imejte.

Evo še mene na seznamu za avgust.

Natka, PDP 28.08.2010

Fino, Tinca in Natka čestitke in super, da sta tukaj. Ravno danes sem si mislila, kako malo nas je (upam, da bo pri vseh vse ok, da nas ne bo še manj), no pa se stanje že izboljšuje. Od kod pa sta? Tinca ti nam boš inštruktor 🙂, si pa skoraj, kot moja mama, ko ima tri z 3,5 letno razliko (no ati je tudi zraven), dve punci in na zadnje fant. Torej pri vas navijamo za pupo, če sem prav razumela.

Lpb

Kaj kataloge za vozičke dobim v vsakem Bayb centru, samo za 1 firmo vozičkov, ali za vse skupaj?

Ko vas berem, ste pa res že daleč 🙂), jaz sploh ne vem kakega bi rada imela, vem samo to, da mora biti na 4 kolesa, in ne smeta biti 2 kolesi veliki, dve pa mali kolesi, ker se mi to enostavno ne dopade.

Moja sestra ima od avg. 09 voziček Peg Perego, in tudi lupinico, ki upam, da jo bom jaz dobila v rabo, sej je kot nova. Samo ona res malo rabi voziček, vsaj sedaj čez zimo, tako da njen je še kot nov.

Pa me zanima, da če hočem, da gre ta lupinica Peg Perego na voziček, pol moram kupiti tudi jaz to znamko. Sej ne vem kdaj se rabi, da daš lupinico na voziček, pa vseeno.

Košare, ne vem če sem se prav izrazila za na voziček pa niso kupili, je samo voziček bil in potem posebej, menda še to lupinico so kupili.

Kaj če se kupi lanske barve je kaj ceneje, sem nekje to brala ali slišala?

No, ko bo NS drugi teden mimo in potem še pregled 3.2 bom pa se malo dala v akcijo katerega čmo imeti.

Lep vikend. Upam, da ne bo preveč snega v torek, ko greva v Lj., no ma do popoldan bodo že očistili ceste.

Bata.

Predlog novega seznama (preglejte, pripomnite,..).

NAZIV OTROK/SPOL PDP KRAJ BIVANJA PORODNIŠNICA

[hr]

TEJA ?/? 14.07.2010 ? PORODNIŠNICA LJ
KOVANČEK ?/? 22.07.2010 POMURKA ?
BATA 1/? 14.08.2010 PRIMORKA ?
PIA PIA 2/? 19-20.08.10 ? ?
BOBIKA 1/? 23-26.08.10 ŠTAJERKA-MB PORODNIŠNICA MB
NATKA ST. ?/? 28.08.2010 ? ?
TUDI MAMI
TINCA 1 3/? 08.09.2010 ? ?
MOGOČE 1 ?/? 05.10.2010 ? ?

Lpb

——————————————————————————–

TEJA ?/? 14.07.2010 ? PORODNIŠNICA LJ
KOVANČEK ?/? 22.07.2010 POMURKA ?
BATA 1/? 14.08.2010 PRIMORKA, najbrž POSTOJNA
PIA PIA 2/? 19-20.08.10 ? ?
BOBIKA 1/? 23-26.08.10 ŠTAJERKA-MB PORODNIŠNICA MB
NATKA ST. ?/? 28.08.2010 ? ?
TUDI MAMI
TINCA 1 3/? 08.09.2010 ? ?
MOGOČE 1 ?/? 05.10.2010 ? ?

Za spol ne bova vprašala. Najbližje pa mi je Postojna, verjetno bova šla tja.

No, pa nas je še kar nekaj, pa še kakšna bo prišla.

Se pa bomo kdaj dobile, ko bomo že sz bušiji hodele okoli.

Živio,

za spol ne bova vprašala, sem prekmurka, ki živi v Domžalah 🙂, za porodnišnico Ljubljana sem se odločila zaradi strokovnosti, za katero upam, da je ne bom potrebovala… PDP pa je še vedno aktualen 14.07.2010.

Lep pozdrav,
Tea

POzdravljene.

ŠE jaz se javim.
PDP imam 23.7.
bo naš tretji otrok
rodila bom pa na Ptuju

Za spol še ne vemo in naju niti ne zanima. Sploh ne veva,če bi vprašala.
Voziček bo nov. Pri prvi sva imela ABC DESIGN,nič posebnega. TA druga je imela speedy-ja. ZDaj se pa ne moreva zmenit. PA saj je še čas.

Teja ?/? 14.07.2010 ? PORODNIŠNICA LJ
Kovanček 1/zaenkrat pupika, 22.07.2010, POMURKA, porodnišnica MS
Bata 1/? 14.08.2010 PRIMORKA, najbrž POSTOJNA
Pia Pia 2/? 19-20.08.10 ? ?
Bobika 1/? 23-26.08.10 ŠTAJERKA-MB PORODNIŠNICA MB
Natka.st ?/? 28.08.2010 ? ?
Tudi mami
Tinca 1 3/? 08.09.2010 ? ?
Mogoče 1 ?/? 05.10.2010 ? ?

Bata, jaz sem v MB Baby centru dobila tri različne kataloge, za Quinny, Peg Perego in neki Cam. Verjetno jih imajo v vseh Baby centrih po Sloveniji.

Glede lupinic pa ne vem kako je, mislim da sem na eni strani videla da gre recimo Römer lupinica na različne vozičke, za ostale znamke pa ne vem…..to je najboljše vprašat kar v trgovini.

Bobika, sem si ogledala predstavitev skate-a…..ima svoje prednosti pa tudi slabosti. Slabosti, te ki si jih naštela, meni zelo odtehtajo, pol recimo ko spremeniš ležeči del v sedež, nastanejo ob straneh precejšnje “gubice”, ki zavzamejo kar precej prostora. To da je 5 kg težji, tudi ni malo, zdaj odvisno kje boš voziček imela in ali ga boš mogla veliko prenašat. Največji minus pa ima za mene zaradi velikosti, ko je zložen….zavzame precej prostora, saj po širini zložen meri kar 57,5 cm in glede na to, da imava midva malega Yarisa, bi bil kar problem. Je pa res, da moram videti še Unota v živo, da vidim vse te njegove prednosti in slabosti, kako se obnesejo, imam pa idejo kako ga bom zlagala v ta najin majcen avtek. 🙂

Drugače pa se počutim odlično, vse ok, hvala Bogu. Sva pa včeraj dobila tale Angelsounds in bila v sedmih nebesih, ko sva slišala najinega malega sončeka, kako mu razbija srček. Najprej nisva našla utripa, pol pa kar naenkrat….ja, moreš kar malo iskat. Bobika, ti ga toplo priporočam, te res pomiri, ko si v dvomih. No, jaz sem našla kontakt od ene v SLO, ki prodaja tole napravico čisto novo, ampak je brez računa in sicer po ceni 45 eur, saj jo je dobila za darilo, pa niso uporabljali.

Bobika, jaz tudi komaj čakam na naslednji pregled, ki ga imam 9.2. Kaj tvoj bo hodil s tabo na vse preglede oz. UZje? Moj je bil do zdaj vsakič zraven, tudi v MB, na prvem UZ in bi rad tudi tokrat šel z mano, ampak ne vem kako na to gledajo ginekologi, če je partner vsakokrat zraven, poleg tega pa ne vem ali mi bo tokrat sploh delala UZ.

Tea1976, ?/?, 14.07.2010, PREKMURKA-LJ, PORODNIŠNICA LJ
Kovanček, 1/zaenkrat pupika, 22.07.2010, POMURKA, porodnišnica MS
Petrca2, 3/?, 23.07.2010, ŠTAJERKA-PTUJ, porodnišnica PTUJ
Bata, 1/?, 14.08.2010, PRIMORKA, najbrž POSTOJNA
Pia Pia, 2/?, 19-20.08.10, ?, ?
Bobika, 1/?, 23-26.08.10, ŠTAJERKA-MB, porodnišnica MB
Natka.st, ?/?, 28.08.2010, ?, ?
Tudi mami
Tinca1, 3/?, 08.09.2010, ?, ?
Mogoče1, ?/?, 05.10.2010, ?, ?

Tea pardon, da sem te malce preimenovala.

Petrca2 dobrodošla, morda pa se poznava, po narodnosti sem Ptujčanka (po starših 🙂), rojena in nekaj časa živela v LJ, tujina, po tem na Ptuju, več kot 10 let pa sem v MB.

Kovanček za vozičke sva na “standby” 🙂. Kupili še nismo nič, tako razmišljanje in sanjanje pa upam, da ni greh 🙂. Res komaj čakam na pregled, predvsem pa NS. Mavka, mi ni potrdila dogovora za njeno ponudbo za Angelsounds,…., tako, da bi si ga želela kar sedaj takoj. Od kod je ta oseba, ki ga ima za 45 EUR, mi lahko posreduješ kontakt ([email protected])?
Kar se pregledov tiče, moj je bil zraven na prvem UZ (da mi je na stol pomagal zaradi slabosti), pri mojem ginekologu še ni bil, vendar vem, da bi ga ginekolog bil zelo vesel (imam zelo dobrega in življenskega človeka za ginekologa), grdo bi gledale določene sestre, ki so žal malce,…. Mojega pa služba precej okupira, predvsem, ko so v igri službene poti, tako, imamo na enih vratih na listu na veliko napisano, kdaj je NS, da bo ja šel vsaj takrat zraven (sicer se ne bo niti zavedal, kako se otrok razvija,..), za naprej pa bomo videli.

Sedaj pa malo za lušte, nekaj zelo lepega na ogled, pa čeprav bo zadeva najbrž draga, uporabna kratek čas, zavzame prostor,…., zato ne glejmo na to 🙂.
http://www.bolha.com/oglas383698767/posteljica-za-novorojencka-angelska-izdelana-iz-eko-prijaznih-materialov

Lep vikend vsem skupaj

Kovanček si mi naredila silo za Angelsounds 🙂))), sem našla oglas na Bolhi za novega s ceno 45 EUR (morda si tole mislila). Hvala ti, tako ne rabim kontaktov, ker sem za tega že zmenjena. Medve tudi nisva daleč, tako, da se lahko ob lepšem vremenu tudi kaj v živo kdaj dobiva,…, če prideš v MB mi napovej, pa nama morda rata.

Mavka po tej poti preklicujem povpraševanje za Angelsound, hvala.

Lpb

Bobika, ja saj midva tudi še nisva odločena glede vozička….zdaj še oglejujeva in se informirava, akcija pa kasneje.

Ja, saj moj mož je tudi precej terenski in ko je kaj bolj pomembnega, si teren uredi tako, da je takrat na razpolago, če se seveda da.

Kar se pa tiče Angelsounds, ti res ne bo žal, vidim da si pohitela…si tako kot midva, ko najdeva kaj zanimivega greva kar takoj v akcijo. Drugače pa sva si ravnokar nagledala Fischer Price gugalnik za dojenčke do pribl. 6 mesecev. Ga ima kolegica in je res super, je na baterije in guga naprej in nazaj ali na stran, ima 8 različnih melodij ter dojenčkom prijazno lučko. V Avstriji stane 93,50 eur, naročila pa ga bova k kolegici, ki živi v avstrijski Radgoni, tako je poštnina le 5 eur.

Tukaj je pa link za tale gugalnik… http://picture.yatego.com/images/44c61d49e85127.1/983-1.jpg

Tale tvoja posteljica je tudi prečudovita, res nekaj posebenga…..dobiš kar lušte.

Aja, Bobika sem pozabla zgoraj napisat….ja tudi jaz sem že razmišljala o tem, da bi se kdaj dobile…..ko bom šla kaj v MB, ti sporočim. 🙂

Velja.

Se že pasem po gugalnikih, joj, kako lepe stvari prodajajo danes za otroke.

Lpb

New Report

Close