Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje PDP Julij/Avgust/September 2010

PDP Julij/Avgust/September 2010

mavka iz kod pa si? najbolje da kr kakšne slike postaviš-kak link al kaj podobnega, kaj vse prodajaš, zraven ceno in opis…

LP

Dogovorjeno. Sem iz Ljubljane, ampak če si bom omislila kakšen izlet na kakšen konec Slovenije, bom dostavila tudi kam izven Ljubljane. Izlet seveda pride v poštev, ko bo dojenčica že dovolj velika, da bo lahko šla na pot. Slikice za Angelsound po moje ne rabim objavljat, ker kolikor vem, obstaja samo en model (tak roza in bel), za ostalo pa seveda, samo da se naučim, kako se sem gor pripenjajo slikice. Ravno sem mu zamenjala baterijo, tako da bo še dolgo služil. Se vam oglasim po rojstvu in objavim svoj telefon za interesentke, Angelsound lahko pošljem tudi po pošti.

19. ali 20.8.2010. vsaj po datumu ZM kaže tako, prvi pregled šele naslednji teden. drugi otrok, voziček in ostalo kramo torej že imamo 🙂

Saka sva na vezi, sredo moram do splošne zdravnice zaradi staleža, ker pa sem konstantno slabotna in ker se mi stanje izboljšuje bom najverjetneje v četrtek šla do ginek., da me napoti za en dan v bolnišnico na infuzijo, kar mi je že napovedal, če ne bom bolje, takrat pa dobim tudi Utrogestan.

Mavka velja.

Pia Pia dobrodošla.

Lpb

Mavka, sva z možem že naročila tale Angelsounds in sicer prek Ebaya in se mi zdi ugodno, glede na to, da je napravica nova in en mesec imaš možnosti, da jo vrneš, če je kaj narobe. Skupaj s poštnino je 40 eur. Mojemu možu se že kar mudi s tole napravico, že komaj čaka, da bo lahko poslušal srčka. 🙂

Bobika, hvala za nasvete pri nakupu vozička. Midva sva se odločila, da bova lupinico in voziček kupila nov, da ga ju bova lahko imela še za drugega otroka, ko bo tako daleč. Sem v Baby centru dobila kataloge vozičkov 2010 in še najbolj praktičen se mi zdi Peg Perego Uno, zraven pa vzameva še lupinico. Pri tem vozičku se mi zdi najboljše to, da se športni del, da pretvoriti v košaro, saj ima prevleko na zadrgo, ki pa se hkrati lahko uporabi pri športnem sedežu za pokrit nogice. Dobro je pa tudi to, da je ročaj premakljiv, kar pomeni, da lahko voziček voziš tako, da otrok gleda tebe ali pa v svet. Večina drugih vozičkov tega nima, ampak je lemožnost obračanja športnega sedeža.

Bobika in Saka, midva pa še se z imeni ne ukvarjava preveč, se pa nama zelo dopade ime Nikita. Za fantka se meni dopade ime Luka, ampak se mi zdi, da je že vsak drug Luka….bo treba malo premislit. Kako se vama pa dopade ime Zarja?

Lp,
Kovanček

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Kovanček tudi midva se v mislih najbolj vrtiva okrog Peg Perega, vsi poznani, ki so se odločili za to znamko, so voziček najdlje vozili, ostali pa so vozičke menjevali, kao rabimo manjši, lažji voz, nima velike nakupovalne vreče, nastavljivega ročaja, trikolesnik se mi je prevrnil,….

Oh, ime Zarja mi je tudi všeč, blizu Zari 🙂, oboje se lepo in zvočno poda k našemu priimku.

Mavka pa se lahko midve zmeniva za Angelsound čez mesec, glede na to, da je Kovanček že naročila napravo. Ti mi na tej temi sporoči, kdaj ga ne boš rabila več (jaz ga ne bom rabila prej, kot čez dober mesec), pa se zmeniva kako s primopredajo.

Nočka vsem

Punce, Angelsound je res fina zadevca. In zelo hitro zaznava srček. Jaz sem ga poslušala že pri 9 tednih.

Glede vozička pa razmislite, če boste hodile po neasfaltiranih terenih, je fajn, če vzamete takšnega z večjimi kolesi. Saj potem boste tako hitro kupile marelo-manjši voziček in peg perego aria je npr. res uporaben. Samo za po travniku ne. Morajo biti večja kolesa.

Bobika, tudi midva od drugih slišiva, da so zadovoljni, pa še cene se mi zdijo normalne. No, moja kolegica ima starejši model Peg Perego Uno, za katerega se tudi midva odločava in je zelo zadovoljna. Spodaj je link do tega vozička. Edina “slabost” je, da nimajo za ta model velikega barvnega spektra, no ampak se bo tudi našla prava barva za naju…oranžna ali kivi. Tale voziček ima tudi veliko nakupovalno vrečo, pa zadnja kolesa so velika prednja pa majhna in je primeren za vse terene. Meni se recimo neki Quinnyji, pa Stokkeji, ki so cenovno tudi precej višje, sploh ne dopadejo, sicer pa ni moj namen, da se bom kazala okoli z vozičkom, ampak mi je pomembno predvsem, da je voziček funkcionalen.

http://www.mami.si/si/uno-kiwi-i7716.shtml

Nejka, mene zanima ali se z Angelsoundsom zelo dobro sliši srčka, ali je zvok bolj slabši?
Jaz sem ga ravnokar naročila na Ebayu in z možem komaj čakava, da ga dobiva…. 🙂

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Odvisno od dneva-lege, Kovanček. Kakšen dan se je zelo dobro slišalo, drugič sem iskala kar nekaj časa in zaznala šibkejši zvok.

Kovanček ta Uno mi je zelo všeč, lepo se zloži, prostoren, dobra kolesa, premičen ročaj nastavljiv po višini, zavore, ne rabiš dokupiti košare-tega prej nisem vedela,……, meni je všeč corallo ali moca, dobil je velik plus.

Nejka Aria pa je zakon po svoji teži, res pa je, da ima mala kolesa. Hvala za napisane info. Tekočino za AS se da najverjetneje dokupiti v otr. trgovinah, kajne?

lpb

Arijo sem jaz začela uporabljat, ko je bila mali 8 mesecev star in sem druga dva vozička prodala. Je pa res, da na neravne terene nisem hodila.
Ne vem kakšno tekočino? Jaz uporabljam kar kremo za telo. Lotion od Afrodite in ga na malo debelejše napackam.

Pardon, mislila sem na tekočino za boljšo prevodnost -Angelsound. Ario ste uporabili tudi za kakšno potovanje z letalom?

Lpb

Nejka, tudi mene zanima, kje si kupila tale gel za Angelsounds?

Nisem kupila gela. Nobene posebne tekočine ne uporabljam za prevodnost. Samo lotion od Afrodite.
Ario sem povsod s seboj vozila. Od morja, do trgovine. Skratka je res fajn voziček ampak kot marela. Na letalo nisem nikoli šla s otrokom.

Pozdravljene,

jaz imam rok 14. julija 2010, porod načrtujem v Ljubljani 🙂. Uživajte v nosečnosti…

Lp,
Tea

Ko ste že ravno pri vozičkih, bi vam povedala mojo izkušnjo, mogoče kateri pomaga pri odločitvi:
Za prvega otroka smo imeli Haucka z velikimi kolesi. Takrat so ravno prišla v modo in kot vsaka mlada mamica, sem tudi jaz bolj sledila “good looking”, kot pa razmišljala o teži, zlaganju, uporabnosti… Pri otorkivh 8 mes sem imela “pohn kufr” težke kare, ki je že brez otroka tehtala 15 kg, bila sicer lepo vodljiva , tudi mehka za vožnjo – samo težka ko zmaj. Zlaganje v avto in ven mi je bila muka in 5 x sem premislila, če do cilja res ne morem peš, preden sem z vozom in otrokom vsedla v avto. Dobra stran pa je bila, da se je dalo lepo vozit tudi po gršem terenu, čez korenine, pa tudi ležišče je bilo res fiksno, stabilno, pa tudi zelo prostorno. Potem smo kupili neko marelo, nek baby welt ali nekaj takega, ki pa tudi ni bila prav lahka, zato pa zelo trpežna.

Za 2. otroka sem že vedela, kaj hočem. Meni je ustrezal peg perego centro completo, z ne čisto malimi, pa ne ogromnimi kolesi, z obračanjem košare od sebe in k sebi (da dojenčka vidiš) in pa celim ročajem, ne samo onimi rogli, ki jih organsko ne prenašam. Po teži je bil še soliden, saj 10 kg ni taka groza, imel je nosilno torbo, v katero so dojenčka lepo zapakiral in je bil na toplem pozimi, poleti pa zavarovan pred vetrom in hudim soncem. Voz sem puščala v kolesarnici (blok), košaro pa odnesla v stanovanje, da j ebila vedno čista in topla Zlagal se je lepo, šel v vsak prtljažnik, zložil ali sestavil se je z eno potezo, brez napora, brez težav pa je šel z blokiranimi kolesi po vseh neravnih terenih, tudi po snegu, makadamu. Če si kolesa sprostil, se je obnašal kot marela. Mislim pa, da je šel ta model, tako kot uno, iz proizvodnje. Škoda! Meni se je zdel od vseh videnih modelov, daleč najbolj univerzalen, nam je služil od rojstva do 2 let, ko smo ga prodali, Zelo so ga pohvalili tudi na NFTH, saj je imel čvrrsto in trdno sedišče, česar pri marelah ni. Otrok sedi v koritu, ker podpore pod ritko ni (le tkanina). Ker smo sicer odma v bloku in smo voziček veliko zlagali v avto in ven, mi je bilo pomembno, da se zlaga enostavno in tudi, da zavzame malo prostora, saj je na dopust treba poleg vozička vzeti še kaj.

Vsem čimboljšo odločitev 🙂 pa seveda zdravo deco!

Tea 1976 dobrodošla in zdravo ter prijetno nosečnost tudi tebi.

Vozički, lepo si me nasmejala:-), zraven tega pa si mi samo potrdila določene odločitve na temo Peg Perega, kaj bo (kateri model) čez 4 mesece na voljo, ko se bomo upam, da lahko odpravili kupovat voziček bomo videli (šla bova tudi v Italijo, že da se napasem v tej njihovi ponudbi). Hvala, da si se potrudila praktično napisati kako in kaj.

Lpb

Imam 3 otroke in 6 vozičkov. Še nisem našla ta prauga 🙂

Avgusta pričakujemo naše zadnje dete, zato se koncentriram, da bi tokrat le prišla do popolnega vozička. Soprog se že drži za glavo, a tu vedno obvelja moja 🙂. mislim, da bom kupila Stokke-razen, če do avgusta ne pride na trg kaj revolucionarnega.

Tudi mami ti pa si faca,…., 🙂, napišeš katere vse ste sprobali, če uspeš, zraven pa prosim napiši na kratko slabost vozička, to bi mi/nam pomagalo? Stokke je lep in fancy, pa tudi otrok je na lepi višini vožen, vendar imam občutek, da zdrži pri povprečno velikem otroku do 1 leta. To sem ugotovila po oglasih na Bolhi, ko so prodajalci napisali kako dolgo so ga uporabljali, no, dodatno pa so te cene na Bolhi skoraj tako visoke, kot stanejo novi vozi v Italiji (preverejno čez palec).

Tega si že videla http://www.lovecnacene.si/vozicki-aprica-for-fendi/m/943907/, baje ima samo dobre 4 kg,…., drag, no platno je malo kičasto in preveč odraslo,..

Lpb

“Vozički” se ne morem strinjat s tabo glede tega, da je Peg Perego Uno šel iz proizvodnje, saj imam Peg Peregotov katalog 2010 in je ta model notri, tudi če pogledaš na njihovo domačo stran, še ga imajo.

Bobika, meni se pa tale Stokke sploh ne dopade, že na pogled mi je čisto mimo, pa še cena se mi zdi precej pretirana in kot praviš je bolj za otroke do 1 leta, pol pa moreš spet novega kupit.

New Report

Close