Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje PDP Julij/Avgust/September 2010

PDP Julij/Avgust/September 2010

Sicer je že nekaj časa odkar sem bila noseča, vendar bolečina pod levim rebernim lokom sploh ni ok. Mislim,da je zaradi tega treba takoj k zdravniku. Ne vem točno kaj to pomeni, pobrskaj pri Pušenjaku.

Sicer je že nekaj časa odkar sem bila noseča, vendar bolečina pod levim rebernim lokom sploh ni ok. Mislim,da je zaradi tega treba takoj k zdravniku. Ne vem točno kaj to pomeni, pobrskaj pri Pušenjaku.[/quote]

Pardon, pod desnim rebrnim lokom. Gre lahko za težave z žolčnikom, pa vse do preeklampsije in sindroma HELLP. Če te res boli, pojdi do G. Bolje da ti rečejo, da ni nič, kot pa da bi bilo prepozno.

Teodora dobrodošla pa iskrene čestitke, predvsem pa veselo nosečnost vse do poroda.

Kako ste kaj danes? Malo pogrešam sonce, sicer pa kar gre.

Včeraj sem v Zari MB kupila zadnje nosečniške hlače, ki so jih imeli, lepi jeans, zgoraj mehak bombaž za samo 10 EUR, tiste, ki ste v CE, LJ,… preverite če je še tam kaj na voljo (Petrca mi je priporočila Zaro, pa sem komaj včeraj uspela tja).

Lpb

Bobika: O,fino,da si dobila tak poceni hlače. KAj so imeli razprodajo?

Sicer sem pa še skozi notri zaprta, si ne upam nikamor, razen po otroke v vrtec. Bom pa probala tisti dan,ko imam pregled, skočit še v MB. ČE bom našla pot iz Ptuja po stari cesti. 🙂 (ker nimam vinjete) JE treba kakšne jaknice nabavit za punci, pa hlače,….

JAz pa ne morem več spati ponoči. ME že trebuh full moti. Sem si kupila blazino za dojenje,da si jo podložim, pa mi nič kaj ne pomaga.

Zdaj grem pa še malo počivat, potem pa v vrtec.

uživajte

Petrca2 jaz nisem imela časa iskati pa sem vprašala če je kaj za nosečnice, pa me je peljala v en kot, zraven vrat na otroški del, kjer imajo vse znižano in mi poiskala te hlače, ki so bile še edine, malo so mi še ohlapne, pa sem vseeno vzela, ker je to samo vprašanje meseca 🙂.
Ptuj-MB imaš dve stari cesti, sedaj, ko je 3. avtocesta, torej če se pelješ od Lukmana proti Ptujskemu mostu (gledano iz Drave je to sredinski most) je ena opcija, da se pelješ preko mostu, iz mostu zaviješ desno na Mariborsko cesto, po kateri se kar nekaj časa voziš po ravnini, nakar se pojavi en zavoj desno za MB, takoj za eno veliko hišo z lokalom, od tam pa se voziš direktno za MB, edino en krožni je lukavi (v Zlatoličju če se ne motim), tam pazi, da ne zaviješ na avtocesto (v krožnega prideš iz spodnje strani, nato uporabi drugi izvoz, ki gre na sever,…, ostalo boš vedela, ker boš kmalu za tem v Miklavžu in MB.

Lpb

Joj, petrca sem mislila nate, pa sem se s tvojim vzdevkom popdisala zgoraj, pardon,

lpb

haha,nič hudega.

Hvala za podroben opis. Bom menda jutri kar v CE skočila, pa upala,da me ne bo doma kdo iskal.

Dober dan, lepi dan, malo pomerkajte spodnjo stran (AT trgovina sicer):

http://www.babyone.de/shop/stubenwagen_und_wiegen

Bobika, to si pa res naredila super nakup…..tudi jaz imam včasih srečo (ampak res redko), da naletim na kakšno takšno priložnost in kar ne morem verjeti kako poceni sem zadevo dobila. 🙂 Kako pa je pri vas kaj z brcikami?

Teodora, dobrodošla na tem forumu…tukaj nas je več takšnih, ki smo presedlale iz foruma Neplodnost, tako da si na pravem mestu. Želim ti lepo nosečnost.

Midve z našo bebiko se počutima dobro…pridno brcamo in rastemo. Drugače pa si čas krajšam z raziskovanjem raznih pripomočkov in opreme za dojenčke po netu in seznam potrebnih stvari se kar daljša, evri pa so tudi že prišli na preko 1000 eur.

Včeraj sem se po dolgem času naužila sončnih žarkov. Šla sem na kratek sprehod, malo posedela na klopci, saj je bilo toplo, kot pravo poletje.

Uživajte!

Lp, K.

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

teodora pozdravljena!

Sem te brala spodaj, ko si šla na NS v Dravlje, glavno, da je vse v redu, a ne.

nosečke, kako je kaj z vami, jaz nisem kupila nobene stvari za našega novega člana, no, ima pa ene 15 parov copatk, in dekce, torej vse kar sem sama spletla, pa 2 kompletka, ki sem jih kupila že ene par let nazaj od Sparky v Sparu, samo so plišasta.

Bom začela kaj bolj intenzivno po morfologiji, pa tudi sedaj aprila in maja, jaz bom že od začetka junija doma (dopust), in še cel julij, in do 14.8., bo še dolga 🙂)

V Pikapolonici imajo, če katero zanima PP Switch za 289 eur, je znišan iz 355 eur, samo v barvi papayi (oranžna barva). Meni se zdi, da je še prezgodaj, da bi kupila voziček, ne vem, no.

http://nakup.pikapolonica.com/trgovina/aktualno/aktualni-letak

velja do 6.4.2010

poglejte še ostale stvari. Jaz bi kupila še slinček podložen 7 parov za 3,90 eur. Sestra je sicer podobne kupila v DM-ju, vendar so na ježka, pol pa ko je otrok večji, pa ga tisti ježek zadaj ”žuli”, tako da sem ji vse slinčke predelala, dala ježke dol, in gor zašila trakec. Tu pa so že z trakcom.

Jaz bom skoraj 100%, kupila komplet za posteljico pri Recinkotu, sem gledala, pa je najceneje, najbrž unega brez baldahina (7 – delni), ker bom to že imela na zibelki.

Evo, še Recinko:
http://www.recinko.si/tekstil-c-791_803.php

Lep dan nosečke.

Bata

Pozdravljene,

no, včeraj sem se le šla pokazat k zdravniku zarad hudih bolečin v rebrih. Seveda, nastala je prava panika… Z otrokom je vse vredu, sem v 24. tednu in je otroček že težek 600 gramov, jaz imam pa pljučnico. Od tod tudi bolečina v rebrih. Dobila sem Sumamed in danes je že mnogo bolje. Skratka, hvala za nasvet, da naj obiščem zdravnika… Vidim, da ste zelo pridne pri nakupih, jaz nisem kupila še nobene stvari… Danes sem si šla ogledat vozičke, najbolj všeč mi je Peg Perego GT3, sam je cena res v višavah, športni del 460 evrov, košara 150, lupinica pa 180 evrov. Za nakup košare se še nisem odločila, ker bo otrok rojen julija in res nimam pojma a jo potrebujem ali ne, sto ljudi sto različnih mnenj. Ufff, sem se razpisala. Mejte se lepo.

Lep sončen dan vam želim..

Tea

Tea, sem se kar ustrašla, ko sem brala tvoj post, ampak dobro da je že boljše. Je res fajn, da včasih malo poklepetamo prek forumov in si svetujemo.

Jaz mam tudi julija rok in midva bova kupila Peg Perego Uno, ker je praktičen in funkcionalen, saj ne rabiš posebej kupiti košare, ki je sicer me, ki rodimo poleti ne rabimo. V glavnem športni del se da spremeniti v košaro (ne rabiš posebej kupovati košare, ki hkrati zavzame veliko prostora v avtu in stanovanju), imaš tudi pokrivalo za noge za pozimi, ročaj je prestavljiv, kar je še posebej priročno, ko je sonce, saj lahko brez problema obrneš voziček in se tako športni del ne obrača. Tudi košara pod sedežem je velika. Jaz se bom najbrž odločila za barvo Sophia, saj je iz posebnega materiala Comfort dry mikrofibre iz mehkega blaga, ki diha in ostaja suho. Kupila pa ga bova verjetno nekoliko kasneje, tik pred rojstvom.

Tea, drži se in se pozdravi.

Lp, K.

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Bata, jaz bom pri Recinkotu definitivno vzela posteljico za 82 eur, ki je od Lip Poljčane in pri njih stane 120 eur!!!! Sem si tudi ogledovala tale 7-delni komplet, ampak me moti ker ne vem kakšna je odejica, saj bi rada vzela za našo bebiko nekaj boljšega. Pri vzmetnici ne bova šparala in bova najbrž kupila preko Ebaya eno od Träumeland, najbrž Polarstern, saj so me prepričali z opisi in vsemi dejstvi. Sem mnenja, da kar se tiče ležišča, je to zadnja stvar, kjer bi šparali, saj v postelji preživimo ogromno časa. Tole vzmetnico sem našla tudi na spletni strani soncek.si, pa tudi na Ebayu jih veliko prodajajo.

Zaenkrat še teh stvari ne nabavljava, si jih samo še oglejujeva in delava seznam. Tam nekje maja – junija pa akcija. 🙂

Danes pa sem imela športni dan, šla sem na kosilo, kolegica me je obvestila, da ima Alpina samo danes 50% na vse čevlje, seveda kupila ene ful lepe salonarje, za tem šla v H&M, tam kupila ene pajkice in eno zelo lepo tuniko, v polzeli nekaj zelo lepih nogavičnih dokolenk, tako, da sem se malo opremila za drugi teden, ko začnem z jobom. Nato sem zavila v Baby center, kjer sem bila prvič od nosečnosti naprej za malce dlje časa, pogledala nekaj oblekcam pod etiketo, pa moram zaključiti, da so cotike zelo drage (sedaj sem še bolj vesela, da sem dobila ogromno lepih oblačil), poslušala sem eno seanso kupec:prodajalka o PP lupinici, avtosedežu, pogledala posteljice, lepe komplete posteljnin, plenice,….., tudi tokrat nisem kupila nič (malo sem imela slabo vest pred babyko, ampka, ko bo nastopil čas bo dobila vse potrebno), saj že to kar sva dobila nalagam v shrambi in v kabinetu.

Joj koliko mamic je danes na potepu z dojenčki, lepo jih je bilo opazovati.

Bata če je ta voziček pravi in če imate prostor kupite, sicer ne, če bi ga pa dobila v dar, pa bi ga tudi že imela doma,… 🙂.

Tea1976 madoniš je zahrbtna ta pljučnica, da te sedaj ujame, čuvaj se.

Lpb

Nosečke nov teden je pred nami, najprej malo dežja, pol pa sonček.

Bomo kmalu lahko kazale naše trebuščke, a ne?

Kdaj pa greste kaj v mat. šolo v vašem kraju? Pri nas so rekli, da ob po 1. maju, tako da čakam vabilo, da pride domov.

Včeraj zvečer me je na desni strani na boku, neki zbadalo, morda od smeha 🙂), tak občutek, kot da sem preveč tekla, ali se fiz. okvarjala, ker me je že tako bolelo, ko sem kaj delala. Morda pa od preveč ležanja, ker je tako vreme 🙂) Danes zjutraj je že bolje, če se bo še to pojavilo, bom morda šla do zdr.

Komaj čakam na 7.4., ko imam morfologijo, uf, še 14 dni, pa bo.

Uživajte pa javite se kaj.

Bata.

Za vse nosečke:

danes je v letaku Spar komplet posteljnine od Svilanita za posteljico 39,90 eur.

Kot sem gledala ostale komplete na Recinkotu, … je to še najceneje.

http://www.spar.si/spar/aktualnozakupce/napovednikakcij.htm

glejte letak od 24.03.2010 dalje, stran 27

Lp, Bata.

Zdravo,

sem videla reklamo in sem se spomnila nate Bata (vidim, da si ujela reklamo), da se ti ne splača kupovati material in šivati, ker je ta komplet res lep in ugoden, edino za odejo in vzglavnik ne vem kakšne kvalitete sta, sicer pa je to super ponudba.

Danes sem naju prijavila v šolo za bodoče starše, z željo, da greva na majčevske termine, čakam potrditev prijave, šola je v UKC MB, pokažejo tdui porodne sobe menda,…

Lpb

Je tudi tašča danes videla reklamo in da bo ona kupila posteljnino, to iz letaka, tako da, upam, da bo res ta posteljnina in obrobe najboljša varianta.

Kako pa je kaj s posteljicami, ker na začetku bova imela zibelko, ki jo imajo doma še moji starši, sem bila še jaz v njej. No, to ni problem.

Pri starših od moža imajo posteljico, je bil še mož v njej, je na podstrešju. Danes sva jo šla pogledati, da kakšna je in za dim. če bi pasal ta komplet iz Spara.

Kaj je ”nujno” in predvsem kako je praktično, da ima posteljica sedaj nastavke v 3 različne položaje, da je fiksno dno, kot zastopim in se potem stranice-ograjica lahko pomika gor ali dol.

Ker ta posteljica, ima dno cca. 20 cm od tal, pol pa je ograja, tako da vsakič, ko daš otroka noter, se sklanjaš. Se pa ne da regulirati.

Kaj mislite, da kako je to v praksi, v primerjavi s temi posteljicami, kjer se ograja pomika in tudi regulira višina, recimo taka kot je tudi v letaku danes, zdraven te posteljnine?

Mož pravi, da nočem nič vzeti, kar mi ponudi njegova mama, no, to ni res, ker danes je našla še rjuhe za posteljico, da ko bo čas, nam jih bo dala. Hvala bogu, da ti kdo kaj da, samo za posteljico, pa imava še možnost, da si jo izposodim od ene kolegice, ki jo je letos odrabila, gre pa ta posteljica tako, da se lahko pomika ograja, regulira.

Katero bi ve vzele?

Lp, Bata.

Bata, definitivno tisto, pri kateri se da prilagajati dno. Na začetku je fino, da je čim višje, ko ga odlagaš, kasneje, ko v posteljici že vstaja, pa je najbolje čim nižje.

Punce pozdravljene,
spremljam vaš že iz foruma neplodnost in ker ste nekaj mesecev pred mano, bi vas prosila, če mi lahko poveste, kako se za nas, ki smo imele ICSI-IMSI šteje nosečnost. Je mejnik punkcija, transfer ali kaj tretjega? Jaz sem ravnokar iz UZ, srček bije, veliki smo 1 cm, skratka čisto na začetku, bi pa sploh rada vedela v katerem tednu nosečnosti sem. P sem imela 15.2., ET pa 20.2.
Hvala za vaše odgovore in ostanite tako fajn kot ste. Lepo vas je brati.

New Report

Close