Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje PDP Julij/Avgust/September 2010

PDP Julij/Avgust/September 2010

Bata hvala za pomoč, rada bi vse sama nabavila, brez, da taščo sprašujem, ker sicer mi bo kar sama material kupila,…. Jaz sem v 17.tednu in nosim hlače od prej, par dni nazaj sem dobila ene jeans hlače od kolegice iz H&M ozki kroj, elastične, ki sem jih probala in so tudi fine za nositi, kroj je enak, kot pri ostalih hlačah, ki jih nosim, pri trebuhu pa je fini elastični bombaž.

Tudi jaz sem vesela, zvončkov, teloha, določenih trobentic, ki so zunaj in vsega ostalega, ki brsti, sami pozitivni znanilci, da bodo še zadnji kupčki snega skopneli, juhuuuuuu.

Kovanček hello, ti pa že čez polovico šibaš, super. Kaj je novega?

Kako ste kaj ostale nosečke, lepotice,…?

Lep dan

Punce pozdravljene.Sama sem si kupila že ene nos.kavbojke v c&a, št.36 tak bolj ozki model kjub temu, da sem šele v 13-tednu.Do sedaj sem pridelala 1 kg, vendar se mi že malo pozna, mogoče ker je to že tretja nosečnost.Upam da se tokrat ne zredim toliko kot pri prejšnjih dveh, ko sem pridelala 23kg. Drugače pa sem vesela, ker bo ta teden sonček in se bom malo sprehajala, saj sem po mesecu in pol bd že čisto brez kondicije.
lepo se imejte še naprej, sama sedaj odhajam v trgovino po hlače za tavelikega, ker mu je postalo vse prekratko

Evo punce še mene, da semalo javim. 🙂

Bolniško so mi spet podaljšali za 3.tedne. Ampak zdaj nisem več vseskozi doma,si tudi kak sprehod privoščim, ker sem čisto brez energije. PAč upam, da me v tistem času ne bo kdo iskal.

NAša pupika že pridno brca, v petek bom dopolnila 22.tednov. 🙂

Jaz že od enega 15.tedna nosim nosečniške hlače, so bolj komot. PA trebušček je iz tedna v teden večji. Starejša hčerkica že izbira ime. Zdaj je nekako sprejela,da ne bo dobila bratca, ampak še eno sestrico. 🙂

Pred parimi tedni sem bila še sigurna,da bomo šli na 3D UZ, že zaradi starejše hčerke. Potem pa je rekla,da ona ne bi šla gledat dojenčka na televizijo, da bo raje počakala,da se rodi. 🙂 Pa da naj jo takrat takoj pokličem, da bo prišla sestrico pogledat. Tako, da sva rekla, da za tisti denar raje nekaj drugega kupiva.

držte se

Punce jaz sem danes noseča polnih 18 tednov.
Sem na bolniški, tako da sem doma, tako da nosim kar trenerke. Ko pa sem šla kam ven (sedaj že več kot teden ne) sem si oblekla še moje kavbojke od prej (edine, ki so mi prav), ampak mislim, da bo počasi treba v nakup kakšnih nosečniških kavbojk. Saj se trebušček že pozna, pa tudi bolj komot so. Me pa nekaj zanima, kako so te kavbojke narejene, vem da imajo tisto elastiko zgoraj, da se potem prilagajajo, me pa vseeno zanima, če si jih sedaj kupim take, da mi bodo sedaj prav, ali bodo za celo nosečnost, ali mogoče le za kakšna 2 meseca in bo potem treba nove kupiti? Ker si ne predstavljam koliko se to razširi in koliko časa so uporabne. Tiste, ki imate že izkušnje od prej, bi vas prosila, če mi poveste kako je s tem.

Lep dan, pri nas je sonček

Ena mi je tu gor napisala, da je na http://www.otrocarije.net čisto spodaj tabela z meseci nosečnosti, ampak jaz sem našla samo s tedni

Glej zadnjo tabelo: Časovni trak tednov, mesecev in trimestrov.
V srednji vrstici so meseci.

http://otrocarije.net/meniji/nosecnost/Nosecnost%20po%20mesecih%20in%20tednih.html

natka.st jaz sem isto mislila kot ti, da če zdaj kupim hlače, da pol če mi bodo še prav zadnje mesece.

pa sem se odločila, da sedaj kupim ene hlače, dvoje pa mi bo sestra predelala, tako kot je sebi.

pol pa bo itak treba kaj s kratkimi hlačnicami kupiti ali pa 3/4, ker nam bo vroče čez poletje v dolgih, zato dolgih hlač sama ne bom več kupovala.

kot sem si izračunala na CSD Šiška, grem na por. dopust 17.7., pa še prej moram izkorisiti ene 25 dni dopusta letošnjega (odločbe še nismo dobili), imam pa še 9 dni starega dopusta.

Doma pa bom lahko junija in julija tudi v kaki kratki trenirki.

Sem pa lani jeseni v Mani kupila ene dolge hlače, ki imajo gor lastiko še kar široko, pol pa se ta lastika lahko da še čez trebuh ali pa se zvije navzven, ne vem kako bi to drugače opisala. Samo še za en rob jih skrajšam, pa bodo tudi sedaj za spomladi.

Danes sem prvič obleka, moje nos. hlače, ker so bolj tanke, sem spodaj dala še ”žabe”. Vse ok, ker je bilo zjutraj -5, pol ko pa sem se usedla v službi za mizo, pa me je uni rob ob žab prav žulil, zato sem se jih slekla. Tega ne bom prakticirala.

Lep sončen dan.

Bata.

Ja, Bobika midve z mojo bebo sva že krepko čez polovico. Obe sva dobro, punčka pridno brca, trebušček je iz dneva v dan večji, tako da res uživam in se veselim vsakega giba najinega malega sončka. Kako pa kaj pri tebi z brcikami?

Midva bova namesto, da bi šla na 3D UZ, raje kupila kvalitetno vzmetnico za najino punčko…..nama to, da bo imela dobro ležišče več pomeni, kot pa tisti posnetki in slikice, kjer bejbiji zgledajo kot kakšni vesoljci. 🙂

Jaz tudi že kar nekaj časa nosim nosečniške kavbojke, saj so dosti bolj komot, pa še tako lepo ti pokrijejo trebuščeka in križ, da sta lepo na toplem. 🙂

Tudi jaz sem še v staležu in glede na odločbo od komisije tudi ne bi smela iti niti na sprehod in tako sem zdaj, ko sem imela pregled, mojo G vprašala, kako je v tem primeru s sprehodi in mi je rekla, da mi je itak napisala, da mi priporoča in da naj kar grem. Če pa me bodo v tem času iskali, pa je rekla, da naj napišem, da sem bila na sprehodu. Saj ne da bi šla vsak dan na sprehod, ampak ko je zunaj sonček, pa je že fajn iti na kakšen kratki sprehod in užiti sončne žarke.

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Bata, daj mi povej, ti ko si si že kupila hlače, če imaš kaj več izkušenj s tem.
Torej si jih lahko sedaj kupim in mi bodo recimo tja do junija prav, ko bo potem čas za kakšne krajše hlače.
Ali kaj mi svetuješ?

Kaj ti imaš tiste z lastiko? Kaj tista lastika je raztegljiva in se s tem prilagaja trebuhu ali je mogoče še notri v hlačah kaj za nastaviti potem za večji trebuh, da se bolj razširijo.

natka.st

JAz imam dvoje kavbojke, ene so bolj ožje (iz Zare),druge iz H&M-a so mehkejši material in širše. Oboje pa imajo elastičen pas, lepo čez trebušček in še križ pokrijejo. JAz mislim,da vsaj te iz H&M -a bom lahko nosila do konca, saj se do sedaj še nisem ničkaj zredila. V drugi nosečnosti pa sem prišla na 83 kg. ZA bolj tople mesece pa imam dvoje lanene hlače, kar bo čisto dovolj. Tako ali tako sem na bolniški, nikamor ne smem, tako se mi res ne splača kupovat novih stvari.

ZA poletje pa je najboljše it v Newyorker,pa si tam kupit kapri hlače. TAko sem jaz v obeh nosečnostih naredila, imajo elastiko v pasu in segajo do trebuščka.

lp

natka.st moje hlače iz Prenatala imajo spredaj lastiko, zadaj pa v isti višini je pas iz robe.

Noter imajo še en knof če bi si hotela kaj skrajšati, če bi mi bile prevelike, samo tega ne uporabljam, ker so mi sedaj ravno ok.

Une ko sem pa kupila v Mani, pa nimajo nič za regulirati, ker so navadne hlače samo z uno lastiko na pasu okoli in okoli, ki se lahko tudi oz. naavečkrat zvije čez rob na zunanjo stran.

Odvisno, kje stanuješ, koliko boš zunaj, če si (boš na bolniški) junija, julija, potem si kupiš ali kake kratke hlače, ali pa kako trenirko?

lani si je sestra v Two way kupila ene kratke hlače kot lanene v tej trgovini z lastiko, tako kot jo opisujem zgoraj (Mana) pa je bila v njih do poroda (avgusta lani). Bom šla pogledati, kdaj kaj dobijo v TW.

Bata.

Vidim, da se kar dosti menite o brcikah 🙂
Mogoce ne boste verjele, jaz svojega malcka cutim ze od 11-tega tedna dalje. Najprej je bil obcutek taksen, kot, da imam v sebi nekaksnega crvicka, kaksna 2 tedna nazaj pa imam obcutek, da se je ta crvicek spremenil v ribico, ki pljuska s plavutkami. No, drugace ne znam razlozit, v glavnem otrocicka cutim res ze lep cas in le to me ohranja pri optimizmu in upam na najbolje, kljub svojim problemom, ki jih imam….
Sedaj, ga cutim ze vsak dan, prej pa je bilo tudi kaksen dan “tema”…
Prejsnji teden me je G vprasala, ce ze cutim gibe, pa sem ji potrdila in mi je rekla, da je ze tako pravi cas ja in da ce imam obcutek, tak, kot bi me nekaj zgeckalo in sem ji seveda potrdila. Nisem ji razlagala o crvickih in ribicah, ker bi me imela za “noro” 🙂))))

Lep dan, Ajda.

Ajda, tudi jaz sem že prej čutila nekakšno premikanje, ampak nisem bila sigurna ali je to od bebike ali je kaj drugega. In to še kar čutim vsak dan poleg brcik…..je pa prav poseben občutek in vsakič ko to začutim, se mi maternica precej izboči in kmalu tudi nazaj “usahne” in takrat se vsakič pobožam po trebuščeku, ker vem da je najini mali punčki lepo in si išče svoje mesto.

Res je nepopisen občutek, ko v tebi raste novo življenje in zato je vredno biti ženska!

Uživajte nosečke in pobožajte vaše bebike.

Lp,
Kovanček

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

No, samo to, da vam se omenim, ko vas berem, da si bozate trebuscke…
Ko sem bila na zadnje v bolnici, so nam zdravniki strogo prepovedali bozanje trebuhov in sicer zato, ker si z bozanjem ustvarjate krce, kar je pa seveda nevarno za prehitri porod. Niti roke si nismo smele drzat na trebuhu, so ze bili sitni….Torej, jaz tega ne delam. Res pa je, ce nimate nobenih problemov, to po moje ne more bit nevarno…

LP, Ajda

Na kratko vas pozdravim, danes utrujena, imela daljši obisk, sedaj pa napokana počivam in še komaj držim oči odprte,….

Glede hlač, jaz sem torej pred dnevi dobila ene elastične jeans hlače (H&M, lepe, mehke, temno modre), ozek kroj, prvotna lastnica jih je začela nositi od konca 4 meseca naprej, torej ravno tako, kot jaz, zredila se je za cca. 11 kg (suhica sicer), zato je te hlače nosila do konca. Kako bo z menoj in ostalimi bomo videli, če se zrediš več, pač menjaš hlače za večje,…, zato pa si jih ne preveč kupovat z eno številko. Če v službi nimaš predpisanega kodeksa oblačenja so pa haremke zakon za nosečke, od začetka do konca 🙂.

Kar se božanja tiče, pa pravim, da ravnajmo po občutku, ko sem bila sama na ginekološkem zaradi tiste krvavitve,…, so mi naročili, da naj se ne tuširam predolgo pod toplo, vročo vodo, ker to pa res do neke mere povzroča dodatno krčenje maternice,…

Če bom drugi teden lepo začela v službi in bo 7.4. vse ok – po prazničnem prenajedanju ter po ginek. pregledu, razmišljam, da greva za nekaj dni na južni Jadran (ob lepem vremenu seveda), rabim menjavo okolja in vse kar paše zraven (dobra hrana, pogled na morje, kratki rokav na terasah, lahke sprehode, drugo kulturo, šoping, branje na zraku,… 🙂). Plani morajo biti, če ne ne bo nič.

Prijeten večer vsem skupaj

Bobika glede volne, sem bla v Pletini.

Jaz sem pletla copatke z volno Monika, ki jo je v klopčku 50 g, in se plete z pletilkami 2-2,5.

Iz teh 50 g, je torej prišel en par in pol. Lahko ti pošljem kako slikco na mail, od debeline volne ali od pletilk. Najbrž bo tvoja tašča pletla s pletilkami, ki so 4-5 enakih, ker imaš na več pletilk hkrati.

Sicer pa nisem tak stručko za pletenje, no, ma copatke sem si naredila.

Sem ti hotela poslati ZS, pa ti ne morem, pošlji ti meni, pa se zmeniva.

Danes sem šla še spotoma, ko sem bila pri frizerki, ups, sem si privoščila 🙂) še v eni trg. z blagom na meter, da vidim, če bi imeli kako robo za obloge na zibelki. Imajo še kar, če kateri kaj pomaga so pri nas cene na tekoči meter 10,90 eur, blago je pa široko 2,8m.

Imajo tudi fliš na meter, za kako dekco, mi je prodajalka rekla, da ga baje ne rabi nič robiti, ker da se ne cefra, cene pa ne vem.

Bom vidla, če pride ceneje to, da si te obloge naredim sama (oz. sestra), ali če bi jih kupila, kupiti pa moram še tanko spužvo.

Lp, Bata

Ojla Bobika
Veš da sem ravno prej razmišljala o tebi, da te nisem nič brala, kako da se nič ne javiš nekaj časa.

Veš kaj me zanima, praviš da imaš pregled 7.4., delati greš pa drug teden. Kaj ti drug teden poteče odločba komisije ali kako? Ti ne bodo podaljšali vsaj do naslednjega pregleda?
Ker tudi jaz imam odločbo do nekega datuma, pregled pa kasneje, pa ne vem kako to gre.
Bi te prosila, če mi lahko mal več napišeš o tem.

Meni ni nihče dal nobenih nosečniških hlač, si jih moram kupiti. Zato pa mal sprašujem, da bi si kupila take za čimveč časa.

Sem tudi jaz danes razmišljala kako bo letos z morjem. Če bi šla nekje konec junija, potem je to 6-7 tednov pred PDP. Mogoče bova do Istre vseeno skočila. Ker če pa greva prej, pol pa ne bo morje dovolj toplo za kopanje, bi rada tudi mal plavala.
Je pa res, da je dobro že mal menjati okolje, pa mal uživati, se sprehajati,…
No, bomo videli.

Lep popoldan in večer vsem

Zdravo,

Bata hvala za natančne podatke, še moj mail [email protected]. Ob priliki bom poslikala en lepi punčkast kompletek iz ene nemške revije, ki sem jo kupila in ga pripela gor. Upam, da mi uspe priti kaj na južneje od SI do ene od trgovin Todor, tam so tako lepe cotike (tekstil in pletenine), živih barv, da se ti meša, ko jih vidiš (absolutno poslikam če kaj nabavimo). Bata tale site si že kaj gledala: http://www.funchi.si/ ?

Natka odločbo zzzs imam do 23.3., na minulem ginekološkem pregledu in hitrem UZ je bilo videti vse vredu. Ginekolog me je lepo vprašal kako se počutim in kakšno je moje mnenje za naprej v smeri sem sposobna za delo glede na naravo dela ali ne, kakšni so napori, kako sedaj prenašam napore,….. Glede na to, da imam več ali manj sedeče delo v pisarni, ki je sicer zelo stresno, kaotično,… (delam v enem razvojnem oddelku), da že od začetka staleža izvajam določene službene naloge preko vpn-a od doma (z nekaj prekinitvami, ko sem se zelo slabo počutila), sem se sama odločila, da bi poskusila z 8h delom (do službe imam 2 km), predvsem zato, ker sem te slabe 4 mesece fizično precej oslabela, saj sem bila non stop doma, leže. Zadnje 3 tedne sem postala bolj aktivna v gospodinjstvu, sprehodi, trgovina,…., pa se kljub spremembi dobro počutim, apetit imam dober, sicer se hitro utrudim, slabosti, bruhanja že nekaj časa ni, sedaj, ko še ne čutim premikov, sploh ne čutim, da sem noseča, razen, da se trebuh že pozna, čutim tudi kdaj raztegovanje vezi in hrbtenico 🙂. Torej poskusila bom, če bo šlo ostanem te 3 mesece še v službi (po tem pa sledi koriščenje stari/novi LD), no vmes še planiram 1 teden koriščenja + ur, kajti rada bi bila spet nazaj med ljudmi 🙂 (doma sem skozi sama, razen mojega in obiskov), pošteno in brez strahov si želim po kakšnih nakupih, izletih, obiskih, pijačah s prijetno družbo,…, če pa se karkoli obrne na slabše sem takoj pri ginekologu in uredimo potrebno (pregled, stalež,..druga potrebna podpora) tako sva tudi dogovorjena. Tako, da če meniš, da nisi ok oz. se bojiš, da ne bo šlo, se pogovori in uredite, tako, da bo prav, da boš mirna in brez strahov.

Natka za hlače: M dimenzijo imam 2 tipa hlač, torej ozek kroj in klasičen raven kroj, slednje so dosti večje od ozkih, zato ti ne glede na cifro priporočam klasičen raven kroj, ki ima v hlačnici malce elastana, v predelu trebuha prav tako elstično blago-najbolje v kombinaciji z bombažem in z elastično vrvico z luknjicami za gumb s katero manipuliraš pas.

Lepi dan vsem

Enkrat že precej nazaj sem zasledila, da je nekako praksa (vsaj pri nekaterih), da se ‘uradno’ vključite sem po NS. No in ker sem imela sama ta pregled danes, sem torej od danes naprej z vami, čeprav vas berem že lep čas, prej pa je bil ‘moj’ forum neplodnost.

Ne bom prav veliko pisala za prvič, le toliko, da sem čisto na vašem repu – po NS imam PDP 30. sept. Stara sem 35 let in je to moja čisto prva nosečnost, kljub letom pa upam da ne zadnja. Če bi ‘narava tako želela’, bi imela otročka že kakšnih 10 let nazaj, ampak pač ni šlo.
Že to, da je ratalo sedaj je en veeeeeeelik čudež, saj sem imela po operaciji pri 15ih, kjer so mi odstranili en jajčnik in še nekaj ‘meštrali’ po drugem napoved, da imam zares minimalne možnosti.
Potem pa smo se nekje lanskega junija prvič srečali z Dr. Rešem, konec oktobra (tako dolgo sem čakala na vrsto), sem imela laparoskopijo in histeroskopijo v Postojni in januarske menstruacije ni bilo več 🙂

Danes je (bil) zame tudi nek poseben ‘praznik’, saj sem si šla pred pregledom kupit prvo nosečniško oblačilce – sicer sem hotela samo žabe za pod oblekco, ker me navadne kar preveč tiščijo, pa jih niso imeli in sem zato kupila ‘prave’ nosečniške pajkice. take malo bolj fine – iz viskoze in upam, da bodo kar nekaj časa z mano.

Evola, toliko za danes.
Vsem eno lepo nočko do naslednjič.

Aja, samo še tole… Na enem drugem forumu berem, da se nosečke kar takole sem in kdaj dobijo na kakšnem srečanju. Ker jaz nimam – ne poznam prav nobene ki je sedaj noseča, bi bilo zares luštno tudi v živo navezati kakšen stik. Ste tudi tukaj za kaj takega?
Sicer pa sem jaz iz Lj (sedaj še), a z eno nogo postajam gorenjka, tako da je to moja vsakdanja relacija.

Sedaj pa res: srečno vsem!

T.

Pozdravljene,

moji soimenjakinji (Teodori) želim dobrodošlico. Jaz sem danes začela s 23 im tednom in imam že kake tri tedne obupne bolečine v rebrih. Najhuje je ponoči, no saj vseeno. Vsako stvar (neprijetno) pozabim tisti trenutek, ko me otroček brcne (očitno sva naredila rejverja ali rejverko, ker je v mojem trebuhu večji del dneva žur, hehehe). No, lepo se imejte in uživajte v nosečnosti 🙂.

Lp,
Tea

New Report

Close