Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje PDP Julij/Avgust/September 2010

PDP Julij/Avgust/September 2010

natka.st dr. Tašev ima tak sistem, greš v kabine, nato pa ko te pokliče noter.

Meni se je zdeol normalno, da se vsakič, slečem, ko grem noter, no, sedaj ko sem nosečka, pa očitno se ti ne rabi več, ker dela UZ preko trebuha.

Kako pa potem pogleda, da če si zaprta? Ne vem, bom videla nasl., morda ti reče da se potem slečeš.

Sem pa danes videla, da je bila ena za mano, ki je šla noter v kabino, se ni nič slekla, in potem prišla ven skozi tista vrata med kabinami in sestro.

Kdo pa je tvoj G v PO?

Moja ginekologinja je dr. Tanja Jordan.
Na prvem pregledu je bil dr. Likar, je imel isti sistem.
In sicer pacientke kliče ona naprej in pol te kar sprejme.
Če te potem pregleda, te pošlje potem v kabino se preobleči.

Je enkrat rekla pred časom, da je začela tako uvajati in očitno ji je tako bolj všeč.

Bata meni moj ginekolog povedal, da bomo pregledali kri in vodo, kadar bo potrebno in po planu za nosečnost, ko je spremljal mojo anemijo, mi je dal napotnici 2x, tokrat ne, ker bova preverila stanje v aprilu. Kar se UZ tiče mi je že 2. delal abdominalnega-trebuh, torej ko pregledava vse izvide, se vse pogovoriva, meni in sestri pove, da se naj pripravim za vaginalni ali abdominalni UZ, stopim iz njegove ordinacije v sosednjo sobo (oranžne barve 🙂, za tega abdominalnega se kar obuta uležem na posteljo, na kateri je toal. brisača, sestra mi pomaga in nastavi hlače,…., na pravo pozicijo, zaščiti s toal. brisačo in zaviha pulover malce navzgor (torej nič slačenja).

Lpb

Pozdravljene bodoče mamice,

Bobika, imaš prav glede očkov in hčerkic….punčke so velikokrat očkove cartike. Od tvojih treh imen se mi Zara najbolj dopade….v bistvu sem ravno ta teden gledala neki film in se je notri pojavljalo to ime, pa sem pomislila, da je to lepo ime za punčko.

Bata, tudi pri meni je tako da ko imam abdominalni UZ, se obuta uležem na posteljo, pod katero je papirnata brisača in samo odpnem hlače, če pa imam normalen pregled, pa mi pove da se naj slečem…..s tem, da meni še ni delala vaginalni UZ. Sicer pa kolikor sem slišala od kolegic, ki imajo enako ginekologinjo kot jaz, baje ona vsaki nosečnici naredi le 3 UZ-je in mislim, da je tako tudi prav. Drugače ima moja G tudi 3D UZ in sva bila cel čas prepričana, da se bova zanj odločila……te dni pa sva malo razmišljala o ceni in smislu samega UZ-ja. Kot prvo stane 90 EUR in niti točno ne vem koliko fotk in videjev posname, kot drugo pa pregled traja uro do uro in pol, kar se mi zdi malo preveč, predvsem zaradi sevanja. Po drugi strani pa se nama bo to tisti trenutek zdelo zanimivo, pol pa itak tega nihče več ne bo gledal, pa še sami posnetki se mi zdijo tako precej popačeni. Za teh 90 EUR pa lahko kupiva najini bebiki kaj bolj koristnega. Kaj pa ve mislite? Po moje je to trenutno samo modna muha.

Kar se pa tiče krvnih preiskav, pa sem jih jaz zdaj imela drugič.

Punce ste že kaj razmišljale o nosečniškem fotografiranju? Midva razmišljava, da bi kar sama poskusila. Sprva sva nameravala angažirat kolega, ki je fotograf, pa sem predlagala, da se kar sama poslikava, saj imava še kar dober fotoaparat pa tudi stojalo imava. Ravno včeraj sva si po netu nabirala ideje za različne fotke…..znotraj (mogoče kakšna gola silhueta) in v naravi in sicer spomladanske med rožicami in pa poletne, kje na morju. Mislim, da bom bolj sproščena, če se bova sama slikala, pa tudi čas si lahko vzameva.

Kako pa se kaj počutite? Jaz in moja bebika sva v redu, razen tega, da sem jaz prehlajena s polnim nosom in kihanjem……okužil me je mož, ki mu je po tem, ko je bil že tretjič v tej zimi prehlajen, končno uspelo okužiti še mene, he, he, he.

Uživajte!

Lp, Kovanček

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Kovanček in ostale:

pol je pri nas malo zastarel sistem za slačenje in UZ. Meni ni do sedaj nič rekel G, da naj se ne slačim, ko pridem k njemu, niti sestre, edino sedaj, da nasl. ko bo pregled samo preko trebuha – UZ, da se mi ne rabi slačiti.

No, sej je vseeno, kako je, glavno, da vidimo naše malčke in je z njimi vse ok.

Kovanček glede 3D UZ smo tudi midva malo študirala, oz. predvsem jaz, da bi šla v PO, kjer je menda 80 eur, pa kot ti sedaj praviš, da se raje za ta denar kaj kupi, evo midva bi že imela Iso fix PP. Tako da itak bo šel mož z mano na morfologijo, pa bo tam vse videl, sej 3D pa je potem malo kasneje kot morfologija, ali kako?

Mene pa skozi in moža tašča, njegova mama sprašuje, da kaj bo? Uf, še malo pa bom znorela, ker včeraj, ko sem bila na pregledu, pa je šel moj z mano za šoferja, ker je bilo grdo vreme in ni šel delati zaradi zapore cest za tov. promet, ga je pol zvečer vprašala opet, da kaj bo, če že vemo.

Pismo, oprostite, ma kaj tudi če bi vedela, bi šla takoj njej govoriti, mislim, da ja 🙂) To je naša stvar, če vprašamo ali ne, punce ali je sedaj moda, da se vedno vpraša in tudi, da se potem vsem pove.

Meni potem ni nič kaj od presenečenja, če že okoli vedo, da bomo imeli recimo punčko, in še ime povemo, pa je.

Se opravičujem, če sem se malo razpisala, kako je pa pri vas?

Vglavnem midva ne bova vprašala, tako je tudi mož povedal njegovi mami.

Lep dan. Bata.

Midva tudi ne bova vprašala, saj nama je v bistvu vseeno ali bo punčka ali fantek.
Ko sem bila prejšnji teden na pregledu, me je mal vprašala, če me zanima spol, pa sem rekla, da ne.
Pol sem jo pa prav vprašala ali je več takih, ki vprašajo ali več takih, ki nočejo vedeti, pa je rekla, da nas je približno pol pol.
Naju pa nič ne sprašujejo po spolu domači, po moje jim je tudi vseeno, važno da bo in da bo ok.
Saj tako tudi je.

Pa tudi večje presenečenje je, če ne veš kaj bo.

Zdravo,

jaz sem kar dobro, razen, da sem se za službo nekaj začela jeziti, pa sem si rekla, da ne dovolim, da me raz-jezijo, zato sem vklopila privat PC in vas malo prebrala, po tem pa grem pregledat cotike od sestre (od dveh punc) in stvari, ki mi jih je dala kolegica, da jih združim in pripravim v uporabne pakete po velikosti za kasneje, pa se tako malce pomirim in raznežim zraven.

Morfologija je nekje od 20-25 tedna ali kako že, jaz bom na naslednjem pregledu v 20. tednu (7.4.), takrat se bom pogovorila z ginek. kako in kaj za morfo., če se ne motim, mi jo naredi on na 2D mašini na kateri vedno zelo dobro vidimo vse dele telesa in organe, otroka vedno na hitro pregleda, podrobneje pa so ga pregledali na NS in v bolnici (vklopili tudi 3d in 4d), ko sem imela krvavitve (torej 4 različni ginekologi, na 4 različnih UZ aparatih). Jaz verjamem v našo punco in vsem ginekologom, ki so jo pregledali in je ne želim več mučiti s temi valovi, pa tudi denar raje prihranim za pomembne reči. Čeprav sem do včeraj razmišljala o tem, da greva samoplačniško k dr. Miglarju. no bomo videli kaj bo aprila.

Slikanje, da, če me moj slika, ko bo malo večji trebuh seveda, sem si ogledala slike od ene na eni od MON tem, lepo. Aparat pa vse sam popravlja, tako, da ne rabimo profi fotografa, pač več slik naredimo in vedno izdelamo super fotke.

Bata lahko zaposliš svojo taščo, kot sem jo jaz, sem jo vprašala, če ji je kaj do pletenja, pa se je takoj ogrela, zato sem ji kupila eno revijo v Leclercu s slikami in kroji za otroške pletenine – lepe stvari, pribor ima, ko uspem moram še po bombažne klopke v univerzalnih barvah, zraven bom ji dala nekaj teh stvari, ki jih imam za mero, da bo lahko naštudirano spletla, nakvačkala,.. (jopice, kape, šale, dekico za voziček, predvsem copatke,..). Za spol še nismo ziher, na zadnje se je videla punčka, kaj bo v resnici bomo videli.

Fajn bodite

Bobika, hvala za nasvet, sam imam en problem.

Ker sem sama že spletla ”eno morje copatkov”, in jih imam doma skoraj 15 parov, ne bi šla k njej, da bi mi štrikala. Ker tudi se mi zdi, da ne zna. Mene je naučila moja mama, ki je tudi meni in sestri, ko sva bili majhni kaj splela, za copatke, pa me je naučila sestra od moje st. mame.

Pa sem si naredila še kapico, šal, dekce, in en kompletek iz volne majčko in hlače.

Morda, da bi ji kupila blago, pa še spužvo, da jo obleče za oblogo za zibelko in posteljico, samo moja sestra si je to sešila sama, pa pravi, da lahko tudi meni, bom ta čas varvala njeno punčko, ki bo avg. 1 leto.

Pol pa je tko, ki nej zaposlena 🙂), no če ima še kaka kak predlog.

Jaz imam ravno tako pregled 7.4., v sredo, morfologijo, bom takrat po izračunih od Pušenjaka po datumu punkcije v 22 1/7, po izračunih mojega G pa 21 4/7, odstopanje je pač mogoče, mi je itak rekel, da on računa po datumu ZM.

Danes imam zelo veliko prozornega izcedka, mogoče povezujem s tem, ker me je včeraj pogledal samo z unim ”kljunom”, če sem zaprta. Kako se reče unemu, ki ti nastavi v nožnico, pol pa pogleda, da če smo zaprte?

Glede spola se edino ”bojim”, da mi ne bi G povedal kar tako, še predno bi ga kaj vprašala, da če je punčka ali fantek. Tako da vsakič, ko bom šla sedaj na pregled si bom s sabo vzela listek, kjer si bom napisala, da naj ne sprašujem po spolu in mu bom tudi to že rekla na začetku vsakega pregleda 🙂)

Lp, Bata.

Pozdravljene!
Se vam pridružujem, PDP. imam 22.9.2010.Včeraj sem bila na nuhalni je o.k.Kljub temu sem dala še kri za DHT.Doma imamo že sedmletnika in 3,5 letnico.Sem na BD zaradi hematomov.
lep dan in uživajte

Glede 3D UZ, je meni ginekologinja rekla, da ga je najboljše delat nekje v 28. tednu, ker je takrat največ te amnijske tekočine in se vse lepše vidi. Ampak, mislim da se midva ne bova odločila za 3D UZ.

Kar se pa tiče spola, pa sva midva tudi na začetku razmišljala, da ne bi spraševala, ker je pol to večje presenečenje, ampak sva na koncu sklenila, da je presenečenje vsakokrat ne glede na to ali takrat ko rodiš ali pač na enem od pregledov. Nama ni žal, da sva vprašala, ker je bilo presenečenje res veliko in prijetno in mislim, da ga lahko tudi bolj užiješ kot pri porodu…..takrat je itak celotna situacija nabita z lepimi občutki. Tako pa lahko dvakrat doživiš presenečenje. Pa tudi ne skrivava pred ostalimi, ampak sva vsem najdražjim in prijateljem še isti dan sporočila in so se vsi veselelili z nama in čestitke so se kar vrstile…..je bil res nepozaben dan. No, takšno je najino mišljenje in še enkrat bi tako naredila, nama ni žal.

Uživajte z vašimi trebuščki.

Lp, K.

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/p/car202pb___.png[/img][/url]

Sa je tako, da če sem kot majhna sama prebolela vodene koze – norice, če sem bila danes v prostoru, kjer je ležal oz. spal mali otrok, ki je imel koze, in sem se samo gibala po prostoru ene 10 min, nič bila v stiku z njim, pol ni možnosti za okužbo?

Drugače pa sem zaradi pomiritve strahu poslala še vprašala dr. Pušenjaka?

Lep vikend.

Bata.

Skirca dobrodošla, fajn, da je merjenje NS in pregled mimo 🙂, za vzpodbudo, meni je DHT rezultat celo poboljšal, tako, da držim pesti za skupaj gledano nizko verjetnost,…

Kovanček mi se veselimo, da nekaj malega vemo (nič ni 100% 🙂), lažje v mislih komuniciram z otrokom če si predstavljam, v našem primeru punco. Ta vikend napolnim 4 mesece, tako, da sem na čakanju za prave brcike 🙂. 24.3 pa na job.

Bata jaz mislim, da če si resnično prebolela vodene koze in si sedaj imunsko ok, si varna, najbolje pa da ti dr. Pušenjak še poda svoje stališče. Mi pomagaš prosim: koliko g volne/bombaža (oceni čez palec) se potrebuje za eno otroško jopico (do velikosti 80 npr.), copatke,…

Lep vikend vsem.

Praviš, da ta vikend napolniš 4 mesece. Koliko tednov je 4 mesece? V katerem tednu si?

http://otrocarije.net/meniji/nosecnost/Nosecnost%20po%20mesecih%20in%20tednih.html

čisto spodaj je tabela z meseci.

Bobika, Kovancek, Bata (borke na strani “neplodnost”), in ostale lepo pozdravljene. Po dolgem casu sem zopet malo pokukala na tale forum….imela sem ogromno problemov in sem na spisku rizicnih nosecnic. Ze dvakrat sem bila v bolnici, kajti imela sem hematom na posteljici, tako da sem kar nekaj casa krvavela. Sedaj sem sicer ze doma in se je zadeva umirila, vendar imam kljub temu strogo mirovanje in preglede pri svoji G kar naprej. Nazadnje sem bila pred 2 dnevoma in seveda spet ni bilo vse tako ok, kot bi si zelela. Z otrokom je sicer vse ok (kar je najpomembneje) jaz pa, namesto, da bi se redila, hujsam. Izpred 4 tednov sem shujsala za 1 kg. Groza. Vam povem, da sploh nimam apetita. Pritisk sem imela katastrofalen in sicer 85 skozi 50. Dobila sem tudi sirup-zelezo. Cez en teden imam pa spet pregled. Se mi zdi, da sem se samo v teh ambulantah in nikakor ne morem zadihati, kot bi si zelela. Danes sem ze spet klicala G, ko me je na levi strani ful bolelo, tako, da nisem vedela ali so krci ali me peha ali kaj…bolecina sploh ni popustila. Potem pa mi je narocila naj vzamem Spazmex in Boscopan skupaj, ter naj najdem lego, ki mi bo ustrezala. No, hvala Bogu je res popustilo, zako, da upam na najboljse. Drugace samo bolj, kot ne, lezim. Premikam se se samo do wc-ja in kopalnice, ter za TV, drugace dneve prezivim v postelji. Tako, da sem ze cela zalezana in zakrnela. Komajcakam, da se pricne lepo vreme, da lahko za trenutek lezem tudi na teraso in se nadiham svezega zraka. O nakupih otroskih stvari se nic ne razmisljam, ker je vse prevec rizicno, o tem bom pricela razmisljat, ko bom dopolnila 30-ti teden 🙂
Sedaj sem sredi 17-tega. Se malo, pa bom v 5 mesecu, se ze kar veselim. Za vsak dan, ki ga docakam sem hvalezna Bogu, da mi ga je podaril, seveda z mojim otrockom. Spola se ne vem. Ampak imam obcitek, da bo deklica. Se bom pustila presenetit. Moj jo ze zdaj klice Poldika, …kako sem jezna na to ime…., no seveda je to hec…
Tako, malo sem se razpisala, ko bom pri moci pa se vam zopet javim…

LP, vasa Ajda.

ajda pozdravljena!

Sem vesela, da si se javila. Upam, da vse težave dobro prenašaš, in sama lahko rečem, da ne vem kako ti je, ker razen mojih skrbi glede nalezljivosti noric te dni, nimam težav. Trenutno čakam vsak dan, kdaj bo miško (a) začel brcati.

Zato ti želim čimlepšo nosečnost, pot do tukaj oz. do tako pričakovanega plusa, pa vem, da je bila težka, ti si poizkusila na vseh treh klinikah, meni je prav tako sreča prinesla + na ta drugi.

Če lahko se nam javi še kaj, pogrešale smo te.

Drži se, Bata.

Lepo nedeljo vsem B-)

Ajda pozdravljena nazaj. Tebi in vsem nam želim najboljše. Vem, da nam bo sonce pomagalo prebroditi vse napete trenutke. Držim pesti, da boš čim prej bolje. Vesela sem, da je otrok vredu, super, naj tako tudi ostane. Jaz sem zadnji mesec (razen krvavitve-hematoma) dosti bolje, glede na prve tri mesece, tako, da sem na slabe trenutke že malce pozabila, upam, da bo pri tebi kmalu tako. Glede hematomov ne moremo nič, razen mirovati, kar se kg tiče, sem še jaz vedno na -3,5 (to je povprečje), ker ne glede na to, da sem začela jesti normalno, očitno porabim vse,… Čim več veselja v nadaljevanju nosečnosti.

Natka, sem se pihnila, polni 4 meseci so do polnega 17 tedna, torej sem v 17 tednu 🙂, Nola hvala za link.

Bata mi napišeš prosim tiste podatke za volno/bombaž za pletenje, da bom lažje kupila material?

Uživajte nosečnice,

lpb

Bobika sorry, sem čisto pozabila. ti javim zvečer, ker zdaj greva z mojim pohajat.

lep dan vsem. Bata

Pozdravljene nosečke,

Ajda, lepo da si se zopet malo oglasila. Iz srca ti želim zdravega dojenčka, kot tudi vsem nam ostalim…to je najpomembneje, me nosečke pa bomo že pretrpele vse težave in težavice, ki spremljajo nosečnost….saj bodo tile meseci hitro minili in kmalu nas čaka prijetno presenečenje.

Natka.st, jaz si mesece štejem zmeraj glede na prvi dan zadnje manstruacije….torej v mojem primeru od 15.10.2009 dalje in tako vsaki mesec 15. dopolnim novi mesec nosečnosti. Tako je najlažje. Jaz sem jutri, v ponedeljek noseča točno 5 mesecev, v četrtek pa polnih 22 tednov.

Želim vam lep nov nosečniški teden. 🙂
Kovanček

Bobika, vem, da sem jaz za en par copatkov porabila manj kot en klopček volne.

Oz. iz enega klopčka volne sem naredila en par in pol. ker pa nimam nobene volne doma z napisom, bom šla jutri v Pletino, da ti povem koliko g rabiš, pa še debelino volne, ti povem, s katerom sem jaz naredila copatke.

Danes sem nabirala zvončke, očitno sneg jim ne škodi, no, saj pri nas ga ni več.

Kkaj je morda še katera tam do 20 tedna, ki ne nosi še nos. hlač? jaz sem si kupila ene, ma so take bolj spomladanske, jutri, bo pri nas kot so pokazali -12, pa te hlače niso lih za zimo.

Pazite nase in na naše trebuščke.

Bata.

New Report

Close