Meni se dogaja nekaj podobnega kot pri tebi. Prevelika navezanost na osebo na eni strani in veliko nezadovoljstvo glede skupnega zivljenja na drugi strani. Nenazadnje pa ti po 11 letih zakona ni enostavno narediti konec. Koncnega zmagovalca ni. Jaz se moram na to razpravo psihično pripraviti, nekaj podobnega kot sem se morala za izpite, ko sem še študirala. Toliko kot je bilo slabega v zakonu je bilo tudi lepega. Prvič je najin postopek šel v mirovanje,ker je on to predlagal sodniku. Jaz sem se strinjala in po 4 mesecih mirovanja je bila tožba umaknjena. Prišlo je do poskusa vrnitve. Žal neuspešno. Zdaj imam vsaj mirno vest zaadi sebe in hčerke. Čez leto dni sem ponovno vložila tožbo za razvezo. Dva dni pred razpravo ( 16.12.03 ) pa dobim iz sodisca obvestilo, da je razveza za nedoločen čas preložena. Zakaj ??? Uradnega odgovora ne vem. Mož mi je po telefonu povedal le to, da je bil pri sodniku. Istega dne,ko je bil pri sodniku me je tudi prosil, da naj dam postopek v mirovanje. Ker tega nisem želela narediti je mož šel osebno do sodnika. Zdaj imam novo vabilo za razpravo ( 5.2.04). In tudi tokrat imam en slab občutek….da bo nekaj prišlo vmes. Zakaj se tako bori za svoj status mi ni jasno, čeprav živava ločeno. On že 10 mesecev neuradno živi skupaj s svojo prijateljico. Potem pa še upa, da me bo prepričal, da dam postopek v mirovanje ???
Kaj misli, da lahko z menoj počne vse ??? Od prejema vabila za razpravo me skoraj vsaki dan pokliče v službo. Večkrat sploh ne dvignem,ker ne vem kaj se imava sploh še za pogovarjat. Držite pesti tudi zame.

Držim pesti zate, upam, da bo šlo vse v redu. Tudi jaz sem se morala psihično pripraviti na razpravo, ampak je vse šlo zelo hitro, tako da ni bilo pretresov.
Tudi moj bivši je zavlačeval z ločitvijo, vendar pa je bilo bolje, da sem počakala, da je bil pripravljen in opravila sva brez problemov. Če pa že živi s prijateljico, pa sploh ne vem, v čem bi bil problem.

New Report

Close