Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina osebni zdravnik

osebni zdravnik

Spostovani, zanima me ali te lahko osebni zdravnik v primeru, ko potrebujes samo Rp za zdravila in ne osebnega pregleda , naroci recimo cez en teden ali vec.Jaz ne verjame, da ti recepta ne bi mogel napisati v enem dnevu in ali je medicinska sestra pooblascena , da pacienta lahko odposlje, ce po njenem mnenju ni zadosti bolan, da bi bil sprejet se isti dan.Slo je za vrocino nad 38stop. C , kaselj in bolece grlo?
Hvala za vas odgovor

Lp Mojca

Spoštovani!

Mislim, da gre za slabo komunikacijo. Verjetno ne potrebujete samo zdravila, če imate tudi vročino. Če pa menite, da imate virozo, potem pa vam obisk pri zdravniku tako ali tako ne bo koristil. Ne poznam celotnega ozadja dela vašega zdravnika niti tega, kako ste se naročali in zakaj ste dobili tako oddaljen datum, vendar povedano kaže, da je nekaj hudo narobe z bolniki, ki obiskujejo tega zdravnika, nekaj pa mora biti tudi narobe z zdravnikom, da ni v stanju vzgojiti svojih bolnikov. Ti bolniki v povprečju hodijo preveč k zdravniku. Velikokrat najbrž brez potrebe. Zdravnik si ne zna organizirati dela tako, da bi nekatere recepte in napotnice za kronična in poznana stanja napisal, ne da bi videl bolnika. Če pa ima registriranih preveč bolnikov, potem pa naj se bolniki raje odločijo za drugega zdravnika, kot pa da čakajo na pregled v nedogled.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close