Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja OŠ zakaj takšni problemi

OŠ zakaj takšni problemi

ne razumem zakaj se v OŠpojavijo tako hudi problemi.zakaj učitelji niso sposobni naučiti mulca vsaj za 2. ???????zakaj nekatere šole NIMAJo neg. učencev, ali pa samo 2 na celi šoli??? Na drugi šoli pa imajo v enem razredu 10 cvekov zaključenih??? je res razlika v starših, v učencih, ali pač v učiteljih???
…?

Oprostite, nekateri mulci se pač ne naučijo za 2 in to je njihova odgovornost in ne odgovornost učitelja. Seveda imajo starši in učitelji veliko pri tem, kako je/ni otrok motiviran a to je širša tematika, individualno različna.

Pri nas se velikokrat zgodi, da test ponavljamo. Zakaj? Zato, ker je v razredu 18 učencev, 5 od teh je Romov.
Če se otrok doma ne uči, je pač 1, drugače ne more biti.

saj razumem, otroci se ne naučijo. SAMO zakaj se na enih šolah naučijo VSI, na drugih pa je v vsakem oddelku kar nekaj negativnih pri različnih predmetih.

vseeno se mi zdi, da jih na tej prvi šoli učitelji razumejo, motivirajo in vsi skupaj vzgajajo, ali pa imajo popolen mir v razredu in vsi učenci zmorejo najmanj za 2, saj je to le OSNOVNA šola in v OSNOVNi jih v šoli naučijo za 2. Seveda, če imajo red in disciplino.
Če pa učitelji ne motivirajo otrok, niso nikakor povezani z učenci, žaljivi, jih je vseeno za otroke, jim ne pomagajo, v razredu niti pod razno nimajo displipline, da bi se vsi učenci kaj naučili, ne utrjujejo dovolj,…potem se mi zdi logično, da so negativne ocene..in NE samo pri tistih ki se ne naučijo, ampak kar pri vseh slabše ocene…če se učitelj v otroka poglobi in ga razume, lahko vsakega nauči za 2, se mi zdi no…ali se motim, pa je snovi toliko, da morajo otroci ‘naštudirati’ vse doma??tako kot v srednji šoli?

v drugem razredu so pisali test (drugič, ker so prvič vsi pisali slabo) in hči ob odhodu domov je v šoli vse preiskala in ga ni našla. Naslednji dan sem zjutraj povedala učiteljici, da ga ne najde in ji povedala, da me zanima kaj so pisali, kaj ni vedela. Odgovorila mi je, da pri tem pa ona ne more pomagat, da mora sama poskrbet za test in naj sama pove kaj so pisali. Ali pa. da vpraša sošolce. Je po vaše ravnala prav?
No, sicer mi je test par minut kasneje prinesla hči, ker ga je imel sošolec v mapi.
lp.

v drugem razredu so pisali test (drugič, ker so prvič vsi pisali slabo) in hči ob odhodu domov je v šoli vse preiskala in ga ni našla. Naslednji dan sem zjutraj povedala učiteljici, da ga ne najde in ji povedala, da me zanima kaj so pisali, kaj ni vedela. Odgovorila mi je, da pri tem pa ona ne more pomagat, da mora sama poskrbet za test in naj sama pove kaj so pisali. Ali pa. da vpraša sošolce. Je po vaše ravnala prav?
No, sicer mi je test par minut kasneje prinesla hči, ker ga je imel sošolec v mapi.
lp.

toješenezrelo

Ja, prav je naredila učiteljica, ker če bi ti zdaj pokazala test, potem bi tvoj otrok tudi naslednjič nekje založil test in spet bi morala k učiteljici. Zdaj pa ne boš šla, počakala boš, da se bo test spet “našel” v kaki mapi. Učiteljica uči odgovornosti tvojega otrok, čeprav je še nezrel, in tebe, da ne boš težila za vsako najmanjšo stvar.

New Report

Close