Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Hujšanje Operacija želodca

Operacija želodca

ojla,
zanima me, če je kdo iz ljubljane, ki gre v sg na klub 28.6 ?

Hvala za dobrodošlico .
Čaka me psihologinja v SG česar me je precej strah saj je menda pogovor pri njen zelo pomemben za odločitev o op .
Vprašanje : ali se lahko po vstavitvi traku sam odpelješ domov ??kako se počutiš ?
Lp vsem

vrtnica38 kakor vem lahko greš 2 ali 3 dan domov, edino če lahko podpišeš na lastno odgovornost, da greš. Bolje da ostaneš, ker če se kaj zalomi so oni tam in ti takoj pomagajo pa še od narkoze nisi bolj prisebna.
Psihologinja je zelo vredu ženska samo izgleda tako bolj stroga. Samo odkrito se pogovarjaj z njo in bo vse uredu.

ljubljančanka lenka kako si? A že delaš? Kaki so rezultati? Javi se kaj.

Vrtnica mislim da se ne smeš sam peljat domov,pa tudiče bi hotela se ne boš mogla.Psihologinja pa ni noben bav-bav. boš videla.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Prav lepo vas pozdravljam,

in bi vas rada pomirila. Vsaj tiste, ki se vznemirjete okrog izpadanja las in okrog drugih drobnarij.
No, tudi meni se je to zgodilo (nastopilo je kake dva meseca po OP) in trajalo je kakšne tri mesece. Zelo me je motilo, ker so bili lasje povsod, čeprav se mi na glavi ni preveč poznalo, ker imam močne, lepe in goste lase (že od Boga!). In tudi nisem ničesar dodatno jemala.

Skoraj ves čas od OP (obvod, Sl. Gradec, dr. B) jemljem Supradyn (kak dan tudi pozabim), če se pa zgodi, da mi jih zmanjka, imam doma neke NO NAME multivitamiske kapsule iz Hoferja. Zdi se mi, da zaležejo tudi te.

Toplo pa odsvetujem vsake šumeče tablete, ki so prvotno namenjene tistim, ki si z vitamisnkimi napitki gasijo žejo. In imajo pač nekaj vitaminskih dodatkov. Znano je, da šumeči napitki dražijo prebavila in nič čudnega, da sledi slabo počutje. Ena tabletka na dan je dovolj.
Tudi meni je dr. B. pojasnil, kako je z vitamini, in ker jih nekaj časa nisem jemala, sem bila mlahava in šibka. Seveda sem to pripisovala naglemu hujšanju in izgubi moči, vendar sem zdaj prepričana, da je pač to posledica malabsorbcije vnešenih snovi. Zato je pač treba dodajati vitaminske preprate. Vsak počasi ugotovi, kaj in koliko mu ustreza.

Sicer pa se stanje po OP razmeroma hitro stabililizira, posebej če poskrbimo, da hujšamo počasi. Jaz še vedno rada jem in jem vse. Zdaj mi tekne tudi kruh, ki ga prej (morda iz strahu, ker redi), nisem toliko jedla.
A kot sem že mnogokrat zapisala na tem forumu, opažam, da je bila moja OP medicinsko indicirana, ker se je vsak najmanjši vnos pretvoril v maščobo in skladiščil v podkožje, zdaj pa gre naprej in se vse zelo hitro in sproti izloča. Vsak dan. Kaže, da je pač moj želodec nerad izločal, ampak je raje predelal in naložil za “slabe čase”.

Naj ponovno zapišem, da sem hvaležna naši zavarovalnici, da ta poseg omogoča in dr. B, ki je velik strokovnjak. Dokler nisem vedela, da so posegi v breme zavarovalnici, sem opustila vsako misel, da bi se podala v to. Ko pa sem izvedela, da zaradi zdravstvenega tveganja zavarovalnica oddobri posege, nisem oklevala. Takšne operacije so povsem običajne pri drugih indikacijah, na primer pri raku na prebavilih in ljudje brez želodca ali le z delom želodca živijo še dolga leta. Tudi ta podatek sem imela. Torej poseg sam ni nič novega, novost je le indikacija.

Zato me tudi ni bilo strah, kaj bo. In se je izkazalo, da je še bolje, kot sem pričakovala.
Zdrava sem in lepa. Česa naj si ženska (za svoje telo) še želi?

Enake občutke želim tudi vsem vam,

vse dobro!
z.

`
dolenjcica vekybel in vsi ostali hvala za lepe zelje.

Moje pocutje je odlicno,tudi povecan pritisk se je pricel umirjati.Imela sem zelo veliko tezav zaradi pritiska,209/113 kljub trem razlicnim vrst tabletam, tritace 10mg,Lasix 40mg,lacipil 4mg,in tertensiv RS,tako da je bilo malo ogrozen moj poseg toda kljub vsemu je odlicno uspelo.Danes jemljen se samo eno vrsto tablet tritace 10 mg in stanje se izboljsuje 167/96 inkaj se hocem vec. Tudi to se bo uredilo sem skoraj prepricana.Res pa je,da vsaki dan spremljam stanje in si zapisujem,tako da tocno vidis razliko in se lahko posvetujem s svojo zdravnici,ki je ze bila zaskrbljena kaj bo z mano. Tudi ona je zelo vesela mojega napredka.

FranciC,danes sem ze dobila po posti vitaminske tablete DAILY FORMULA 100 tablet.So zelo velike tabletke tako da tudi zdrobljene tezko grejo po grlu.Z postnino in tabletami stane vse skupaj 13.50 eura.
Sedaj moram se ugotoviti nacin kako jih najlazje spraviti vase.Mogoce s kako zlicko medu ali cim podobnim.

FranciC, kaj pridete na srecanje 28.6.11

Zora tudi tebi hvala za tvoje informiranje

Vrtnica38 tako enostavno pa ta poseg tudi,da bi se ti peljala takoj domov. Bos ze mogla malo potrpeti in prisluhniti zdravnikom,kaj oni svetujejo in se tega tudi drzati,ce ne pa boljse da vse skupaj pustis.Zakaj bi matrala sebe in zdravnikom jemala cas,ko nimas casa zase vsaj par dni za okrevanje.Zelim ti le dobro.

PA LEP OBLACEN DAN VSEM

mamika57, res je tablete so zelo velike, enake kot Supradyn, meni sicer uspe celo spit, tako da nimam problema z drobljenjem. Vem pa da nekaterim malo večja tabletka že povzroča probleme. Na srečanje bom verjetno prišel, sicer sem na dopustu, upam pa da me ne bo kaj zadržalo. Sem namreč sredi adaptacije kopalnice in zaenkrat mi kaže, da bom v torek lahko prišel.

LP Franci

Franci C

FranciC kaj kahko pozeremo celo tableto brez drobljenja.Jaz pa sem razumela, da moram sedaj po OP vse tabletke zdrobit preden jih pojemo.Tudi jaz lazje spravim celo tableto po grlu z tekocino,kod zdrobljeno.
Ste pa res pravi orginal Slovenec,delaven kod mravljica,ki zna izkoristiti proste trenutke tako ali drugace.Pa veliko uspeha pri delu.Vem kaj to pomeni iz lastnih izkusenj.

Lep praznicen dan vsem

mamika57, ne preveč hvalit, že tako imam velika ušesa. Tablete lahko pijete že cele (velja za obvod). Drobljenje je veljalo neposredno po OP. Jaz sem takrat še jemal zdravila proti sladkorni (Yanumet) še večje od teh vitaminov, katere pod nobenim pogojem ne smeš drobiti, pa mi je bilo dovoljeno tudi po operaciji popiti celo. Neposredno po OP je vse še bolj boleče in lahko pride do bolečin, zato je potrebno uživati vse bolj ali manj tekoče. Lep sončen dan še naprej!

LP Franci

Franci C

Da se še jaz malo javim po dolgem času..naredila preiskave, čakam na drugi pregled!
Zelo rada vas berem, mi je super, se veselim razultatov in izgube kilogramov z vami! Bravo vsem!!!

Zora-samo to bi vas rada popravila, da baypassa se nikoli ne dela pri raku na želodcu to je izključno poseg za zdravljenje debelosti! Pri raku na želodcu se naredi sleeve, ali pa še katera manj restrektivna operacija! To dvoje pa ni za primerjati, ker sam prebavni sistem ostane v prvotnem stanju, oz se kmalu po OP spravi na “normalo”, kar se pri baypassu ne in za vedno ostane maloabsorbcija!

Lepo pika01 da se javljate, sem mislil da ste še v dilemi, vi pa ste kar pridno “delala”, da ste že “parajt” za drugi pregled. Čestitam! Kako čas beži, malo se bomo obrnili, pa se boste že javili po operaciji. Le korajžno naprej! Novo življenje je prečudovito.

LP Franci

Franci C

Pozdravljeni.

Eno vprašanje. Ali lahko grem na drugi pregled v samoplačniško ordinacijo dr. B-ja v Ravne, kljub temu, da sem že naročena za drugi pregled v SG? Problem je v tem, da imam drugi pregled naročen šele v sredini avgusta, jaz pa imam že zdaj opravljene vse preglede. Kakšen nasvet glede tega. Naj se naročim ali ne? Res je, da bi dosti prihranila na času… Ali ti da doktor na drugem pregledu če greš samoplačniško že datum za operacijo?

LP

Blair ti se kar naroci pri dr Breznikarju v Ravnah na Koroskem.Tam ti bodo dali datum kdaj lahko prides inpotem te bo dr. narocil naslednji teden v Slovenj gradec,kjer ti bi povedal,datum kdaj bos operirana. Pri meni je bilo tako in sem vesela,da je vse za mano sicer bi se vedno cakala na drugi pregled v Slovenj gradcu.Zato mislim,da se splaca iti samoplacnisko na drugi pregled,ker potem gre res hitro.Nevem pa ali imajo mogoce dopuste kdaj in kako dolgo.Potem je mozno da se zavlece pri posegih.
19.07. imam prvi pregled po OP. tako,da predvidevam,da bo dr.Breznikar se delal in se tega zelo veselim,kajti rada bi se mu osebno se enkrat zahvalila za novo zivljenje brez bolecin in ovir.V mojih oceh in srcu je on najvecji SLOVENEC LETA. Bog daj se veliko takih dohtarjev.

Lepo nedeljo vsem

Blair mislim da ima v juliju dopust,pozanimaj se prej.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Jest mam 2 pregled 26.7. in upam da bo Breznikar delal.

ljubljancanka lenka… grem na klub… [email protected]

Pozdravljeni.

Že kar nekaj časa je preteklo, odkar sem se nazadnje javila. Tu in tam vas še spremljam.

Od moje operacije bypass je minilo 4 mesece in do sedaj sem izgubila 22 kilogramov. Vendar sem pa opazila, da se mi zadnje čase vrti v glavi (cca 3 tedne). Šla sem k zdravniku, da so mi naredili krvne preiskave, kri in pritisk sta normalna. A ima kateri drug tudi podobne težave? Pa tudi lasje so začeli prekomerno izpadati. Sedaj jemljem tablete Ineov, upam, da mi pomagajo… Drugače pa smo vse tri punce pridne (tiste, ki smo bile isti dan operirane) z zmanjševanjem kilogramov, ena je šla 25 in druga 28 kg dol. Tako da punce, kilogrami gredo dol 🙂

včeraj sem bila na klubu v Sg. precej sem razočarana, vse skupaj se mi je zdelo precej brezveze…. sem veliko več koristnega dobila na kofetu po klubu… je vedno tako?

Pozdravljeni !

Ne … Narobe smo se razumeli – vsaj nekateri .Spraševala sem če se lahko potem pač odpelješ domov – pač , nekaj dni po operaciji . Nisem mislila, da bi še isti dan zdrvela domov !:-))
No , hvala za odgovore ki so mi koristili .
Ali ima trenutno še kdo težave z tem da najde endokrinologa ??
Tudi v Pacientu začne delati konec julija..jaz ima takrat že drugi pregled pa mi manjka ta preiskava!!
Prosim za pomoč če kdo kaj ve glede tega …
Vsem lep tale sončen dan .

No javljam se prvič. Pripravljam se na operacijo in prosim za kakšen dober nasvet kako ravnati po operaciji in kako naprej. In če me lahko kaj strah ali ne. Včeraj sem bila pri dr. Breznikarju in sem bila malo razočarana nad njim. Ne vem kako kaj vi, bila pa sem tudi na klubu, tam mi je pa zelo zanimivo, izveš veliko novega. Prosim za čimveč informacij.

Vaša sotrpinka Miša

New Report

Close